Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/06/2018 – Pontesbury





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Agnew MU23 Mercia 00:20:51
2 Duncan Birtwistle MSEN Telford AC 00:21:04
3 Daniel Maskew MSEN Wolves & Bilston AC 00:21:06
4 Tom Roo MSEN Mercia 00:21:22
5 Kristan McKenna M40 Avalanche Endurance RC 00:21:37
6 Stuart Smith MSEN Shropshire Shufflers 00:21:41
7 Steven Cale MSEN Mercia 00:21:46
8 Tim Werrett M45 Mercia 00:21:48
9 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 00:21:51
10 Rachel Parker WSEN Mercia 00:22:01
11 Andy Watkins MU23 00:22:03
12 Daniel Samuels MSEN Oswestry Olympians 00:22:08
13 Henry Webb U17B Walton Chasers 00:22:30
14 Glen Speake M40 Mercia 00:22:40
15 Tim Kieniewicz MSEN Mercia 00:22:46
16 Mel Price W45 Mercia 00:22:57
17 John Atyeo M50 Mercia 00:23:30
18 Andy Davies M50 Mercia 00:23:51
19 Sara Willhoit WSEN Mercia 00:24:11
20 James Adney M40 Mercia 00:24:17
21 Matt Harrison M45 Mercia 00:24:34
22 Hefin Rowlands MSEN Maldwyn Harriers 00:24:53
23 John Taylor M50 Mercia 00:24:54
24 Ed Davies M60 Mercia 00:24:57
25 Gary Smith M45 West Bromwich Harriers 00:25:31
26 Alan Dean M45 Shrewsbury AC 00:25:43
27 Tom Yeomans M45 00:25:45
28 Simon Neeves MSEN Mercia 00:25:47
29 Simon Phillips M45 Whitchurch Whippets 00:25:50
30 Richard Price MU23 Sedgley Striders 00:25:58
31 Luke Moses U17B Telford AC 00:26:06
32 Simon Daws M60 Mercia 00:26:09
33 Paul Beeson M50 Maldwyn Harriers 00:26:12
34 Nicholas Pollock M40 Shropshire Shufflers 00:26:14
35 Simon Pipe M55 Mercia 00:26:18
36 Richard Evans MSEN Sytri 00:26:30
37 Daniel Thurston MSEN Wrekin RR 00:26:32
38 Simon Webb M40 Walton Chasers 00:26:34
39 Karl Fletcher M40 Tipton Harriers 00:26:36
40 Graham Chidley M50 Mercia 00:26:46
41 Lucie Tait-Harris W45 Telford AC 00:27:00
42 Mike Streetly M50 00:27:07
43 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 00:27:08
44 Jonathan Brew MSEN 00:27:15
45 Chris Snow M40 00:27:16
46 Dominic Williams M45 00:27:17
47 Ross Corbett U17B Telford AC 00:27:27
48 Maurice Price M40 00:27:37
49 Matthew Pickup M50 00:27:50
50 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:28:03
51 Val Swingler W50 Shropshire Shufflers 00:28:18
52 John Dafydd Thacker MSEN Lawley RC 00:28:20
53 Alex Herron MSEN Wolves & Bilston 00:28:20
54 Charlotte Prince WSEN Bayston Hill Dodgers 00:28:26
55 Wayne Davies MSEN Maldwyn Harriers 00:28:45
56 Dave Nichols M65 Mercia 00:28:51
57 Dave Farrow M55 Mercia 00:28:52
58 Suzanne Kapitanec WSEN Mercia 00:28:52
59 Jo Dean W40 Shrewsbury AC 00:28:52
60 Melanie Funnell WSEN Shropshire Shufflers 00:28:58
61 Simon Barker M60 Newent Runners 00:29:00
62 Maryke Fox W40 Mercia 00:29:01
63 Heather Fras WSEN Shropshire Shufflers 00:29:03
64 Dave Gittins MSEN 00:29:04
65 David Gould M65 Mercia 00:29:10
66 Laura Gale W40 Bournville Harriers 00:29:10
67 Oliver Rowe MSEN Mercia 00:29:12
68 Alison Preece W45 Telford AC 00:29:16
69 Steve Atherton M60 Ambleside AC 00:29:26
70 Craig Teckoe M40 Wrekin RR 00:29:50
71 Adrian Clark M50 Mercia 00:30:03
72 David Manuel M45 Maldwyn Harriers 00:30:07
73 Ian Richards M55 Shropshire Shufflers 00:30:20
74 Robert Ingham M45 Whitchurch Whippets 00:30:37
75 Timothy Jones M55 Shropshire Shufflers 00:30:45
76 Guy Whitmarsh M70 Croft Ambrey 00:30:47
77 Ifan Jones M50 Maldwyn Harriers 00:30:53
78 Paul Sanderson M65 Telford AC 00:31:00
79 Edward Beards M50 Bridgnorth 00:31:02
80 Eleanor Hartley WSEN 00:31:07
81 Phillip Pugh MSEN Maldwyn Harriers 00:31:20
82 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 00:31:22
83 Kris Williams MSEN Wrekin RR 00:31:31
84 Stuart Richards M45 00:31:41
85 Rob Jones M45 Sytri 00:31:43
86 Phil Clarke M60 Mercia 00:31:46
87 Aleksandar Vladimirov MSEN 00:31:58
88 Adrian Humphreys M60 00:32:01
89 Richard Paddock M55 Mercia 00:32:17
90 Andrew White M60 West Bromwich Harriers 00:32:19
91 Biddy Cole W50 Mercia 00:32:25
92 James Rainbow M40 Whitchurch Whippets 00:32:29
93 Gill Evans W55 SAC 00:32:31
94 Michael Burton M60 LDWA 00:32:33
95 Jo Grandfield W55 Whitchurch Whippets 00:32:37
96 Lindsay Webster W40 00:33:07
97 Tim Jones M50 00:33:23
98 Joshua Selby U17B 00:33:30
99 John Selby M50 00:33:31
100 Matthew Holmes U17B Telford AC 00:33:34
101 Tony Thompson M70 Mercia 00:33:42
102 Alan Hall M55 Tipton Harriers 00:33:49
103 Maria Spurling W45 Shropshire Shufflers 00:33:59
104 Helen Hadebe W50 Newport 00:34:27
105 Isobel Pitts WU23 00:34:50
106 William Hammerton M70 Bridgnorth RC 00:35:02
107 Victoria Addison WSEN Shropshire Shufflers 00:36:46
108 Laura Smith WSEN Shropshire Shufflers 00:36:46
109 Frances Julia Jones W55 Sytri 00:37:48
110 Josephine Fotheringham W60 00:39:12
111 Jason Nash M45 00:40:05
112 Janice Curtis W50 Mercia 00:40:26
113 Imogen Harley WSEN Wolves Bilston AC 00:43:01
114 Julie Roberts W55 Bridgnorth RC 00:43:21