Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/04/2018 – Anniversary Waltz





  
Pos Name Category Club Time
1 Sam Stead Male Keswick AC 01:40:04
2 Charlie Lowther MV40 Eden Runners 01:45:09
3 John Battrick Male Keswick AC 01:46:18
4 Paul Aitken Male Helm Hill 01:46:54
5 Jim Davies MV50 Borrowdale 01:47:48
6 Steven Snape Male Blackburn 01:48:36
7 Gwyn Bellamy Male Westerlands CCC 01:50:33
8 Ross Spalding Male Ochil Hill Runners 01:52:39
9 Andrew Jackson MV40 Bowland Fell Runners 01:52:44
10 Steve Birkinshaw MV40 Borrowdale 01:52:52
11 Tim Cowin MV40 Helm Hill 01:52:56
12 John Butters MV40 Northumberland FR 01:52:59
13 John Murfin FV40 Settle 01:53:19
14 Dave Milliken MV50 Horwich 01:53:24
15 Josh Hartley Male Black Combe Runners 01:53:32
16 Mark Baddeley MV40 Lincoln Wellington 01:54:49
17 Rory Woods Male Durham Fell 01:55:13
18 Peter Mackie MV40 Shettleston 01:56:05
19 Scott Umpleby MV50 Kendal AAC 01:57:04
20 Dan Gilbert MV40 Horwich RMI 01:57:14
21 Paul Neild MV40 Bowland Fell Runners 01:57:35
22 Robbie Peal Male Macclesfield 01:57:37
23 Tim Grimwood Male Swaledale Runners 01:58:19
24 Robert Stein Male CFR 01:58:21
25 Craig Jeffery MV40 Dark Peak 01:58:35
26 Paul Lambert MV50 Settle 01:58:49
27 Oliver Heaton Male Preston 01:58:49
28 Richard Mellon MV40 Bowland 01:58:51
29 Nigel Wood MV40 Helm Hill 01:58:55
30 Scott Sadler MV40 Rossendale 01:58:56
31 Tim Brook Male Northowram Pumas RC 01:58:58
32 Paul Reilly MV40 Helm Hill 01:59:01
33 Kelli Roberts F Helm Hill 01:59:05
34 Dave Nuttall MV50 Bowland Fell Runners 01:59:09
35 Adam Jackson MV40 Northern Fells 01:59:13
36 Philip Pearson MV50 Northern Fells Running Cl 01:59:26
37 Andrew Hobson Male Pudsey & Bramley 01:59:33
38 Sean Bolland MV40 Bowland 01:59:38
39 JONNY MURPHY Male DARWEN RUNNING GROUP 01:59:55
40 James Haworth MV40 Keswick Ac 02:00:03
41 Matt Dunn MV40 Holcombe 02:00:05
42 David Gregory MV40 02:00:08
43 Jim Ryder MV50 Ilkley 02:01:26
44 Mike Robinson MV40 Dark Peak 02:01:56
45 Tony Holt MV40 Morpeth 02:02:39
46 Tim Campbell MV40 Astley & Tyldesley RR 02:03:09
47 Mark Burley Male Macclesfield 02:03:38
48 Rowan Wood Male Lonsdale 02:04:57
49 Rosie Watson Female CFR 02:05:07
50 Mattia Bernardi Male 02:05:15
51 Richard Stevens MV40 AMBLESIDE AC 02:05:40
52 Jon Green MV40 Preston 02:06:01
53 Niall Bourke Male Pudsey And Bramley 02:06:22
54 Neil Walker Male Altrincham 02:06:29
55 John Ockenden Male Bowland 02:07:09
56 Chris Snell Male Barlick Fell Runners 02:07:55
57 Annie Roberts Female Todmorden 02:08:13
58 Andrew Britton MV40 Wharfedale 02:08:18
59 Ben Crone Male 02:08:26
60 Matthew Pearce Male NFR 02:09:13
61 Tom Whittington Male Macclesfield 02:09:17
62 Leigh Hinchliffe MV40 Pudsey Pacers 02:09:25
63 Rob Brooks MV40 Saltwell 02:09:39
64 Rob Salter MV40 NFR 02:10:00
65 Mike Walker Male Barnet & District AC 02:10:03
66 Jim Roberts MV40 Keighley And Craven AC 02:10:15
67 Andrew Bradley MV50 Cumberland Fell Runners 02:10:24
68 Seb Bufton Male Saltwell 02:10:37
69 Nick Lancaster MV60 Derwent AC 02:10:49
70 Karl Steinegger M Ambleside 02:10:52
71 Tim Harvey MV40 York And Knavesmire 02:10:58
72 Keith Wood FV50 Saltwell 02:11:00
73 Patrick Wardle Male Wharfedale 02:11:09
74 Neil Hardiman MV50 Clayton 02:11:12
75 Matt Lewis MV50 Macclesfield 02:11:14
76 Andy McFie MV40 Todmorden 02:11:25
77 PAUL EVANS Male Elvet Striders 02:11:26
78 Jonathan Collins MV40 Stainland Lions 02:11:31
79 Philip Metcalf MV40 Borrowdale 02:11:50
80 Tony Little MV40 Bowland 02:11:52
81 Tom Strong Male 02:11:57
82 Mark Pottinger Male Stainland Lions 02:12:04
83 William Feline Male Stubbington Green 02:12:06
84 Graham Pilling Male Pudsey And Bramley 02:12:16
85 Garry Owens MV60 Northumberland FR 02:12:19
86 David White MV40 Helm Hill Runners 02:12:27
87 Lee Procter Male Helm Hill 02:12:47
88 Ben Kent M Helm Hill 02:12:57
89 Alan Hutchinson Male Victoria Park 02:13:21
90 Rachel Pilling Female Pudsey And Bramley 02:13:46
91 Adam Oliver Male Helm Hill 02:13:57
92 Joe Leadley Male 02:14:02
93 Jack Lee Male Elvet Striders 02:14:08
94 Tom Matthew MV40 Bowland FR 02:14:16
95 Adam Wallwork Male Trawden AC 02:14:19
96 Matthew Rooke Male Black Combe Runners 02:14:30
97 Ben Whitham MV40 02:14:31
98 Alexandra Dent Female Fell Pony 02:14:37
99 John Tollitt MV50 Northumberland Fell Runne 02:14:57
100 Colin Jennings MV40 Garstang RC 02:15:10
101 Liam Williams Male CVFR 02:15:19
102 Ian Harrington MV40 Helm Hill 02:15:41
103 David Banks MV50 02:15:52
104 Dan Marsden Male Calder Valley 02:15:57
105 Simon Rippon MV50 Dark Peak 02:16:11
106 Julian Simpson MV40 Richmond Zetland 02:16:13
107 Kate Apps FV40 Keswick AC 02:16:15
108 Marc Sinclair Male Macclesfield 02:16:16
109 Kerry Cornforth FV40 KESWICK AC 02:16:17
110 Deborah Gowans FV50 Accrington R R 02:16:21
111 Andrew Martindale MV50 Northern Fells RC 02:16:26
112 Paul Turner MV40 Helm Hill Runners 02:16:36
113 Paul Jennings MV50 CFR 02:17:06
114 Matt Foxwell MV40 Kendal AC 02:17:16
115 Sarah Hackett FV40 Swaledale Runners 02:17:28
116 Stephen Nicholls Male Wigan 02:18:59
117 Roger Taylor MV50 Preston 02:19:02
118 Graham Stephenson Male Saltwell 02:19:05
119 Scott Stanley Male TEAM SCRUTH 02:19:52
120 Andreas Tridimas Male Bowland 02:19:56
121 Lee Tait MV40 02:19:57
122 Mark Wharton MV50 Calder Vallety 02:20:02
123 Simon Taylor MV40 Darwen Dashers 02:20:05
124 Ben Williams Male Staffs Moorlands AC 02:20:13
125 Alan Whelan MV50 Scarborough Athletic Club 02:20:26
126 Albert Sunter MV50 Lostock AC 02:20:31
127 Gareth Davies Male Darwen Dashers 02:20:54
128 Andrew Harris MV40 Nidd Valley Road Runners 02:21:01
129 Jim Garside MV40 Trawden AC 02:21:13
130 Simon Mortlock MV50 Dumfries RC 02:21:20
131 Tim Raffle MV50 Altrincham 02:21:32
132 Luke Cranfield Male Northowram Pumas RC 02:21:38
133 Bernard Stricker Male 02:21:43
134 Simon Fox MV50 Macclesfield 02:21:47
135 Chris Curtis MV50 Northern Fells RC 02:21:52
136 Steve Adams MV50 Dark Peak Fell Runners 02:21:54
137 Matt Bourne MV40 Bowland 02:21:58
138 Chris Rowe MV40 North Shields Poly 02:22:06
139 Craig Greenough MV40 Blackburn 02:22:15
140 Claire Russell FV40 Cunberland Fell Runners 02:22:19
141 Kris White Male NFR 02:22:26
142 Barry Edwards MV60 02:22:32
143 Matt Machouki MV40 02:22:33
144 Zoe Webber Female Keswick AC 02:22:37
145 Neil Hey MV50 Macclesfield & A 02:22:44
146 Rob Daley MV40 Eden Runners 02:23:20
147 Aaron Walmsley Male Bowland 02:23:24
148 Adam Malloy Male Vegan Runners 02:23:26
149 Martin Hancock MV40 Skipton 02:23:36
150 Matthew Hirst MV40 Bowland Fell Runners 02:23:43
151 Dave McGuire MV50 Wharfedale 02:23:49
152 Kevin Kendall Male Saltwell 02:23:52
153 Tim Jackson M Eden Runners 02:23:54
154 Sophie Fosker FV40 Bowland Fell Runners 02:23:57
155 Scott Tranter Male 02:24:06
156 Bruce Hardy MV40 Derwent Athletic Club 02:24:13
157 John Douglas MV40 Allithwaite Running Club 02:24:17
158 Helen Price FV40 Harrogate 02:24:26
159 Martin Price MV40 02:24:35
160 Michael TOMAN MV50 Rossendale 02:24:45
161 Sean Robinson MV40 Howgill 02:24:48
162 Ian Oldham MV40 Swaledale Runners 02:24:51
163 Robin Dow MV40 Keswick Ac 02:25:01
164 Fiona Brannan Female Elvet Striders 02:25:02
165 Alan Lucker MV40 Bowland FR 02:25:06
166 Mike Clayton Male Calder Valley FR 02:25:15
167 Andrew Fairburn Male Trawden AC 02:25:21
168 Richard Todd MV40 Northern Fells 02:25:29
169 John Skelton MV40 02:25:33
170 Rachel Vincent FV40 Tynedale 02:25:33
171 Richard Baldwin Male Holme Pierrepont 02:25:37
172 Rose Singleton Female Northern Fells 02:25:56
173 Andrew Lee MV40 Rossendale 02:25:56
174 Gary Forrester FV50 East Hull & AC 02:26:02
175 Gavin O’Connor Male Trawden Athletic Club 02:26:13
176 Monica Padilla Female Wharfedale 02:26:21
177 Marie Robson FV50 Helm Hill 02:26:33
178 Nick Kalson Male 02:26:35
179 Graham Tagg MV50 Bowland Fellrunners 02:26:49
180 Robin Tuddenham MV40 Todmorden 02:26:59
181 Lorna Hubbard Female Keighley & Craven AC 02:27:16
182 Adrian Kamis MV50 East Hull 02:27:25
183 Pete Woodhead MV40 Goyt Valley Striders 02:27:42
184 Mark Pigford MV40 Stainland Lions 02:27:45
185 Martin Currie MV40 Black Combe Runners 02:28:17
186 Fraser Brown Male 02:28:20
187 Nathan Gibson Male 02:28:23
188 David Birks Male 02:28:25
189 Paul Stephenson MV40 BAKEWELL 02:28:26
190 David Burton MV50 Keswick 02:28:27
191 Simon Edens MV40 02:28:28
192 John Messenger MV40 Northern Fells 02:28:30
193 Paul Mason MV60 C. F. R 02:28:32
194 Robin Price Male 02:28:49
195 Gary Lane MV40 Howgill 02:28:52
196 Jim Tyson MV40 Ambleside 02:29:10
197 Ann-Marie Jones FV60 Macclesfield AC 02:29:16
198 Richard Davey Male 02:29:17
199 Jo Taylor FV50 Bowland FR 02:29:27
200 Joe Buckman Male Steel City Striders 02:29:30
201 Richard Gale MV40 Swaledale Runners 02:29:40
202 Richard Snowden MV50 Totley AC 02:29:42
203 Zac Poulton MV40 Northern Fells 02:29:45
204 Gary Mason MV50 Keswick Ac 02:29:55
205 John Singh Male Saltaire Striders 02:29:56
206 Matt Yardley MV40 02:29:57
207 John Robson MV50 Helm Hill 02:30:09
208 Chris Taylor MV40 Lostock AC 02:30:11
209 Laura Baynham-Hughes FV40 Helsby 02:30:45
210 Ed Strong Male 02:30:55
211 Rachael Eaton Female CFR 02:31:04
212 Matthew Wilcock MV50 Trawden A.C. 02:31:05
213 Zac Kaye M Borlick 02:31:57
214 Julie Carter FV50 Keswick Ac 02:32:04
215 Andy Ross MV50 Northern Fells 02:32:07
216 Robin Hancock MV40 FRA 02:32:10
217 Russell Moorhouse MV40 02:32:12
218 Caroline Holmes Female Helm Hill 02:32:15
219 Micky Mallen MV40 Heaton 02:32:20
220 Ieuan Jones MV40 Mercia Fell Runners 02:32:33
221 Matt Davis Male Howgill Harrier 02:32:43
222 Jough Watson MV40 Pocklington Runners 02:32:57
223 Sarah Sherratt FV40 Wesham Road Runners 02:32:59
224 Lisa Parker FV40 Accrington 02:33:03
225 Stuart Russell MV40 Calder Valley Fell Race 02:33:10
226 Paul Doxford MV50 South Shields 02:33:13
227 Phil Clayton MV50 Black Combe 02:33:17
228 Andrea Frost FV50 Macclesfield 02:33:24
229 Sandrine Fraisse FV40 Saddleworth Runners 02:33:27
230 Claire Cobley FV40 Saddleworth 02:33:42
231 Kathleen Aubrey FV50 Helm Hill Runners 02:33:50
232 Chris Roberts MV60 Black Combe Runners 02:33:52
233 Trevor Symonds MV60 Northern Fells RC 02:33:53
234 Jim Clapp MV60 Durham Fell Runners 02:33:54
235 Martin Carter MV50 Hay Hotfooters 02:33:58
236 Richard Clarke MV40 Northern Fells RC 02:34:01
237 Gavin Roper MV40 CVFR 02:34:06
238 Dave Tait MV70 Dark Peak 02:34:12
239 Andrew Earnshaw M40 Stainland Lions 02:34:18
240 Wendy Dodds FV60 Clayton-le-moor 02:34:31
241 Joe Curran MV50 02:35:04
242 Rorie McIntosh Male Esk Valley Fell Club 02:35:36
243 Jennie Chatterley FV40 CFR 02:35:38
244 Martyn Price MV50 Harrogate 02:35:55
245 David Mcchesney Male 02:36:03
246 Richard Hill MV40 Mornington Chasers 02:36:42
247 Andrew Hearle MV60 Mercia Fell Runners 02:36:53
248 Ken Carslaw MV40 02:37:08
249 Jo Brown Female Totley AC 02:37:11
250 David Bainbridge Male Howgill 02:37:45
251 Jennifer Garside FV40 Trawden AC 02:38:04
252 Nick Sebley MV50 Black Combe Runners 02:38:07
253 Chris Whiteoak Male Clayton 02:38:29
254 Andrew Murray MV40 Keswick AC 02:38:34
255 Michael Keavney MV50 Swaledale Runners 02:38:40
256 Kathleen O’Donnell FV40 Macclesfield 02:38:41
257 Arran Stephenson MV40 Ponteland Runners 02:38:53
258 Vicky Atkinson FV40 Helm Hill 02:39:01
259 Richard Applewhite MV40 Macclesfield 02:39:18
260 Mike Roberts Male Horsforth Fellandale 02:39:44
261 Clare Griffin FV40 Macclesfield 02:39:49
262 Julie Ferris FV50 02:40:07
263 Eric Hildrew MV40 02:40:38
264 Phil Hodgson MV60 Todmorden 02:40:52
265 Rebecca Simpson FV40 Swaledale Runners 02:41:06
266 John Grham MV50 Bowland Fell Runners 02:41:14
267 Dave Culpan MV50 Stainland Lions 02:41:23
268 Steve Tanser MV40 Heaton 02:41:29
269 Julie Gardner FV50 Macclesfield 02:41:33
270 Jason Taylor MV40 Blackhill Bounders 02:41:35
271 Caroline Pollard FV50 Wharfedale 02:41:52
272 Steven Carter MV40 FRA 02:41:57
273 Simon Austin Male Black Combe Runners 02:42:05
274 Freda Summerfield FV40 Gateshead 02:42:21
275 Alexander Rothwell Male Ambleside AC 02:42:31
276 Meghan McCarthy Female Durham Fell Runners 02:42:34
277 Susie Pedder FV40 Colne 02:42:43
278 John Taylor MV60 Bowland FR 02:43:12
279 Anita Barker FV40 Cumberland Fell Runners 02:43:26
280 Jenny Lee FV40 Northern Fells RC 02:43:33
281 Jim Harris MV40 Stainland Lions 02:43:42
282 Andy Davies MV60 Calder Valley Fell Runner 02:43:44
283 Ruth Graham Female TEAM SCRUTH 02:43:48
284 Victoria Peel F Barlick Fell Runners 02:43:58
285 Amanda Burrow FV40 Helm Hill 02:44:02
286 Richard Toller MV60 Dundee Road Runners 02:44:04
287 Conrad Slack MV40 02:44:10
288 Peter Shakespeare MV50 02:44:27
289 Caroline Graham Female Swaledale Runners 02:44:36
290 Richard Ashcroft MV40 02:44:39
291 Stephen Currie MV40 Saltwell 02:44:40
292 Richard Slack MV50 Claremont Road Runners 02:44:41
293 Simone Rouse Female 02:44:49
294 David Legg MV50 NFR 02:45:05
295 Marcus Lancastle MV50 Lincoln And District Runn 02:45:15
296 Jim Evans MV40 AAC 02:45:23
297 Guy Whitmore MV50 Todmorden 02:45:31
298 Laura Wainwright Female Stubbington Green 02:45:33
299 Louise Brown FV50 Keswick A C 02:45:47
300 Jillian Convey Female Serpentine 02:45:51
301 Rob Morris Male Bowland Fell Runners 02:46:06
302 Steve Boom MV40 Pudsey Pacers 02:46:18
303 Sally Chesworth FV50 Todmorden 02:46:23
304 Rachel Johnston FV50 Calder Valley 02:46:37
305 Andi Kyodo Sinclair MV50 Macclesfield 02:46:45
306 Imogen Jones Female Pennine Fell Runners 02:46:50
307 Paul Wilkinson MV40 Red Rose Cave And Pothole 02:47:17
308 Claire Haycock FV40 Smiley Paces 02:47:19
309 Derek Donohue MV50 Todmorden 02:47:24
310 Bob Howard MV50 Calder Valley Fell Runner 02:47:34
311 Jim Coldwell MV40 Swaledale Runners 02:47:43
312 Tom Rothwell Male Ambleside 02:47:49
313 Simon Veitch MV50 02:47:55
314 Lesley Malarkey FV60 Keswick 02:48:05
315 Fiona Buchan Female 02:48:09
316 Jim Russell MV40 02:48:10
317 Adrian Dixon MV70 FRA 02:48:19
318 Steve Moss MV50 Teesdale AC 02:48:39
319 Alistair Fitzgerald MV40 02:48:52
320 Lindsay Buck FV50 Cumberland Fell Runners 02:49:05
321 Tanya Haynes FV40 Saddleworth Runners 02:49:17
322 Mark Edwards MV60 North York Moors A/C 02:49:19
323 Nick Lyons MV60 Lincoln & District Runner 02:49:22
324 Clare Jefferys Female 02:49:23
325 Andrew Hunt MV50 02:49:33
326 Charlotte Wetton Female CVFR 02:49:45
327 Andy Chapman Gibbs MV40 York Knavesmire 02:49:51
328 Jim Strong Male 02:49:56
329 Andy Harrod Male Lonsdale Fell Runners 02:50:33
330 Allan Yeomans MV50 Rossendale 02:50:42
331 Martin Rands MV50 Macclesfield 02:51:03
332 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions 02:51:15
333 Paul Cullen MV50 02:51:50
334 Tim Waldron Male LIVERPOOL 02:52:06
335 Wayne McIntosh Male Clayton Le Moors 02:52:14
336 John Orrell MV50 Blackburn 02:52:15
337 Janet Kay FV50 East Hull 02:52:29
338 Alannah Birtwistle Female Macclesfield 02:52:36
339 Jenny Simpson Female North Shields Poly 02:52:54
340 Mel Bradley FV50 Cumberland Fell Runners 02:53:20
341 Luke Gibson Male 02:54:33
342 Helen Heaney FV40 North Shields Polytechnic 02:54:46
343 Katy Thompson FV60 Clayton Le Moors 02:54:51
344 Rod Sutcliffe MV60 Calder Valley Fell Runner 02:55:15
345 Rikki Hammond Female Stainland Lions 02:55:25
346 Lawrence Johnson MV50 Low Fell RC 02:55:31
347 Alan Langford MV40 NFR 02:55:32
348 Phil Green MV50 Northumberland Fell Runne 02:55:33
349 Leon Severn Male Stainland Lions 02:56:00
350 Michael McLoughlin MV60 Preston 02:56:04
351 Owen Mills MV40 Keswick AC 02:56:05
352 Victoria Jewitt Female Swaledale Runners 02:56:27
353 Iain Asher MV50 Darwen Dashers 02:56:32
354 Richard Unwin MV60 02:57:12
355 Jonathan Pierce MV50 Mercia Fell Runners 02:57:38
356 John Mackintosh MV50 02:57:57
357 Paul Taylor MV50 Saltwell 02:58:13
358 Kathleen Batty Female Northern Fells 02:58:17
359 Nicky Butler FV50 Keswick AC 02:58:37
360 Moira Alderson FV40 Stainland Lions RC 02:58:38
361 Colin DILKS MV50 NFR 02:58:39
362 Lucy Brown Female Trawden A C 02:58:49
363 Toby White MV50 02:59:17
364 Amanda Calvert FV50 Macclesfield 02:59:30
365 Chris Haswel MV40 NFR 02:59:31
366 Jane Haswell FV40 NFR 02:59:32
367 Juliette Sullivan F 02:59:40
368 Alan Sullivan M 02:59:41
369 Gareth Briggs MV40 Dark Peak 03:00:14
370 Lynn Bolden FV40 Saltwell 03:00:18
371 Denise Tunstall FV50 Durham Fell Runners 03:00:27
372 Sarah Bowen FV40 Claremont Road Runners 03:00:29
373 Michelle Spencer FV40 Southport Waterloo AC 03:01:02
374 Darren Baker MV50 FRA 03:01:03
375 Paul Sharples MV60 Bingley 03:01:06
376 Rachael Sharples FV50 Bingley 03:01:08
377 Stephen Baker MV50 Chorley Athletic And Tri 03:01:13
378 Kevin Ayre MV50 South Shields AC 03:01:17
379 MARK PARSONAGE KEAR MV40 Lonsdale Fell Runners 03:01:28
380 John Pickering MV40 Ilkley 03:01:32
381 Sue Roberts FV50 Todmorden 03:01:42
382 Abigail Sunter Female Lostock 03:02:46
383 Neil Wallace MV40 Pudsey & Bramley AC 03:03:15
384 Martin Bullock MV50 Pudsey Pacers 03:03:18
385 Sarah Senior FV50 Helm Hill 03:03:35
386 Cath Burrus FV40 03:03:58
387 Dave Acklam MV50 Derby Tri Club 03:04:15
388 Rebecca Delbridge Female Helm Hill 03:04:21
389 Julian Spencer MV50 Spectrum Striders 03:04:23
390 Mandy Goth FV50 Todmorden 03:04:47
391 Mark Milner MV40 Darlington 03:05:05
392 Hilary Lane FV50 North Leeds Fell Runners 03:05:17
393 Katie Towers Female Barlick Fell Runners 03:05:33
394 Stephen Shorrock Male Barlick Fell Runners 03:05:34
395 Andrew Hewitson MV40 Lonsdale Fell Runners 03:05:42
396 Steve Cartmell MV40 Bowland Fell Runners 03:06:02
397 David Mason MV40 Carlisle Tri Club 03:06:23
398 Richard Tait MV60 Ambleside 03:06:55
399 Karen Goodyear FV60 FRA 03:06:56
400 Berin Jones MV40 Holcombe 03:07:30
401 Allon Welsh MV50 Northumberland Fell Runne 03:07:47
402 Wayne Walsh MV50 BowlandFR 03:08:09
403 John Price MV60 Hay Hotfooters 03:08:42
404 Dana Licakova Female Derby Triathlon Club 03:08:52
405 Emma Beveridge FV50 Macclesfield Harrriers 03:10:21
406 Rob McHarry MV50 Spectrum Striders 03:10:55
407 Michael Flatley Male CVFR 03:10:58
408 George McCann MV40 Attached 03:10:59
409 Andrew Graham MV40 Clayton Le Moors 03:11:01
410 Alan Lundberg-Bury MV50 Rossendale & AC 03:11:21
411 Darren Burns MV50 03:11:27
412 Claire Knox FV40 DVRC 03:12:18
413 Francis Swallow FV50 Macc 03:12:56
414 Emma Lane Female North Leeds Fell Runners 03:14:14
415 Mark Sammon MV40 SELOC 03:14:15
416 Michele Sunter FV50 Lostock 03:14:16
417 Gail Hill FV40 Macclesfield 03:14:47
418 Tammy Rainbow FV40 Skegness And District Run 03:15:22
419 Chris Rainbow MV50 Skegness And District Run 03:15:23
420 Les Bellis FV50 Heaton 03:16:11
421 Jon Punshon MV60 Northumberland Fell Runne 03:16:24
422 Adam Wake MV40 03:16:40
423 Richard Taylor MV50 Blackburn 03:16:53
424 Sheelagh Ratcliff FV50 North Leeds Fell Runners 03:17:14
425 Debbie Rycroft FV40 Pickering RC 03:17:34
426 Simon Rycroft MV40 Pickering RC 03:17:35
427 Stephen Bethell MV40 Staffs Moorlands AC 03:18:18
428 Camille Askins FV40 Keighley & Craven 03:19:13
429 Graham Dale MV50 03:20:25
430 Patty Davies FV50 Helm Hill 03:20:36
431 Tom Gallagher MV40 Derwent AC 03:21:14
432 John Worth MV50 FRA 03:21:20
433 Monica Boland FV40 Saddleworth Runners 03:22:03
434 Philip Harrington MV40 Helm Hill 03:22:27
435 Sally Howarth FV50 Fell Ponies 03:23:54
436 Steve Foster MV50 Fell Ponies 03:23:55
437 Meg Galsworthy Female North Leeds Fell Runners 03:25:38
438 Richard Stokes MV60 FRA 03:27:11
439 Dot Patton FV60 CFR 03:27:27
440 Darren Stockdale Male Darlington 03:27:46
441 Harley Beecroft Female CVFR 03:28:01
442 Mark Stanbridge FV40 Maccelsfield 03:29:00
443 Debora Robinson Female Darwin Dashers 03:29:11
444 Colin Grime MV70 Spectrum Striders 03:29:15
445 Jeff Dubberley MV70 03:29:16
446 Simon Hewitt MV40 Swaledale Runners 03:30:26
447 John T Walton MV40 Saltwell 03:30:46
448 Julie Graham FV50 Garstang 03:31:31
449 Chris Beesley MV60 Settle 03:31:59
450 Andrea Benson FV40 03:32:16
451 Lindsay Harrod FV50 Helm Hill Runners 03:33:20
452 Emma Blundell Female Lonsdale Fell Runners 03:33:23
453 Chris Councell MV50 03:33:50
454 Sheena Cottam FV40 Garstang Running Club 03:34:07
455 Justine Carruthers FV40 Eden Runners 03:34:36
456 JOHN LEE MV50 TODMORDEN 03:35:01
457 Sharon Basford FV40 Tattenhall 03:35:45
458 Robert Garstang Male Lostock AC 03:36:52
459 Timothy May MV50 ESOC 03:36:57
460 Kate Sutton F 03:38:28
461 Peta Rowand FV40 Ambleside AC 03:38:29
462 Naz Bashir MV40 Derwent Valley Trail Runn 03:43:03
463 Lois Lincoln Female Saltwell 03:43:04
464 Matthew Glynn Male 03:45:55
465 Benn Cordrey Male 03:45:56
466 Nick Withers Male Lostock Ac 03:46:24
467 Jacqueline Ellithorn FV40 Chorley 03:47:08
468 Paul Jackson MV50 Chorley 03:47:08
469 Mark Wheelton MV50 Macclesfield 03:47:09
470 Richard Macilwaine MV50 Spectrum Striders 03:47:13
471 Steve Boyer MV50 Stainland Lions RC 03:47:35
472 Jo Lord FV50 Hay Hotfooters 03:54:39
473 Tamsin Cooke Female Calder Valley Fell Runner 03:55:19
474 Tim Jefferson MV50 Spectrum Striders 03:56:36
475 Carolyn Hirons FV50 Wilmslow RC 03:59:20
476 Bernard McCarron MV50 Macclesfield AC 04:21:45
477 Natalie Coplin Female 04:25:51
478 Andrew Lamb Male 04:25:52
479 SARAH ROBERTS FV50 DARWEN RUNNING GROUP 04:27:19
480 PETER MURPHY MV50 DARWEN RUNNING GROUP 04:27:19
481 Tim Boland MV40 Holcombe 20:16:42