Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

08/05/2018 – Jack Bloor





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Wood M Senior Ilkley Harriers 00:39:20
2 Robert Little M Senior Ilkley Harriers 00:39:46
3 Jack Cummings MU23 Ilkley Harriers 00:39:59
4 Graham Pearce M Senior Pudsey & Bramley 00:41:00
5 Neal Crampton M Senior Pudsey & Bramley 00:41:14
6 Michael Malyon M Senior Baildon Runners 00:42:56
7 Peter Darwood M40 00:42:57
8 James Warburton M Senior Knaresborough Striders 00:43:03
9 Adam Stirk M Senior Wharfedale Harriers 00:44:16
10 Jonathan Pownall M Senior Valley Striders 00:44:19
11 David Alcock M40 Pudsey & Bramley 00:44:30
12 Nathan Martin M Senior Wharfedale Harriers 00:44:32
13 Greg Hull M50 Leeds City AC 00:44:57
14 Istvan Jacso M Senior Ilkley Harriers 00:45:00
15 Dan Wilkinson M40 Ilkley Harriers 00:45:26
16 Ross Bibby M Senior Valley Striders 00:46:14
17 Tim Chadwick M Senior Barlick Fell Runners 00:46:37
18 Tom Lynch M Senior Otley AC 00:46:55
19 Oscar Stapleton MU23 Ilkley Harriers 00:46:57
20 Nathan Edmondson M Senior Ilkley Harriers 00:47:02
21 Graham Pilling M Senior Pudsey & Bramley 00:47:16
22 Niall Bourke M Senior Pudsey & Bramley 00:47:16
23 Patrick Wardle M Senior Wharfedale Harriers 00:47:17
24 Mick Loftus M50 Valley Striders 00:47:24
25 Simon Vallance M50 Valley Striders 00:47:29
26 Andy Robinson M Senior Baildon Runners 00:47:31
27 Graham Lake M40 Otley AC 00:47:33
28 Andrew Britton M40 Wharfedale Harriers 00:48:29
29 Dave Robson M40 Ilkley Harriers 00:48:31
30 Jason Hemsley M40 Wharfedale Harriers 00:48:33
31 Oliver Cheyne M Senior Bingley Harriers 00:48:34
32 Rosie Watson W Senior Cumberland Fell Runners 00:48:35
33 Chloe Haines W Senior Dark Peak Fell Runners 00:48:39
34 Max Bloor MU23 Edinburgh AC 00:48:50
35 Anthony Fryer M40 Valley Striders 00:48:55
36 Helen Wood WU23 Ilkley Harriers 00:48:57
37 Jonathan Turner M40 Ilkley Harriers 00:49:11
38 Tim Brayshaw M40 Ilkley Harriers 00:49:55
39 Jonathan Sinclair M50 Ilkley Harriers 00:50:14
40 Jeff Singleton M Senior Baildon Runners 00:50:29
41 Paul Heeley M40 Horsforth Harriers 00:50:31
42 Rachel Pilling W Senior Pudsey & Bramley 00:50:45
43 Andrew Overend M40 Ilkley Harriers 00:50:52
44 Arran Burnett MU23 00:50:54
45 Stewart Nichol M Senior St Theresa's AC 00:50:55
46 Vicky Stainburn W Senior Otley AC 00:51:04
47 Finlay Finlay M Senior Garscube Harriers 00:51:07
48 Ben Grant M60 Harrogate Harriers 00:51:10
49 Duncan Cooper M40 Ilkley Harriers 00:51:12
50 Richard Shelton M40 00:51:13
51 John Hayes M40 Ilkley Harriers 00:51:14
52 Dave Murgatroyd M Senior North Leeds Fell Runners 00:51:15
53 Graham Bird M50 Wharfedale Harriers 00:51:18
54 John Marsham M40 Ilkley Harriers 00:51:19
55 Rowan Temple M Senior Kirkstall Harriers 00:51:19
56 James Nicholson MU23 Leeds University 00:51:27
57 Tony Mills M40 Valley Striders 00:51:31
58 Paul Calderbank M50 Ilkley Harriers 00:51:35
59 Carol Morgan W40 Nidd Valley 00:51:35
60 Steve Rhodes M50 Hyde Park Harriers 00:51:36
61 Clive Bandy M Senior Valley Striders 00:51:36
62 Scott Leach M40 Horsforth Fellandale 00:51:38
63 Annabel Mason WU23 Leeds University 00:51:53
64 Phil Steele M40 Horsforth Fellandale 00:52:00
65 Rebecca Harpur W Senior Otley AC 00:52:56
66 Zejun Yao M Senior Leeds University 00:53:10
67 Kate Archer W Senior Ilkley Harriers 00:53:17
68 Tim Palmer M40 Harrogate Harriers 00:53:18
69 Stephen Hunt M50 Spenborough 00:53:23
70 Ben Wade M Senior Leeds University 00:53:32
71 Vincent Baker M Senior Steel City Striders 00:53:34
72 Richard Herrington M Senior St Theresa's AC 00:53:44
73 Craig Blackwell M40 Baildon Runners 00:53:47
74 John Batchelor M40 Valley Striders 00:53:50
75 Robert Gatenby M Senior Leeds City AC 00:53:51
76 Rachel Carter W40 Ilkley Harriers 00:53:54
77 Louise Williams W40 Otley AC 00:54:03
78 Jo Buckley W40 Calder Valley Fell Runners 00:54:10
79 Nick Oddy M40 Keighley & Craven 00:54:45
80 Emil Andrews M40 Pudsey & Bramley 00:54:56
81 Graeme Tiffany M50 Pudsey Pacers 00:55:05
82 Natasha Geere W50 Spenborough 00:55:10
83 Martin Farrar M50 Wharfedale Harriers 00:55:15
84 Andrew Price M Senior Baildon Runners 00:55:16
85 Ben Davies M Senior Skipton AC 00:55:18
86 Steve Murray M40 Ilkley Harriers 00:55:20
87 Timothy Jacobs M40 North Leeds Fell Runners 00:55:35
88 Derek Lee M Senior Airienteers 00:55:36
89 Gareth Cavill M40 Abbey Runners 00:55:43
90 Paddy Hagan M50 Ilkley Harriers 00:55:43
91 Rob Bloor M50 Edinburgh RC 00:56:11
92 Alison Weston W50 Ilkley Harriers 00:56:40
93 Nick Andralojc M50 Harrogate Harriers 00:56:42
94 Simon Franklin M50 Horsforth Fellandale 00:56:46
95 Lucy Needham W Senior Wharfedale Harriers 00:56:54
96 Robert Bumstead M40 Valley Striders 00:56:54
97 Gavin Coventry M40   00:56:55
98 Paul Land M40 00:56:59
99 Tony Shepherd M50 Wharfedale Harriers 00:57:03
100 Chantal Busby W40 Ilkley Harriers 00:57:05
101 Richard Leach M40 00:58:09
102 Neil Fairburn M50 Baildon Runners 00:58:12
103 David Wright M Senior 00:59:24
104 Alan Chapman M Senior Wharfedale Harriers 00:59:25
105 John Wootton M50 Wharfedale Harriers 01:01:03
106 Jamie Stephenson M Senior 01:01:12
107 Andy Challinor M40 Horsforth Fellandale 01:01:21
108 John Thompson M60 Wharfedale Harriers 01:01:25
109 Marisol Carrera W40 Bingley Harriers 01:01:40
110 Amy Jones W Senior Ilkley Harriers 01:01:41
111 Sam Pickering M Senior Leeds University 01:01:42
112 Anthony Johnson M50 Glossopdale Harriers 01:01:43
113 Ian Patchett M50 Abbey Runners 01:01:46
114 Geoffrey White M Senior Ilkley Harriers 01:02:00
115 John Fortescue M50 North Leeds Fell Runners 01:02:27
116 Michael Waterhouse M40 01:02:40
117 Theresa Oldroyd W40 Harrogate Harriers 01:02:58
118 Stuart Gall M Senior St Theresa's AC 01:03:02
119 Ian Marshall M50 Airienteers 01:03:49
120 Randolph Haggerty M50 Kirkstall Harriers 01:03:57
121 Richard Foster M Senior North Leeds Fell Runners 01:04:23
122 Fiona Llewellyn-Beard W Senior 01:04:50
123 Dave Tait M70 Dark Peak Fell Runners 01:04:59
124 Mark Seymour M50 Harrogate Harriers 01:05:51
125 Joyce Marshall W50 Airienteers 01:05:55
126 Christine Addison W50 Horsforth Fellandale 01:06:04
127 Maksymilion Stytsun MU23 Leeds University 01:06:57
128 Jessica Wooton W Senior 01:07:02
129 Daniel Gaunt M Senior St Theresa's AC 01:07:03
130 Anna Nolan W40 Ilkley Harriers 01:07:06
131 Rhys North M50 Bingley Harriers 01:07:37
132 Richard Hindle M60 Keighley & Craven 01:07:41
133 Dan Simmons M50 Harrogate Harriers 01:07:43
134 Sarah Waite W Senior Rothwell Harriers 01:08:29
135 John Nunn M50 Calder Valley Fell Runners 01:08:40
136 David Mellor M40 St Theresa's AC 01:09:25
137 Tanya Shepherd W Senior Horsforth Fellandale 01:10:10
138 Ian Hartman M60 Baildon Runners 01:11:35
139 Cara Bintcliffe WU23 Leeds University 01:11:55
140 Hilda Coulsey W60 Ilkley Harriers 01:11:57
141 Russell Geraghty M40 Nidd Valley 01:11:59
142 Emma Lane W Senior North Leeds Fell Runners 01:12:20
143 Ellen Clarke W50 01:12:30
144 Emma Longfellow W Senior St Theresa's AC 01:12:57
145 David Hill M70 Skyrac AC 01:13:06
146 Mohanlal Mistry M50 Saltaire Striders 01:13:20
147 Stephen Batley M70 Skyrac AC 01:14:46
148 Graham Ford M50 Valley Striders 01:17:19
149 Helen Cook W50 01:17:29
150 Rachel Hagan W50 01:17:32
151 Kate Sykes W50 01:17:33
152 Helen Jacques W50 01:17:34
153 Peter Lewis M60 Ilkley Harriers 01:24:44
154 Lynda Hargreaves W50 Wharfedale Harriers 01:25:03
155 Peter Pozman M60 Wetherby Runners 01:25:23
156 Susan Birtwistle W60 Claro 01:26:33
157 Rachel Websdale W50 01:30:53
158 Bryan Websdale M40 Overoptimists 01:30:53
159 Claire Dockerty W40 Kirkstall Harriers 01:46:42
160 David Millson M70 Ilkley Harriers 01:57:43
161 Antonio Cardinale M60 Otley AC 01:58:01