Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

19/07/2018 – Sheldon





  
Pos Name Category Club Time
1 Joe Oldfield 00:25:20
2 Luke Beresford Ripley AC 00:25:57
3 Matthew Nichols Loc Matlock 00:26:09
4 Austin Frost M40 DPFR 00:26:17
5 Paul Sorrel M40 Ripley 00:26:35
6 Andrew Holmes M40 Pennine 00:26:61
7 Damian Kilpin M40 Penistone 00:27:05
8 George Safranauskas M Junior Sale Harriers 00:27:49
9 Dan Oldham M40 Glossopdale 00:27:57
10 Stuart Diamond M Junior Buxton 00:28:20
11 James Matthew Stubbs M Interm Pennine 00:28:22
12 Craig Jeffrey M40 DPFR 00:28:24
13 Ed Richardson M40 DPFR 00:28:39
14 Rick Aldred M40 Buxton 00:28:59
15 Paul Smith M50 Steel City Striders 00:29:05
16 Andrew Scholes 00:29:23
17 Craig Brown 00:29:38
18 Gary Elkington M50 N Derbys RC 00:29:42
19 Chris Rushworth Buxton 00:29:52
20 Andrew Watson M40 Erewash Valley 00:29:54
21 Andrew Mothershaw Beeston 00:30:02
22 Andy Kenyon M40 00:30:11
23 Barnaby Crawshaw Pennine 00:30:23
24 Andy Barnett M50 Dark Peak 00:30:42
25 Robert Coates M40 Ripley 00:30:44
26 David Safranauskus M50 Cheshire 00:31:00
27 Mark Elwis M50 00:31:28
28 Rob Skelton M40 00:31:35
29 Steve Sanders M40 Penistone 00:31:41
30 Andy Black M50 Steel City Striders 00:31:45
31 James Gent 00:31:49
32 Gemma Cox FLoc 00:31:58
33 Darren Spibey M40 Loc 00:32:05
34 Mark Buckwood M50 Totley 00:32:07
35 Simon Brister M60 Matlock 00:32:11
36 Nigel Jeff Matlock 00:32:29
37 Jason Ainsworth MJun Ashbourne 00:32:33
38 Keith Morgan M50 Ashbourne 00:32:41
39 Ruth Keeley F Belper Harriers 00:32:49
40 Nick Bates M50 Derwent Runners 00:32:51
41 David Veryard M50Loc 00:32:55
42 Reg Cooper M60 00:33:04
43 Philippa Rose F40 Handsworth 00:33:09
44 Rob Sheldon M40 Glossopdale 00:33:17
45 Catherine Wilson F Beeston 00:33:21
46 Trevor Hibbert M40 Sinfin 00:33:27
47 Andrew Lee Ashbourne 00:33:40
48 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:33:49
49 Richard Corker M50 North Derbys 00:34:02
50 Ben Singleton Porter Valley Plodders 00:34:04
51 Tania Wilson F50Loc Buxton 00:34:12
52 Andy Stubbs Belper 00:34:20
53 Mick Moorhouse M60 Matlock 00:34:25
54 David Patrick M50 Ashbourne 00:34:41
55 Tim Gould M50 00:34:50
56 Gillian Allen F Steel City 00:34:51
57 Phil Howson M50 Steel City 00:34:53
58 Eddie Alder M40 Southell RC 00:35:15
59 Pat Goodhall F60 Totley 00:35:26
60 Steven Wigglesworth 00:35:36
61 Pete Walroth Glossopdale 00:35:42
62 Jonathon Tyson M50 00:35:49
63 Caroline Scott F40 Sinfin 00:35:53
64 Nick Lander M60 Erewash 00:35:56
65 Carl Hopkinson M50 Ripley 00:35:58
66 Richard Ross M40 00:36:07
67 Brent Lindsay M50 Penistone 00:36:17
68 John Gorman M60 North Derbys 00:36:19
69 Gavin Elliott M40 Heanor 00:36:21
70 Andrew Atkins M50 Tideswell 00:36:22
71 Edward Williams M50 00:36:25
72 Michael Richardson M50 Handsworth 00:36:28
73 James White M50 SYO 00:36:33
74 Sian Mead F50 Totley 00:36:44
75 Helen Emerson F40 Matlock 00:36:47
76 Peter Bailey M50 Buxton 00:36:57
77 Steve Mead M50 Totley 00:37:14
78 Will Muskery M Interm Ashbourne 00:37:24
79 John Richardson M50 Handsworth 00:37:44
80 Bob Gardner M50 North Derbys 00:37:56
81 Claire Parker F40 Pennine 00:38:23
82 Melvin McCart M50 00:38:25
83 Jane Mellor F50 Pennine 00:38:34
84 David Arundale M60 DPFR 00:38:40
85 Paul Stevenson M60 Sinfin 00:38:44
86 Sarah Foster F40 Carnethy 00:39:02
87 Roz Massey F Totley 00:39:25
88 Geoff Andrew M60 00:40:36
89 Paul Horshall M60 Handsworth 00:40:43
90 Richard Tomlinson M40 00:41:00
91 Stephen Tooms M50 Aashbourne 00:41:09
92 Victoria Hawkins F50 Steel City Striders 00:41:27
93 Simon Ward M50Loc Tideswell 00:41:50
94 Robert Bryan M60 DPFR 00:41:54
95 Richard Purdy M40 Danum Harriers 00:42:05
96 Dan Baker M40 00:42:38
97 Jessica McPhail F Interm 00:42:41
98 Beverley Golden F40 Buxton 00:42:42
99 Les Thurston M60 Matlock 00:42:58
100 Fee Wormersley F50 Totley 00:43:00
101 John Gunnee M50 DPFR 00:43:04
102 Peter Hoyland M50 Sheffield RC 00:43:05
103 Tim Nixon M60 DPFR 00:43:29
104 Emily Mellor F Loc 00:43:48
105 Nicola Hart F50 00:43:50
106 Martin Knight M60 Maltby 00:44:11
107 Alison Thornhill F50 North Derbys 00:44:21
108 Mike Arundale M60 DRFR 00:44:55
109 Gabby Cantrell F Jun 00:45:04
110 Brian Taylor M40 00:45:20
111 Debbie McCart F50 00:45:29
112 Thelma Pickard F60 00:45:31
113 Malcolm Stubbs M60 Pennine 00:46:42
114 David Forshaw M50 Buxton 00:47:18
115 Linda Ross F40 Maltby RC 00:47:29
116 Ian Hodson M40 00:47:37
117 Eleonora Salomoni F50 00:47:41
118 Jane McCart F 00:52:00
119 Emma Hackett F Jun Loc 00:52:00
120 Helen Fenstone F Erewash 00:52:15
121 Leonard Foulk M50 Wirksworth 01:00:00