Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/04/2018 – Caradoc Classic





  
Pos Name Category Club Time
1 Daniel Connolly MU23 Mercia 00:24:30
2 Matthew Yapp MU23 Mercia 00:25:11
3 Daniel Maskew MSEN Wolves & Bilston AC 00:25:18
4 Huw Davies MSEN Mercia 00:25:35
5 Andrew Salt MSEN Croft Ambrey 00:25:42
6 Tom Roo MSEN Mercia 00:25:45
7 Jack Agnew MU23 Mercia 00:25:49
8 Kristan McKenna M40 Avalanche Endurance RC 00:25:51
9 Harry Dyall U19B Wolves & Bilston 00:26:07
10 Clive Morgan MSEN Maldwyn Harriers 00:26:14
11 Andy Watkins MU23 00:26:20
12 Sam Robson MSEN High Sports 00:26:22
13 Philip Wilkinson MSEN Mercia 00:26:26
14 Simon Adney MSEN Mercia 00:26:27
15 Stuart Smith MSEN Shropshire Shufflers 00:26:32
16 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 00:26:36
17 Steven Cale MSEN Mercia 00:26:49
18 Joe Starling U19B Mercia 00:26:53
19 Jordon Stamp MU23 Wrekin Tri 00:27:03
20 Glen Speake M40 Mercia 00:27:08
21 Will Dolding MU23 Newport & District RC 00:27:17
22 Tim Kieniewicz MSEN Mercia 00:27:34
23 Henry Webb U17B Walton Chasers 00:27:47
24 Philip Jones M40 Shropshire Shufflers 00:27:51
25 William Preston MU23 00:28:08
26 Daniel Clarke MSEN 00:28:10
27 Aidan Yapp U17B 00:28:12
28 Neil Godsell MSEN Maldwyn 00:28:13
29 Hefin Rowlands MSEN Maldwyn Harriers 00:28:26
30 Mel Price W45 Mercia 00:28:31
31 John Atyeo M50 Mercia 00:28:36
32 Andy Davies M50 Mercia 00:28:43
33 Kristaps Cehovics MSEN 00:28:44
34 Lily Higgins U19G Halesowen A&CC 00:28:46
35 Luke Moses U17B Telford AC 00:28:50
36 Mark Agnew M50 Mercia 00:29:01
37 Calvin Wright M45 Shropshire Shufflers 00:29:08
38 Darren Jarman M40 Maldwyn Harriers 00:29:15
39 James Adney M40 Mercia 00:29:21
40 Leighton Collier M40 Mercia 00:29:24
41 Ian Faddy-Widmann MSEN Bournville Harriers 00:29:41
42 David Mullin M45 Mercia 00:29:43
43 Neil Gerrity MSEN Newcastle 00:29:59
44 Duncan Cornish M45 Stourbridge 00:30:00
45 Sara Willhoit WSEN Mercia 00:30:06
46 Matt Harrison M45 Mercia 00:30:10
47 Monica Oparka WSEN Telford 00:30:30
48 Thomas Bentley U17B Tipton Harriers 00:30:39
49 Ross Corbett U17B Telford AC 00:30:40
50 Alex Herron MSEN Wolves & Bilston 00:30:56
51 Mark Hill M50 Mercia 00:31:05
52 Simon Neeves MSEN Sytri 00:31:10
53 Dave Clarke MSEN Mercia 00:31:17
54 James Watkins U19B 00:31:21
55 Lucie Tait-Harris W45 Telford AC 00:31:23
56 Gwyneth Parry U17G Deeside AAC 00:31:42
57 Dominic Williams M45 00:31:42
58 Daniel Thurston MSEN Wrekin RR 00:31:47
59 Karl Lewis M50 Tipton Harriers 00:31:51
60 Phil Weber M45 Amazing Feet 00:32:05
61 Phillip Turnbull MSEN Maldwyn Harriers 00:32:19
62 Tom Yeomans M45 00:32:21
63 Martyn Helliker MSEN Stratford On Avon AC 00:32:41
64 Xabier Legarreta M40 00:32:45
65 Bob Dredge M65 Mercia 00:32:45
66 David Leonard M45 Wrekin RR 00:32:48
67 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 00:32:51
68 Daniel Hartshorne M40 00:32:55
69 Garry Dean M50 00:33:03
70 Jonathon Brew MSEN 00:33:09
71 Chris Snow M40 00:33:32
72 Oliver Rowe MSEN Mercia 00:33:33
73 Nigel Pritchard M45 Shropshire Shufflers 00:33:33
74 Val Swingler W50 Shropshire Shufflers 00:33:38
75 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:33:40
76 Susannah Davies WSEN Tipton Harriers 00:33:46
77 Frank Atherton M50 Mercia 00:33:49
78 Ben Hartshorne U17B 00:34:03
79 Richard Amos MSEN Bridgnorth RC 00:34:13
80 Robert Sedgley M45 Tipton Harriers 00:34:19
81 Craig Teckoe M40 Wrekin RR 00:34:20
82 Charlotte Prince WSEN Bayston Hill Dodgers 00:34:20
83 Suzanne Kapitanec WSEN Mercia 00:34:22
84 Keith Burgess M45 00:34:22
85 Andy Bentley M45 Tipton Harriers 00:34:30
86 Megan Davies U17G Wolves & Bilston 00:34:37
87 Ryan Fulford M40 00:34:42
88 Dave Nichols M65 Mercia 00:34:48
89 Alison Preece W45 Telford 00:34:49
90 Duncan Davies M55 Wolves & Bilston 00:34:58
91 Matthew Holmes U17B Telford AC 00:35:06
92 David Gould M65 Mercia 00:35:11
93 Andrew Dyall M45 Wolves & Bilston 00:35:15
94 Laura Gale W40 Bournville Harriers 00:35:17
95 Andy Smith M55 Mercia 00:35:19
96 Dave Farrow M50 Mercia 00:35:24
97 David Manuel M45 Maldwyn Harriers 00:35:29
98 Rachael Bateman W40 Mercia 00:35:41
99 Denis Garnham M50 00:35:49
100 Adrian Clark M50 Mercia 00:35:51
101 Lizzie Cockle WSEN Maldwyn Harriers 00:35:53
102 Andrew Hearle M60 Mercia 00:36:00
103 Tim Jones M55 Shropshire Shufflers 00:36:10
104 Scott Mathers MSEN Bridgnorth RC 00:36:16
105 Bill Cork M55 Shropshire Shufflers 00:36:19
106 Dave Hopkins M65 Telford AC 00:36:22
107 Gary Marsh M55 Shropshire Shufflers 00:36:22
108 Kim Braznell W60 Mercia 00:36:29
109 Paul Fotheringham M60 00:36:31
110 Paul Thomas M50 Maldwyn 00:36:39
111 Charlie Holland M60 Shropshire Shufflers 00:36:42
112 Tom Treasure MSEN 00:37:04
113 Melissa Turnbull WSEN Maldwyn Harriers 00:37:04
114 Liam Fletcher MU23 00:37:05
115 Ifan Jones M50 Maldwyn Harriers 00:37:13
116 Mark Peppiatt MSEN Mercia 00:37:15
117 Andy Moffat M55 Bayston Hill Dodgers 00:37:19
118 John Holland M60 Mercia 00:37:22
119 Chris Westwood M45 00:37:41
120 Gill Evans W55 SAC 00:37:56
121 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 00:38:07
122 Stephen Bajic M55 Mercia 00:38:14
123 Paul Sanderson M65 Telford AC 00:38:29
124 Lindsay Webster W40 00:38:30
125 Caroline Morgan WSEN Maldwn Harriers 00:38:46
126 Matthew Day M40 00:38:54
127 Richard Paddock M55 Mercia 00:39:12
128 Adam Harris M45 Stourbridge 00:39:16
129 Alan Hall M55 Tipton Harriers 00:39:17
130 Maria Spurling W45 Shropshire Shufflers 00:39:20
131 Biddy Cole W50 Mercia 00:39:30
132 Sharon Powell W40 Maldwyn 00:39:30
133 Dave Harris M40 00:39:49
134 Natalie Carr W40 Bridgnorth RC 00:39:50
135 Rob Jones M45 Sytri 00:40:04
136 Don Hale M60 Mercia 00:40:45
137 Rob Scotford M45 Bridgnorth RC 00:40:58
138 Michael Burton M60 LDWA 00:41:15
139 Lorna Hutton WSEN 00:41:23
140 Claire Sproston W40 Shropshire Shufflers 00:41:25
141 Mark Hall M55 Wrekin RR 00:41:27
142 Neil Smith M50 Kenilworth Runners 00:41:46
143 Adrian Humphreys M60 00:42:03
144 Frank Szablewski M60 FRA 00:42:09
145 Laura Smith WSEN Shropshire Shufflers 00:42:27
146 Tracey Hughes W50 Maldwyn 00:43:21
147 Tom Davies M65 Croft Ambrey 00:43:40
148 Frances Jones W50 00:44:04
149 Josephine Fotheringham W60 00:44:08
150 Bethany Pinches U19G SAC 00:44:23
151 Katherine Quinn W50 Bridgnorth RC 00:45:04
152 Simon Roberts M45 Bridgnorth RC 00:45:37
153 Julie Roberts W55 Bridgnorth RC 00:45:53
154 Tom Lello M45 Shropshire Shufflers 00:48:28
155 Sarah Crawford Clarke W50 Bridgnorth RC 00:48:42
156 Ann Baskeyfield W55 Ludlow Runners 00:49:29
157 Neil Thwaites M55 Pershore Plum Plodders 00:50:36
158 Lesley Pymm W65 Bournville Harriers 00:53:51
159 Gordon Trevor M65 Shrewsbury AC 00:58:09