Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/07/2018 – Warslow Beer Festival





  
Pos Name Category Club Time
1 Will Neill Senior Men Mercia FR 00:54:12
2 Billy Cartwright Senior Men Matlock AC 00:55:15
3 Ben Cartwright Senior Men Matlock AC 00:56:15
4 James Chettle Senior Men Thames Hare & Hounds 00:58:54
5 Mark Burton M40 Calder Valley FR 00:59:32
6 Darren Fishwick M40 Chorley 00:59:36
7 Sam Pole Senior Men West End Runners 01:00:12
8 Paul Rowley Senior Men Pennine Fell Runners 01:02:10
9 Kenny Malton Senior Men Shelton 01:02:23
10 Matthew Nichols Senior Men Matlock AC 01:02:27
11 Adam Taylor Senior Men Dark Peak Fell Runners 01:03:06
12 David Bethell Senior Men Dark Peak Fell Runners 01:03:19
13 Peter Watson Senior Men Erewash Valley RC 01:03:30
14 Matthew Hulley M40 Pennine Fell Runners 01:05:33
15 Jason Brunnock Senior Men Buxton AC 01:07:12
16 William Bowers Senior Men Ochil Hill Runners 01:07:20
17 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 01:07:31
18 Ricky Wood Senior Men Matlock AC 01:07:41
19 Martin Dearden M40 Staffordshire Moorlands AC 01:08:37
20 Bob Foreman M50 Matlock AC 01:08:37
21 Helen Elmore F40 Dark Peak Fell Runners 01:09:05
22 Peter Gould Senior Men London Heathside 01:09:34
23 Jonny Hardman Senior Men Cheshire Hill Runners 01:10:24
24 Matty Brennan Senior Men Erewash Valley RC 01:12:08
25 Andrew Fox M60 Glossopdale Harriers 01:13:02
26 Matt Dumenil Senior Men Pennine Fell Runners 01:13:16
27 Steve Adams M50 Dark Peak Fell Runners 01:13:47
28 Mark Lay M40 Long Eaton RC 01:14:38
29 Dave Keeling M50 Cheshire Hill Runners 01:15:18
30 Holly Martin Senior Women Pennine Fell Runners 01:15:34
31 Vinny Booth M50 Cheshire Hill Runners 01:15:40
32 Tom McGaff M60 Cheshire Hill Runners 01:15:42
33 Daniel Knowles M40 01:15:43
34 Dicky Wilkinson M50 Long Eaton RC 01:15:47
35 Paddy Wright Senior Men Matlock AC 01:15:52
36 Keith Morgan M50 Ashbourne RC 01:16:12
37 Simeon Cotterell Senior Men Steel City Striders RC 01:16:27
38 James McMurtry M50 Ashbourne RC 01:16:43
39 Ian Dermott M50 01:16:51
40 John Brennan Senior Men Matlock AC 01:17:23
41 Andy Watts M60 Cheshire Hill Runners 01:17:30
42 Jonny Cartwright M40 Stainland Lions RC 01:17:59
43 Tamela Macial Senior Women West End Runners 01:18:03
44 Katie Busfield F40 Ashbourne RC 01:19:24
45 Pat Goodall F60 Totley RC 01:20:26
46 Richard Bouglas Senior Men Buxton AC 01:21:00
47 Andy Lindley M50 Hermitage Harriers 01:21:27
48 Ron Rees M60 Pennine Fell Runners 01:21:33
49 Daniel Maskrey Senior Men Matlock AC 01:22:13
50 David Greatorex M40 Matlock AC 01:22:34
51 Tony Press M70 Hatton Darts 01:23:46
52 Trevor Hibbert M40 Sinfin RC 01:24:10
53 Peter Bailey M50 Buxton AC 01:25:10
54 Laura Davison F40 West End Runners 01:25:29
55 Michael Bamford Senior Men Totley RC 01:26:05
56 Timothy Horrocks M50 Pennine Fell Runners 01:26:32
57 Caroline Scott F40 Sinfin RC 01:26:41
58 Debbie Hope F40 Buxton AC 01:27:07
59 Ian McNamee M50 Erewash Valley RC 01:27:08
60 Rob Bond M40 Staffordshire Moorlands AC 01:27:17
61 Paul Stevenson M60 Sinfin RC 01:27:36
62 Malcolm Busfield M40 Ashbourne RC 01:27:59
63 Roger Willison M50 Sinfin RC 01:28:55
64 Nick Pope M60 Staffordshire Moorlands AC 01:29:19
65 Richard Goff Senior Men Buxton AC 01:29:28
66 Jonathan Gregson Senior Men Hatton Darts 01:29:38
67 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:29:59
68 Will Houghton Senior Men 01:30:41
69 Lauren Elmore Senior Women West End Runners 01:31:28
70 Ian Ankers M60 Staffordshire Moorlands AC 01:31:46
71 Joel Blatherwick Senior Men 01:32:34
72 Simon Bray M40 Sinfin RC 01:33:39
73 James Kelley Senior Men Mickelover RC 01:33:44
74 Will Meredith M40 Pennine Fell Runners 01:33:49
75 Ian Wolfendale M50 Pennine Fell Runners 01:33:59
76 Stephen Moss M40 North Derbyshire RC 01:34:19
77 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:34:52
78 Pascale Holden F40 Shelton Striders 01:35:23
79 Marc Kinch M40 Long Eaton RC 01:36:25
80 Nigel Hopper M50 01:37:59
81 Polly Kennerley F40 Congleton Harriers 01:39:18
82 Danielle Watson Senior Women Erewash Valley RC 01:39:35
83 Mick Fowler M60 01:41:10
84 Richard Scottney M60 Pennine Fell Runners 01:41:21
85 Jol Meredith M40 01:42:12
86 Robert Heminway Senior Men 01:43:31
87 Rachel Farrow Senior Women Shelton 01:44:58
88 Elizabeth Lakin Senior Women Long Eaton RC 01:45:10
89 Les Thurston M60 Matlock AC 01:49:28
90 Nicola Blatherwick Senior Women Southwell RC 01:53:10
91 Jane Matthews F60 Southwell RC 01:53:10
92 John Moorehouse Senior Men Delamere Spartans 01:54:36
93 Michael Barnes Senior Men 02:04:53
94 Nicholas Carter Senior Men 02:04:53
95 Fiona Corden F40 Shelton Striders 02:14:09
96 Steve Barnes M50 02:44:00