Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/04/2011 – Three Peaks





  
Pos Name Category Club Time
1 Thomas Owens M Shettleston Harriers 02:53:34
2 Robbie Simpson MU25 Deeside Runners 02:56:15
3 Ben Abdelnoor M Ambleside AC 02:59:27
4 Jethro Lennox M Shettleston Harriers 03:00:29
5 Ricky Lightfoot M Ellenborough AC 03:01:49
6 Graham Pearce M Pudsey & Bramley AC 03:03:16
7 Oli Johnson M Dark Peak Fell Runners Club 03:06:22
8 Pete Vale M Mercia Fell RC 03:06:58
9 Andrew Fallas M Carnethy Hill RC 03:09:35
10 Simon Peachey M Cosmic Hill Bashers 03:10:31
11 Kenny Richmond MV40 Bellahouston Road Runners 03:11:47
12 Jonathan Wright MV40 Todmorden Harriers & AC 03:13:39
13 Iain Ridgway M Eryri Harriers 03:16:30
14 Dominic Raby M Chorley Harriers 03:16:37
15 Rob Grantham M Ellesmere Port Running Club 03:17:42
16 Rob Jebb M Bingley Harriers & AC 03:18:17
17 Richard Roberts M Eryri Harriers 03:18:32
18 John Hunt MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:18:46
19 Mike Wallis MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:19:05
20 Andrew Peace MV40 Bingley Harriers & AC 03:19:35
21 Matthew Sullivan M Shettleston Harriers 03:19:39
22 Simon Barnby MU25 Sedbergh School 03:19:46
23 Casey Morgan M Shettleston Harriers 03:20:44
24 Richard Houghton MV40 Macclesfield Harriers & AC 03:22:04
25 Alastair Murray M Horwich RMI Harriers 03:23:17
26 Richard Mellon M Bowland Fell Runners 03:23:45
27 Simon Wurr M Thames Hare & Hounds 03:24:03
28 Ifan Richards M Meirionnydd RC 03:25:05
29 Alec Duffield MU25 New Marske Harriers AC 03:25:13
30 Mike Nolan MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:26:59
31 Matthew Fortes M Eryri Harriers 03:27:27
32 Andrew Schofield MV40 Borrowdale Fell Runners 03:28:05
33 Mark McGoldrick M Wharfedale Harriers 03:28:33
34 Colin Walker M Pudsey & Bramley AC 03:29:07
35 Sam Hesling M Carnethy Hill RC 03:29:12
36 Robert Gordon M Mynydd Du Mountain Runners 03:29:19
37 Andrew Thake M Dark Peak Fell Runners Club 03:29:43
38 Alasdair Anthony M Ochil Hill Runners 03:29:46
39 Nick Barber M Todmorden Harriers & AC 03:29:51
40 Anna Frost F Unattached 03:30:00
41 Ian Wellock M Hunters Bog Trotters 03:30:21
42 Jonathan Newey MV40 Mercia Fell RC 03:30:29
43 Jon Holah MV50 Pudsey & Bramley AC 03:30:52
44 Nicholas Charlesworth MV40 Wharfedale Harriers 03:31:04
45 Charlie Mcintosh MV40 Pudsey & Bramley AC 03:31:09
46 Andy Thorpe MV40 Calder Valley Fell Runners 03:31:14
47 Matthew John M Abbey Runners Leeds 03:32:34
48 Robert Addyman MV40 FRA 03:32:44
49 Chris Newman M Wharfedale Harriers 03:32:54
50 Andy Hauser MV50 Holmfirth Harriers AC 03:33:01
51 Andrew Higgins MU25 Northumberland Fell Runners 03:33:16
52 Mark Tuckett M Dark Peak Fell Runners Club 03:33:41
53 Helen Fines F Calder Valley Fell Runners 03:34:07
54 Eliot Challifour M Votwo.co.uk/usn 03:34:35
55 Brian Stevenson MV40 Pudsey & Bramley AC 03:34:52
56 Ian Rowbotham MV50 Ilkley Harriers AC 03:35:14
57 James Mountain MU25 Skipton AC 03:37:38
58 Jamie Hutchinson MV40 Ilkley Harriers AC 03:37:42
59 Dave Wilby M Ilkley Harriers AC 03:37:50
60 Samuel Ware M Eden Runners 03:37:59
61 Robin Stones M Helm Hill Runners 03:38:23
62 Richard Stott MV50 Rossendale Harriers & AC 03:38:39
63 Mark Ruscoe M Astley & Tyldesley Road Runners 03:38:42
64 Mark Mon-Williams MV40 Ilkley Harriers AC 03:38:47
65 Michael Cunningham M Borrowdale Fell Runners 03:39:08
66 Christian Kleiner M Hinwil Harriers 03:39:16
67 Ged Callan M Bingley Harriers & AC 03:39:19
68 Mark Chippendale MV40 Bowland Fell Runners 03:39:26
69 Jules Coleman MV40 Lonsdale Fell Runners 03:39:34
70 Andy Macaskill M Unattached 03:39:38
71 Fiona Maxwell FV50 Shettleston Harriers 03:39:53
72 Kevin Hoult M Calder Valley Fell Runners 03:40:04
73 Andrea Rowlands F Eryri Harriers 03:40:09
74 Alastair Rhodes-Dawson MV40 Todmorden Harriers & AC 03:40:40
75 James Clark M Pudsey Pacers RC 03:40:51
76 David Jelley MV50 Ripon Runners 03:41:35
77 Martin Holroyd MV40 Borrowdale Fell Runners 03:41:54
78 Sam Smith M Eryri Harriers 03:42:07
79 Andrew Vallance M Okehampton Running Club 03:42:14
80 Ken Sutor M Cheshire Hash House Harriers 03:42:39
81 Kirt Livesey MV40 Wharfedale Harriers 03:43:01
82 Edward Davies M Otley AC 03:43:14
83 Duncan Steen M Victoria Park Harriers & Tower Hamlets AC 03:43:27
84 Aly Raw FV40 Bingley Harriers & AC 03:44:25
85 Rory O'Donnell M Eryri Harriers 03:44:51
86 Roger Taylor MV40 Preston Harriers 03:44:59
87 Ali Welsh MV40 Bowland Fell Runners 03:45:14
88 Brendan Bolland MV40 Horwich RMI Harriers 03:45:45
89 Steve Turland MV40 Ilkley Harriers AC 03:45:54
90 David Kirkham M Wharfedale Harriers 03:45:56
91 Nick Pearce MV50 Ilkley Harriers AC 03:45:59
92 Jo Buckley F Calder Valley Fell Runners 03:46:32
93 Andrew Orr MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:46:34
94 Marc Tillotson M Bolton United Harriers & AC 03:46:39
95 Tim Taylor MV40 Pudsey & Bramley AC 03:46:46
96 Paul Crabtree MV40 Wharfedale Harriers 03:46:51
97 Gary Chapman MV40 Keighley & Craven AC 03:47:25
98 Kevan Garner MV40 Stockport Harriers & AC 03:47:36
99 Mark Ellithorn MV40 Chorley Harriers 03:47:37
100 John Sutton M Blackburn Harriers & AC 03:48:11
101 Phil Hinchliffe MV40 Penistone Footpath Runners AC 03:48:13
102 Paul James Carman M Wharfedale Harriers 03:48:29
103 Thornton Taylor MV50 Rossendale Harriers & AC 03:49:02
104 Mick Wrench MV40 Valley Striders AC 03:49:54
105 Jo Meek F Tavistock AC 03:49:54
106 Neil Hardiman MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:50:09
107 Stuart Stoddart MV40 Eden Runners 03:50:29
108 Adam Worrallo M Bingley Harriers & AC 03:50:36
109 David Buchanan MV40 Pudsey & Bramley AC 03:51:06
110 Nicky Spinks FV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:51:19
111 Paul Smithson MV40 Keighley & Craven AC 03:51:22
112 Andrew Cottier MV40 Dewsbury Road Runners 03:51:28
113 Lynne Clough FV40 Chorley Harriers 03:51:41
114 Peter O'brien MV40 Eryri Harriers 03:52:01
115 Simon Courtney M Stadium Runners 03:52:02
116 Hugh O'Donnell M Ambleside AC 03:52:39
117 Nigel Armitage M Pudsey Pacers RC 03:52:56
118 Anthony Gerundini MV40 Unattached 03:53:07
119 Paul Neild M Bowland Fell Runners 03:53:20
120 Kenneth Taylor MV60 Rossendale Harriers & AC 03:53:22
121 Tony Heron MV40 Dark Peak Fell Runners Club 03:53:27
122 Jonathan Bridge MV40 Blackburn Harriers & AC 03:53:35
123 Colin Osborne MV40 Unattached 03:53:48
124 Dave Stephenson MV40 Bingley Harriers & AC 03:53:56
125 Martin Huddleston MV40 Calder Valley Fell Runners 03:54:00
126 John Knapp MV40 City Of Lancaster Triathlon 03:54:02
127 Mark Bradbury M Macclesfield Harriers & AC 03:54:08
128 Stephen Fry MV50 Bingley Harriers & AC 03:54:09
129 Andy Smith M Unattached 03:54:15
130 David Prosser MV40 Keswick AC 03:54:21
131 Claire Gordon F Hunters Bog Trotters 03:54:27
132 Peter Stobbs MV40 Trawden AC 03:54:48
133 Dave Powell MV50 Aberystwyth AC 03:54:52
134 Eirik Stangnes M Valley Striders AC 03:55:02
135 Laurence Doddy MV40 Idle AC 03:55:09
136 Paul Hesketh MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:55:12
137 Jim Bell MV50 Dark Peak Fell Runners Club 03:55:17
138 Martin Terry MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:55:17
139 Peter Chaffer MV40 Blaydon Harriers & AC 03:55:50
140 Brian Horsfall MV40 Wakefield District Harriers & AC 03:56:10
141 Richard Gibson M Pudsey Pacers RC 03:56:12
142 Shaun Wilkinson MV40 Keighley & Craven AC 03:56:24
143 Duncan Cooper MV40 Ilkley Harriers AC 03:57:07
144 Dave Walker M Clayton-le-Moors Harriers 03:57:25
145 Barry Atkinson MV50 Knavesmire Harriers 03:57:30
146 Anthony Arthur M OA Cross Country Club 03:57:33
147 Tamara Hird F Wharfedale Harriers 03:57:35
148 Stephen Smithies MV40 Calder Valley Fell Runners 03:57:45
149 Andrew Armstrong MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:57:47
150 Simon Vallance MV40 Valley Striders AC 03:57:57
151 Dan Middlemas M Loftus AC 03:58:05
152 Malcolm Roweth MV40 Arena 80 AC 03:58:53
153 Daniel Brazier M Mercia Fell RC 03:58:57
154 Adam Drury MU25 Wharfedale Harriers 03:58:58
155 Rachel Hill FV40 FRA 03:59:07
156 Paul Brown M Trawden AC 03:59:08
157 David Horrocks MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:59:23
158 Lyndon Bilton M Wakefield Triathlon Club 03:59:23
159 Jez Hellewell M Ilkley Harriers AC 03:59:23
160 Neil Worswick MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:59:24
161 Nick Treitl M Wharfedale Harriers 03:59:31
162 Barry Mordue MV40 Baildon Runners 03:59:45
163 Mick Loftus MV40 Valley Striders AC 03:59:46
164 Robert Johnson MV50 Southport Waterloo AC 03:59:49
165 Ian Lancaster MV50 Tattenhall Runners 03:59:50
166 Dave Banks MV40 Kendal AAC 03:59:53
167 Jim Ryder MV40 Ilkley Harriers AC 04:00:11
168 Simon Chabriere M Club Course A Pied Grenoble 04:00:12
169 Alan Squire MV40 Horsforth Harriers 04:00:23
170 John Ewart MV50 Holmfirth Harriers AC 04:00:48
171 Iwan Edgar MV50 Eryri Harriers 04:00:53
172 Lucas Payne MV40 Wharfedale Harriers 04:01:27
173 Richard Tremere M Unattached 04:01:35
174 Mick Berry MV40 Keighley & Craven AC 04:01:41
175 Alex Jones M Pudsey & Bramley AC 04:01:53
176 Lawrence Eccles M Penny Lane Striders 04:02:05
177 Paul Lydon MV40 Totley AC 04:02:08
178 Tony Mills M Valley Striders AC 04:02:21
179 Hazel Robinson F Ambleside AC 04:02:25
180 Marcel Darling MV40 Shelton Striders 04:02:30
181 Matthew Roberts M Eryri Harriers 04:02:36
182 Giles Hawking M Knavesmire Harriers 04:02:49
183 Sarah O'Neil FU25 Hunters Bog Trotters 04:03:03
184 Mark Liptrot MV40 St. Helens Sutton AC 04:03:04
185 Joanna Zakrzewski F Dumfries RC 04:03:16
186 Peter Chapman MV50 Ripon Runners 04:03:17
187 Spencer Riley M Wharfedale Harriers 04:03:38
188 James Rhodes MV40 Bowland Fell Runners 04:03:41
189 Ian Beckingham MV40 Redhill Road Runners 04:03:51
190 Robyn Anderson F Preston Harriers 04:03:58
191 Stephen Gilbert M Unattached 04:04:09
192 John Armitstead MV50 Otley AC 04:04:11
193 Rowan Scott MU25 RAF MA 04:04:13
194 Chris Dale M Unattached 04:04:22
195 Robin Tuddenham MV40 Todmorden Harriers & AC 04:04:23
196 Sam Barron M Lonsdale Fell Runners 04:04:24
197 Ian Haigh MV40 Southwell RC 04:04:25
198 Ben Imeson M Ripon Runners 04:04:30
199 Colin Brearley M FRA 04:04:32
200 Matthew Nuttall MV40 Blackburn Harriers & AC 04:04:33
201 Andy Brooks MV40 Shelton Striders 04:04:34
202 Thomas Phillips MV40 Dallam Running Club 04:04:44
203 Sharon McDonald FV40 Settle Harriers 04:04:52
204 Jon Sharples MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:04:56
205 Benjamin Cousen M Otley AC 04:05:03
206 Rick Clark MV40 Unattached 04:05:06
207 James Morris M Dewsbury Road Runners 04:05:12
208 Anna Bartlett FV40 Shrewsbury AC 04:05:18
209 Adam Holloway MV40 FRA 04:05:20
210 Stephen McNamara M Clayton-le-Moors Harriers 04:05:21
211 Sean Clare MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:05:29
212 Renee Saxton F Otley AC 04:05:37
213 Brian Horrocks MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:05:41
214 Matthew Barnes MV40 FRA 04:05:50
215 Neil Smith MV40 Ilkley Harriers AC 04:05:57
216 David Spence MV40 North Yorks Moors AC 04:06:03
217 Paul Hindle MV40 Keighley & Craven AC 04:06:08
218 Paul Brindle M Darwen Dashers RC 04:06:10
219 Lee Knight M Unattached 04:06:20
220 Rob Blyth MV40 Helm Hill Runners 04:06:38
221 Tom Hollins M FRA 04:06:42
222 Tim Harvey M Nidd Valley Road Runners 04:07:04
223 Ashley Buck M Wakefield Triathlon Club 04:07:16
224 Michael Mckenna MV60 Dallam Running Club 04:07:21
225 Adrian Walker MV40 Royal Navy AC 04:07:37
226 Adrian Pickles MV50 Settle Harriers 04:07:57
227 Paul Redman MV40 Northumberland Fell Runners 04:08:06
228 Ruth Metcalfe F Eryri Harriers 04:08:16
229 Philip Mayo MV40 Unattached 04:08:18
230 Kim Threadgall F Carnethy Hill RC 04:08:58
231 Derek Oliver MV40 Unattached 04:09:10
232 John Bristow M Malvern Joggers 04:09:20
233 John Bateson MV40 Vegan Runners UK 04:09:22
234 Stephen Shanks M Holme Pierrepont RC 04:09:26
235 David Burton MV50 Stroud & District AC 04:09:32
236 Steve Hill MV40 Tynedale Harriers & AC 04:09:33
237 Alex Munro M Highland Hill Runners 04:09:50
238 Simon Phipps MV40 Dark Peak Fell Runners Club 04:09:55
239 Martin Farrar MV40 Skyrac AC 04:10:04
240 Ruth Whitehead F Bingley Harriers & AC 04:10:06
241 Ian Richardson MV40 City Of Lancaster Triathlon 04:10:07
242 Mike Baldwin MV50 Ilkley Harriers AC 04:10:17
243 Alistair Barlow MV40 Ilkley Harriers AC 04:10:34
244 Roy Parkinson MV40 Preston Harriers 04:11:00
245 Richard Johnson MV40 Sandhurst Joggers 04:11:36
246 Russell Fairhurst MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:11:37
247 Bill Goodwin MV40 Pennine Fell Runners 04:11:45
248 Simon Sharp MV40 Holme Pierrepont RC 04:11:50
249 Mat Gilbert M Wrecsam Tri 04:11:50
250 Jill Eccleston F Settle Harriers 04:11:51
251 Alan Wright MV40 Unattached 04:11:52
252 Matthew Haworth M Trawden AC 04:12:02
253 Ronnie Turner MV50 Rossendale Harriers & AC 04:12:09
254 Chris Gibbins MV40 Bingley Harriers & AC 04:12:24
255 Russell Mabbett MV40 Wesham Road Runners & AC 04:12:52
256 Will Steven MU25 York University AC 04:13:09
257 Stuart Allan MV40 Allithwaite & District AC 04:13:24
258 Philip Hewitt M Kirkstall Harriers 04:13:29
259 Paul Hobbs M Todmorden Harriers & AC 04:14:03
260 Ian Page MV40 Wharfedale Harriers 04:14:14
261 Shaun Walker MV40 Penistone Footpath Runners AC 04:14:19
262 Sally Malir FV40 Ilkley Harriers AC 04:14:24
263 Darren Rodmell M Beverley AC 04:14:36
264 Neil Hankinson M Warrington Road Runners 04:14:48
265 Ian Coldicott MV40 26.2 RRC 04:14:59
266 Andrew McFie MV40 Todmorden Harriers & AC 04:15:02
267 Simon Anderson M Otley AC 04:15:38
268 David Reynolds MV40 Dorking & Mole Valley AC 04:15:49
269 Anne Wilson F Eden Runners 04:16:01
270 Paul Jackson MV40 Chorley Harriers 04:16:40
271 Bill Maxwell MV50 Shettleston Harriers 04:16:44
272 Chris Campbell MV40 Trawden AC 04:17:02
273 Martin Thomerson M FRA 04:17:23
274 Martin Quinn M Chorley Harriers 04:17:32
275 Stephen Grimley MV40 Calder Valley Fell Runners 04:17:41
276 Mark Turner M Ely Runners 04:17:42
277 Craig Burrow M Helm Hill Runners 04:18:12
278 Cathy Bradley F Wharfedale Harriers 04:18:20
279 Richard Aiston MV40 Dewsbury Road Runners 04:18:29
280 Benjamin Robson MV40 Dark Peak Fell Runners Club 04:18:50
281 Richard Wells MV40 Allithwaite & District AC 04:18:54
282 Isaline Hughes FV40 Burnden Road Runners 04:18:58
283 Andrew Smillie MV40 Lonsdale Fell Runners 04:19:23
284 Mark Walker MV40 Rochdale Harriers & AC 04:19:28
285 Philip Taylor MV50 Rossendale Harriers & AC 04:19:29
286 Tim Jackson MV40 Settle Harriers 04:19:31
287 Ben Ryder M Trawden AC 04:19:58
288 Rhona Haslam F Scarborough AC 04:20:05
289 Andrew Cooney MV40 Datchet Dashers 04:20:13
290 Aled Greenhalgh M Valley Striders AC 04:20:27
291 Simon Redshaw MV40 Valley Striders AC 04:20:31
292 Lindsey Berends F Preston Harriers 04:20:34
293 Jean-Marc Lawton MV50 Stornoway R & AC 04:20:52
294 Robin Clough MV40 Penistone Footpath Runners AC 04:21:05
295 Shaun Lennon MV40 Idle AC 04:21:19
296 Paul Crabby Crabtree MV40 Wharfedale Harriers 04:21:20
297 Heath McDonald-Noble M Trawden AC 04:21:23
298 Shane Green MV40 Pudsey & Bramley AC 04:21:23
299 Stewart Kemp MV50 Hallamshire Harriers Sheffield AC 04:21:32
300 Kenny Turner MV50 Dark Peak Fell Runners Club 04:21:51
301 Simon Greening M Craven Energy Triathlon Club 04:21:58
302 Kevin Smith MV40 Darwen Dashers RC 04:22:09
303 James Harrison M Wharfedale Harriers 04:22:16
304 David Higgins MV40 Unattached 04:22:19
305 Martin Gabriel MV50 Ripon Runners 04:22:26
306 Andrew Gibbons M Warrington Road Runners 04:22:30
307 Alison Wilson FV40 Horsforth Fellandale Club 04:22:32
308 David Parker MV40 Unattached 04:22:40
309 John Fortescue MV40 Abbey Runners Leeds 04:22:41
310 Martin Landells MV50 Pudsey & Bramley AC 04:22:43
311 Dan Murray M Valley Striders AC 04:22:49
312 Andrew Birkinshaw MV40 Pudsey & Bramley AC 04:22:51
313 Edward Morris M Cirencester AC 04:22:54
314 Giles Bailey MV40 Meltham AC 04:22:57
315 Mark Brogden MV40 Unattached 04:22:58
316 Andrew Hearle MV50 Mercia Fell RC 04:23:03
317 Dominic Nurse MV40 Abbey Runners Leeds 04:23:11
318 Mike Troup MV50 Ambleside AC 04:23:19
319 Brian Melia MV40 Ilkley Harriers /Gritstone 04:23:23
320 Mike Ayers MV50 Abbey Runners Leeds 04:23:33
321 Paul Jackson MV40 Astley & Tyldesley Road Runners 04:23:37
322 Philip Knight MV40 Bingley Harriers & AC 04:23:40
323 Steve Robinson MV50 Keighley & Craven AC 04:23:51
324 Alistair Chant M Eryri Harriers 04:23:54
325 Gary Thoms MV50 North Yorks Moors AC 04:23:58
326 Mark Pearson M Unattached 04:24:57
327 Mike Symons MV40 Manchester YMCA Harriers Club 04:25:11
328 Mark Holt M Unattached 04:25:32
329 Zaheir Bashir M Pudsey Pacers RC 04:25:41
330 Louisa Pickles F Wharfedale Harriers 04:25:43
331 Andy Bond M Unattached 04:25:52
332 Philip Hobbs MV40 Holmfirth Harriers AC 04:25:53
333 Phill Craker M Ambleside AC 04:25:57
334 Paul Bowerbank MV50 Totley AC 04:26:12
335 Simon Harrison MV40 Totley AC 04:26:15
336 Jonnie Butler MV50 Keighley & Craven AC 04:26:30
337 Gary Forrester MV40 East Hull Harriers & AC 04:26:34
338 Robin Britton MV60 Staffordshire Moorlands AC 04:26:40
339 Sue Haslam FV50 Scarborough AC 04:26:43
340 Julian Hill MV40 Unattached 04:27:11
341 Scott Davies M Wharfedale Harriers 04:27:17
342 Steve Curtis MV50 Keighley & Craven AC 04:27:22
343 Catriona Purdy F Abbey Runners Leeds 04:28:01
344 Shaun Cooper MU25 Shelton Striders 04:28:02
345 Leon Winder M Idle AC 04:28:03
346 Darryl Stead M Pudsey Pacers RC 04:28:04
347 Rob Shepherd MV40 FRA 04:28:17
348 Patrick Wooddisse MV40 Bristol & West AC 04:28:18
349 Martin Gardiner M Dallam Running Club 04:28:21
350 Marcellus Springer MV50 Horsforth Harriers 04:28:29
351 Stuart Pitches MV40 Ilkley Harriers AC 04:28:41
352 Rebecca Mon-Williams FV40 Ilkley Harriers AC 04:28:49
353 Emlyn Roberts MV40 Eryri Harriers 04:28:51
354 Martin Woodhead MV40 Mynydd Du Mountain Runners 04:29:20
355 David Cummings MV40 Ilkley Harriers AC 04:29:22
356 Carole Fryer FV40 Calder Valley Fell Runners 04:29:24
357 Rob Williamson MV40 Loftus AC 04:29:26
358 Richard Ballantine MV40 Keighley & Craven AC 04:29:39
359 Gary Wilson MV40 Settle Harriers 04:29:43
360 Anthony Hall M Trawden AC 04:30:05
361 Stuart Little M Beverley AC 04:30:06
362 Stephen Booth MV40 Unattached 04:30:21
363 Peter Mcnamara MV50 Wakefield District Harriers & AC 04:30:30
364 Jagdeep Dhaliwal M Unattached 04:30:43
365 Steven Foster MV40 FRA 04:30:44
366 Hester Cox FV40 Thirsk & Sowerby Harriers 04:30:45
367 Neil Scruton MV60 Scarborough AC 04:30:51
368 Simon Oxley MV50 Settle Harriers 04:30:56
369 Tim Clegg MV50 Keighley & Craven AC 04:31:07
370 Stephen Moor MV40 Settle Harriers 04:31:08
371 Paul Figg MV40 North Yorks Moors AC 04:31:11
372 Ian Coney MV40 Lincoln & District RRC 04:31:15
373 Paul Stead M Northbrook AC 04:31:32
374 William Fraser MU25 York University AC 04:31:45
375 Emma Bayliss F Mynydd Du Mountain Runners 04:31:59
376 Jon Meek MV40 Tavistock AC 04:32:03
377 Phil Conner MV40 Esk Valley Fell Club 04:32:13
378 Paul Taylor MV40 Darwen Dashers RC 04:32:15
379 Sam Dalby M FRA 04:32:20
380 Steven Soper MV40 Unattached 04:32:31
381 Maria Latvakangas F Hinwil Harriers 04:32:34
382 Michael Mcloughlin MV50 Preston Harriers 04:32:35
383 Dean Ralphson MV40 Trawden AC 04:32:41
384 Nicola Grant FV40 Abbey Runners Leeds 04:32:44
385 Julian Long M St. Edmunds Pacers 04:32:46
386 Neill Williamson MV40 Malvern Joggers 04:33:18
387 Andrew Davidson MV40 Abbey Runners Leeds 04:33:24
388 Gary Allsopp MV40 Settle Harriers 04:33:27
389 Mark Jenneson M Totley AC 04:33:30
390 Michael Salkeld M Unattached 04:33:35
391 Andy Wiggans MV40 Ilkley Harriers AC 04:33:37
392 Nicholas Cousins MV40 Pickering RC 04:33:38
393 Victoria Mousley F Accrington Road Runners 04:33:40
394 Keith Long MV50 Dewsbury Road Runners 04:33:49
395 Wendy Dodds FV60 Clayton-le-Moors Harriers 04:34:01
396 Karl Stephenson MV40 East Hull Harriers & AC 04:34:08
397 Ian Luke M FRA 04:34:20
398 Jamie Rennie MV40 West End Leicester 04:34:26
399 Jon Howard MV40 Wakefield Triathlon Club 04:34:31
400 Russell Thomas MV50 FRA 04:34:34
401 Craig Worley MV40 Calder Valley Fell Runners 04:34:43
402 Sally Ford F Unattached 04:34:45
403 Martin Statham MV50 Unattached 04:34:48
404 Richard Wilkinson M Rothwell & District Harriers 04:34:50
405 Adrian Kamis MV40 Unattached 04:34:57
406 Ruth Maxwell FV40 Settle Harriers 04:34:59
407 Gary Moore MV50 Wesham Road Runners & AC 04:35:07
408 Paul Sowden MV40 Ilkley Harriers AC 04:35:11
409 Neil Adair M Spectrum Striders RC 04:35:42
410 Gary Platt MV50 Chorley Harriers 04:35:48
411 David Nicholls MV50 Chapel Allerton Road Runners 04:35:58
412 Gary Chadderton MV40 Horwich RMI Harriers 04:36:02
413 Rachael Stoney F Radcliffe AC 04:36:11
414 Peter Jackson MV50 Wharfedale Harriers 04:36:22
415 Brian Rycroft MV50 FRA 04:36:27
416 Stephen Brown MV40 Lancs County Fire & Rescue Service S & AA 04:36:34
417 Mike Gradwell MV40 Unattached 04:36:34
418 Paul Cotton MV40 Todmorden Harriers & AC 04:36:37
419 Fraser Hardie MV40 Keighley & Craven AC 04:36:41
420 David Sullivan MV50 Deeside Runners 04:36:48
421 Martin Smillie MV50 FRA 04:37:01
422 Tom Sessford MU25 Keighley & Craven AC 04:37:07
423 Simon Beverley M Pudsey Pacers RC 04:37:21
424 Mike Vinegrad MV40 East Hull Harriers & AC 04:37:30
425 Mark Woodhead MV40 Valley Striders AC 04:37:37
426 Neil Reed MV40 Otley AC 04:37:44
427 Stephen Dixon MV50 Valley Striders AC 04:37:47
428 Gerald Gibson M Unattached 04:37:57
429 Colin Hawxby MV40 Unattached 04:38:23
430 Paul Heselwood M Ely Tri Club 04:38:24
431 Martin Archer M Ilkley Harriers AC 04:38:46
432 Chris Rowe M Northumberland Fell Runners 04:38:52
433 Andrew Shelbourne MV40 Penistone Footpath Runners AC 04:39:08
434 Kevin Holmes MV50 Esk Valley Fellrunners 04:39:11
435 Tony Marlow MV40 Chorley Harriers 04:39:14
436 Chris Bagnall M Unattached 04:39:14
437 Leanne Hague F Pudsey Pacers RC 04:39:15
438 Paul Mcauliffe MV50 Medway & Maidstone AC 04:39:18
439 Xavier Chaduc MV40 Wharfedale Harriers 04:39:22
440 Barry Rice MV40 Unattached 04:39:25
441 Peter Hilliard MV40 Idle AC 04:39:44
442 Andy South MV40 FRA 04:39:46
443 Graham Schofield MV50 Chorley Harriers 04:39:49
444 Kevin Watson MV60 Horsforth Harriers 04:39:57
445 Peter Burgon MV50 Lincoln & District RRC 04:40:11
446 David Steele M Unattached 04:40:15
447 Jonathan Gibson MV40 Wharfedale Harriers 04:40:36
448 Brian Stallwood MV50 FRA 04:40:58
449 Shaun Denham MV40 Pudsey Pacers RC 04:41:01
450 Tim Brooks MV40 Calder Valley Fell Runners 04:41:13
451 Jim Fisher MV50 Howgill Harriers 04:41:37
452 Benjamin Wood MU25 Unattached 04:41:37
453 Katy Thompson FV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:41:47
454 John Hazell MV50 FRA 04:42:03
455 Becky Royall F Totley AC 04:42:14
456 Martin Deans M Unattached 04:42:20
457 Mark Richmond M Ilkley Harriers AC 04:42:24
458 Karen Taylor FV50 Rossendale Harriers & AC 04:42:33
459 Dilwyn Rowlands MV40 Eryri Harriers 04:42:45
460 Stuart Hurst MV40 Dallam Running Club 04:42:46
461 Matt Podd MV50 Otley AC 04:43:03
462 Andrew Sykes MV40 Wakefield District Harriers & AC 04:43:19
463 David Woodhead M Pudsey Pacers RC 04:43:27
464 Michael Wilson MV50 Pickering RC 04:43:28
465 Chris Nattress MV40 Cumberland Fell Runners 04:43:30
466 Stuart Williams MV40 Blackpool & Fylde AC 04:43:41
467 Richard Taylor MV40 Blackburn Harriers & AC 04:43:42
468 Lee Dunn MV40 Unattached 04:43:42
469 Pippa Weir FV50 Totley AC 04:44:03
470 Jim Sneath MV40 Otley AC 04:44:13
471 John Leech MV50 Dallam Running Club 04:44:30
472 Ken Burgess MV60 Altrincham & District AC 04:44:34
473 Alan Triggs MV50 Royston Runners 04:44:34
474 Sarah Sherratt F Wesham Road Runners & AC 04:44:41
475 Rae Dalziel MV40 Dallam Running Club 04:44:44
476 Ian Furlong M Leeds & Bradford TC 04:44:48
477 Chris Brown MV50 Unattached 04:44:50
478 David Binns MV40 Dewsbury Road Runners 04:44:56
479 Nick Lyons MV50 Lincoln & District RRC 04:45:01
480 Yvonne Wyke FV40 Parbold Pink Panthers 04:45:30
481 Dennis Lucas MV60 Rochdale Harriers & AC 04:45:38
482 Sarah Gordon FV40 FRA 04:45:43
483 Jim Roberts MV40 Wharfedale Harriers 04:45:43
484 Pete Ellwood MV40 Settle Harriers 04:45:50
485 Elizabeth Britton FU25 Dark Peak Fell Runners Club 04:46:04
486 Catherine Musetti FV40 Ambleside AC 04:46:08
487 Alistair Smyth MV50 Valley Striders AC 04:46:10
488 Adrian Leigh MV50 Dallam Running Club 04:46:15
489 Alison Weston FV40 Ilkley Harriers AC 04:46:28
490 Oliver Cheyne M Valley Striders AC 04:46:34
491 David Scott MV60 Clayton-le-Moors Harriers 04:46:40
492 Jon Richardson M Howgill Harriers 04:46:51
493 Mark Nolan MV40 Pudsey Pacers RC 04:46:52
494 Peter Horlock M Unattached 04:47:01
495 Sara Hamblin F Totley AC 04:47:05
496 Chris Deadman M Chapel Allerton Road Runners 04:47:12
497 Robert Shuttleworth MV40 Dallam Running Club 04:47:18
498 Richard Jarvis MV40 Dallam Running Club 04:47:19
499 David Egan MV50 Totley AC 04:47:24
500 Michael Smith MV50 Bingley Harriers & AC 04:47:50
501 Jamie Wilkinson M Northumberland Fell Runners 04:47:59
502 Adrian Baker MV50 Manx Fell Runners 04:48:00
503 Paul Pycroft M Dark Peak Fell Runners Club 04:48:00
504 Ian Kittle MV40 Unattached 04:48:03
505 Ian Connell MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:48:09
506 Simon Farrar MV40 Keighley & Craven AC 04:48:13
507 Katherine Kirkham F Wharfedale Harriers 04:48:15
508 Samuel Harrison MU25 Unattached 04:48:23
509 Mike Bainbridge MV40 Stubbington Green Runners & AC 04:48:36
510 Stuart Mannering M Purple Patch Running 04:48:43
511 Iain Povey MV40 Cumberland Fell Runners 04:48:47
512 Chris King MV40 Spenborough & District AC 04:49:09
513 Jane Hamp FV50 Scarborough AC 04:49:23
514 Julie Laverock FV40 Salford Harriers & AC 04:49:31
515 Darren Riley MV40 Unattached 04:49:44
516 Andy Broekhuizen MV40 Harrogate Harriers & AC 04:49:46
517 Barbara Savage FV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:49:51
518 Andy Joynson MV40 FRA 04:49:52
519 Tony Maddocks MV40 Unattached 04:49:54
520 Jake Roy M Calder Valley Fell Runners 04:50:05
521 Richard Love MV40 Malvern Joggers 04:50:22
522 Martin Whitehead MV50 Calder Valley Fell Runners 04:50:26
523 Nigel Hodson MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:50:53
524 Tim Allard MV40 Unattached 04:51:02
525 James Howgego M Bingley Harriers & AC 04:51:04
526 Paul Jackson M Howgill Harriers 04:51:29
527 Michael Hetherton MV60 Pickering RC 04:51:35
528 Derek Harrison MV60 Keswick AC 04:51:36
529 Daniel Beckett M Hunters Bog Trotters 04:51:43
530 Gordon Rowson MV40 Unattached 04:51:44
531 Simon Bourke MV40 Unattached 04:51:58
532 John Nunn MV50 Calder Valley Fell Runners 04:52:09
533 Brent Lindsay MV50 Penistone Footpath Runners AC 04:52:17
534 Eddie Close M Howgill Harriers 04:52:35
535 Paul Bates MV60 Lonsdale Fell Runners 04:52:51
536 Ainsley Baker M Tattenhall Runners 04:53:06
537 Tim Whitehead MV40 Keighley & Craven AC 04:53:31
538 Mark Richardson MV40 Chapel Allerton Road Runners 04:53:31
539 Tim Whitcombe MV50 Idle AC 04:53:47
540 David Brown MV40 Ambleside AC 04:54:07
541 John Brownell MV40 FRA 04:54:13
542 John Cox MV60 Middleton Harriers AC 04:54:15
543 Andy Holland MV40 Unattached 04:54:16
544 Stephen Ross MV40 FRA 04:54:20
545 Jessica Bagnall F Settle Harriers 04:54:26
546 Karen Sinkinson FV40 Holmfirth Harriers AC 04:54:27
547 Tim Done MV40 Wharfedale Harriers 04:54:33
548 Paul Bowers MV40 Rothwell & District Harriers 04:54:37
549 Roy Hunter MV50 Harrogate Harriers & AC 04:54:38
550 Sharon Hague FV40 Pudsey Pacers RC 04:54:43
551 Darren Ford MV40 Unattached 04:54:56
552 Sean Casey MV40 Pudsey Pacers RC 04:54:56
553 Christopher Cooke MV40 St. Edmunds Pacers 04:55:37
554 David York MV40 Tattenhall Runners 04:55:45
555 Mark Dalton MV40 Unattached 04:55:53
556 Kenneth Murphy MV40 Lonsdale Fell Runners 04:55:58
557 Becky James F Helm Hill Runners 04:56:07
558 David Culpan MV40 Calder Valley Fell Runners 04:56:25
559 Sarah Martin F Wharfedale Harriers 04:56:29
560 David Beerling MV40 Unattached 04:57:04
561 Peter Fleming MV50 FRA 04:57:08
562 Anthony Guise M Wharfedale Harriers 04:57:21
563 Sarah Booth FV40 LDWA 04:57:27
564 Chris Eggett MV40 Northumberland Fell Runners 04:57:39
565 Kevin Mcgilvray MV50 Radcliffe AC 04:57:50
566 James Robinson M Wharfedale Harriers 04:58:01
567 David Naylor MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:58:05
568 Marcus Lancastle MV40 Lincoln & District RRC 04:58:07
569 Deborah Mahoney FV40 Settle Harriers 04:58:57
570 Carol Cunningham F Crosbie Crew Australia 04:59:06
571 Gareth Pemberton M Wharfedale Harriers 04:59:08
572 Andrew Dalton MV40 Skelmersdale Boundary Harriers 04:59:15
573 Paul Crossan MV40 Chapel Allerton Road Runners 04:59:33
574 Angela Srivastava FV40 Otley AC 04:59:33
575 Emma David F Nidd Valley Road Runners 04:59:48
576 Allan Greenwood MV40 Calder Valley Fell Runners 04:59:53
577 Sarah Jones F Ambleside AC 04:59:55
578 Peter Jagan MV60 Bingley Harriers & AC 05:00:00
579 John Bell MV40 Unattached 05:00:06
580 Daniel Robinson M Unattached 05:00:14
581 Tom Williams M Hyde Park Harriers 05:00:21
582 Nicki Rushton FV40 Chorley Harriers 05:00:42
583 Charles Bogg MV40 Quakers RC 05:00:55
584 David Drummond MV40 Banbury Harriers AC 05:01:20
585 Tony Varley MV60 Horwich RMI Harriers 05:01:44
586 Sharon Williams FV40 Ilkley Harriers AC 05:01:48
587 Stephen Clough MV60 Swaledale 05:02:18
588 Anthony Horsfall MV40 Handsworth Roadhogs RC 05:02:32
589 David Holmes MV50 Wolds Veteran RC 05:02:54
590 Andrew Frame MV40 Bingley Harriers & AC 05:03:00
591 Mark Highfield MV40 Unattached 05:03:34
592 Andrea Steel FV40 Macclesfield Harriers & AC 05:03:46
593 David Thompson MV50 Quakers RC 05:03:49
594 Alison Marks FV40 Bingley Harriers & AC 05:03:58
595 John Wilcock MV40 Aurora Harriers 05:04:12
596 Daniel Shaw M Stadium Runners 05:04:21
597 Chris Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs RC 05:04:34
598 David Lewis MV50 Idle AC 05:04:52
599 John Orrell MV40 Blackburn Harriers & AC 05:05:17
600 Chris Donald MV40 Purple Patch Runners 05:05:27
601 Anne Beresford FV40 Penistone Footpath Runners AC 05:05:28
602 Sarah J Clarke FV40 Clayton-le-Moors Harriers 05:05:38
603 Hilary Lane FV50 Abbey Runners Leeds 05:05:40
604 David Clancy MV40 Dewsbury Road Runners 05:05:54
605 Michael Breslin MV70 FRA 05:05:57
606 Marc Recoquille M FRA 05:06:16
607 Ian Sutcliffe MV40 Dewsbury Road Runners 05:06:20
608 Nigel Craven MV50 Pudsey Pacers RC 05:06:26
609 Andrew Brett MV40 Keighley & Craven AC 05:07:00
610 Karen Davies FV40 Stafford Harriers 05:07:44
611 David Craig Tipton MV40 Ackworth Road Runners 05:08:08
612 Peter Murphy MV50 Darwen Dashers RC 05:08:21
613 Jerry Moore MV50 Unattached 05:08:31
614 Sally Bisset FV40 Wharfedale Harriers 05:08:52
615 Bernard Kivlehan MV50 Northumberland Fell Runners 05:08:57
616 Ian Wade MV40 Handsworth Roadhogs RC 05:09:09
617 Manhar Patel MV40 Calder Valley Fell Runners 05:09:25
618 Elise Milnes FV50 Todmorden Harriers & AC 05:09:33
619 John Horlock M Unattached 05:09:57
620 Emma Dodd FU25 Wharfedale Harriers 05:10:00
621 Dan Gilbert M Unattached 05:10:20
622 Karen Gorman FV50 Wharfedale Harriers 05:10:38
623 Martin Walsh MV60 Lytham St. Annes RRC 05:11:24
624 John Chapman MV50 Howgill Harriers 05:11:30
625 Kathryn Parr F Totley AC 05:11:49
626 Mark Goodburn M Unattached 05:12:13
627 Polly Wilding F Abbey Runners Leeds 05:12:46
628 Richard Foster M Abbey Runners Leeds 05:12:48
629 Roger Mapleson MV40 FRA 05:13:15
630 Annette Clarke FV40 Quakers RC 05:13:23
631 Robert Fenton M FRA 05:13:24
632 Anna Blomfield FV40 Rochdale Harriers & AC 05:13:48
633 Julie Clayton FV40 Scarborough AC 05:14:12
634 Christopher Clayton MV40 Scarborough AC 05:14:12
635 Peter Maxwell MV40 Settle Harriers 05:15:17
636 Jim Tinnion MV40 Mercia Fell RC 05:16:26
637 Nigel Crompton MV40 Pensby Road Runners 05:16:30
638 David Timmins MV50 Unattached 05:16:32
639 George Wilson MV50 Unattached 05:17:55
640 Claire Prosser F Dark Peak Fell Runners Club 05:18:24
641 Dan Oldfield M FRA 05:18:38
642 Neil Taylor MV40 Skelmersdale Boundary Harriers 05:19:07
643 Richard Briscoe M Clayton-le-Moors Harriers 05:19:07
644 John Ellwood MV50 Sandhurst Joggers 05:19:44
645 David Gibson M Esk Valley Fell Club 05:20:21
646 John Weston MV50 Ipswich JAFFA RC 05:20:41
647 Roger Squire MV40 Wrecsam Tri 05:21:14
648 Christopher Green M Esk Valley Fell Club 05:21:19
649 Phil Howson MV40 Steel City Striders RC 05:21:40
650 Brendan Georgeson MV40 Bitton Road Runners 05:21:41
651 George Critchley MV50 Radcliffe AC 05:22:42
652 Richard Handford MV50 Settle Harriers 05:22:56
653 Denise Tunstall FV40 Durham Fell Runners 05:23:22
654 Ian Newbold MV40 Wharfedale Harriers 05:23:53
655 Martin Humphris M Craven Energy 05:24:00
656 Mike Harrison MV50 Meltham AC 05:24:10
657 David Anderson MV40 East Hull Harriers & AC 05:24:42
658 Dave Beston MV50 Abbey Runners Leeds 05:25:03
659 Colin Ashworth MV40 Trawden AC 05:25:27
660 Steven Thomas MV50 Chorley Harriers & Tri 05:26:21
661 Paul Brennan MV50 Plymouth Cycle Scene 05:26:31
662 Kathryn Davis FV40 Settle Harriers 05:26:39
663 Jean Powell FV40 Wharfedale Harriers 05:26:47
664 Alan Ashforth MV60 Handsworth Roadhogs RC 05:27:28
665 Jonathan Riley M Ilkley Harriers AC 05:27:36
666 Garry Dowthwaite MV50 Dallam Running Club 05:28:25
667 Matt Mcfarlin M Holme Pierrepont RC 05:29:06
668 Bill Sheppard MV50 Long Eaton RC 05:30:41
669 Stephen Wilkinson MV50 Wakefield District Harriers & AC 05:31:05
670 Yvie Johnson F Wrecsam Tri 05:31:17
671 Mark Shaw MV40 Handsworth Roadhogs RC 05:31:44
672 Sheelagh Ratcliff FV40 Abbey Runners Leeds 05:33:05
673 Andrew Latimer MV40 Unattached 05:35:03
674 Stephen Ball MV40 Accrington Road Runners 05:37:55
675 Bill Wade MV60 Holmfirth Harriers AC 05:38:32
676 Philip Jones MV50 Calder Valley Fell Runners 05:39:37
677 Susan Fulton FV50 Bingley Harriers & AC 05:54:49