Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/05/2011 – Old Counties Tops





  
Pos Name Category Club Time
1 Dan Duxbury - Gary Thorpe M Ambleside - Ambleside 07:05:53
2 Tom Brunt - Martin Beale M Holmfirth - Unattached 07:27:30
3 Mark Ollerenshaw - Julien Minshull M Glossopdale - Glossopdale 07:47:26
4 Muir Morton - Adam Perry M Pennine - Pennine 07:49:14
5 Mike Nelson - Ian Hughes MV90 Macclesfield - Macclesfield 07:49:48
6 Ian Symington - Ed Bailey M Macclesfield - GWR 07:57:28
7 Matt Beresford - Jim Loudon MV90 Kendal - Kendal 08:08:47
8 Allan Miller - Leigh Warburton MV100 Kendal - Bowland 08:14:18
9 Craig Stansfield - Peter Stubbs MV90 Rossendale - Trawden 08:15:50
10 Ben Robson - Ashley Kay MV90 Dark Peak - Dark Peak 08:37:31
11 Bob Johnston - Charles Stead M Dark Peak - Northumberland 08:48:39
12 Colin Bishop - Tim Whittaker MV80 Saddleworth - Team Krypton 08:49:22
13 Jean Brown - Simon Halliday Mixed V80 Clayton-le-Moors - Clayton-le-Moors 08:49:51
14 Martin Huddleston - Kevin Hoult M Calder Valley - Calder Valley 08:54:57
15 Yiannis Tridimas - Helene Whitaker Mixed V100 Bowland - Ilkley 08:58:22
16 Ozzy Kershaw - Charlie Johnson M Achille Ratti - Team Krypton 09:01:11
17 Dave Makin - James Lurati M Achille Ratti - Achille Ratti 09:01:36
18 Huw Price - Sarah Massey Mixed Bowland - Bowland 09:08:35
19 Graham Walton - David Gunning MV90 NFR - NFR 09:11:23
20 Andy Innes - Lewis Banton M Clowne RR - Clowne RR 09:15:32
21 Luke Frodsham - John Shedwick M Unattached - Ambleside 09:16:48
22 Chris Hare - Rachel Hill MixedV90 Chapel Allerton - FRA 09:23:14
23 Dan Calverley - Andy Oliver M Glossopdale - Glossopdale 09:23:27
24 Andy Butler - David Harvey MV90 Pennine - Pennine 09:23:54
25 Ben Gibbison - Greg Rimmer M Dark Peak - Dark Peak 09:24:30
26 Michael Smith - Ray Gill MV90 Dallam RC - Dallam RC 09:25:12
27 Andrew Hirst - Peter Jackson MV100 Unattached - Wharfedale 09:33:09
28 Paul Myers - Nick Wild MV80 Unattached - Unattached 09:35:09
29 Mike Eddy - Jim Evans MV80 Ambleside - Ambleside 09:41:35
30 Catherine Litherland - Ross Litherland MV80 Macclesfield - Macclesfield 09:44:07
31 David White - Kathleen Aubrey Mixed V80 Helm Hill - Helm Hill 09:44:33
32 William Harris - Tim Devaney MV80 Shropshire Shufflers - Shropshire Shufflers 09:45:22
33 John Thompson - Dave Reynolds MV80 Newburgh - Newburgh 09:47:12
34 Daniel Grose - Dave Banks MV80 Kendal - Kendal 09:48:04
35 Ian Wood - Paul Biddulph MV80 Calder Valley - Calder Valley 09:48:23
36 Ian Haigh - Paul Orton MV80 Southwell RC - Southwell RC 09:51:12
37 Matty Brennan - Neil Weightman M Erewash Valler RC - Erewash Valler RC 09:54:04
38 Matt Leigh - Alex Cowin M Unattached - Unattached 09:54:46
39 John Telfer - Simon Reed MV100 Northumberland - Notts AC 09:55:20
40 John Hewitt - Dave Hogg MV100 Glossopdale - Glossopdale 09:56:47
41 Paul Jackson - Mark Ruscoe M Astley And Tyldesley - Astley And Tyldesley 09:59:01
42 John Duff - Scott Gibson M Northumberland - Northumberland 10:04:11
43 Nick Leigh - Adam Logan M Grizedale Giants - Grizedale Giants 10:04:38
44 Ian Charters - Albert Sunter MV100 Bowland - Horwich RMI 10:05:34
45 Lawrence Eccles - Paul Jackson M Penny Lane Striders - Dark Peak 10:06:09
46 Jamie Rennie - David Rennie M West End Leicester - West End Leicester 10:07:39
47 Steve Hinshelwood - Russ Ladkin MV90 West Anglian OC - Cam Racers 10:08:14
48 Steve Swallow - Pete Newham MV80 Macclesfield - Congleton 10:11:06
49 Helen Skelton - Adrian Donnelly Mixed Mercia - Mercia 10:11:17
50 Charlie Mcintosh - Andrew Birkinshaw MV80 Pudsey And Bramley - Pudsey And Bramley 10:11:26
51 Martin Gardiner - Lee Knight M Dallam RC - Unattached 10:11:58
52 Nicholas Woodward - David Brown MV80 Ambleside - Ambleside 10:15:47
53 Gerry Dewhurst - Steven Foster MV80 Fell Ponies - Fell Ponies 10:16:07
54 Kirsty Hewitson - Clare Griffin L Macclesfield - Goyt Valley Striders 10:19:20
55 Andy Pooler - Dave Williamson M Achille Ratti - Achille Ratti 10:21:10
56 John Leech - Dave Deason MV90 Dallam RC - Dallam RC 10:27:50
57 Stuart Hurst - Richard Jarvis MV80 Dallam RC - Dallam RC 10:27:51
58 Willy Kitchen - Mark Evans M Dark Peak - Dark Peak 10:39:29
59 Kath Brierley - Geraldine Walkington LV100 Todmorden - Horwich RMI 10:41:50
60 Russell Cannon - Tim Murray MV90 Helm Hill - Helm Hill 10:48:11
61 Stuart Allan - Richard Wells MV80 Allithwaite - Allithwaite 10:49:36
62 Ross Howard - Amanda Howard Mixed V90 Unattached - Unattached 10:51:05
63 Martin Thomerson - John Vernon M Unattached - Dark Peak 10:58:12
64 Mark Jackson - David Jackson M Achille Ratti - Achille Ratti 11:05:04
65 Clare Kenny - Ronny Turner Mixed V100 Calder Valley - Rossendale 11:16:40
66 Andy Scaife - Ian Leach M Achille Ratti - Unattached 11:21:34
67 Eddie Lesniak - Paul Hindle MV100 Achille Ratti - Keighley And Craven 11:27:28
68 Paul Stepto - Lee Wilkinson M Stockport Harriers - Stockport Harriers 11:35:14
69 Jon Batt - Liz Batt Mixed V90 Dark Peak - Dark Peak 11:38:15
70 Patrick Bonnett - Alan Hunt MV90 Durham Fell Runners - Durham Fell Runners 11:53:30