Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/08/2010 – Whittle Pike





  
Pos Name Category Club Time
1 Sam Tosh U23 Rossendale 41:33:00
2 Sean Carey U18 Todmorden Harriers 42:04:00
3 Phil Bolton S* Rossendale 43:46:00
4 Ryan Lindsay S Middleton Harriers 43:58:00
5 Rick Solman S Rossendale 45:05:00
6 Stephen McCarron S Sale Harriers 46:09:00
7 Richard Stott V50* Rossendale 46:21:00
8 John Ealing V40* Rossendale 46:26:00
9 Stephen Smithies V40 CVFR 46:52:00
10 Danny Walsh U18 Rossendale 46:58:00
11 Karl Ward S Horwich RMI 47:05:00
12 Craig Stansfield V40 Rossendale 47:15:00
13 Nigel Barnes V45* Darwen Dashers 47:28:00
14 Thornton Taylor V50 Rossendale 47:40:00
15 Gary Fleet V45 Saddleworth 47:44:00
16 Jason Henson S Middleton Harriers 47:58:00
17 Richard Marchant V45 Pendle AC 48:00:00
18 Mark Roscoe S Astley & Tyldesley 48:05:00
19 Neil Worswick V40 CleM 48:14:00
20 Richard Kendall S U/a 48:42:00
21 Mark Walsh V40 Rossendale 48:47:00
22 Scott Sacker S Middleton Harriers 48:56:00
23 Colin Halliday S U/a 49:02:00
24 Alex Foster S U/a 49:07:00
25 A Milligan V45 Bury AC 49:16:00
26 Ken Taylor V60* Rossendale 49:29:00
27 Lee Wood S Middleton Harriers 49:33:00
28 Ronnie Turner V50 Rossendale 49:39:00
29 Mark Nutter V45 CleM 49:44:00
30 Martin Kitchen S U/a 49:52:00
31 Nichola Jackson LU18* Preston Harriers 50:02:00
32 Ian Stainthorpe V45 Rochdale 50:21:00
33 Peter Thompson V50 CleM 50:34:00
34 Paul Jackson V40 Astley & Tyldesley 50:43:00
35 Gill Myers LV50* Wharfedale Harriers 51:07:00
36 Jon Underwood V40 CVFR 51:18:00
37 Colin Gilmour V50 U/a 52:20:00
38 Marcus Taylor V40 Astley & Tyldesley 52:26:00
39 Jim Johnston V50 Rossendale 52:36:00
40 Kristian Henby S U/a 53:00:00
41 Keith Thompson V55* CleM 53:09:00
42 Jon Tinman V45 Rossendale 53:14:00
43 Andrew Howarth V50 CleM 53:18:00
44 Anthony Lowe S Middleton Harriers 53:21:00
45 Nicholas Walsh V40 Rochdale 53:25:00
46 Paul Collinge V55 Middleton Harriers 53:33:00
47 Howard Chambers V45 Saddleworth 53:37:00
48 Andrew Parker S U/a 53:48:00
49 Mark Taylor S CleM 53:57:00
50 Emma Flanagan LU18 Rossendale 54:05:00
51 Richard Horrocks V40 LFRS 54:11:00
52 Mark Catherall V55 Rochdale 54:22:00
53 Andrew Dugdale V45 CleM 54:38:00
54 David Murphy V40 Rossendale 54:49:00
55 Graham Barnes V55 U/a 55:00:00
56 Andy Hewitt V45 U/a 55:03:00
57 Dave Williams V45 Middleton Harriers 55:07:00
58 John Thompson V50 Wharfedale Harriers 55:23:00
59 Stephen Fish V55 CleM 55:29:00
60 Kevin Smith V45 Darwen Dashers 55:41:00
61 Ginny Willey L* Middleton Harriers 55:44:00
62 Andrew Corbishley V55 Rossendale 55:53:00
63 Mark Cartwright V40 Radcliffe AC 56:03:00
64 Roy Davidson V50 Rossendale 56:13:00
65 Rebecca Avanession L Manc'r YMCA 56:40:00
66 Richard Briscoe S CleM 57:20:00
67 Nigel Shaw V60 Rochdale 57:26:00
68 Bernie Miller V40 U/a 57:28:00
69 Dennis Lucas V65* Rochdale 57:35:00
70 Elliott Lorimer S FRA 57:52:00
71 Jack Walsh U18 Rochdale 57:57:00
72 Dave Grundy V45 Bury AC 58:17:00
73 Charles Barlow V50 Saddleworth 58:20:00
74 Darren Baker V40 U/a 58:22:00
75 Matthew Cox V50 Rochdale 58:24:00
76 Brandon Mills V40 U/a 58:26:00
77 Martin Coward V50 U/a 58:30:00
78 Alan Heaton V50 Bowland 58:48:00
79 Davina Raidy LV40* Rossendale 58:56:00
80 Stephen Symons V40 Manc'r YMCA 58:58:00
81 Kristian Robinson V40 Rochdale 59:06:00
82 Peter Murray V40 York Acorn 59:18:00
83 Mark Salisbury V45 CleM 60:21:00
84 Bev Thompson LV45* CleM 60:26:00
85 Rachel Ellison L Radcliffe AC 60:37:00
86 Andrew Raynes V45 Darwen Dashers 61:11:00
87 George Critchley V50 Radcliffe AC 61:25:00
88 George Large V60 Northern Vets 61:36:00
89 John Cox V60 Middleton Harriers 62:10:00
90 Dale Kenyon S U/a 62:18:00
91 T Foster S U/a 62:21:00
92 Elaine Jordan L Middleton Harriers 62:38:00
93 Stephanie Goodchild LV40 Manc'r YMCA 63:02:00
94 Andrew Firth V50 CleM 63:20:00
95 Natalie Murphy LV40 Rossendale 63:53:00
96 Peter Ehrhardt V60 Todmorden Harriers 64:10:00
97 John Brooks V55 Middleton Harriers 64:39:00
98 Louise Hall L Manc'r YMCA 65:28:00
99 Simon Bond V40 U/a 66:00:00
100 Andrew Biddle V55 West Pennine Runners 66:22:00
101 Sarah Roberts LV40 Darwen Dashers 66:28:00
102 Emma Smith L Rossendale 66:31:00
103 Janet Haworth LV45 Rossendale 66:45:00
104 Lorna Taylor L Rossendale 66:51:00
105 Mark Sammon S Horwich RMI 67:41:00
106 Nichola Horsfall LV50 CleM 67:55:00
107 Ian Manners V40 Manc'r YMCA 70:49:00
108 Maria O'Donnell L Manc'r YMCA 70:56:00
109 Brenda Roberts LV60* Saddleworth 70:59:00
110 Rose Rowson LV50 Middleton Harriers 71:03:00
111 Ross McFarlane S Rossendale 71:08:00
112 Roy Lee V75* Middleton Harriers 71:11:00
113 Abbie Eckersley S Astley & Tyldesley 72:59:00
114 Peter Wilson V50 U/a 73:01:00
115 Ed Swift V60 Horwich RMI 75:33:00
116 Meg MacKinon L Rossendale 75:49:00
117 George Arnold V70* Preston Harriers 75:57:00
118 Rebecca Simms LV40 Darwen Dashers 76:59:00
119 Philip Thornber V55 CleM 78:06:00
120 Neville Watson S Accrington R R 80:45:00
121 Lisa Jackson S Middleton Harriers 81:09:00
122 Ruth Hare LV55* Middleton Harriers 81:17:00
123 Marc Watson S U/a 81:40:00
124 Tracy Parry L Astley & Tyldesley 84:17:00
125 Linda Rhodes LV55 Middleton Harriers DNF