Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/06/2018 – B A Mountain Running Championships seniors





  
Pos Name Category Club Time
1 Andy DOUGLAS MSEN Inverclyde SCO 00:46:55
2 Chris ARTHUR MSEN Bowland ENG 00:47:17
3 Nick SWINBURN MSEN NFR ENG 00:47:32
4 Max NICHOLLS MU23 Tonbridge AC ENG 00:47:48
5 Chris SMITH M40 TVH 00:48:17
6 Ewan BROWN MSEN Knavesmire SCO 00:49:44
7 Ross GOLLAN MU23 Shettleston SCO 00:49:54
8 Murray STRAIN MSEN Highgate H SCO 00:50:05
9 Zak HANNA MU23 Newcastle & District NIR 00:50:14
10 Alex PILCHER MSEN Derby AC ENG 00:50:33
11 Tom ADDISON MSEN Helm Hill 00:50:39
12 Chris RICHARDS MU23 Salford H 00:50:44
13 James ESPIE MSEN SCO 00:51:18
14 Peter BRAY MSEN Ambleside AC 00:51:58
15 Harry HOLMES MSEN Pudsey & Bramley ENG 00:52:20
16 Jonny DRY MSEN Kendal AC 00:52:24
17 Tom CORNTHWAITE MSEN Salford H 00:52:25
18 Ben ABDELNOOR MSEN Ambleside AC 00:52:37
19 Gary PRIESTLEY MSEN Salford H 00:52:53
20 Rob SAMUEL MSEN Eryri WAL 00:53:05
21 Mark HOPKINSON MSEN Chepstow H WAL 00:53:10
22 Gavin MULHOLLAND MSEN NIR 00:53:34
23 Alasdair RUSSELL MSEN Kendal AC 00:54:10
24 Grant CUNLIFFE MSEN Rossendale Harriers 00:54:14
25 Tom ROBERTS MSEN Meirionnydd WAL 00:54:23
26 Ryan STEWART MSEN NIR 00:54:31
27 Jack TURNER MU23 Stroud WAL 00:54:49
28 Victoria WILKINSON WSEN Bingley Harriers 00:54:55
29 Joshua JARDINE MU23 Helm Hill ENG 00:54:59
30 Steve SKATES MSEN Prestatyn WAL 00:55:19
31 Benjamin RIDDEL MSEN Black Combe 00:55:38
32 Emma GOULD WSEN Birchfield H ENG 00:55:50
33 David HICKS MSEN Newcastle & District NIR 00:56:36
34 Sarah MCCORMACK WSEN Ambleside AC 00:56:44
35 John MCKEE MU23 Annadale NIR 00:57:18
36 Heidi DAVIES WSEN Brecon WAL 00:58:19
37 Katie WALSHAW WSEN Ribble Valley ENG 00:58:20
38 Rory DOMVILLE MU23 Reading AC 00:58:24
39 Bronwen JENKINSON WSEN Eryri WAL 00:58:29
40 Ben HOBSON MSEN Chorlton Runners 00:58:55
41 Michael LAI MSEN WAL 00:59:14
42 Tessa STRAIN WSEN Highgate H ENG 00:59:59
43 Georgia TINDLEY WSEN Hunters Bog Trotters SCO 01:00:08
44 Sophie NOON WSEN Cumberland FR 01:01:46
45 Nichola JACKSON WSEN Ribble Valley ENG 01:02:00
46 Natasha COCKRAM WSEN WAL 01:02:26
47 Ruth JOSS WSEN Shettleston SCO 01:03:24
48 Steph PROVAN WSEN Deeside Runners SCO 01:04:15
49 Kirstie ROGAN WSEN Moray SCO 01:05:20
50 Neil GERRITY MSEN Newcastle (Staffs) 01:05:43
51 Hannah RUSSELL WU23 Helm Hill 01:07:19
52 Elliw HAF WSEN Eryri WAL 01:07:51
53 George BUTLER MU23 Burnden Road Runners 01:17:42