Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/05/2011 – Burbage Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M Dark Peak 00:37:37
2 Mark Tuckett M Dark Peak 00:38:50
3 Simon Harding M Macclesfield 00:39:06
4 Stephen Pyke MV40 Staffs Moorlands 00:39:11
5 Jon Morgan MV40 Dark Peak 00:39:19
6 Tom Brunt M Holmfirth 00:39:31
7 Lewis Banton M Clowne 00:40:26
8 Chris Shelton M North Derbyshire 00:40:40
9 Darren Holloway MV40 Pennine 00:40:46
10 Kieran Hodgson M UA 00:40:49
11 Andy Beanland M Dark Peak 00:41:02
12 Jonny Wilson M Fat Boys RC 00:41:35
13 Mick Stenton MV50 Dark Peak 00:41:47
14 Darren King MV40 Killamarsh Kestrels 00:41:59
15 Mark Ollerenshaw M Glossopdale 00:42:05
16 Anthony Moss M   00:42:07
17 Nick Barber MU23 Pennine 00:42:16
18 Matthew Hulley M Dark Peak 00:42:24
19 Stuart Walker M Team Accelerate/DPFR 00:42:29
20 Richard Snowdon MV40 Totley 00:42:43
21 Daniel Chan MU23 Pennine 00:42:48
22 Tom Saville MU23 Dark Peak 00:42:55
23 Steve Knowles M Pennine 00:42:56
24 Matthew Jones MV40   00:42:57
25 Lee Langdon MV40 Pennine 00:42:58
26 Richard Hum M Dark Peak Fell Runners 00:43:21
27 Tom Smith M South Yorkshire Police 00:43:36
28 Saul Taylor M Belper 00:43:42
29 Roger Tomlin M Beverley AC 00:44:06
30 Austin Frost M Dark Peak 00:44:08
31 John Hewitt MV40 Glossopdale 00:44:12
32 Julian Minshull MV40 Glossopdale 00:44:16
33 Simon Reed MV50 Notts AC 00:44:25
34 Kevin Hope M Notts AC 00:44:33
35 Mike Thomas M UA 00:44:38
36 Andrew Stuart M Dark Peak 00:44:40
37 Will Spain M Dark Peak 00:44:53
38 James Twohig MV50 Dark Peak 00:44:54
39 Richard Gratton M North Derbyshire 00:44:54
40 Simon Fowler MV40 UA 00:44:55
41 Stephen Hargreaves M Steel City Striders 00:45:06
42 Mark Salkild MV50 Dark Peak 00:45:09
43 Branden Davison MV40 UA 00:45:12
44 Mark Hobbs MU23 Sheffield University 00:45:18
45 Clive Fitspatrick M Trafford 00:45:23
46 Andy Barnett MV45 Dark Peak 00:45:24
47 Mick Quinn MV40 Barnsley Harriers 00:45:25
48 Robin Mitton M Pennine 00:45:35
49 Simon Sharp MV40 Holme Pierpoint 00:45:39
50 Graeme Schofield M Dark Peak 00:45:43
51 Dave Sykes M Dark Peak 00:45:44
52 Martin Stocks MV50 Dark Peak 00:45:45
53 Helen Elmore L Dark Peak 00:45:47
54 Ian Winterburn MV45 Dark Peak 00:45:47
55 Andrew Moore MV50 Dark Peak 00:45:55
56 Matthew Hunt M Dark Peak 00:46:05
57 David Harvey MV40 Pennine 00:46:12
58 James Craggs M   00:46:13
59 Andrew Dickinson MV45 Dark Peak 00:46:20
60 Adrian Jebb M   00:46:24
61 Stuart Hutchinson M Saddleworth Runners 00:46:25
62 Julian Hill MV40 UA 00:46:27
63 Edward James M Belper Harriers 00:46:36
64 Iam Squires MU23 UA 00:46:36
65 Keith Holmes MV55 Dark Peak 00:46:39
66 Mark Gray M Dark Peak 00:46:51
67 David Wright MV40   00:46:55
68 A Whitehouse MV50   00:46:58
69 Stuart Bradstock MV40 Pennine 00:47:01
70 David Broadbent M   00:47:03
71 Gavin Roberts MV40 Dark Peak 00:47:13
72 Iain Farrar M Dark Peak Fell Runners 00:47:15
73 Rob Stein M   00:47:17
74 E Brown MU23   00:47:17
75 Alex McVex M Glossopdale 00:47:22
76 Mick Moorhouse MV50 Matlock AC 00:47:26
77 Alan Brentall MV60 Pennine 00:47:29
78 Tim Budd M   00:47:47
79 Chris Wardle M Wirksworth 00:47:56
80 Paul Lydon MV40 Totley 00:48:00
81 Simon Phipps MV45 Dark Peak 00:48:03
82 Phil Abbott M Long Eaton RC 00:48:06
83 Robert Taylor MV60 Pennine 00:48:12
84 Mark Evans M Dark Peak 00:48:19
85 Chjris Hawley M Belper Harriers 00:48:19
86 Richard James M   00:48:19
87 Edward Hurst M Clowne 00:48:25
88 Stephen Moran MV40 Hallamshire 00:48:28
89 John Joddrell MV55 Pennine 00:48:30
90 Stephen Whiteley MV40 Barnsley Harriers 00:48:34
91 Colin Taylor MV45 Dark Peak 00:49:17
92 Dean Young M Steel City Striders 00:49:20
93 Daniel Stephenson MV40   00:49:23
94 Lucy Harris F Team Accelerate/Pennine 00:49:29
95 Robert Moore MV40 Dark Peak 00:49:30
96 Dave Hogg MV50 Glossopdale 00:49:41
97 Robert 'Doggy' Stewart M UA 00:49:43
98 Kevin Carter M UA 00:49:44
99 Dan Clist M UA 00:49:45
100 Xavier Leuthrut M UA 00:49:48
101 David Fox M Elton Sky Club 00:49:51
102 S W MV50 Retford 00:49:55
103 Steph Curtis FV40 Pennine 00:49:57
104 Sheona McKay L Dark Peak 00:50:01
105 Wayne Smithurst M UA 00:50:03
106 Stuart Little M Beverley AC 00:50:04
107 Graham Whitt M Notts Police 00:50:07
108 Alexander Moore MU23 ShUOC 00:50:08
109 John Broom MV40   00:50:10
110 Martin Dowson MV40 Wirksworth 00:50:11
111 Lee Grant MV40 Goyt Valley Striders 00:50:12
112 Christopher Harding MV50 Goyt Valley Striders 00:50:15
113 Martin Slack MV40 Hereford 00:50:18
114 Trevor Watson MV50 Steel City Striders 00:50:19
115 Paul Pycroft M Dark Peak 00:50:24
116 Howard Whittaker MV40 UA 00:50:39
117 Richard Wheeler M Sheffield University 00:50:44
118 Simon Brister MV60 Matlock AC 00:50:44
119 Rich White M Glossopdale 00:50:47
120 Chris Pearce M UA 00:50:52
121 Mark Cliff M Pennine 00:50:55
122 David Greenstreet MV40 UA 00:50:58
123 Scott Baker MV40 UA 00:51:00
124 Dicky Wilkinson MV50 Dark Peak 00:51:09
125 Dan Sims M Pennine 00:51:18
126 David Walsh MV40 Dark Peak 00:51:25
127 Kristian Groom M UA 00:51:25
128 Hanno Torn MV41 Pennine 00:51:27
129 Ian Stinson MV40 Steel City Striders 00:51:28
130 David Sugden MV45 Dark Peak 00:51:28
131 Tom Pape M   00:51:29
132 Helen Slater FV40 UA 00:51:45
133 Paul Hulbert MV40 Dark Peak 00:52:10
134 Jon Morgan MV40 Dark Peak 00:52:14
135 Carl Bedson MV40 Glossopdale 00:52:20
136 Matt Watson M Dark Peak 00:52:24
137 John Speight M UA 00:52:24
138 Richard Gardiner M CGCC 00:52:26
139 David Carr MV40 UA 00:52:27
140 Russ Bentley MV40   00:52:27
141 James Ollerenshaw MV50 UA 00:52:28
142 Simon Wiles MV40 Steel City Striders 00:52:29
143 Andy P Smith MV40 Holmfirth 00:52:30
144 Simon Hutchinson MV40 UA 00:52:36
145 Lee Bridgewater M Barnsley Harriers 00:52:41
146 Stuart Whitely M Sheffield Tri Club 00:52:46
147 Sandra Grimes FV50 Wirksworth 00:52:47
148 Alan Maplethorpe MV50 Long Eaton RC 00:52:50
149 Claire Aspinal F   00:52:53
150 Phil Robbins MV50 UA 00:52:55
151 Allison Higgins FV40 Fat Boys RC 00:52:59
152 Thomas Smith M Pennine 00:53:06
153 Sean Oliver M UA 00:53:07
154 Andrew Greenwood M UA 00:53:07
155 Matt Capeing M UA 00:53:23
156 Andy Howie MV50 Pennine 00:53:26
157 Mark Havenhand MV44 UA 00:53:30
158 Trevor Longman MV60 Macclesfield 00:53:32
159 Paul Rigg MV40 UA 00:53:35
160 Liam Dangerfield M UA 00:53:39
161 Claire Howard FV40 Totley 00:53:39
162 Jay Roper M UA 00:53:42
163 Simon Bacsich M Dark Peak 00:53:45
164 Graham Miller M Holmfirth 00:53:51
165 Becky Penrose F   00:53:52
166 Chris Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 00:53:59
167 Trevor Stevens MV50 Belper Harriers 00:54:02
168 Mike Cooper MV40 UA 00:54:02
169 Dawn Broom FV40   00:54:03
170 Lewis Ashton MV40 Dark Peak 00:54:05
171 Max Howard MV50 Retford 00:54:05
172 Ant Harris MV40 Fat Boys RC 00:54:07
173 Haydn Williams M UA 00:54:08
174 Benjamin Jeffreys M UA 00:54:09
175 Brent Lindsey MV50 Penistone 00:54:09
176 Robert Nash M UA 00:54:11
177 Anthony Horsfall MV40 Handsworth Roadhogs 00:54:14
178 Ben Humphreys M UA 00:54:18
179 Paul Lydon MV40 Totley 00:54:20
180 Andy MacAlister MV40 UA 00:54:20
181 Clare Gardiner F Sheffield Hash House Harriers 00:54:22
182 Jenny Caddick L Dark Peak 00:54:23
183 Keith Parker MV50 Dark Peak 00:54:24
184 Jim Burnside MU23   00:54:25
185 Don Wells MV50   00:54:26
186 Tim Ruck M Pennine 00:54:27
187 Clive Wadington MV40 Totley 00:54:30
188 Kevin Rowles MV40 Killamarsh Kestrels 00:54:33
189 Peter McCarthy MV45 Dark Peak 00:54:35
190 Marcus Lancastle MV40   00:54:38
191 Phillipa Rose F UA 00:54:39
192 Gary Kennedy MV50 Handsworth Roadhogs 00:54:39
193 Pat Goodall FV50 Totley 00:54:47
194 Shaun Taylor M UA 00:54:58
195 Steve Marciniak MV45   00:55:05
196 Eva Taylor F Wirksworth 00:55:08
197 Richard Carter MV40   00:55:09
198 Wayne Sadler MV40 Barnsley Harriers 00:55:18
199 Ross Napier MV40   00:55:21
200 Pippa Weir FV50 Totley 00:55:24
201 Peter Glover MV40 UA 00:55:30
202 Elaine Rose FV40 Pennine 00:55:33
203 Richard Mead MV40 UA 00:55:39
204 Sara Hambloin F Totley 00:55:41
205 Darren Webb MV40 Dark Peak Fell Runners 00:55:41
206 Simon Cooke MV40 CLO 00:55:42
207 Martin Clist M UA 00:55:44
208 Roger Fokinther MV50 Clowne 00:55:48
209 David Naylor MV40 UA 00:55:49
210 Stephen Burt MV40 UA 00:55:50
211 Ross Glendenning M UA 00:55:51
212 Alison Barrett F Steel City Striders 00:56:04
213 Robert Cole M Dark Peak 00:56:05
214 Steve Brandrett MV40 UA 00:56:07
215 Alistair Tait M UA 00:56:08
216 Ian Wade MV40 Handsworth Roadhogs 00:56:12
217 Claire Prosser L Dark Peak 00:56:14
218 Dan Thompson M UA 00:56:17
219 Alan Ashforth MV60 Handsworth Roadhogs 00:56:24
220 Dean Drabble MV40 Handsworth Roadhogs 00:56:30
221 Stephani Coe L Dark Peak 00:56:35
222 Nick Lyons MV50   00:56:35
223 Tim Coey M Fat Boys RC 00:56:46
224 Richard Corker MV40 UA 00:56:51
225 Pippa Allen FV40 UA 00:56:56
226 Dean Makar MV40   00:56:58
227 Andy Basey M Belper Harriers 00:57:00
228 Kenny Turner MV50 Dark Peak 00:57:02
229 Michael Ryan MV45 Dark Peak 00:57:03
230 Dennis Middleton MV50 UA 00:57:05
231 John Stevenson MV50 Glossopdale 00:57:07
232 Ian Cole MV40 Totley 00:57:08
233 Tom Boddington M UA 00:57:11
234 Nick Woffenden M UA 00:57:18
235 Peter Down M Killamarsh Kestrels 00:57:19
236 Nick Smith M UA 00:57:20
237 Graham Berry MV65 Dark Peak 00:57:24
238 Chris Thompson MV40 Dark Peak 00:57:26
239 Maria Klisz FV40 Totley 00:57:27
240 William Taylor MV40 UA 00:57:27
241 Pete Tapping MV55 Dark Peak 00:57:44
242 Steve Mead MV50 Matlock AC 00:57:45
243 David Prentice MV40 UA 00:57:45
244 Paul Hills MV50 UA 00:57:57
245 Scott Lilley M Steel City Striders 00:58:00
246 Samantha Hulbert FV40 Fat Boys RC 00:58:03
247 Michael Baldwin MV60 Denbydale Travellers 00:58:11
248 Steve Grace M Pennine 00:58:12
249 Richard Scanlon M UA 00:58:16
250 Mark R MV40 UA 00:58:23
251 B Hickinson M UA 00:58:23
252 Lawrence Dolman M UA 00:58:29
253 Krissy Humble F UA 00:58:30
254 Brian Nevin M UA 00:58:48
255 Brian Noble M UA 00:58:57
256 Penny Sadler F UA 00:59:13
257 Ian Hart MV55 UA 00:59:16
258 Patrick Wright M UA 00:59:53
259 Ray Mansfield MV60 UA 00:59:54
260 Joel Moore MU23 Totley 00:59:58
261 Adam Wiles M UA 00:59:59
262 Janet Milton FV50 Totley 01:00:01
263 Raymond Migocz MV60 UA 01:00:06
264 Lynwen Harrison FV40 Sheffield Tri Club 01:00:07
265 Richard Burgoin M UA 01:00:17
266 John White M Dark Peak 01:00:18
267 Mark Smalley M Accelerate 01:00:26
268 Andrew Charlesworth M Doncaster 01:00:30
269 Alison Coldwell F Sheffield Tri Club 01:00:33
270 Kaz Parr F Totley 01:00:34
271 Emma Dent FV40 Totley 01:00:34
272 Alan Brock MV50 UA 01:00:37
273 Claire Anderson F Holme Pierpoint 01:00:41
274 Ruth Jacobs FV40 Smiley Paces 01:00:42
275 Dot Kesterton FV50 Smiley Paces 01:00:47
276 Michael Arundale MV55 Dark Peak 01:00:50
277 Martin Griffiths M Dark Peak 01:00:51
278 Sue Barker FV40 UA 01:00:55
279 Jon Heathfield MV45 Dark Peak 01:00:58
280 Phillip Smith M UA 01:01:00
281 Dave Keyworth MV40 Totley 01:01:04
282 Jerry Fisher MV40 Barnsley Harriers 01:01:07
283 Bill Shppherd MV50 Long Eaton RC 01:01:35
284 Jo Willis F UA 01:01:37
285 Keith Lindley MV50 Doncaster 01:01:37
286 Lorraine Salkild FV40   01:01:38
287 Kevin Ryan M UA 01:01:45
288 Richard Knowles M Totley 01:01:45
289 Gary Cooman MV40 UA 01:01:56
290 Catriona Neath F UA 01:02:00
291 Maurice West MV65 Dark Peak 01:02:01
292 David Howes M Barnsley Harriers 01:02:02
293 Simon Foster MV40 UA 01:02:08
294 David Lucas MV50 UA 01:02:13
295 John Hamshaw MV40 UA 01:02:14
296 Nicola Ward F Wirksworth 01:02:20
297 Chris Hobson M   01:02:23
298 Heather Beaumont F Totley 01:02:23
299 Jodie Vallance F   01:02:23
300 Amanda Carter F Rolls Royce 01:02:24
301 Robin Carter M Rolls Royce 01:02:32
302 Margaret Huyton FV60 Horwich 01:02:35
303 John Stead MV40   01:02:42
304 Emma Pratt F UA 01:02:52
305 Jo Bowen F Pennine 01:02:54
306 Chjeyrl Grindell FV40 UA 01:03:03
307 Emma Shepherd F Totley 01:03:08
308 Jim Fulton MV55 Dark Peak 01:03:14
309 Stuart Benfeld MV40   01:03:22
310 Lindsay Palmer FV40 Glossopdale 01:03:30
311 Ian Gibson MV40 UA 01:03:32
312 Brian Greaves MV55 Dark Peak 01:03:38
313 Bad Handwriting     01:03:46
314 Jane Cockerton FV40 Penistone 01:03:49
315 Charmain Heaton FV50 Retford 01:03:57
316 Julie White F Killamarsh Kestrels 01:04:07
317 Emily Offutt F UA 01:04:23
318 Jo Bissell F Barnsley Harriers 01:04:27
319 Peter Hether…. MV60 Steel City Striders 01:04:33
320 Julie Laverock FV40   01:04:56
321 Nadine Keefe F Sheffield Tri Club 01:05:04
322 Barbara Haigh FV60 Penistone 01:05:26
323 Richard Northage M UA 01:05:29
324 Simon Goldsmith MV45 Dark Peak 01:06:13
325 Sophie Lawton F UA 01:06:28
326 Colin Bostock MV50 Long Eaton RC 01:06:35
327 Jackie Robson FV40 Clowne 01:06:38
328 Gill Jones FV50   01:07:40
329 Mari Thorman F Totley 01:07:47
330 S Logan ?? UA 01:08:48
331 Elizabeth Bowman LV40 UA 01:08:53
332 Mike Charlesworth M Sheffield City Striders 01:09:03
333 David Brown M UA 01:09:13
334 Frank Makin MV70   01:09:13
335 Tony Barry MV60   01:11:18
336 Rachel Nothard MV40 Barnsley Harriers 01:11:20
337 Ian Meade MV60 Barnsley Harriers 01:11:33
338 Naomi Morrison FV40 Smiley Paces 01:11:45
339 Liz Fletcher F   01:11:46
340 Gina Grainger FV40   01:11:54
341 Liz Mottershaw FV40   01:13:19
342 Joan Waller LV50 Dark Peak 01:13:52
343 Julie Peckett FV40 Smiley Paces 01:13:53
344 Catherine Timbers FV40 Smiley Paces 01:14:42
345 Robert Turner M UA 01:15:11
346 Rebecca Coxhad F   01:16:17
347 William Helliwell MV60 UA 01:18:05
348 Ken Price MV50 UA 01:20:08
349 Neil Georgiou M   01:20:47
350 Mel Sanders FV50 Barnsley Harriers 01:20:48
351 Tony Morson MV50   01:35:04
352 Sally Gray FV50 Barnsley Harriers 01:35:05
353 Susan Taylor FV50 Barnsley Harriers 01:35:08
354 d