Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

02/05/2018 – Tigers Todger





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Franklin Msen Totley A. C. 00:30:29
2 Nathan Lawson Mu23 Dark Peak 00:30:46
3 Stuart Bond M40 Dark Peak 00:31:16
4 Lee Kemp Msen Totley A. C. 00:31:42
5 Michael Kenyon Msen 00:32:26
6 Alex Hinchcliffe Mu23 Vegan Runners 00:32:30
7 Max Wainwright Mu23 Shuoc 00:32:49
8 Sam Allin Msen Totley A. C. 00:33:15
9 Ben Cartwright Msen Matlock A. C. 00:33:23
10 Oliver Matharu Msen Holme Pierrepont R. C. 00:33:29
11 Phil Skelton Msen Steel City Striders 00:34:06
12 Peter Davies Msen Dark Peak 00:34:11
13 Paul Fauset M40 Dark Peak 00:34:17
14 Aidan Linskill Msen Totley A. C. 00:34:22
15 Sam Mellor Msen Totley A. C. 00:34:39
16 Philip Morris Msen Handsworth Roadhogs 00:34:48
17 Jordan Street Msen Clowne Road Runners 00:34:59
18 Thomas Beaumont Msen Totley A. C. 00:35:05
19 Aaran Fletcher Msen 00:35:12
20 Rebecca Robinson Wsen Kendal A. C. 00:35:18
21 Patrick Foster Mu23 Shuoc 00:35:46
22 Alex Moore Msen Shuoc 00:35:48
23 Humphrey Emery Msen 00:36:03
24 Daniel Wheat Msen Southwell R. C. 00:36:06
25 Charles Baker Msen Totley A. C. 00:36:06
26 Joel Siddall Msen North Derbyshire R. C. 00:36:11
27 Phil Moore Msen 00:36:29
28 Colin Brearley M40 Holme Pierrepont R. C. 00:36:33
29 Robert Jackson M40 Holme Pierrepont R. C. 00:36:41
30 Douglas Wilders Msen Dark Peak 00:36:44
31 Louis Wood M40 Steel City Striders 00:36:46
32 Gareth Phoenix M40 Hallamshire Harriers 00:36:47
33 Austin Frosi M40 Dark Peak 00:36:49
34 Kieran Shanahan Msen Fat Boys R. C. 00:36:50
35 Megan Wilson Wsen Dark Peak 00:37:04
36 Caroline Brock Wsen Steel City Striders 00:37:22
37 James Thompson M40 Sheffield R. C. 00:37:38
38 Andrew Basey Msen Heanor R. C. 00:37:44
39 Nigel Howard Msen 00:38:00
40 Mark Jacobi M50 Totley A. C. 00:38:11
41 Andrew Scholes Msen 00:38:16
42 Stephen Jones M40 Totley A. C. 00:38:18
43 Robert Plant Msen Heanor R. C. 00:38:20
44 Kevin Sibley M40 Steel City Striders 00:38:28
45 Simeon Cotterell Msen Steel City Striders 00:38:31
46 Adam Clarke Msen 00:38:40
47 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:38:40
48 Chris Duncan Msen 00:38:47
49 Nicola Bowen Wu23 Shuoc 00:38:50
50 Ben Allen M40 00:38:54
51 Rob Owen M50 Totley A. C. 00:38:59
52 James Hogg Msen Steel City Striders 00:39:03
53 Colin Lynch M40 Totley A. C. 00:39:06
54 Tom Davies Msen Holme Pierrepont R. C. 00:39:06
55 Andrew Watson M40 Erewash Valley R. C. 00:39:10
56 Alex Dunnett Mu23 Shuoc 00:39:16
57 Oskar Smith Msen 00:39:22
58 Laura Goy Wsen North Derbyshire R. C. 00:39:29
59 Philip Knapton M40 Sheffield R. C. 00:39:34
60 Bob Foreman M50 Matlock A. C. 00:39:40
61 Stuart Reid Msen Dark Peak 00:39:46
62 Bethan Gay Wsen University Of Sheffield A. C. 00:39:52
63 Joe Buckman Msen Steel City Striders 00:39:58
64 Gary Cragg M40 Holme Pierrepont R. C. 00:40:00
65 Richard Chisem Msen 00:40:02
66 Jeremy Braithwait Msen Vegan Runners 00:40:05
67 Rachel Rose Wsen Sheffield R. C. 00:40:07
68 Paul Lewis M40 Long Eaton R. C. 00:40:14
69 David Schofield M40 Racing T. N. T. Triathlon Team 00:40:19
70 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:40:20
71 Caz Kay Wsen Totley A. C. 00:40:27
72 Ben Clithero M40 Steel City Striders 00:40:28
73 Glenn Darley M40 00:40:29
74 Dom Tomes Msen 00:40:34
75 Chris Lawson M40 Totley A. C. 00:40:35
76 Darren Coggins M50 00:40:45
77 Geoff Cooper M40 Matlock A. C. 00:40:49
78 Michael Timm M50 Steel City Striders 00:40:54
79 David Best Msen 00:40:54
80 John Sutherns Msen Holme Pierrepont R. C. 00:40:56
81 Paul Hulbert M40 Fat Boys R. C. 00:40:59
82 Annette Haines Wsen 00:41:04
83 John Thompson M40 Fat Boys R. C. 00:41:08
84 Matt Heason M40 Grindleford Goats 00:41:11
85 Mike Taylor M40 Fat Boys R. C. 00:41:14
86 Ben Jacob Msen Porter Valley Plodders 00:41:15
87 Claire Prosser Wsen Dark Peak 00:41:17
88 Simon Brister M60 Matlock A. C. 00:41:27
89 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:41:32
90 Ian Shaw M50 Fat Boys R. C. 00:41:50
91 Andrew Charlesworth Msen Penistone Footpath Runners 00:41:58
92 Matt Williams M40 Steel City Striders 00:42:03
93 Andrew Loveridge Msen 00:42:14
94 Roger Spence M50 Holme Pierrepont R. C. 00:42:17
95 Martha Hart Wsen Dark Peak 00:42:27
96 Simon Gregory M40 Handsworth Roadhogs 00:42:36
97 Mike Pullman M50 Fat Boys R. C. 00:42:41
98 Stewart Kemp M60 Dark Peak 00:42:44
99 Piers Miller M40 Totley A. C. 00:42:57
100 Ann Gould Wsen Holme Pierrepont R. C. 00:43:06
101 Chris Bennett Msen Dark Peak 00:43:07
102 Eoin Connaughton M50 Dark Peak 00:43:07
103 Richard Ward Msen 00:43:17
104 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:43:19
105 Kenny Turner M50 00:43:22
106 Joseph Wall M50 Handsworth Roadhogs 00:43:24
107 Alison Barrett W40 Steel City Striders 00:43:26
108 Hannah Sampson Wsen Holme Pierrepont R. C. 00:43:29
109 Richard Sayers Msen Steel City Striders 00:43:31
110 Allen Williams M50 00:43:34
111 John Green M40 00:43:38
112 Scott Blanks M40 Totley A. C. 00:43:40
113 Mike Annett M50 00:43:45
114 David Riley M60 Long Eaton R. C. 00:43:48
115 Ruth Brandon W40 Holme Pierrepont R. C. 00:44:00
116 Alan Jack M40 00:44:05
117 Caroline French W40 Smiley Paces 00:44:07
118 Mark Hatfield Msen 00:44:11
119 Christos Liaskos Msen Totley A. C. 00:44:14
120 Caroline Lloyd W40 Porter Valley Plodders 00:44:20
121 Ian Brookes M40 Clowne Road Runners 00:44:28
122 Paul Keen M60 Dark Peak 00:44:29
123 Matt Ridge M40 Totley A. C. 00:44:34
124 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:44:44
125 Gordon Pal Msen 00:44:50
126 Jeni Harvey Wsen Steel City Striders 00:44:53
127 Darren Bristow M50 Hallamshire Harriers 00:44:54
128 Tamara Mitchell Wsen Totley A. C. 00:44:55
129 Anton Newell M50 Sutton-In-Ashfield Harriers 00:45:00
130 Chris Day M40 Totley A. C. 00:45:03
131 Amanda Hibbert W50 Holme Pierrepont R. C. 00:45:08
132 Steve Bennett M50 North Derbyshire R. C. 00:45:08
133 Chris Allen M50 Holme Pierrepont R. C. 00:45:09
134 Rosa Sampson Wsen Steel City Striders 00:45:10
135 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:45:16
136 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:45:20
137 Steve Parkes Msen 00:45:28
138 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:45:31
139 Mick Moorhouse M60 Matlock A. C. 00:45:35
140 Dan Bell M40 Steel City Striders 00:45:54
141 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:45:57
142 Michelle Needham W40 Clowne Road Runners 00:46:01
143 Danial Stanley Msen 00:46:03
144 Elizabeth Doole Wsen 00:46:10
145 Rachel Biggin W40 Totley A. C. 00:46:11
146 Sarah Christian Wsen Totley A. C. 00:46:16
147 Bob Gardner M50 North Derbyshire R. C. 00:46:20
148 Michael Cooper M40 Totley A. C. 00:46:25
149 Stephen Davie Msen 00:46:29
150 Duncan Rougvie Msen 00:46:32
151 David Walker M50 00:46:32
152 Julie Gardner W50 Macclesfield Harriers 00:46:36
153 Dan Nightingale M40 Kimberley Striders 00:46:47
154 Pat Goodall W60 Totley A. C. 00:46:51
155 Dave Raby Msen 00:46:53
156 Kate Scott W50 Steel City Striders 00:47:12
157 Alan Cash M40 Totley A. C. 00:47:25
158 David Blakemor Msen 00:47:33
159 Clare Howarth Wsen Totley A. C. 00:47:35
160 Michael Stubbs M40 00:47:40
161 Will Doole Msen 00:47:42
162 Richard Martin Msen 00:47:44
163 Paul Bourne M50 Porter Valley Plodders 00:47:47
164 Nick Wottenden M40 00:47:49
165 Steve Brandreth M40 Porter Valley Plodders 00:48:02
166 Robert Marchand Msen 00:48:16
167 Sian Mead W50 Totley A. C. 00:48:16
168 Karen Stevens W40 Smiley Paces 00:48:17
169 John Armitage M40 Steel City Striders 00:48:19
170 Helen Young W40 Totley A. C. 00:48:25
171 Yvonne Twelvetree W60 Totley A. C. 00:48:34
172 Elizabeth Lakin Wsen Long Eaton R. C. 00:48:35
173 Lewis Lee M40 00:48:52
174 Robert Bartle M40 00:48:57
175 Mark Aldridge Msen Sheffield Massive 00:48:59
176 Richard Nicholson M40 00:49:03
177 Rachel Charles W40 00:49:04
178 Victoria Hawkins W50 Steel City Striders 00:49:17
179 Kieran Hickey M60 Totley A. C. 00:49:31
180 Jon Heathfield M50 Dark Peak 00:49:34
181 Charlotte Goodison Wsen Totley A. C. 00:49:45
182 Liz Carthy W40 Totley A. C. 00:49:46
183 Millie Mockford Wsen Dark Peak 00:49:48
184 Kevin Dudley M40 Dark Peak 00:49:48
185 Rachel Toplis Wsen Long Eaton R. C. 00:49:49
186 Mark Jackson M60 Matlock A. C. 00:49:57
187 Jill Davies W50 Steel City Striders 00:49:58
188 Lisa Robinson W40 Redhill R. R. 00:49:59
189 Tim Meekings M40 00:50:07
190 Paul Stevenson M60 Sinfin R. C. 00:50:22
191 Claire Conway Wsen Totley A. C. 00:50:23
192 Keith Lindley M60 Danum Harriers 00:50:28
193 Christine Cooper W40 Totley A. C. 00:50:37
194 Anna James Wsen Porter Valley Plodders 00:51:10
195 Colin Bostock M60 Long Eaton R. C. 00:51:17
196 Ken Jones M60 Dark Peak 00:51:25
197 Dean Harding Msen 00:51:37
198 Shane Vercoe Msen Clowne Road Runners 00:51:47
199 Robert Savage M40 00:51:48
200 Jonatahan Proctor Msen 00:52:09
201 Mark Yates Msen Totley A. C. 00:52:10
202 Fee Hulley W40 00:52:15
203 Jane Harriman W50 Totley A. C. 00:52:21
204 David Masters M70 Totley A. C. 00:52:22
205 Colin White M70 Totley A. C. 00:52:34
206 Richard Purdy M40 Danum Harriers 00:52:50
207 Nicola Ennis W40 00:52:53
208 Helen Cain W40 Steel City Striders 00:52:55
209 Megan Freeth Wsen 00:53:25
210 Jennifer Lear Wsen Sheffield R. C. 00:53:37
211 Geoff Andrew M60 00:54:17
212 Nick Pearson M50 00:54:21
213 Cheryl Grindell W40 00:54:27
214 Jeremy Brayshaw M70 Totley A. C. 00:54:35
215 Roger Lewis M40 00:54:49
216 Simon Berry M50 00:55:05
217 Sarah Williams Wsen 00:55:06
218 Michael Balloch Msen 00:55:07
219 Katie Marille Wsen 00:55:14
220 Malcolm Reed M50 00:55:22
221 Will Meredith M40 Pennine 00:55:25
222 Harriet Drouin Wsen 00:55:39
223 Emma Beer Wsen Steel City Striders 00:55:40
224 Carol Parsons W50 Totley A. C. 00:56:26
225 Jane Boden W40 Smiley Paces 00:56:47
226 Fiona Corden W40 Shelton Striders 00:57:13
227 Helen Smith Wsen Shelton Striders 00:57:13
228 Tara Ricketts Wsen Holme Pierrepont R. C. 00:57:24
229 Helen Elleker W60 City Of Sheffield A. C. 00:57:49
230 Helen Clarke W50 Totley A. C. 00:57:58
231 Kath Hall W50 00:58:04
232 Rachel Grant W40 Holme Pierrepont R. C. 00:58:22
233 Mark Ferguson Msen 00:58:33
234 Clare Eardley W40 Wirksworth R. C. 00:59:23
235 Jan Owen W50 Didsbury Runners 00:59:56
236 Katy Gosling Wsen 01:00:25
237 Sally Smith W60 Sheffield Triathlon Club 01:01:06
238 Colette Holden W40 Tideswell 01:01:15
239 Stuart Roon M40 Tideswell 01:01:17
240 Nicola Allen Wsen 01:01:43
241 David Keyworth M40 Totley A. C. 01:01:53
242 Claire Pearson W40 01:02:11
243 Anna Zawadzki W40 01:02:11