Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

28/04/2018 – Three Peaks





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Owens M Shettleston Harriers 02:49:08
2 Murray Strain M Hunters Bog Trotters 02:52:36
3 Ricky Lightfoot M Ellenborough AC 02:53:48
4 Jack Wood M Ilkley Harriers AC 02:59:35
5 William Neill M Mercia Fell Runners 03:00:36
6 Billy Cartwright M Matlock Athletic Club 03:02:34
7 Karl Gray MV40 Calder Valley Fell Runners 03:03:05
8 Harry Holmes M Pudsey & Bramley AC 03:03:32
9 Ian Bailey M Newcastle AC (Northern Ireland) 03:05:32
10 Harry Coates M Wharfedale Harriers 03:07:39
11 Owen Beilby M Wharfedale Harriers 03:08:28
12 Daniel Haworth M Keswick AC 03:09:14
13 Thomas Payn M Inov-8 03:09:34
14 Robbie Britton M North Norfolk Beach Runners 03:09:48
15 Thomas Corrigan M Barlick Fell Runners 03:10:27
16 Ted Mason M Wharfedale Harriers 03:10:47
17 Tom Saville MU25 Dark Peak Fell Runners 03:10:51
18 Mark McGoldrick M Wharfedale Harriers 03:11:07
19 Graham Pearce M Pudsey & Bramley AC 03:12:32
20 Jethro Lennox MV40 Shettleston Harriers 03:13:03
21 Sam Fisher M Howgill Harriers 03:13:04
22 Sam Watson M Wharfedale Harriers 03:13:12
23 David Mirfield M Barlick Fell Runners 03:13:23
24 Douglas Tullie M Hunters Bog Trotters 03:15:22
25 Daniel Connolly MU25 Mercia Fell Runners 03:17:41
26 James Craig M Barlick Fell Runners 03:17:49
27 Pete Ryder M Aberdare Valley Amateur Athletic Club 03:18:52
28 Tom Addison M Helm Hill Runners 03:19:31
29 Nick Leigh MV40 Horwich R M I Harriers 03:20:13
30 Michael Jones M Salomon UK 03:20:41
31 Jack Smith M Wharfedale Harriers 03:22:09
32 Eliot Sedman M Grangemouth Triathalon Club 03:22:15
33 Victoria Wilkinson W Bingley Harriers & AC 03:22:17
34 Mark Burton MV40 Calder Valley Fell Runners 03:23:23
35 Ali Burns M Wharfedale Harriers 03:24:49
36 Matthew Fortes MV40 Eryri Harriers 03:25:09
37 Alistair Shuttleworth MV40 03:25:22
38 Gerard Marce Garcia MU25 03:25:35
39 Jon Wright MV40 Todmorden Harriers 03:25:45
40 Robin Howie MU25 03:25:49
41 David Poole M Barlick Fell Runners 03:25:52
42 Nicholas Charlesworth MV50 Wharfedale Harriers 03:25:55
43 Georgia Tindley W Hunters Bog Trotters 03:26:02
44 Nick Barber MV40 Todmorden Harriers 03:26:03
45 Julian Goudge MV40 Horwich R M I Harriers 03:26:28
46 David Bagot M Clayton-le-Moors Harriers 03:27:35
47 Luke Maude M Barlick Fell Runners 03:28:32
48 Beth Pascall W Belper Harriers 03:28:46
49 Michael Malyon M Baildon Runners 03:30:35
50 Lewis Rodgers M Loftus & Whitby AC 03:31:30
51 Andrew Jackson MV40 Bowland Fell Runners 03:31:41
52 Peter Mackie MV40 Shettleston Harriers 03:31:45
53 Graham Bee M Inverness Harriers 03:32:05
54 Emma Clayton W Leeds City Athletic Club 03:32:14
55 Nathan Martin M Wharfedale Harriers 03:32:53
56 Gwyn Bellamy M Westerlands Cross Country Club 03:33:01
57 Tim Chadwick M Barlick Fell Runners 03:33:08
58 Jonathan Newey MV40 Mercia Fell Runners 03:33:57
59 Dave Ward MV40 Pennine Fell Runners 03:34:22
60 Nichola Jackson W Ribble Valley Harriers 03:34:27
61 John Hunt MV50 Dark Peak Fell Runners 03:35:06
62 Jonathan Pownall M Valley Striders AC 03:35:07
63 Barry Wilkinson MV50 Borrowdale Fell Runners 03:35:33
64 Matt Perry M Clayton-le-Moors Harriers 03:35:49
65 Graeme Brown MV40 Todmorden Harriers 03:36:35
66 Phil Livermore MV40 North Leeds Fell Runners 03:36:45
67 Lova Chechik MU25 Dark Peak Fell Runners 03:37:27
68 Kevin Hoult MV40 Calder Valley Fell Runners 03:37:44
69 Michael O'Donnell M Inverness Harriers 03:37:55
70 Calum Tinnion M Keswick AC 03:38:14
71 James Gray M Bowland Fell Runners 03:38:17
72 David Jackson M ARCC 03:38:26
73 Adam Hayden M Dark Peak Fell Runners 03:38:33
74 Sophie Horrocks W Rossendale Harriers & AC 03:39:16
75 Chris Jackson M Pennine Fell Runners 03:39:16
76 Charlotte Morgan WV40 Carnethy Hill Racing Club 03:39:20
77 Douglas Love M Bowland Fell Runners 03:39:22
78 Mark Burley M Macclesfield Harriers & AC 03:39:50
79 David Kerr MV40 Highland Hill Runners 03:39:51
80 Andy Berry MV40 Barlick Fell Runners 03:40:22
81 Simon Adney M Mercia Fell Runners 03:41:05
82 Sam Robson M Mercia Fell Runners 03:41:16
83 Anwen Darlington W Dundee Road Runners 03:41:53
84 Zach Jennings MU25 Settle Harriers 03:42:13
85 Tom Simpson M 03:42:20
86 Mike Nolan MV50 Dark Peak Fell Runners 03:42:30
87 Tom Hughes MV40 Manx Fell Runners 03:42:33
88 Connor Carson MV40 Kenilworth Runners 03:42:36
89 Nigel Shekleton M Carnethy Hill Racing Club 03:42:44
90 Simon Mounsey MV40 Howgill Harriers 03:42:48
91 Scott Umpleby MV50 Kendal Amateur Athletic Club 03:43:04
92 Helen Berry WV40 Holmfirth Harriers AC 03:43:12
93 Sam Green M Inov-8 03:43:16
94 David Kirkham MV40 Wharfedale Harriers 03:43:18
95 Jack Bromley M Pearl Lane Sprint Club 03:43:22
96 Chris Williams M Queensbury Running Club 03:43:31
97 Peter Kemp MV40 Ellenborough AC 03:44:18
98 Paul Hobbs MV40 Todmorden Harriers 03:44:50
99 Daniel Wilkinson MV40 Ilkley Harriers AC 03:45:31
100 Chris Burn M 03:45:37
101 Dave Motley M Clayton-le-Moors Harriers 03:45:42
102 Daniel Jones M East Hull Harriers & AC 03:45:51
103 Russell Clarke M Clayton-le-Moors Harriers 03:46:02
104 Jonny Croston MV40 Calder Valley Fell Runners 03:46:03
105 Philip Pearson MV50 Northern Fells Running Club 03:46:15
106 Tom Lynch M Otley AC 03:46:19
107 Mike Kiss M 03:46:25
108 Kenneth Malton M Shelton Striders 03:46:49
109 Ian Ferguson MV50 Bingley Harriers & AC 03:46:53
110 Stuart Heaviside M 03:46:55
111 Jon Smith MV40 Calder Valley Fell Runners 03:47:05
112 Matthew Hetherington M Northumberland Fell Runners 03:47:18
113 Richard Roberts M Eryri Harriers 03:47:36
114 Oliver Blomfield MV40 Eden Runners 03:47:38
115 Jason Millward MV40 Harrogate Harriers & AC 03:48:09
116 Thomas Beaumont M Totley AC 03:48:24
117 Ian Willis MV40 Keighley & Craven AC 03:48:36
118 Michael Hyde MV40 Stadium Runners 03:49:03
119 William Breckenridge MV50 Shettleston Harriers 03:49:17
120 Mark Pottinger M Stainland Lions Running Club 03:49:31
121 Matt Livesey M Pudsey Pacers RC 03:49:49
122 Jill Stephen W Hunters Bog Trotters 03:49:55
123 Simon Themistocleous MV40 Saltaire Striders 03:49:56
124 Ross Jenkin M Howgill Harriers 03:50:19
125 Dave Haygarth MV40 Rossendale Harriers & AC 03:50:40
126 David Williams M Ellenborough AC 03:50:46
127 Roger Barr MV40 Horsley Shufflers 03:50:50
128 Philip Hewitt M Holmfirth Harriers AC 03:50:55
129 Virgil Barton MV40 Mercia Fell Runners 03:50:58
130 Mick Wrench MV50 Valley Striders AC 03:51:04
131 Adam Stirk M Wharfedale Harriers 03:51:24
132 Stephen Shorrock M Barlick Fell Runners 03:51:45
133 Andy Preedy MV40 Rossendale Harriers & AC 03:51:56
134 Phil Hinchliffe MV40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:51:59
135 Chris Winter MV40 Northumberland Fell Runners 03:52:04
136 Joseph Waller M Rossendale Harriers & AC 03:52:25
137 Peter Darwood MV40 03:52:38
138 Ben Timbers MV40 Keighley & Craven AC 03:52:42
139 David Oldfield M Harrogate Harriers & AC 03:52:47
140 Rob Mills M Prestwich AC 03:52:55
141 Shaun Wilkinson MV50 Keighley & Craven AC 03:53:14
142 Jules Coleman MV50 Lonsdale Fell Runners 03:53:17
143 John Whiteside MV40 Barlick Fell Runners 03:53:29
144 Lewis Taylor M Ochil Hill Runners 03:53:34
145 John Greenwood MV40 03:53:38
146 Ben Beaumont M Mercia Fell Runners 03:53:46
147 Thomas Foster MV40 Mercia Fell Runners 03:54:09
148 Helen Elmore WV40 Dark Peak Fell Runners 03:54:15
149 Matthew Garnett M GoodGym Race Team 03:54:21
150 Paul Tiffany MV40 Bingley Harriers & AC 03:54:34
151 Dylan Griffiths M Rhedwyr Hebog Runners 03:54:38
152 Peter Taylor MV40 Tattenhall Runners 03:54:42
153 Nicky Spinks WV50 Dark Peak Fell Runners 03:54:45
154 Lee Caves MV40 Centurion RC 03:54:54
155 James McCreanor MV40 Harrogate Harriers & AC 03:54:58
156 Simon Rycroft MV40 Pickering Running Club 03:55:03
157 Matthew Hayes MV40 East Hull Harriers & AC 03:55:03
158 Martin Perry M Esk Valley Fell Club 03:55:12
159 Gary Thorpe MV50 Ambleside AC 03:55:18
160 Simon Everett MV50 North Leeds Fell Runners 03:55:23
161 Leigh Hinchliffe MV40 Pudsey Pacers RC 03:55:34
162 Christopher Balderson MV50 Bowland Fell Runners 03:55:42
163 Claire Nance W Lonsdale Fell Runners 03:55:44
164 Dave Stephenson MV50 Bingley Harriers & AC 03:55:53
165 Jon Tinman MV50 Rossendale Harriers & AC 03:56:21
166 Gary Johnson M Otley AC 03:56:22
167 Iain Gibbons MV40 Ilkley Harriers AC 03:56:25
168 Zoe Harding WU25 Edinburgh University Hare And Hounds 03:56:27
169 Mark Walsh MV50 Horwich R M I Harriers 03:56:31
170 Richard Bradbury MV40 Matlock Athletic Club 03:56:38
171 Craig Pritchard MV40 03:56:40
172 Ruth Thackray WV40 Bingley Harriers & AC 03:56:48
173 Andy Crome MV40 03:56:57
174 Rick Stuart MV50 Helm Hill Runners 03:57:10
175 Ben Lowans MV40 03:57:13
176 Steve Turland MV50 Ilkley Harriers AC 03:57:36
177 Richard Stevenson MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:57:39
178 Lyndon Ashley MV40 Esk Valley Fell Club 03:57:42
179 Ross Cruickshanks M Shettleston Harriers 03:57:51
180 Sam Downey M Keighley & Craven AC 03:57:59
181 Matthew Duckworth M Clayton-le-Moors Harriers 03:58:00
182 Robert Carr MV40 Wharfedale Harriers 03:58:00
183 Andrew Orr MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:58:33
184 Marc Sennett M Wharfedale Harriers 03:58:46
185 Gavin Smith M Skipton AC 03:59:27
186 Dominic Raby MV40 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:59:36
187 Michael Lomas M Ilkley Harriers AC 03:59:45
188 Ryan Barker MV40 Halifax Harriers & AC 03:59:45
189 Daniel Pratt M Wharfedale Harriers 04:01:08
190 Ross Bibby M Valley Striders AC 04:01:28
191 Richard Walker M 04:01:33
192 Ronan Loftus MU25 Valley Striders AC 04:01:38
193 Graham Pearson MV40 Derwent Valley Trail Runners 04:01:43
194 Keith Swainson M 04:01:48
195 Mark Chippendale MV40 Bowland Fell Runners 04:02:13
196 Caitlin Rice W Ribble Valley Harriers 04:02:36
197 Mark Whittaker MV40 04:02:41
198 Scout Adkin WU25 Moorfoot Runners 04:02:43
199 Lorraine Slater WV40 Barlick Fell Runners 04:02:56
200 Matthew Johnson MV40 Macclesfield Harriers & AC 04:02:56
201 Connor Smith MU25 Dark Peak Fell Runners 04:03:01
202 James Allard M 04:03:03
203 Mark Mackintosh MV50 Team Bath Athletics Club 04:03:05
204 Chris Beadle MV40 Holmfirth Harriers AC 04:03:19
205 Simone Capponi MV40 Penny Lane Striders 04:03:26
206 Tom Shelton M Denby Dale Athletics Club 04:03:28
207 Giles Bailey MV50 Meltham AC 04:03:46
208 Rob Pilling MV40 04:03:58
209 Dave Powell MV50 Aberystwyth Athletic Club 04:04:01
210 John Parkin MV40 Bingley Harriers & AC 04:04:11
211 Annie Conway W Ambleside AC 04:04:22
212 Chris Snell M Clayton-le-Moors Harriers 04:04:30
213 Sian Williams W Rhedwyr Hebog Runners 04:05:10
214 Daniel Greenwood MV40 Meltham AC 04:05:12
215 Simon Vallance MV50 Valley Striders AC 04:05:18
216 Paul Jackson M Dark Peak Fell Runners 04:05:22
217 David Spence MV40 04:05:36
218 Tim Jackson MV40 Settle Harriers 04:05:51
219 Mark Denby MV40 Surrey Walking Club 04:06:25
220 Patrick Wardle M Wharfedale Harriers 04:06:34
221 Stephen Morran MV60 Calder Valley Fell Runners 04:06:38
222 Steve Corcoran MV40 Leeds & Bradford Triathlon Club 04:06:41
223 David Parker MV50 Littledown Harriers 04:06:54
224 Rachel Pilling W Pudsey & Bramley AC 04:07:00
225 David Ward MV40 Rossendale Harriers & AC 04:07:08
226 Jake Turnbull M Harrogate Harriers & AC 04:07:10
227 Martin Rouse M 04:07:21
228 Adam Moger MV40 Kirkstall Harriers 04:07:23
229 Andrew Thomson MV50 04:07:36
230 Sarah Harley W Eryri Harriers 04:07:45
231 Martin Holroyd MV50 Borrowdale Fell Runners 04:07:48
232 Gemma Bradley W Saltwell Harriers 04:08:10
233 Jim Thompson MV50 Saltwell Harriers 04:08:17
234 Ben Ayres MV40 Stadium Runners 04:08:20
235 Barry Scott MV40 Wharfedale Harriers 04:08:29
236 Jenny Buck W Wakefield District H & AC 04:08:30
237 Adam Storer MV40 04:08:32
238 Benjamin Hoyle M Barlick Fell Runners 04:08:39
239 Jonathan Briggs M Helm Hill Runners 04:08:40
240 Matt Fawthrop M Rossendale Harriers & AC 04:08:48
241 Paul Reaney MV40 Killamarsh Kestrels 04:09:05
242 Toby Evans MV40 Rossendale Harriers & AC 04:09:05
243 Simon Jones MV40 Pickering Running Club 04:09:14
244 Hayley Evans W Buckley Runners 04:09:20
245 Simon Collins M York Knavesmire Harriers 04:09:32
246 Sophie Noon W Cumberland Fell Runners 04:09:33
247 John Armitstead MV50 Otley AC 04:09:53
248 Will Buckton M Ilkley Harriers AC 04:10:11
249 Matthew Ray M Calder Valley Fell Runners 04:10:45
250 Michael Hewitt M 04:11:01
251 Richard Bolton MV40 Pennine Fell Runners 04:11:08
252 Michael Reynolds MV50 Mercia Fell Runners 04:11:09
253 Carol Evans WV50 Settle Harriers 04:11:18
254 Rob Chambers MV40 Rossendale Harriers & AC 04:11:24
255 Garry Wilkinson MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:11:27
256 Pete Dimitrijevic MV40 Wharfedale Harriers 04:11:41
257 Andrew Harris MV40 Nidd Valley Road Runners 04:11:51
258 Ronnie Turner MV50 Rossendale Harriers & AC 04:11:53
259 Lee Rawson MV40 Kimberworth Striders 04:12:01
260 Andrew Bryan MV40 Dallam Running Club 04:12:03
261 Tara Robb W Clayton-le-Moors Harriers 04:12:23
262 Mark Collinson MV40 04:12:30
263 Robin Mitton MV40 Pennine Fell Runners 04:12:45
264 Tim Gears MV40 Oswestry Olympians 04:12:48
265 Peter German M Helm Hill Runners 04:12:51
266 Hernan Vargas MV40 04:12:55
267 Josh Westwood M Settle Harriers / Mountain Fuel 04:13:02
268 Alasdair Menmuir M Steel City Striders RC 04:13:17
269 Kevin Walker MV40 Skelmersdale Boundary Harriers 04:13:25
270 Claire Cooper W Keighley & Craven AC 04:13:33
271 Mark Fussell M Cumberland Fell Runners 04:13:40
272 Neil Armitage MV40 Pudsey & Bramley AC 04:13:49
273 Heather Tuffs W York Acorn Running Club 04:13:52
274 Thornton Taylor MV60 Rossendale Harriers & AC 04:13:57
275 Paul Mitchell MV50 Bingley Harriers & AC 04:14:21
276 Calvin Ferguson M Calder Valley Fell Runners 04:14:35
277 Pete Lloyd M Keighley & Craven AC 04:14:36
278 Charmaine Horsfall WV40 04:15:01
279 Hana Krajnikova W 04:15:14
280 Phil Grimes MV60 Halifax Harriers & AC 04:15:23
281 James Rooney M St Helens Tri 04:15:30
282 David Murphy MV50 Rossendale Harriers & AC 04:15:47
283 Chloe Haines W Dark Peak Fell Runners 04:15:51
284 Robert Williamson MV50 Loftus & Whitby AC 04:16:03
285 Walter Henderson MV50 Shettleston Harriers 04:16:14
286 John Hosker M Howgill Harriers 04:16:31
287 Oliver Cheyne M Bingley Harriers & AC 04:16:41
288 Mark Smith MV40 04:16:47
289 Robert Mortimore M Helm Hill Runners 04:16:56
290 Tom Matthew MV40 Bowland Fell Runners 04:17:06
291 David White MV40 Helm Hill Runners 04:17:07
292 Rhona Marshall W Scarborough Athletic Club 04:17:10
293 Steve Hardy MV40 Loftus & Whitby AC 04:17:35
294 Andrew Mcfarlane MV50 Rossendale Harriers & AC 04:17:41
295 Paul Mills MV50 Bolton United Harriers & AC 04:17:41
296 Mick Loftus MV50 Valley Striders AC 04:17:44
297 Marc Barrett MV40 Rossendale Harriers & AC 04:18:03
298 Alistair McInnes M Ilkley Harriers AC 04:18:18
299 Tim Straughan MV50 Valley Striders AC 04:18:28
300 Andy Lewis MV50 Settle Harriers 04:18:37
301 Charles Hazlerigg M Tyne Bridge Harriers 04:18:57
302 Luke Wallwork MV40 Barlick Fell Runners 04:19:00
303 Nigel Maddocks M Manx Fell Runners 04:19:00
304 Al Smithson M Mersey Tri 04:19:34
305 Mark Rogerson M Settle Harriers 04:19:40
306 Ian Warrington M Radcliffe AC 04:19:51
307 Jeanette Holmes Thomson WV40 04:19:53
308 David Griffin MV50 04:19:53
309 Michael Kane M North Shields Polytechnic Club 04:20:08
310 Rob Brooks MV40 Saltwell Harriers 04:20:09
311 Simon Whittaker M Helm Hill Runners 04:20:14
312 Tom Beebe MV40 Barlick Fell Runners 04:20:41
313 John Conroy MV40 Keighley & Craven AC 04:20:52
314 Michael Toman MV50 Rossendale Harriers & AC 04:21:08
315 Daniel Shaw M Holmfirth Harriers AC 04:21:09
316 Jean Brown WV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:21:13
317 Joe Todd MV40 Kendal Amateur Athletic Club 04:21:43
318 Tom Smith MV50 Bowland Fell Runners 04:21:59
319 Dale Grimshaw MV40 Trawden Athletic Club 04:22:01
320 Simon Taylor MV40 Darwen Dashers RC 04:22:01
321 Chris Plews MV40 Wetherby Runners AC 04:22:25
322 Philip Montgomery MU25 Todmorden Harriers 04:22:30
323 John Tollitt MV50 Northumberland Fell Runners 04:22:30
324 John Singh M Saltaire Striders 04:22:40
325 Matthew Robinson MV40 04:22:40
326 Alex Venn MV50 04:22:54
327 Nickey Russell WV40 Bowland Fell Runners 04:23:05
328 Mike Scott MV40 Bingley Harriers & AC 04:23:10
329 Joe Baker M Stadium Runners 04:23:27
330 Jeff Caunce MV40 Southport Waterloo AC 04:23:29
331 William Duggan MV50 Bingley Harriers & AC 04:23:48
332 Brian Horrocks MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:24:03
333 Paul Crabtree MV50 Keighley & Craven AC 04:24:13
334 J Robert Williams MV40 Bingley Harriers & AC 04:24:25
335 Andy Brooks MV50 Shelton Striders 04:24:32
336 Martin Cowton MV50 Halifax Harriers & AC 04:24:48
337 David Stainthorpe MV40 Selby Striders 04:24:57
338 Ethan Hassell M Wharfedale Harriers 04:25:05
339 Michelle Foxwell WV40 Ambleside AC 04:25:08
340 Thomas Needham M Bingley Harriers & AC 04:25:29
341 Geoff Cooper MV40 Matlock Athletic Club 04:26:00
342 Aidan Grant MV40 Goyt Valley Striders 04:26:22
343 John Robson MV50 Helm Hill Runners 04:26:23
344 Mark Smith MV40 North Shields Polytechnic Club 04:26:27
345 Ian Race MV50 Helm Hill Runners 04:26:31
346 John Robinson MV40 04:26:32
347 Jean-Marc Lawton MV50 Wester Ross Running Club 04:26:44
348 Karen Pickles WV40 Pudsey & Bramley AC 04:26:45
349 Gaynor Keane WV40 Saddleworth Runners Club 04:27:11
350 Gary Bradley MV50 Barlick Fell Runners 04:27:25
351 Lesley Watson WV40 Bingley Harriers & AC 04:27:32
352 Craig Greenough MV40 Blackburn Harriers & AC 04:27:53
353 Adam Nodwell M North Leeds Fell Runners 04:28:10
354 Paul Nelson MV50 Wetherby Runners AC 04:28:14
355 David Whitfield MV40 RRRC 04:28:21
356 Sarah Sheridan WV50 04:28:35
357 Maurice Obrien MV40 Holcombe Harriers 04:28:38
358 Bianca Dyer WV40 Helm Hill Runners 04:28:47
359 Deborah Millington WV40 Mercia Fell Runners 04:28:49
360 Ben Edwards MV40 04:28:51
361 Michael Green M 04:28:55
362 Ian Furlong M North Leeds Fell Runners 04:28:57
363 Robert Jones M Saddleworth Runners Club 04:28:58
364 Benjamin Jenks M London Heathside Runners AC 04:28:59
365 Dan Croft MV50 Macclesfield Harriers & AC 04:29:00
366 Chris Egan MV50 Tring RC 04:29:03
367 Gareth Brown M North Ayrshire Athletics Club 04:29:06
368 Keelan Serjeant M Holmfirth Harriers AC 04:29:10
369 Duncan Cooper MV40 Ilkley Harriers AC 04:29:13
370 Adrian Kamis MV50 East Hull Harriers & AC 04:29:18
371 Kieran Horrigan MV50 FRA 04:29:19
372 Anthony Bethell MV50 Raidlight 04:29:22
373 Jonathan Coles MV50 04:29:28
374 Andy Hauser MV60 Holmfirth Harriers AC 04:30:08
375 Seamus O'Riordan MV40 04:30:11
376 Vincent Baker M Steel City Striders RC 04:30:11
377 Rowan Scott M Agile Orange 04:30:58
378 Andrew Heys M Ribble Valley Harriers 04:30:59
379 Stephen Grimley MV40 Calder Valley Fell Runners 04:31:07
380 Guy Dinsdale MV40 04:31:19
381 Alison Richards WV40 Helm Hill Runners 04:31:20
382 Kate Mansell WV40 Todmorden Harriers 04:31:24
383 Craig Neville MV40 04:31:28
384 Rowan Ranner WV40 Helm Hill Runners 04:31:33
385 David Whitfield MV40 04:31:39
386 Robert Morrison MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:31:44
387 Iain Conley MV40 FRA 04:31:48
388 Avril Duckworth WV50 Trawden Athletic Club 04:31:51
389 Alison Wilson WV50 Horsforth Fellandale Club 04:31:52
390 Aidan Raftery MV50 Sale Harriers Manchester 04:31:59
391 Kenneth Taylor MV70 Rossendale Harriers & AC 04:32:31
392 Stuart Mc Aleavy MV40 Wharfedale Harriers 04:32:35
393 Honor Thompson W Skelmersdale Boundary Harriers 04:32:37
394 Matthew Barnes MV50 FRA 04:32:57
395 Paul Heeley MV40 Horsforth Fellandale Club 04:33:03
396 Louise Barker WV40 Aberystwyth Athletic Club 04:33:10
397 Hal Roberts M Steel City Striders RC 04:33:14
398 Paul Bennett M 04:33:16
399 John Boothman MV50 Barlick Fell Runners 04:33:42
400 Bruce Owen MV50 Pennine Fell Runners 04:33:45
401 Andrew Whittaker M Delamere Spartans 04:34:03
402 David Potts MV50 Crowborough Runners 04:34:13
403 Jon Greenwood M Pudsey Pacers RC 04:34:24
404 Andy Pritchard MV40 Buckley Runners 04:34:30
405 David Hughes M Ackworth Road Runners 04:34:37
406 Timothy Hayle M 04:34:39
407 Brian Rycroft MV50 04:34:48
408 Chris Duffy M Dark Peak Fell Runners 04:35:29
409 Rowena Browne WV50 Bowland Fell Runners 04:35:41
410 Stephen Boddy M Otley AC 04:35:49
411 Russell Aydon-Butler MV40 Keighley & Craven AC 04:35:49
412 Tom Monkman M 04:35:54
413 Dominic Hirst MV40 04:35:59
414 Emil Andrews MV40 Pudsey & Bramley AC 04:36:01
415 Ben Mason MV40 Pudsey Pacers RC 04:36:02
416 Simon Hanson MV40 Fareham Crusaders Running Club 04:36:03
417 Ian Hutchinson M Derwent Valley Trail Runners 04:36:07
418 Michael Buckenham MV40 04:36:08
419 Damien Brockie MV40 04:36:13
420 David Beasley M Mercia Fell Runners 04:36:26
421 Paul Foster MV40 04:36:32
422 Nigel Holmes MV40 Prestwich AC 04:36:45
423 Nigel Barnes MV50 Garstang Running Club 04:36:55
424 Russ Grayson MV40 Pickering Running Club 04:36:58
425 Boris Gaspar M 04:36:59
426 Dave Reynier MV40 Ilkley Harriers AC 04:37:01
427 Jeff Singleton M Baildon Runners 04:37:15
428 Gary McNamara M Army Ultra Runners 04:37:18
429 Bobby Willett M Royal Engineers RC 04:37:19
430 Martin Farrar MV50 Wharfedale Harriers 04:37:21
431 David Jelley MV60 Ripon Runners 04:37:23
432 Jez Edwards MV40 04:37:28
433 Ben Watson MV40 Baildon Runners 04:37:55
434 Gareth Jones MV40 Delamere Spartans 04:37:58
435 Nicky Sutton WV40 Freedom Racing 04:37:59
436 Paul Elcock MV40 Barlick Fell Runners 04:38:00
437 Andrew Clement MV50 TROT 04:38:01
438 Michael Wilding MV40 Darwen Dashers RC 04:38:02
439 Caroline Oldfield W Harrogate Harriers & AC 04:38:04
440 Lee Murphy MV40 Carnethy Hill Racing Club 04:38:09
441 Paul Mason MV60 Cumberland Fell Runners 04:38:14
442 Stephen Lysaczenko MV50 North Devon RRC 04:38:28
443 Aidan Curley MV40 Abbey Runners 04:38:40
444 Carrie Gibson WV40 Helm Hill Runners 04:38:44
445 Sam Gibbs MV40 Helm Hill Runners 04:38:54
446 John Gill M Dallam Running Club 04:39:05
447 Paul Cook M 04:39:07
448 Cass Chisholm W Dark Peak Fell Runners 04:39:36
449 Paul Hodges MV50 Eryri Harriers 04:39:52
450 Gary Sparkes MV50 Bearbrook Running Club 04:40:00
451 Chris Pudney MV50 Newbury AC 04:40:02
452 Angela Paxton WV50 Keighley & Craven AC 04:40:18
453 Richard Green MV50 Shelton Striders 04:40:23
454 Jon Richardson MV40 Rossendale Harriers & AC 04:40:29
455 Liz James WV40 04:40:29
456 Peter Jackson MV60 Barlick Fell Runners 04:40:32
457 Brian Stallwood MV60 Settle Harriers 04:40:37
458 Alex Braysford MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:40:44
459 William Lowe MV50 Rossendale Harriers & AC 04:40:59
460 Paul Macfarlane MV40 Helm Hill Runners 04:41:11
461 Michael Hanavan MV50 04:41:28
462 James Wild MV40 Lonsdale Fell Runners 04:41:35
463 John Tomlinson MV40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:41:36
464 Simon Ross M Headington RR 04:41:45
465 Paul Thomas MV40 Manx Fell Runners 04:41:48
466 Richard Joel MV50 Ilkley Harriers AC 04:41:48
467 Kent Bailey MV50 Wharfedale Harriers 04:41:51
468 Christine Howard WV40 Matlock Athletic Club 04:42:04
469 Kimberley Cavill W Pickering Running Club 04:42:06
470 Gareth Crabb MV40 Scunthorpe & District AC 04:42:25
471 Rob Newton M 04:42:27
472 Gary Forrester MV50 East Hull Harriers & AC 04:42:39
473 Bill Beckett MV50 Chorley Athletic And Triathlon Club 04:42:53
474 Dominic Carr MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:43:00
475 Amy Duck W Steel City Striders RC 04:43:05
476 Ben Edmondson MV40 Rossendale Harriers & AC 04:43:16
477 Emma Dodd W Wharfedale Harriers 04:43:19
478 MV40 Skyrac Athletic Club 04:43:40
479 Liga Magdalenoka-Keen WV40 Chapel Allerton Runners 04:43:42
480 Gavin O'Connor M Trawden Athletic Club 04:43:51
481 Richard Mackey M Saddleworth Runners Club 04:44:03
482 Joseph Buckman M Steel City Striders RC 04:44:04
483 Ian Cooper MV40 Harrogate Harriers & AC 04:44:15
484 Alasdair McCallum MV50 North Ayrshire Athletics Club 04:44:22
485 Marie Robson WV50 Helm Hill Runners 04:44:32
486 Chris Funnell MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:44:33
487 Catherine Litherland WV40 Pennine Fell Runners 04:44:37
488 Ross Litherland MV40 Pennine Fell Runners 04:44:37
489 Harry Bates M 04:44:43
490 David Rogers MV50 Westerlands Cross Country Club 04:45:04
491 Shaun Preston M 04:45:29
492 Andrew Webster MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:45:34
493 Paul Banks MV40 Morpeth Harriers & AC 04:45:39
494 Richard Kirby MV40 Northumberland Fell Runners 04:45:40
495 Hester Cox WV40 Settle Harriers 04:45:40
496 Daniel Taylor MV40 04:45:43
497 Hadley Nicholson M 04:45:53
498 Adrian Gill MV40 04:46:01
499 Gary Sharlott MV40 Barrow Runners 04:46:31
500 Ben Small M 04:46:31
501 Daniel Hurd M Warfedale Harriers 04:46:38
502 Richard Jones M St Theresa's A.C. 04:46:49
503 Andy Phelps M Lonsdale Fell Runners 04:47:00
504 Alison Thomas WV50 Eryri Harriers 04:47:07
505 Julia Nolan WV50 Dark Peak Fell Runners 04:47:12
506 Carl Hitchens MV50 Bingley Harriers & AC 04:47:18
507 Becky Weight WV60 Bingley Harriers & AC 04:47:35
508 Bev Jackson WV50 Altrincham & District Athletic Club Limited 04:47:46
509 Peter Heald M Centurion RC 04:47:50
510 Lio Achard MV40 Horsforth Harriers 04:48:09
511 Edward Lisney M Beverley Athletic Club 04:48:16
512 Alison Weston WV50 Ilkley Harriers AC 04:48:19
513 Martin Holding MV50 Wakefield District H & AC 04:48:31
514 Fiona Comrie WV40 North Ayrshire Athletics Club 04:48:34
515 Elliot Skorupa M Rossendale Harriers & AC 04:48:51
516 Sarah Hall W Kayleigh's Fitness Run Club 04:49:04
517 Robert Halstead MV50 Todmorden Harriers 04:49:39
518 Daniel Broadbridge MU25 Loughborough Students AC 04:49:50
519 Christopher Whittel MV50 Keighley & Craven AC 04:50:07
520 Shaun Sykes MV40 Wakefield Triathlon Club 04:50:09
521 Paddy Butler MV50 Hardley Runners 04:50:12
522 Andy Hewitt MV50 Rossendale Harriers & AC 04:50:12
523 Claire Wilshaw W St Radegund RDC 04:50:15
524 Andrew Foster MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:50:40
525 Simon Bellwood MV50 Keighley & Craven AC 04:50:45
526 Chloe Lumsdon W Helm Hill Runners 04:50:57
527 David Burton MV50 Keswick AC 04:51:29
528 Matt Bullen MV50 Blackheath And Bromley Harriers Athletic Club 04:51:39
529 Victoria Peel WU25 Barlick Fell Runners 04:51:46
530 Chris Haynes MV40 04:51:48
531 Toby White MV50 04:52:01
532 Alice Fellbaum WU25 Ambleside AC 04:52:06
533 Gary Mason MV40 Northumberland Fell Runners 04:52:10
534 Richard Timms MV50 Settle Harriers 04:52:15
535 Amie McAvoy W Garstang Running Club 04:52:23
536 Lucy Mallinson W 04:52:25
537 Leon Winder M Idle AC 04:52:30
538 Ed Smith M Black Pear Joggers 04:52:31
539 David Mackie MV40 Corsham Running Club 04:52:38
540 Peat Fitzpatrick MV50 04:52:39
541 Dick Waddington MV40 Ilkley Harriers AC 04:52:49
542 Andrew Smith MV50 Barlick Fell Runners 04:53:04
543 Pete Potter M 04:53:10
544 Robert Blemings M 04:53:22
545 Craig Blackwell MV40 Baildon Runners 04:53:45
546 Michael Duffield MV40 Ilkley Harriers AC 04:53:59
547 John Leitch M North Ayrshire Athletics Club 04:54:15
548 Sean Constantine MV40 Holcombe Harriers 04:54:31
549 Victoria Whitehead WV40 Denbigh Harriers Running Club 04:54:35
550 Jonathan Ulett M 04:54:42
551 Ian Rawson MV50 Kimberworth Striders 04:54:48
552 Stephen Dixon MV60 Valley Striders AC 04:54:49
553 Pete Sissons MV40 Sunderland Strollers 04:55:03
554 Adrian Leigh MV60 Bentham Beagles Running Club 04:55:23
555 Andrew Bradley MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:55:38
556 Nick Fielden MV40 North Leeds Fell Runners 04:55:45
557 Susie Pedder WV40 Trawden Athletic Club 04:55:50
558 Kerrie Bretherton WV40 Trawden Athletic Club 04:55:50
559 Andrew Coulton MV40 04:55:52
560 Dan Timbers MV40 Keighley & Craven AC 04:55:54
561 Edward Gilbertson M Chorley Athletic And Triathlon Club 04:55:56
562 David Owen M Chorley Athletic And Triathlon Club 04:55:57
563 Paul Taylor MV50 Saddleworth Runners Club 04:56:04
564 Richard Ballantine MV50 Keighley & Craven AC 04:56:08
565 Joe Bates M 04:56:12
566 John Poole MV40 04:56:15
567 Wendy Dodds WV60 Clayton-le-Moors Harriers 04:56:24
568 Tyron Lewis MV50 Dallam Running Club 04:56:37
569 Lee Weatherall MV40 Kimberworth Striders 04:56:39
570 Dave Robson MV40 Ilkley Harriers AC 04:56:42
571 David Ahearn M 04:56:48
572 Darren Earnshaw MV40 Calder Valley Fell Runners 04:56:59
573 Nicholas Cousins MV50 Pickering Running Club 04:57:36
574 Andrea Frost WV50 Macclesfield Harriers & AC 04:57:42
575 Mat Harrop MV40 04:57:45
576 Amanda Burrow WV40 Helm Hill Runners 04:57:49
577 James Tingle M 04:57:50
578 Russell Hirst MV50 04:58:00
579 Richard Harrison MV60 Ambleside AC 04:58:30
580 Mike Aisbitt MV40 Skelmersdale Boundary Harriers 04:58:42
581 Rachel Avison-Fell WV40 Settle Harriers 04:59:17
582 Iain Asher MV50 Darwen Dashers RC 04:59:20
583 Andrew Price M Baildon Runners 04:59:24
584 Richard Falkingham MV50 Bingley Harriers & AC 04:59:28
585 Simon Stansfield MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:59:33
586 Jim Clapp MV60 Durham Fell Runners 04:59:35
587 Kerry Marchant WV40 Staffs Moorlands AC 04:59:42
588 Richard Longley MV40 Staffs Moorlands AC 04:59:42
589 Jimmy Rhodes MV50 FRA 04:59:46
590 Paul Swyers MV50 Radcliffe AC 05:00:35
591 Nick Dewell MV40 Keighley & Craven AC 05:00:48
592 Anna Keys W Pudsey Pacers RC 05:00:59
593 Geoff Ward MV50 Northern Pennine Club 05:01:11
594 Robert Spavin MV40 T3 - Tadcaster Triathlon Team 05:01:28
595 Rowan Temple M Kirkstall Harriers 05:01:33
596 Patrick Garland MV50 FRA 05:02:08
597 Nick Cunningham MV50 05:02:20
598 Seb Bufton M Saltwell Harriers 05:02:31
599 Gareth Morris M Buckley Runners 05:02:34
600 Pete Beresford MV40 Barlick Fell Runners 05:02:39
601 George Norris MU25 Chorley Athletic And Triathlon Club 05:02:44
602 Adrian Baker MV50 Dark Peak Fell Runners 05:03:02
603 Adrian Walker MV50 Settle Harriers 05:03:15
604 Debbie Hope WV40 Staffs Moorlands AC 05:03:15
605 Mark Wise MV50 05:03:33
606 Eleanor Bradley WV50 Ilkley Harriers AC 05:03:41
607 Chris Smith MV40 05:03:52
608 Alistair Smyth MV50 Valley Striders AC 05:04:14
609 James Fletcher MV40 Steel City Striders RC 05:04:25
610 Michael Black MV50 Wharfedale Harriers 05:04:52
611 Donna Claridge WV50 Dark Peak Fell Runners 05:05:10
612 Rachel Farrow W Shelton Striders 05:05:31
613 Dan Oldfield MV40 FRA 05:05:40
614 Martin Smillie MV60 05:05:43
615 Andrew Hunt MV50 05:05:54
616 Jason Schofield MV40 Wharfedale Harriers 05:06:34
617 Phil Gray MV50 05:06:38
618 David Baugh MV50 Denbigh Harriers Running Club 05:06:54
619 Shaun Hubbard MV50 Manx Fell Runners 05:06:56
620 John Norrey MV50 Manx Fell Runners 05:06:57
621 Ian Clarkson MV50 Blackburn Harriers & AC 05:06:59
622 Mark Goodburn MV40 Team Little Fella 05:07:03
623 Claire Mcloughlin W Ilkley Harriers AC 05:07:12
624 Thomas McLoughlin M 05:07:13
625 Mike Baldwin MV60 Ilkley Harriers AC 05:07:14
626 Alistair MacGregor M Achille Ratti 05:07:18
627 Andrew Hinde MV60 Settle Harriers 05:07:28
628 Richard Brisco M Clayton-le-Moors Harriers 05:08:05
629 Antonio Sergio Cunha M Clube De Pra?as Da Armada 05:08:16
630 Andrew Sumner MV40 Pensby Runners 05:08:22
631 Richard Johnson MV40 Sandhurst Joggers 05:08:44
632 Michael Bourne MV50 Dark Peak Fell Runners 05:08:58
633 Rebecca Wadeson W Skelmersdale Boundary Harriers 05:09:24
634 Tim Hicks MV50 Haywards Heath Harriers 05:09:30
635 Tim Grant MV50 Reading Roadrunners 05:10:17
636 Ruth Gamwell WV40 Macclesfield Wheelers 05:10:27
637 Boyd Brad M 05:10:30
638 Stephen Gill MV50 Wrekin Road Runners 05:10:43
639 Janet Kay WV50 East Hull Harriers & AC 05:10:57
640 Ian Rodgers MV40 Keighley & Craven AC 05:12:01
641 John Fortescue MV50 North Leeds Fell Runners 05:12:04
642 Darryl Stead MV40 Pudsey Pacers RC 05:12:57
643 Craig Perkins MV40 Bentham Beagles Running Club 05:12:59
644 Michael Haran M 05:13:14
645 Jon Osborne M 05:13:50
646 Richard Bell MV50 Wetherby Runners AC 05:13:59
647 Paul Hughes MV40 05:14:05
648 Darren Crossley MV40 05:14:56
649 David Leslie MV60 Abbey Runners 05:15:04
650 John Owen MV70 Barnet & District AC 05:15:41
651 Chris Hudson MV40 Kirkstall Harriers 05:15:56
652 Paul Arpino M Chorley Athletic And Triathlon Club 05:16:09
653 Darren Eccles MV40 05:16:18
654 Andrew Havvas MV40 Rugby & Northampton AC 05:16:29
655 Sam Healy MV40 North York Moors AC 05:16:53
656 Neil Brock MV50 Royton Road Runners 05:17:00
657 Mike Steven MV60 Northumberland Fell Runners 05:17:06
658 Paul Stocks MV50 Dallam Running Club 05:17:21
659 Laura Gale WV40 Bournville Harriers 05:17:31
660 Alan Keane MV50 Saddleworth Runners Club 05:18:26
661 Graham Steven M Cambridge Triathlon Club 05:18:40
662 Charles Bogg MV50 Quakers Running Club 05:18:42
663 Andrew Thornham M 05:19:18
664 Stella Chrisanthou WV40 Calder Valley Fell Runners 05:19:35
665 Mark Pawson MV40 Pudsey Pacers RC 05:20:04
666 Andrew Hudson M 05:20:06
667 David Horrocks MV50 Clayton-le-Moors Harriers 05:20:47
668 Rosie Jones W Pennine Fell Runners 05:20:48
669 Paul Booth MV40 Pennine Fell Runners 05:20:48
670 Alan Turner MV50 Keighley & Craven AC 05:20:58
671 Stephen Atherton MV60 Ambleside AC 05:21:21
672 Patrick Phelan MV50 05:21:56
673 Paul Brunt MV40 Shelton Striders 05:22:48
674 Darren Horobin MV40 Ackworth Road Runners 05:23:32
675 Eirik Stangnes MV40 Valley Striders AC 05:23:52
676 Jonathan Tombs MV40 Eden Runners 05:24:17
677 Robin Gray MV50 Todmorden Harriers 05:25:36
678 Stuart Hayton MV50 Bowland Fell Runners 05:27:32
679 Tom Sutton M Freedom Racing 05:27:57
680 Helen Greenep WV50 Settle Harriers 05:28:18
681 Kevin Grogan MV50 05:30:01
682 Heather Baines W 05:30:02
683 Natalie Welch WV50 Crowborough Runners 05:30:14
684 Allan Pearson MV40 05:31:17
685 Rachel Sutton WV40 05:31:26
686 Rose George WV40 North Leeds Fell Runners 05:31:27
687 Stuart Lemanski MV40 05:31:55
688 Stephen Moor MV50 Settle Harriers 05:32:27
689 Simon Bray MV40 Sinfin Running Club 05:33:30
690 Emma Roe WV40 Shelton Striders 05:33:30
691 Igs Robun MV40 Saltaire Striders 05:34:44
692 Graham Hobson MV60 Garstang Running Club 05:35:37
693 Chris Duro MV50 Derwent Runners (Derby) 05:36:47
694 Gary Cattermole MV50 05:36:48
695 Chris Paxton M Radcliffe AC 05:37:15
696 Luigi Salzano MV40 Radcliffe AC 05:37:15
697 Imtiaz Ilahi MV40 05:37:21
698 Marc Short M 05:37:42
699 Jacqui Gears WV40 Oswestry Olympians 05:38:30
700 Louise O'Brien WV40 Kirkstall Harriers 05:38:31
701 Duncan Bruce MV40 North Ayrshire Athletics Club 05:39:20
702 Neil Embleton MV40 Esk Valley Fell Club DNF
703 Michael Alexander M Barlick Fell Runners DNF
704 Shaun Livesey MV40 Ribble Valley Harriers DNF
705 Matthew Wilson M Jackpot Racing DNF
706 Gary Clarke MV40 Oswestry Olympians DNF
707 Andrew Han M Fulham Running Club DNF
708 Tim Nixon MV60 Dark Peak Fell Runners DNF
709 Kevin Dudley MV40 Dark Peak Fell Runners DNF
710 Russell Sykes MV40 DNF
711 Andrew Fullwood MV50 Westerlands Cross Country Club DNF
712 Steve Boom MV40 Pudsey Pacers RC DNF
713 Robin Lawrence MV40 Bingley Harriers & AC DNF
714 Russell Charlton MV50 Pickering Running Club DNF
715 Laura Hogg W Steel City Striders RC DNF
716 Menai Baugh WV60 Denbigh Harriers Running Club DNF
717 Dom Nurse MV40 North Leeds Fell Runners DNF
718 Esmond Tresidder M Lochaber Athletic Club DNF
719 Tim Buck M DNF
720 Andrew Walsh M Wetherby Runners AC DNF
721 Iain Embrey M Bowland Fell Runners DNF
722 Rebecca Emerton WV40 Shelton Striders DNF
723 Tim Werrett MV40 Mercia Fell Runners DNF
724 John Taylor MV50 LSF Muenster - Vegan Runners DNF
725 Joe Barker M London Heathside Runners AC DNF
726 Catherine Mercer WV50 Keighley & Craven AC DNF
727 David Evans MV40 DNF
728 Simon Wheeler MV40 Keighley & Craven AC DNF
729 Sam Stead M Keswick AC DNF
730 Tom Stewart MV40 DNF
731 Alison Hayes WV40 East Hull Harriers & AC DNF
732 Patty Davies WV50 Helm Hill Runners DNF
733 Andrew Wood M Mudstacle DNF
734 Joe Baxter M Pudsey & Bramley AC DNF
735 Orla McElroy WV50 NIMRA DNF
736 Sarah Bagley W Keighley & Craven AC DNF
737 Jayson Cavill MV40 York Knavesmire Harriers DNF
738 Jim Simpson MV50 St Albans Striders DNF
739 Jo Shelmerdine W Andover AC DNF
740 Jamie Douglass M DNF
741 Sebastian Ljungdahl M Team Salming DNF
742 Lisa Stansfield WV40 Rossendale Harriers & AC DNF
743 Robert Hope MV40 Pudsey & Bramley AC DNF
744 Diane Wright WV40 Calder Valley Fell Runners DNF
745 Amanda Dean WV50 West Hull Ladies DNF
746 Fiona Glen WV40 Clayton-le-Moors Harriers DNF
747 Jonathan Grove MV50 Borrowdale Fell Runners DNF
748 Andrew Travis MV40 Keighley & Craven AC DNF
749 Jason Keast MV50 Royton Road Runners DNF
750 Lucy Johnson WV40 Helm Hill Runners DNF
751 Kirsty Struthers W North York Moors AC DNF
752 Peter Davis MV50 Goyt Valley Striders DNF
753 Anand Raval M Keighley & Craven AC DNF
754 Philip Hadland MV50 Mercia Fell Runners DNF
755 Hannah Jarvis W Mynydd Du DNF
756 John McDonald MV50 Trawden Athletic Club DNF
757 Craig Stansfield MV50 Todmorden Harriers DNF
758 Vicki Sherrington WV40 Preston Harriers DNF
759 Mark Charnley MV40 Settle Harriers DNF
760 Ged Futter MV40 Baildon Runners DNF
761 Adam Dickie M Dumfries Running Club DNF
762 Russell Mabbett MV50 Wesham Road Runners & AC DNF
763 Richard Morris MV50 Ilkley Harriers AC DNF
764 Lisa Carter WV40 Radcliffe AC DNF
765 Christine Bowen WV60 Goyt Valley Striders DNF
766 Angela Moore WV40 Team OA DNF
767 Alistair Edge MV50 Driffield Striders DNF