Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

08/05/2018 – Burbage Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Nathan Lawson MU23 Dark Peak Fell Runners 00:38:09
2 Joe Woodley MU23 SHUOC 00:38:36
3 Tom Saville MSEN Dark Peak Fell Runners 00:38:57
4 Alex Hinchcliffe MU23 Vegan Runners UK 00:39:21
5 Oli Johnson MSEN Dark Peak Fell Runners 00:39:44
6 Ben Kelsey MSEN Wells City Harriers 00:41:19
7 Peter Davies MSEN Dark Peak Fell Runners 00:41:22
8 Ben Cartwright MSEN Matlock Athletic Club 00:41:24
9 Oliver Roberts MSEN Dark Peak Fell Runners 00:41:50
10 Daniel Page MSEN Mountain Fuel 00:42:01
11 Max Wainwright MU23 Dark Peak Fell Runners 00:42:06
12 Joel Paisley MU23 Belper Harriers 00:42:15
13 Joseph Harding MSEN University Of Sheffield Union 00:42:33
14 Lova Chechik MSEN Dark Peak Fell Runners 00:42:53
15 James Lowe MU23 Dark Peak Fell Runners 00:42:56
16 Ben Strickland MU23 Sheffield University OC 00:42:56
17 David Miller M40 Dark Peak Fell Runners 00:43:01
18 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:43:31
19 Ben Standage MU23 Epsom & Ewell Harriers 00:43:47
20 Richard Bradbury M40 Matlock Athletic Club 00:43:47
21 Elliott Cheesman MU23 City Of Sheffield And Dearne AC 00:44:03
22 Chris Vanderhoven MSEN Dark Peak Fell Runners 00:44:03
23 Louis Wood M40 Steel City Striders RC 00:44:42
24 John Hunt M50 Dark Peak Fell Runners 00:45:55
25 Christopher Bell M40 Beeston AC 00:45:57
26 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners Club 00:46:02
27 John Evans M40 Beeston AC 00:46:06
28 Nigel Howard MSEN Vegan Runners UK 00:46:09
29 Caroline Brock WSEN Steel City Striders RC 00:46:15
30 Patrick Foster MU23 SHUOC 00:46:23
31 Edward James MSEN Belper Harriers 00:46:27
32 Mark Whitworth M40 Dark Peak Fell Runners 00:46:30
33 Daniel Wheat MSEN Southwell Running Club 00:46:30
34 Simon Choppin MSEN CGCC 00:46:31
35 Jack Swindells MSEN Dark Peak Fell Runners 00:46:40
36 David Ward MSEN 00:46:52
37 Hal Roberts MSEN Steel City Striders RC 00:46:54
38 Alexander Moore MSEN Sheffield University OC 00:47:13
39 Steven Gascoyne M40 North Derbyshire RC 00:47:15
40 Andy Dickenson M50 Dark Peak Fell Runners 00:47:38
41 Nicola Bowen WU23 University Of Sheffield Union 00:47:38
42 Sam Needham MSEN Steel City Striders RC 00:47:51
43 Shaun Parkin M40 Totley AC 00:47:51
44 John Brannock MSEN Porter Valley 00:48:00
45 Anna Hoogkamer WSEN Dark Peak Fell Runners 00:48:03
46 James Fulson MSEN CGCC 00:48:13
47 Ben Allen M40 00:48:18
48 John Webber M50 Dark Peak Fell Runners 00:48:29
49 Simeon Cotterell MSEN Steel City Striders RC 00:48:31
50 Alex Dunnett MU23 Sheffield University OC 00:48:33
51 Thomas Entwistle MU23 Dark Peak Fell Runners 00:48:36
52 Mark Jacobi M50 Totley AC 00:48:41
53 Mathew Heason M40 Grindleford Goats 00:48:45
54 Richard Holden M50 00:48:46
55 Simon Manchester MSEN 00:48:48
56 Richard Baldwin MSEN Holme Pierrepont RC 00:48:55
57 Andy Basey MSEN Heanor Running Club 00:49:06
58 Karl Colella MSEN 00:49:18
59 Richard Snowden M50 Totley AC 00:49:32
60 Jeremy Braithwait MSEN Vegan Runners UK 00:49:34
61 Alice Rigby WU23 SHUOC 00:49:44
62 Antonia Fan WSEN University Of Sheffield AC 00:49:44
63 Andrew Hunter M40 Beeston AC 00:50:00
64 Geoff Cooper M50 Matlock Athletic Club 00:50:09
65 Colin Lynch M40 Totley AC 00:50:13
66 Ian Shaw M50 Fat Boys 00:50:14
67 Joseph Buckman MSEN Steel City Striders RC 00:50:22
68 Phil Knapton M40 Sheffield RC 00:50:34
69 James Norton M40 Steel City Striders RC 00:50:36
70 Matt Jackson MSEN Ripley Running Club 00:50:42
71 Tyrrell Basson M40 Dark Peak Fell Runners 00:50:52
72 Andrew Loveridge MSEN 00:50:52
73 Sian Evans WSEN Steel City Striders RC 00:50:59
74 Mike Taylor M40 Fat Boys RC 00:51:00
75 Colin Smith M50 SYO 00:51:03
76 Michael Reece MSEN 00:51:04
77 Robert Davies M50 Steel City Striders RC 00:51:10
78 Tom Davies MSEN Holme Pierrepont RC 00:51:14
79 Paul Hulbert M40 Fat Boys RC 00:51:15
80 Paul Lewis M40 Long Eaton Running Club 00:51:15
81 Andy Barnett M50 Dark Peak Fell Runners 00:51:16
82 John Thompson M40 Fatboys Rc 00:51:22
83 Derek Huffadine M40 Belper Harriers 00:51:23
84 Ronan O'Malley MSEN 00:51:24
85 Chris Bennett MSEN Dark Peak Fell Runners 00:51:26
86 Vicky Penn WSEN Smiley Paces 00:51:29
87 Geoff Pennington M50 Beeston AC 00:51:30
88 Allen Williams M50 00:51:30
89 James Fletcher M40 Steel City Striders RC 00:51:31
90 Paul Bennett MSEN Unaffiliated 00:51:31
91 David Hughes MSEN Ackworth Road Runners 00:51:39
92 Simon Gregory M40 Handsworth Roadhogs 00:51:39
93 Jim Paxman M50 Dark Peak Fell Runners 00:51:44
94 Rob Turnbull MSEN Outside Running 00:51:50
95 Oliver Cook M50 Long Eaton Running Club 00:51:51
96 Stephen Clarke MSEN Steel City Striders RC 00:51:52
97 Paul Griffiths MSEN 00:51:54
98 Mick O'Hanlon M40 Totley AC 00:51:56
99 James McMurtry M50 Ashbourne Running Club 00:51:57
100 David Wass M50 Worksop Harriers 00:52:00
101 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 00:52:14
102 George Carman M50 Porter Valley Plodders 00:52:19
103 Tobias Moll MSEN 00:52:19
104 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:52:20
105 John Swain M40 00:52:20
106 Piers Miller M40 Totley AC 00:52:33
107 Andrew Charlesworth MSEN Penistone Footpath Runners & AC 00:52:37
108 Andy Paisley M40 Belper Harriers 00:52:42
109 Craig Baird M40 Steel City Striders RC 00:52:45
110 Jawad Qasrawi M40 Small Park BIG RUN 00:52:49
111 Nick Burns M40 Steel City Striders RC 00:52:54
112 Ben Clithero M40 Steel City Striders RC 00:53:05
113 Mark Richards M50 Goyt Valley Striders 00:53:13
114 Daniel Woolliscroft M40 00:53:21
115 Mark Platton M50 Steel City Striders RC 00:53:28
116 Tony Hall M50 00:53:31
117 Joseph Allan Wall M50 Handsworth Roadhogs 00:53:40
118 Nick Clayton MSEN 00:53:49
119 Darren Horobin M40 Ackworth Road Runners 00:53:50
120 Fiona Johnson WSEN Stockport Harriers & AC 00:53:54
121 Mike Pullman M50 Fat Boys RC 00:53:59
122 David Veryard M50 Bakewell 00:54:08
123 Matt Ridge M40 Totley AC 00:54:12
124 Nick Baynes M40 Fat Boys RC 00:54:16
125 Ian Stinson M40 Steel City Striders RC 00:54:23
126 Vivek Karmarkar MSEN Sheffield Hallam University AC 00:54:30
127 Malc Stapleton M50 Clowne Road Runners Club 00:54:32
128 Martin Berry M40 00:54:43
129 Samantha Hulbert W40 Fat Boys RC 00:54:44
130 Lee Murray M40 00:54:49
131 Nick Galpin MSEN Chorlton Runners 00:55:13
132 Eoin Connaughton M50 Dark Peak Fell Runners 00:55:16
133 Andy Hartley M50 Fatboys 00:55:16
134 Jane Gardiner W40 Smiley Paces 00:55:17
135 Michael Jones MSEN GoodGym Race Team 00:55:19
136 Alison Wainwright W40 Dark Peak Fell Runners 00:55:21
137 Ross Richards M40 Unaffiliated 00:55:23
138 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:55:29
139 Charles Heatley M50 00:55:33
140 Alan Jack M40 00:55:33
141 Andrew Reid MSEN Porter Valley Plodders 00:55:34
142 Clive Waddington M40 Totley AC 00:55:34
143 Shaun Taylor M40 Porter Valley Plodders 00:55:46
144 Julie Darigala W40 Penistone Footpath Runners & AC 00:56:03
145 Martin Holding M50 Wakefield District H & AC 00:56:12
146 Ian Brookes M40 Clowne Road Runners Club 00:56:14
147 Michael Squires M40 Steel City Striders RC 00:56:14
148 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:56:30
149 Philip Tierney-Kitchener M40 00:56:31
150 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:56:35
151 Mary Fleming WSEN Sheffield University OC 00:56:48
152 Daniel Marshall MSEN 00:56:51
153 Ian Haigh M40 Southwell Running Club 00:56:51
154 Simon Ellis M40 Steel City Striders RC 00:56:52
155 Scott Blanks M40 Totley AC 00:56:52
156 Claire Haycock W40 Smiley Paces 00:56:54
157 Peter Henley M40 Redhill Road Runners 00:56:56
158 Michelle Needham W40 Clowne Road Runners Club 00:56:58
159 Ann Wallace WSEN 00:56:59
160 Robert Willis M40 Totley AC 00:57:16
161 Sarah Ingram WSEN 00:57:16
162 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:57:26
163 Claire Dutson WSEN Porter Valley Plodders 00:57:30
164 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 00:57:31
165 Jon Ward MSEN 00:57:31
166 Alex Cairns MSEN Unaffiliated 00:57:38
167 Emma Dent W40 Totley AC 00:57:39
168 Rachel Thorley WSEN 00:57:39
169 Madeleine Rogers W40 Fat Boys RC 00:57:44
170 Louise Organ WSEN Redhill Road Runners 00:57:45
171 Judith Havenhand W40 00:58:16
172 Jo Brown WSEN Totley AC 00:58:23
173 Stuart Clensy M40 00:58:24
174 Mike Annett M50 00:58:38
175 Rebecca Shutt WSEN Steel City Striders RC 00:58:39
176 Colin Price M40 00:58:39
177 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders RC 00:58:40
178 Chris Moody M50 00:58:42
179 Dominic Taylor M40 Fat Boys 00:58:48
180 John Cooke M60 Cannock & Stafford AC 00:58:53
181 Pat Goodall W60 Totley AC 00:58:56
182 Donna Claridge W50 Dark Peak Fell Runners 00:59:02
183 Rosa Sampson Geroski WSEN Steel City Striders RC 00:59:03
184 Max Howard M50 Retford AC 00:59:06
185 Dan Bell M40 00:59:07
186 Sam King MSEN 00:59:08
187 Ste Doherty M40 Steel City Striders RC 00:59:12
188 Tim Corby MSEN 00:59:21
189 Helen Burgess WSEN Steel City Striders RC 00:59:22
190 Mark Mobbs MSEN 00:59:22
191 Richard Bowles MSEN 00:59:30
192 Matthew Jackson MSEN Heanor Running Club 00:59:30
193 Christine Hicks WSEN Steel City Striders RC 00:59:30
194 Chris Wojciechowski MSEN GoodGym 00:59:31
195 Kenny Turner M50 Dark Peak Fell Runners 00:59:33
196 Barry Warwick M70 Derwent Runners (Derby) 00:59:34
197 Mark Wood M50 00:59:41
198 Chris Charlesworth M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:59:51
199 Matt Dorlin MSEN 00:59:53
200 Simon Wiles M50 Steel City Striders RC 00:59:54
201 Mark Doyle MSEN 00:59:59
202 Sarah Walch WSEN Penistone Footpath Runners & AC 01:00:07
203 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 01:00:11
204 Savannah Kelley WU23 01:00:12
205 John Parry M50 01:00:26
206 Tim Taylor M40 Totley AC 01:00:41
207 Craig Ward M40 Danum Harriers 01:00:46
208 Gina Granger W40 Holme Pierrepont RC 01:00:48
209 William Chang MSEN Long Eaton Running Club 01:00:52
210 Dot Kesterton W60 Smiley Paces 01:01:03
211 Bob Grocutt M50 Steel City Striders RC 01:01:06
212 Paul Rigsby M40 01:01:06
213 Rob Hawksley M50 Pennine Fell Runners 01:01:15
214 Clare Howarth WSEN Totley AC 01:01:19
215 Dave Kyffin M40 01:01:19
216 Paul Bourne M50 Porter Valley Plodders 01:01:23
217 Clare Trevitt W40 Steel City Striders RC 01:01:28
218 David Bocking M50 01:01:32
219 Carys Hutton WSEN 01:01:34
220 Nick Woffenden M40 01:01:38
221 Sarah Cairns W40 Unaffiliated 01:01:51
222 Hazel Kent WSEN Steel City Striders RC 01:01:56
223 Marcus Nilsson M50 Goyt Valley Striders 01:01:59
224 Peter Dawson MSEN 01:01:59
225 Sara Gibson W50 Smiley Paces 01:02:00
226 Sharman Parker-Paling WSEN Redhill Road Runners 01:02:19
227 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners & AC 01:02:27
228 Scott Russell MSEN 01:02:28
229 Laura Hogg WSEN Steel City Striders RC 01:02:29
230 Paul Johnson M60 Vegan Runners UK 01:03:11
231 Dom Rugman MSEN 01:03:13
232 Rachel Charles W40 01:03:15
233 Jon Heathfield M50 Dark Peak Fell Runners 01:03:16
234 Andrew Chester M50 Dark Peak Fell Runners 01:03:16
235 Heather Wallis WSEN Steel City Striders RC 01:03:17
236 Caroline Burrell W40 01:03:18
237 Robert Heminway MSEN 01:03:23
238 Caroline French W40 Steel City Striders 01:03:24
239 Bob Gardner M50 North Derbyshire RC 01:03:36
240 Robert Haworth M60 01:03:40
241 Richard Taylor MSEN 01:03:55
242 Charlotte Boig WSEN 01:04:03
243 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:04:16
244 Meg McHarg W40 Belper Harriers 01:04:21
245 Rich Purdy M40 Danum Harriers 01:04:22
246 Louise Goodhill W40 Totley AC 01:04:25
247 Benjamin Robson M50 Dark Peak Fell Runners 01:04:45
248 Ken Jones M60 Dark Peak Fell Runners 01:04:52
249 Philip Swirles M40 Steel City Striders RC 01:04:56
250 Paul Beckett M40 01:05:05
251 Laura Garcia W40 Smiley Paces 01:05:05
252 Clare Thompson W40 Smiley Paces 01:05:10
253 Chloe Wright WSEN 01:05:21
254 Rachel Bird W40 Totley AC 01:05:53
255 Helen James WSEN Belper Harriers 01:05:54
256 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club 01:06:18
257 Will Meredith M40 Pennine Fell Runners 01:06:21
258 Simon Berry M50 01:07:16
259 Ishmael Burdeau M50 Vegan Runners UK 01:07:22
260 Georgina Richardson W40 Vegan Runners UK 01:07:22
261 Shane Vercoe MSEN Clowne Road Runners Club 01:07:32
262 Duncan Scurfield MSEN 01:07:33
263 Carl Rawson M40 01:07:33
264 Maeve Largey WSEN Smiley Paces 01:07:34
265 Ross Burridge MSEN 01:07:58
266 Jackie Welburn WSEN Beeston AC 01:07:58
267 Kate Harrington WSEN 01:07:59
268 Rachel Clark W40 Belper Harriers 01:08:16
269 Robyn Lloyd-Davies WSEN 01:08:26
270 Paul Shelton M60 Steel City Striders RC 01:08:33
271 Chris Roebuck MSEN Sheffield RC 01:08:43
272 Paul Stevenson M60 Long Eaton Running Club 01:09:06
273 Jonathan Clark M50 Porter Valley Plodders 01:09:14
274 Kate Scott W50 Steel City Striders RC 01:09:46
275 Liz Meekings W40 Smiley Paces 01:09:49
276 Bridget Hemstock W40 Clowne Road Runners Club 01:09:59
277 Richard Havenhand M40 01:10:00
278 Holly McCain WSEN Beeston AC / Vegan Runners UK 01:10:05
279 Giles Searby M40 Clowne Road Runners Club 01:10:27
280 Geoff Andrew M60 North Derbyshire RC 01:10:34
281 Claire Armstrong WSEN Redhill Road Runners 01:10:36
282 Juliet Heatley W50 Smiley Paces 01:10:40
283 Alison Jones WSEN Smiley Paces 01:10:42
284 Katy Taylor WSEN Clowne Road Runners Club 01:10:44
285 Rose Leivers WSEN Heanor Running Club 01:11:30
286 David Henton MSEN Heanor Running Club 01:11:31
287 Johanna Lundeberg W40 01:11:32
288 Rachel Barnes W40 Smiley Paces 01:11:42
289 Rose Ward WSEN Smiley Paces 01:11:42
290 Sandi Carman W40 Smiley Paces 01:11:46
291 Rosie Clegg W40 Smiley Paces 01:11:47
292 Heather Marsden W50 Tideswell Running Club 01:11:49
293 Malcolm Reed M50 01:11:54
294 Helen Wilkinson WSEN Porter Valley Plodders 01:12:00
295 Lex Wilkinson M40 Porter Valley Plodders 01:12:00
296 Mike Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 01:12:01
297 Louise Harrop W40 01:12:03
298 Ian Wallis M50 Long Eaton Running Club 01:12:05
299 Johan Sonesson MSEN Derwent Runners (Derby) 01:12:06
300 Andy Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 01:13:53
301 Helen Elleker W60 City Of Sheffield And Dearne AC 01:14:52
302 Alistair Lyle MSEN 01:14:54
303 Laura Merryweather WSEN Redhill Road Runners 01:15:25
304 Clare Eardley W40 Wirksworth Running Club 01:15:30
305 Karen Hyatt W40 Smiley Paces 01:16:17
306 Caroline Fuller W50 City Of Sheffield And Dearne AC 01:17:37
307 Heather Thornley WSEN Redhill Road Runners 01:17:49
308 Sophie Barraclough W50 Holmfirth Harriers AC 01:18:44
309 Claire MacDermott WSEN Smiley Paces 01:18:58
310 Esther Preston WSEN North Derbyshire RC 01:19:45
311 Harriet Eisner W50 Totley AC 01:20:50
312 Julia Delaney W40 Smiley Paces 01:21:01
313 Steve Hand M50 Derwent Runners (Derby) 01:21:11
314 Andrew Bradley M40 Redhill Road Runners 01:22:45
315 Felicity Freeman WSEN 01:22:45
316 Helen Crimlisk W50 Smiley Paces 01:23:47
317 Linda Van Gelder WSEN 01:29:07
318 Julie Keeling W50 Clowne Road Runners Club 01:34:39
319 Liz Close W40 Clowne Road Runners Club 01:34:39
320 Simon Elliott M60 Beeston AC Dnf
321 Ricky Martin MSEN Dnf
322 Michelle Softley W40 Handsworth Roadhogs Dnf