Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/10/2010 – Arenig Fawr





  
Pos Name Category Club Time
1 Steven Cale M Shrewsbury 00:56:10
2 Ifan Richards M Meirionnydd 01:00:24
3 Paul Jones M40 Oswestry 01:00:40
4 Matthew Marsden MU23 Shrewsbury 01:03:55
5 Matthew Fortes M Eryri 01:04:51
6 Martin Cliffe M40 Eryri 01:05:20
7 Rory O'Donnell M Eryri 01:05:43
8 Dylan Wynn-Jones M Eryri 01:05:55
9 Peter O'Brien M40 Eryri 01:07:00
10 Stewart Belamy M40 Mercia 01:07:03
11 Simon Edwards M Buckley Runners 01:07:17
12 Stuart Simpson M40 Ochill Hill Runners 01:07:35
13 Chris Pender M40 Newburgh 01:07:42
14 Paul Beeson M40 Maldwyn Harriers 01:07:55
15 Peter Agnew M40 Clwydian RR 01:08:11
16 Dylan Jones MU23 Bro Dysynni 01:08:46
17 Adrian Williams M40 Eryri 01:09:26
18 Arwel Lewis M50 Eryri 01:10:40
19 Gary Porter-Jones M40 Eryri 01:10:55
20 Karl Steinegger MU23 Ambleside 01:11:18
21 Andrea Rowlands F Eryri 01:11:33
22 Glyn Fletcher M40 Maldwyn Harriers 01:12:37
23 Michael Kelly M40 Leighton Buzzard 01:12:57
24 David Malia M40 Cobra RC 01:12:59
25 Becki Law F Eryri 01:13:09
26 Graham Spencer M50 Mercia 01:13:48
27 Jim O'Hara M Helsby 01:14:01
28 Chris Wilcox M50 Clwydian RR 01:14:05
29 Peter Browning M50 Clayton 01:14:35
30 Kean Rowlands M50 Clwydian RR 01:15:50
31 Ed Harmer M40 Eryri 01:15:51
32 Luke Appleyard M Wharfedale 01:16:49
33 Richard Borne M40 Eryri 01:16:53
34 Ruth Metcalfe F Eryri 01:17:09
35 David Marham M40 Leighton Buzzard 01:17:31
36 Jeremy Williams M50 Eryri 01:18:03
37 Mike Blake M60 Eryri 01:18:32
38 Steven Marham M40 Leighton Buzzard 01:18:40
39 Tony Hulme M60 Wilsmlow 01:18:54
40 Joanne Moore F U/A 01:19:16
41 Charles Ashley M50 Wrexham AAC 01:19:40
42 Peter Roberts M60 Buckley Runners 01:20:13
43 John Morris M60 Buckley Runners 01:20:27
44 Yiannis Tridimas M60 Bowland FR 01:20:48
45 Sandra Rowlands F40 Clwydian RR 01:20:54
46 Phil Morgan M40 U/A 01:21:12
47 Sarah Barnwell F40 Eryri 01:21:17
48 Steve Cliff M50 Bowland FR 01:21:25
49 Michael Reynolds M40 U/A 01:21:42
50 Peter Carson M40 Aberystwyth AC 01:21:56
51 John Currie M50 Mercia 01:22:09
52 Gary Gunner M60 Croft Ambrey 01:23:45
53 Hugo Iffla M50 WFRA 01:24:17
54 Jane Saunders F40 Wilsmlow 01:26:01
55 Joanne Thatcher F40 Aberystwyth AC 01:26:51
56 George Dearden M U/A 01:27:13
57 Andrew Brewer M Newburgh 01:27:30
58 John Nightingale M U/A 01:28:05
59 Tony Steward M50 Calder Valley 01:29:15
60 Rob Ward M U/A 01:30:35
61 Kate O'Sullivan F40 Aberystwyth AC 01:31:11
62 Ian Blakemore M50 Eryri 01:31:30
63 Emily Wood F40 Eryri 01:32:03
64 Andy Walsmley M50 Bowland FR 01:32:40
65 Jenny Ewels F Clwydian RR 01:33:19
66 Jenny Williamson F Eryri 01:33:24
67 Philip Jones M60 Aberystwyth AC 01:33:45
68 Christina McKay F U/A 01:34:06
69 Graham McVey M40 U/A 01:35:48
70 Margaret Oliver F60 Eryri 01:36:59
71 Susan Anne Ridings F50 Clwydian RR Retired