Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/09/2010 – Stanage Struggle





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M Dark Peak Fell Runners 00:38:36
2 Robert Little M Dark Peak Fell Runners 00:40:13
3 Stephen Pyke M40 Staffs Moorlands 00:41:39
4 Dave Taylor M40 Dark Peak Fell Runners 00:42:11
5 Simon Patton M40 (L) Dark Peak Fell Runners 00:42:29
6 Mike Nolan M40 Dark Peak Fell Runners 00:42:45
7 Darren Holloway M40 Pennine 00:43:29
8 Noel Curtis M Pennine 00:43:41
9 Kevin Mahon M U/A 00:43:44
10 Lewis Banton M Clowne Road Runners 00:43:58
11 Mathew Franklin M Bristol + West AC 00:44:05
12 Andy Douglas M U/A 00:44:12
13 Carl Egdell M Dark Peak Fell Runners 00:44:17
14 Mick Stenton M40 Dark Peak Fell Runners 00:44:19
15 Julian Rank M40 Holmfirth Harriers 00:44:34
16 Antony Moss M Totley AC 00:44:52
17 Mathew Hulley M Dark Peak Fell Runners 00:44:57
18 Tim Willson M U/A 00:45:15
19 Dan Stewart M40 Spen AC 00:45:27
20 Chris Ledger M40 Dark Peak Fell Runners 00:45:37
21 Richard Bradbury M Matlock AC 00:45:43
22 Andy Barnett M40 Dark Peak Fell Runners 00:46:03
23 Ional Soare M U/A 00:46:08
24 Robin Mitton M Pennine 00:46:16
25 Jon Hargreaves M U/A 00:46:32
26 Colin Taylor M40 U/A 00:46:33
27 Martin Stocks M40 Dark Peak Fell Runners 00:46:39
28 Jon Slate M Hallamshire Harriers 00:46:41
29 Gary McMahon M50 Redhill RR 00:46:46
30 Graham Schofield M Dark Peak Fell Runners 00:46:48
31 Dave Gale M U/A 00:46:50
32 Andrew Critchlow M40 U/A 00:47:10
33 Dan Woolnough M U/A 00:47:11
34 Henry Norman M CGCC 00:47:24
35 Simon O'Shea M Dark Peak Fell Runners 00:47:27
36 Karen Dalton F Dark Peak Fell Runners 00:47:29
37 Matthew Dickinson M Dark Peak Fell Runners 00:48:05
38 Richard Wheeler M Sheffield Uni 00:48:07
39 David Fox M U/A 00:48:10
40 Austin Frost M U/A 00:48:23
41 David Best M U/A 00:48:27
42 Andy Moore M50 Dark Peak Fell Runners 00:48:29
43 Christopher George M Prestatyn RC 00:48:31
44 Andrew Whittingham M40 U/A 00:48:34
45 James Creaghan M U/A 00:48:52
46 Chris Jackson M Glossopdale 00:49:03
47 Pete Fraser-Smith M Dark Peak Fell Runners 00:49:09
48 Ed Richardson M Dark Peak Fell Runners 00:49:16
49 Stephen Moran M40 Hallamshire Harriers 00:49:19
50 Mark Wharton M40 Calder Valley 00:49:33
51 Garry Traviss M40 Calder Valley 00:49:36
52 Adrian Baker M40 Penistone 00:49:37
53 Richard James M CGCC 00:49:50
54 Andrew Clough M40 Chorley Harriers 00:49:54
55 John Duffey M U/A 00:49:57
56 Glyn Smithers M U/A 00:49:59
57 Dave Watson M40 North Derbyshire 00:50:07
58 James Mondey M40 U/A 00:50:11
59 Daniel Stephenson M U/A 00:50:19
60 Matthew Boyes M40 U/A 00:50:22
61 Daniel Clist M U/A 00:50:32
62 Michael Cooper M40 U/A 00:50:35
63 Richard Hall M40 U/A 00:50:39
64 Mark Bacon M40 U/A 00:50:50
65 Andrew Ebbins M U/A 00:50:52
66 Steve Blackford M50 Denby Dale Travellers 00:50:58
67 Mark Evans M Dark Peak Fell Runners 00:51:05
68 David Bollington M Dark Peak Fell Runners 00:51:19
69 Joseph Brownhill M U/A 00:51:21
70 Steve Lee M50 (L) Buxton 00:51:32
71 John Sullivan M40 U/A 00:51:36
72 Lee Grant M40 Goyt Valley Striders 00:51:40
73 Jo Mayland F Staffs Moorlands 00:51:46
74 Tim Brockington M50 Springfield Striders 00:51:52
75 David James M CGCC 00:51:58
76 Diane Lee F Matlock AC 00:52:02
77 Joe Farnell M U/A 00:52:04
78 Kristian Groom M U/A 00:52:13
79 Rupert Finn M (L) U/A 00:52:16
80 Neil Oxley M60 U/A 00:52:19
81 Alex Hardcastle M U/A 00:52:21
82 Stewart Kemp M50 Hallamshire Harriers 00:52:25
83 Nick Hill M40 U/A 00:52:27
84 James Mitchell M U/A 00:52:37
85 Heather-Catherine Marshall F U/A 00:52:41
86 Paul Barnett M U/A 00:52:45
87 Hazel Tant F U/A 00:52:47
88 Richard Walker M40 U/A 00:52:52
89 Rob Fletcher M50 North Derbyshire 00:53:00
90 Willy Kitchen M40 Dark Peak Fell Runners 00:53:03
91 Simon Harris M40 Nidd Valley 00:53:09
92 Stephen Wooliscroft M Dark Peak Fell Runners 00:53:11
93 Michael McGrath M Dark Peak Fell Runners 00:53:16
94 Daniel Bell M U/A 00:53:21
95 John Nunn M50 Calder Valley 00:53:34
96 Charles Dunnine M40 U/A 00:53:35
97 Dave Holford U/A 00:53:36
98 Scott Macdonald M U/A 00:53:37
99 Tim Aldridge M U/A 00:53:38
100 Dan Thompson M (L) Hope Valley Top Soc 00:53:40
101 Dave Birch M50 Steel City Striders 00:53:44
102 Alec Reece M U/A 00:53:50
103 Andrew Waters M50 Barnsley AC 00:53:51
104 Ian Ankers M60 South Cheshire Harriers 00:53:53
105 J Crowson F40 Dark Peak Fell Runners 00:53:55
106 Trevor Watson M40 Steel City Striders 00:54:00
107 Tim Russon M Totley AC 00:54:06
108 Richard Gardiner M CGCC 00:54:08
109 Sarah Colbert F40 Springfield Striders 00:54:11
110 Emma Gregory F Bowland 00:54:12
111 Caroline J Burrell F Trail Runners 00:54:15
112 Gary Kennedy M50 Handsworth 00:54:27
113 Nick Hamilton M CGCC 00:54:40
114 Steve Bowker M50 U/A 00:54:47
115 Dave Bone M40 U/A 00:55:01
116 Todd Coxhead M RR Harriers 00:55:05
117 Simon Hutchinson M40 U/A 00:55:08
118 David Sugden M40 Dark Peak Fell Runners 00:55:11
119 Kevin Rowles M40 Killamarsh Kestrels 00:55:14
120 Kenny Turner M50 Dark Peak Fell Runners 00:55:20
121 Chris Horsfall M50 Handsworth Road Hogs 00:55:22
122 Sheona McKay F Dark Peak Fell Runners 00:55:45
123 Paul Pycroft M Dark Peak Fell Runners 00:55:46
124 Steve Aspey M40 U/A 00:55:50
125 Andrew Blackford M50 West End Runners 00:55:56
126 Rob Jolley M RCWADP 00:56:01
127 Colin Hughes M50 U/A 00:56:31
128 Clare Gardiner F U/A 00:56:32
129 Michael Baldwin M50 Denby Dale Travellers 00:56:37
130 John Gorman M50 North Derbyshire 00:56:39
131 James White M40 Sheff H H H 00:56:42
132 Charles Bennett M U/A 00:56:49
133 Alistair Tait M U/A 00:56:56
134 Daniel Stones M RCWADP 00:57:19
135 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners 00:57:25
136 David Sutton M40 U/A 00:57:29
137 Tommy Pearson M RCWADP 00:57:31
138 Richard Head M U/A 00:57:35
139 Tim Higgins M U/A 00:57:50
140 Nick Woffenden M U/A 00:57:51
141 Yvonne Beckwith F Dark Peak Fell Runners 00:57:52
142 James Davies M50 Lincoln Wellington 00:57:53
143 Julie Gardiner F50 Dark Peak Fell Runners 00:57:54
144 Anthony Horsfall M40 Handsworth Road Hogs 00:57:57
145 Dominic Green M U/A 00:58:03
146 Dave Patrick M40 Ashbourne 00:58:05
147 Andrew Chester M40 U/A 00:58:08
148 Shaun Taylor M U/A 00:58:12
149 Wayne Grant M U/A 00:58:14
150 Christine Blackford F50 Denby Dale Travellers 00:58:15
151 Dave Foster M50 Penistone 00:58:16
152 David Gould M50 West Bromwich Harriers 00:58:27
153 David Palmer M U/A 00:58:39
154 David McKee M40 U/A 00:58:45
155 Joanna Dangerfield F U/A 00:58:50
156 Frank Edenborough M40 U/A 00:58:52
157 Ken Thomas M50 Handsworth Road Hogs 00:58:53
158 John Williams M50 Springfield Striders 00:58:56
159 Sarah Broadhurst F40 Dark Peak Fell Runners 00:59:08
160 Alan Ashforth M60 Handsworth Road Hogs 00:59:12
161 Liam Dangerfield M U/A 00:59:24
162 Richard Thomas M50 Huncote Harriers 00:59:31
163 Tony Jackson M50 U/A 00:59:35
164 Curtis Lee M40 Sheffield Running Club 01:00:03
165 Nicola Taylor F U/A 01:00:03
166 Duncan Marson M (L) U/A 01:00:06
167 Sarah Land F40 U/A 01:00:08
168 S Braddock M40 Totley AC 01:00:14
169 Richard Hakes M50 Dark Peak Fell Runners 01:00:15
170 Stephen Ward M40 U/A 01:00:27
171 Scott Lilley M U/A 01:00:28
172 Anthony Davenport M U/A 01:00:34
173 Stephen Dewick M40 U/A 01:00:42
174 Malcolm Savage M60 Springfield Striders 01:00:45
175 Maurice West M60 Dark Peak Fell Runners 01:00:52
176 Chris Holt M50 SMAC 01:00:54
177 Mark Wedgwood M40 U/A 01:00:58
178 Pete Tapping M50 Dark Peak Fell Runners 01:01:37
179 Tom Bide M U/A 01:01:42
180 Richard Peglar? M40 Wirksworth 01:01:44
181 Mathew James Boucher M U/A 01:01:45
182 Simon Foster M40 U/A 01:01:47
183 Maria Klisz F40 Totley AC 01:01:48
184 Luke Braddock M Totley AC 01:01:49
185 Rachel Wright F40 U/A 01:01:52
186 Gary Goudal M U/A 01:01:55
187 S Benfield M40 U/A 01:01:58
188 Rebecca Bright F U/A 01:02:03
189 Susan Gardner F40 Huncote Harriers 01:02:06
190 John Demison M U/A 01:02:10
191 Penny Sadler F U/A 01:02:12
192 Ralph Clark M U/A 01:02:14
193 Bob Innes M50 Penistone Footpath Runners 01:02:33
194 Holly Rea F (L) U/A 01:02:34
195 Joe Alexander M U/A 01:02:49
196 Mark ? M50 Dark Peak Fell Runners 01:03:39
197 Pete Tanker M40 Hallamshire Harriers 01:03:41
198 Morag Baines F40 U/A 01:03:42
199 Ben Pedler M40 (L) U/A 01:03:46
200 Tom Ricketts M50 U/A 01:03:52
201 Mike Arundale M50 Dark Peak Fell Runners 01:04:09
202 Andrew Taylor M50 U/A 01:04:15
203 James Lanchbels M40 U/A 01:04:19
204 Alan Coxon M50 North Derbyshire 01:04:22
205 Louise Ward F U/A 01:04:29
206 Kat Love F U/A 01:05:07
207 David Arundale M50 Dark Peak Fell Runners 01:05:09
208 Nicola Hart F40 Ambleside 01:05:09
209 Rachel Findlay-Robinson F Sheffield Uni 01:05:11
210 Omar Pirzuole M40 (L) U/A 01:05:27
211 Helen Twohig F U/A 01:05:55
212 Keith Richardson M50 U/A 01:06:02
213 Deborah Stephenson F40 FRA 01:06:15
214 Yvonne Peake F Derwent Runners 01:06:16
215 Caryl Hartwright F60 Totley AC 01:06:21
216 Ian Wolfendale M50 U/A 01:06:36
217 Beu Parry F50 Huncote Harriers 01:06:41
218 Colin Waterworth M50 Horwich Harriers 01:07:18
219 Sophie Barraclough F40 Holmfirth Harriers 01:07:34
220 Guy Seaman M60 Dark Peak Fell Runners 01:07:50
221 Maxine Ison F40 Totley AC 01:08:00
222 Emma Porcas F U/A 01:08:36
223 Steven Peake M U/A 01:09:02
224 Joe Glentworth M U/A 01:09:24
225 Phil Lucas M40 U/A 01:09:38
226 Rachel Bell F U/A 01:09:50
227 Sue Braddock F40 Totley AC 01:09:55
228 Helen Clarke F40 (L) Totley AC 01:10:10
229 Katy ? F U/A 01:10:19
230 Robert Turner M U/A 01:10:54
231 Claire France F U/A 01:11:03
232 Allan Bourne M70 Staffs Moorlands 01:11:19
233 Maggie Gorman F50 NDRC 01:12:50
234 Claire Davis F U/A 01:13:26
235 Liz Barber-Lilley F40 (L) Gumpers 01:14:42
236 Elizabeth Elliott F 01:14:43
237 Mary Hampshire F40 Otley AC 01:17:19
238 Rachel Sever F40 U/A 01:17:41
239 Jane Boden F U/A 01:18:22
240 Wayne Haigh M U/A 01:37:44
241 Stephen A Naylor M40 U/A 01:44:07
242 Geoff Nichols M50 Dark Peak Fell Runners DNF