Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/08/2018 – Cracken Edge





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Vernon M Stockport Harriers & AC 00:40:14
2 Alasdair Campbell M Buxton & District AC 00:44:09
3 Ben Cartwright M Matlock AC 00:44:53
4 Ben Tetler M40 Glossopdale Harriers 00:45:39
5 Mark Burton M40 Calder Valley FR 00:45:58
6 Stevie Knowles M45 Pennine FR 00:46:18
7 Sam Mellor M Totley AC 00:46:58
8 Andrew Holmes M40 Pennine FR 00:47:15
9 Michael Fanning M50 Holmfirth Harriers AC 00:47:19
10 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:47:26
11 Richard Bradbury M45 Matlock AC 00:47:37
12 Tom Bush M Pennine FR 00:47:43
13 Malcolm Johnson M40 Stockport Harriers & AC 00:47:52
14 Fraser Macdonald Oulds M Chorlton Runners 00:48:09
15 Ross Litherland M40 Pennine FR 00:48:33
16 Andy Nixon M Stockport Harriers & AC 00:49:04
17 James Wood M40 Macclesfield Harriers & AC 00:49:32
18 Duncan Hill M40 Sale Harriers Manchester 00:49:48
19 Colin Ward M45 00:49:58
20 John Stockdale M45 Altrincham & District AC 00:50:02
21 Ben Snell M Stockport Harriers & AC 00:50:03
22 Chris Jackson M Pennine FR 00:50:07
23 Chris Bentley M Macclesfield Harriers & AC 00:50:09
24 James Stubbs M Pennine FR 00:50:12
25 Andrew Campbell M Pennine FR 00:50:41
26 Steve Knight M40 Glossopdale Harriers 00:50:52
27 Tom Peeps M 00:50:53
28 Richard Hudson M40 00:50:59
29 Hayley Kuter F40 Salford Harriers & AC 00:51:02
30 Steven Renny M45 Altrincham & District AC 00:51:04
31 Colin Allott M Goyt Valley Striders 00:51:13
32 Digby Harris M50 Pennine FR 00:51:41
33 Jack Swindells M Dark Peak FR 00:51:52
34 Robin Mitton M40 Pennine FR 00:51:53
35 Damien Briscoe M Calder Valley FR 00:51:55
36 Mark Burley M Macclesfield Harriers & AC 00:52:01
37 Andy McMurdo M Pennine FR 00:52:41
38 Jonathan Breeze M 00:52:56
39 Andy Roberts M50 Congleton Harriers & AC 00:53:08
40 Jill Wood F40 Glossopdale Harriers 00:53:17
41 Ben Caldwell M Chorlton Runners 00:53:41
42 Mark Eastman M Poynton Runners 00:54:07
43 Paul Oakley M50 Goyt Valley Striders 00:54:26
44 David Parkinson M Pennine FR 00:54:40
45 John Noblett M50 Altrincham & District AC 00:54:47
46 Emma Wright F 00:54:53
47 Stephen Myers M50 Prestwich AC 00:55:07
48 Kevin Good M40 Macclesfield Harriers & AC 00:55:10
49 Ollie Hope M 00:55:12
50 Barnaby Crawshaw M Pennine FR 00:55:27
51 Paul Booth M40 Pennine FR 00:55:49
52 Mark Harvey M60 Dark Peak FR 00:55:55
53 James Rees M40 Goyt Valley Striders 00:56:01
54 Luke Cook M 00:56:10
55 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 00:56:15
56 Simon Harlow M Bramhall Runners 00:56:21
57 Simon Reeves M40 Macclesfield Harriers & AC 00:56:22
58 Steve Page M Glossopdale Harriers 00:56:31
59 Martin Lundy M55 Marple Runners 00:56:33
60 Shaun Jackson M45 Altrincham & District AC 00:56:36
61 Andrew Elliot M50 Stockport Harriers & AC 00:56:38
62 Ian Charlesworth M55 Penistone Footpath Runners & AC 00:56:41
63 Steve Storey M60 Penistone Footpath Runners & AC 00:56:43
64 Mat Hanson M Bollington Harriers 00:56:47
65 Alannah Birtwistle F Macclesfield Harriers & AC 00:56:55
66 Richard Bouglas M Buxton & District AC 00:57:04
67 Daniel Limb M Penistone Footpath Runners & AC 00:57:31
68 Holly Martin F Pennine FR 00:57:40
69 David Keeling M55 Cheshire Hill Racers 00:57:51
70 Philip Hutchinson M 00:57:56
71 Andrew Fox M60 Glossopdale Harriers 00:58:05
72 Simon Freytag M 00:58:10
73 William Mather M Glossopdale Harriers 00:58:11
74 Lee Barratt M45 Stockport Harriers & AC 00:58:13
75 Jack Cummins M Matlock AC 00:58:20
76 Wayne Grant M40 Goyt Valley Striders 00:58:25
77 Matt Crompton M40 Glossopdale Harriers 00:58:34
78 Peter Savage M Glossopdale Harriers 00:58:40
79 Matthew Pink M45 00:59:01
80 Fiona Johnson F Stockport Harriers & AC 00:59:23
81 Andy Hauser M60 Holmfirth Harriers AC 00:59:26
82 Paul Mellor M45 Hatton Darts RC 00:59:42
83 Andrew Oldham M 00:59:57
84 Ian Sharpe M45 Chorlton Runners 01:00:04
85 David Veryard M55 Bakewell 01:00:22
86 Peter Cobley M45 Saddleworth RC 01:00:29
87 Mark Day M45 01:00:35
88 Simeon Farrington-Newman M40 Marple Runners 01:00:45
89 Pat Goodall F60 Totley AC 01:00:47
90 Anna Wildman F Pennine FR 01:00:56
91 Geoff Pettengell M60 Mow Cop Runners 01:01:03
92 Adrian Tarasiuk M Penistone Footpath Runners & AC 01:01:11
93 Alistair Stevenson M50 Pennine FR 01:01:13
94 Tom Smith M55 Pennine FR 01:01:18
95 Emma Bowen F45 Pennine FR 01:01:19
96 Kieran Cummings M40 01:01:21
97 Steven Pearson M 01:01:23
98 Ashley Kay M55 Dark Peak FR 01:01:35
99 Alan Bocking M60 Cheshire Hill Racers 01:01:40
100 Craig Partridge M45 Altrincham & District AC 01:01:54
101 Stuart Royall M50 01:02:02
102 Judy Howells F45 Wharfedale Harriers 01:02:36
103 Tim Ruck M Pennine FR 01:02:37
104 Michael Bourke M50 Dark Peak FR 01:02:42
105 Ron Rees M60 Pennine FR 01:02:47
106 Harsharn Gill M40 Glossopdale Harriers 01:02:52
107 Ian Ashenden M40 Pennine FR 01:02:58
108 Mark Stanbridge M45 Macclesfield Harriers & AC 01:03:12
109 Ann-Marie Jones F60 Macclesfield Harriers & AC 01:03:22
110 Debbie Hall F40 Holmfirth Harriers AC 01:03:25
111 Angus Rose M50 Stockport Harriers & AC 01:03:27
112 Vaska Prostova F 01:03:29
113 Andy Titley M55 Stockport Harriers & AC 01:03:33
114 Joanne Ellis F40 Pennine FR 01:03:41
115 Tony Audenshaw M50 01:03:47
116 Keith Baird M45 01:03:51
117 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 01:03:52
118 Arron Jackson M45 Worksop Harriers & AC 01:04:00
119 Chris Gregory M45 Glossopdale Harriers 01:04:14
120 Alastair Cairns M40 01:04:15
121 Stephen Grey M50 01:04:25
122 Bertie Gallagher M45 01:04:28
123 Dan Riley M40 Pennine FR 01:04:32
124 James Talbot M 01:04:38
125 Peter Skidmore M 01:04:43
126 Nick Drinkall M Chorlton Runners 01:04:48
127 Robert Allman M 01:04:51
128 David Dyer M45 Manchester Harriers & AC 01:04:53
129 Tim Allard M45 01:04:54
130 Will Day M50 Dark Peak FR 01:04:56
131 James Fairfield M45 East Cheshire Harriers 01:05:07
132 James Stott M 01:05:08
133 Julie Darigala F45 Penistone Footpath Runners & AC 01:05:13
134 Gordon Sharp M60 Lyme Runners 01:05:34
135 Melanie Mather F45 Stockport Harriers & AC 01:05:37
136 Dakotah Shirfield F 01:05:49
137 Jeff Norman M70 Altrincham & District AC 01:05:55
138 Clare Griffin F45 Macclesfield Harriers & AC 01:05:56
139 Ian Crutchley M Glossopdale Harriers 01:06:35
140 Peter Bailey M55 Buxton & District AC 01:06:38
141 Jean Shotter F55 Holmfirth Harriers AC 01:06:43
142 Nicole Humphreys F Mow Cop Runners 01:06:56
143 Kate Gush F40 01:06:59
144 Anna Aspinall F Goyt Valley Striders 01:07:06
145 Steve Temple M55 KFR 01:07:13
146 Brent Lindsay M55 Penistone Footpath Runners & AC 01:07:23
147 Rachel Cawley F Chorlton Runners 01:07:32
148 Clare Howarth F Totley AC 01:07:35
149 Mark Rogerson M45 01:07:38
150 Joanne Cudahy F40 Buxton & District AC 01:08:14
151 Michael Stubbs M45 01:08:22
152 Sam Buckley F45 Lyme Runners 01:08:36
153 Connor Lomax M40 Goyt Valley Striders 01:08:39
154 Tamara Mitchell F Totley AC 01:08:42
155 Steven Pepper M Glossopdale Harriers 01:08:46
156 Richard Mace M40 01:08:47
157 Simon Hutchinson M50 01:08:49
158 Thomas Clarke M45 East Cheshire Harriers 01:08:51
159 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 01:08:55
160 John Stephenson M60 Glossopdale Harriers 01:09:02
161 Jude Stansfield F45 Glossopdale Harriers 01:09:25
162 Catherine Litherland F40 Pennine FR 01:09:38
163 Victoria Healey F40 01:09:39
164 David Walker M55 01:09:41
165 Jonathan Penny M 01:10:03
166 Terry Crowther M40 Chorlton Runners 01:10:13
167 Will Meredith M45 Pennine FR 01:10:59
168 Graham Bell M 01:11:17
169 Wendy Trelease F45 Glossopdale Harriers 01:11:19
170 Mary Jeal F55 Glossopdale Harriers 01:11:31
171 Mick Fowler M60 01:11:36
172 Francis Wooff M55 Chorlton Runners 01:11:44
173 Philip Harold M45 Poynton Runners 01:11:53
174 Lee Buckley M East Cheshire Harriers 01:11:56
175 Alison Butlin F45 Ripley Running Club 01:11:59
176 Simon Maytum M50 01:12:02
177 Sean Whewell M50 01:12:07
178 Andy Wilkins M60 Glossopdale Harriers 01:12:15
179 Ashleigh Bowskill F Penistone Footpath Runners & AC 01:12:22
180 Kelvin Bowskill M65 Penistone Footpath Runners & AC 01:12:24
181 James Belton M 01:12:25
182 Phil Renouprez M 01:13:17
183 Linette Ruston F40 Goyt Valley Striders 01:14:13
184 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:14:13
185 Dean Harding M 01:14:23
186 Timothy Eyes M 01:14:39
187 Mary Edgerton F55 Pennine FR 01:14:49
188 Brian Bennett M 01:14:56
189 Paul Neal M50 Flyde Coast Runners 01:15:01
190 Mark Gooden M60 Macclesfield Harriers & AC 01:15:42
191 Raymond Howarth M70 Hyde Village Striders 01:16:11
192 Rebecca Ashworth F50 Glossopdale Harriers 01:16:41
193 James Males M55 01:16:43
194 Alison Holt F50 Glossopdale Harriers 01:16:53
195 Roger Hart M65 Glossopdale Harriers 01:18:00
196 Rachel Lord F Marple Runners 01:18:59
197 Luke Holme M Glossopdale Harriers 01:19:12
198 Kris Smith M40 01:19:48
199 Lisa Ashwood F45 Disley Runners 01:20:21
200 Jude Matthews F Penistone Footpath Runners & AC 01:20:51
201 Jo Bowen F40 Pennine FR 01:21:33
202 Sally Owen F45 Matlock AC 01:21:42
203 Brian Barnes M55 Chorlton Runners 01:22:23
204 Nancy Bunyan F50 Macclesfield Harriers & AC 01:23:07
205 Andy Lord M50 Marple Runners 01:23:38
206 Richard Lee M40 Hyde Village Striders 01:23:39
207 Carly Lyes F Chorlton Runners 01:23:49
208 John Wiseman M50 Bramhall Runners 01:24:06
209 Rosalind Bedford F55 Denby Dale AC 01:24:38
210 Julia Carter F45 Goyt Valley Striders 01:26:43
211 Debbie Whyte F40 01:26:45
212 Jennifer Webber F40 Mow Cop Runners 01:29:09
213 Mark Gundersen M Davenport 01:37:29
214 Kayleigh Gundersen F Davenport 01:37:31
215 Sarah Stephenson F Chorlton Runners 01:38:35
216 Heathe Cairns F45 01:40:06
217 Emma-Jane Eaton F40 01:40:12
218 Julie Ryan F50 01:40:42
219 Julie Lucas F55 Wilmslow RC DNF
220 Claire Parker F45 Pennine FR DNF