Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/02/2018 – Hope Winter





  
Pos Name Category Club Time
1 Alex Hinchcliffe MU23 Vegan Runners UK 00:44:32
2 Billy Cartwright MOpen Matlock AC 00:44:34
3 Stuart Bond MV40 Dark Peak Fell Runners 00:46:09
4 Kieran Allanson MOpen Dark Peak Fell Runners 00:47:38
5 Jason Williams MV40 CVFR 00:47:44
6 Chris Shelton MOpen 00:47:46
7 Chris Bevan MOpen Veloviewer 00:49:25
8 Ralph Simpson MOpen Dark Peak 00:49:33
9 Adam Taylor MOpen Dark Peak 00:49:39
10 Ben Cartwright MOpen Matlock AC 00:50:15
11 Malcolm Johnson MV40 Stockport Harriers 00:50:40
12 Lucas Parker MU17 Pennine Fell Runners 00:50:43
13 Andrew Hennessy MV40 Wells City Harriers 00:50:46
14 John Wadelin MV40 Erewash Valley RC 00:50:51
15 Philip Morris MOpen Handsworth Roadhogs 00:51:02
16 Lee Ashwood MV40 Disley Runners 00:51:11
17 Christopher Leigh MV40 Trafford AC 00:51:26
18 Jason Brunnock MOpen Buxton AC 00:51:32
19 Austin Frost MV40 Dark Peak Fell Runners 00:51:48
20 Mike Nolan MV50 Dark Peak Fell Runners 00:52:06
21 Stuart Vas MOpen 00:52:10
22 Tim Perry MOpen 00:52:14
23 Harry Thorpe MOpen 00:52:47
24 John Bottomley MOpen Dark Peak 00:52:51
25 Simon Dixon MV40 Dark Peak Fell Runners 00:53:10
26 Andy McMurdo MOpen Pennine 00:53:15
27 Matty Brennan MOpen Erewash Valley 00:53:19
28 Chris Vanderhoven MOpen Dark Peak Fell Runners 00:53:22
29 Chris Leach MOpen North Derbyshire RC 00:53:23
30 Bradley Stone MV40 Matlock AC 00:53:29
31 Peter Watson MOpen Erewash Valley RC 00:53:34
32 Miles Winter MV40 North Derbyshire RC 00:53:45
33 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 00:53:59
34 Jose Dias MV40 Danum Harriers 00:54:07
35 Kieran Coombe MU23 Dark Peak 00:54:19
36 Martin James MV40 Doncaster AC 00:54:28
37 Kyya Mayo-Morroll MOpen 00:54:36
38 James Stubbs MU23 Pennine Fell Runners 00:54:37
39 Neil Pettie MV40 Macclesfield Harriers 00:54:45
40 Mike Taylor MV40 Fatboys RC 00:54:51
41 Matthew Quibell MOpen 00:54:59
42 Chris Jackson MOpen Pennine Fell Runners 00:55:05
43 Andrew Campbell MOpen Pennine Fell Runners 00:55:07
44 Luke Desforges MV40 Steel City Striders 00:55:14
45 David Wilson MV50 Bowland 00:55:30
46 Dan Cook MV40 Steel City Striders 00:55:43
47 Nick Brimacombe MOpen Totley AC 00:55:45
48 James Hobson MOpen Goyt Valley Striders 00:55:57
49 Dominic Watts MV40 Dark Peak 00:56:17
50 Helen Thornhill FU23 Buxton 00:56:24
51 Dave McGrafin MOpen Radcliffe AC 00:56:40
52 Steven Gascoyne MV40 North Derbyshire RC 00:56:54
53 Ishmael Burdeau MV50 Vegan Runners 00:56:57
54 David Heenan MOpen FRA 00:57:04
55 Craig Renton MOpen Newark AC 00:57:23
56 Paul Scuse MV40 Glossopdale Harriers 00:57:45
57 Roland Allatt MOpen North Derbyshire RC 00:57:58
58 Lucas Jones MV40 Goyt Valley Striders 00:58:13
59 John Webber MV50 Dark Peak Fell Runners 00:58:20
60 Jonathan Moroan MOpen 00:58:40
61 Paul Stuart MV50 Steel City Striders 00:59:34
62 Joe Purvis MU17 Buxton AC 01:00:44
63 Ian Hawley MOpen 01:04:27
64 Jason Ball MV40 Sinfin RC 01:04:51
65 Matt Jackson MOpen Ripley RC 01:04:55
66 Shaun Jackson MV40 Altrincham AC 01:05:33
67 Bob Foreman MV50 Matlock AC 01:05:41
68 Robin Mussell Webber MOpen 01:05:45
69 Charlie Narozanska FV40 01:05:46
70 Samuel Lightfoot MOpen 01:05:56
71 Andy Barnett MV50 Dark Peak Fell Runners 01:06:02
72 Dicky Wilkinson MV50 Dark Peak Fell Runners 01:06:10
73 David Walters MOpen 01:06:19
74 Rob Davies MV50 Steel City Striders 01:06:20
75 Wayne Smithurst MV40 Ripley RC 01:06:23
76 Michael Timm MV50 Steel City Striders 01:06:29
77 Christopher Gillott MV40 Wirksworth RC 01:06:36
78 Gary Sharlott MV40 Barrow Runners 01:06:43
79 Craig Partridge MV40 Altrincham AC 01:06:51
80 Rob Wilson MV40 Belper Ten Twenty Tri 01:07:00
81 Benjamin Wolstenholme MOpen 01:07:02
82 Josh Eaton MOpen 01:07:04
83 Mark Platton MV50 Steel City Striders 01:07:07
84 Adi Baker MV50 Dark Peak 01:07:08
85 Ben Clithero MOpen Steel City Striders 01:07:10
86 Joseph Wall MV50 Handsworth Road Hoggs 01:07:10
87 Amy Duck FOpen Steel City Striders 01:07:13
88 Thomas Rumboll MOpen 01:07:20
89 Alison Wainwright FV40 Dark Peak Fell Runners 01:07:23
90 Jane Crowson FV50 Dark Peak Fell Runners 01:07:24
91 Neal Anthony Pates MV50 Steel City Striders 01:07:30
92 Michael Slater MOpen Steel City Striders 01:07:43
93 Matthew Kubicki MOpen 01:07:53
94 James McMurtry MV50 Ashbourne RC 01:07:54
95 Danielle Watson FOpen Erewash Valley RC 01:07:55
96 Steven Boxwell MV40 01:07:59
97 Trevor Hibbert MV40 Sinfin RC 01:08:02
98 James Harvey MU23 Newcastle (Staffs) Tri Club 01:08:07
99 Jane Mellor FV50 Pennine Fell Runners 01:08:09
100 David Holmes MV60 Dark Peak 01:08:12
101 Matt Killingley MV40 Fat Boys RC 01:08:16
102 Colin Hardy MV40 Steel City Striders 01:08:18
103 Jan Krzyzosiak MOpen High Lane Hurricanes 01:08:19
104 Simon Bray MV40 Sinfin RC 01:08:19
105 Andrew Wang MU23 01:08:21
106 James Micallee MOpen Spartans Academy 01:08:24
107 Chris Bennett MOpen Dark Peak 01:08:29
108 Nick Clayton MOpen 01:08:31
109 Jack Hubbard MOpen 01:08:34
110 Aidan Grant MV40 Goyt Valley Striders 01:08:39
111 Anthony Horsfall MV50 Handsworth Roadhogs 01:08:41
112 David Commons MV40 01:08:42
113 Al Cook MV40 Steel City Striders 01:08:44
114 Andy Kirkland MV40 01:08:47
115 Neil Oxley MV60 01:08:52
116 Nick Burns MV40 Steel City Striders 01:08:56
117 Steve Wickham MV60 Erewash Valley 01:08:56
118 Oliver Morroll MOpen 01:08:57
119 Alan Jack MV40 01:08:59
120 Shaun Clarkson MV50 Barnsley Harriers 01:09:02
121 John Reynolds MOpen Ilkeston Running Club 01:09:07
122 Eleanor Lunt FOpen Long Eaton Running Club 01:09:09
123 Joseph Lee MOpen Steel City Striders 01:09:32
124 Rob Beers MV40 Barrow Runners 01:09:40
125 Gareth Darnell MV40 01:09:42
126 Gary Newham MV40 Erewash Valley RC 01:09:43
127 David Walker MV50 01:09:51
128 Pete Kerry MV50 North Derbyshire RC 01:09:57
129 Richard Williams MOpen 01:09:58
130 Rob Moore MV50 Dark Peak 01:10:03
131 Ann-Marie Jones FV60 Macclesfield Harriers 01:10:04
132 Joanne Ellis FV40 Pennine Fell Runners 01:10:08
133 Ben Firth-Jones MU23 Tideswell RC 01:10:09
134 Katie Busfield FV40 Ashbourne 01:10:11
135 Julian Brealey MV40 Erewash Valley RC 01:10:17
136 Michael Richardson MV50 Handsworth Road Hoggs 01:10:24
137 Emily Sanders FV50 Ashbourne RC 01:10:29
138 Alan Brentnall MV60 Pennine Fell Runners 01:10:32
139 Helen Davis FOpen Steel City Striders 01:10:40
140 Peter Grover MV50 01:10:54
141 Caroline Burrell FV40 FRA 01:11:10
142 Mike Bains MV40 01:11:20
143 Connor Lomax MV40 Goyt Valley Striders 01:11:33
144 Caroline Scott FV40 Sinfin RC 01:11:35
145 Richard Culley MV50 Fat Boys RC 01:11:37
146 Dominic Taylor MV40 Fat Boys RC 01:11:43
147 Mary Jeal FV50 Glossopdale 01:12:14
148 John Richardson MV50 Handsworth Road Hoggs 01:12:30
149 Mark Aldridge MOpen Sheffield Massive 01:13:05
150 Dot Kesteron FV60 Steel City Striders 01:13:11
151 Rachael May FOpen Steel City Striders 01:13:26
152 David Richards MV50 Formula One 01:13:59
153 Jon Heathfield MV50 Dark Peak Fell Runners 01:14:04
154 Laura Hogg FOpen Steel City Striders 01:14:12
155 Tony Rhodes MV40 01:14:21
156 Tim Mackey MV60 Dark Peak Fell Runners 01:15:12
157 Wayne Adams MV40 Hatton Darts 01:15:30
158 Matthew King MV40 Goyt Valley Striders 01:15:32
159 Claire Parker FV40 Pennine Fell Runners 01:15:38
160 Richard Knowles MV40 Totley AC 01:15:41
161 Julie Ellison FV40 Goyt Valley Striders 01:15:46
162 Michael Stubbs MV40 01:16:04
163 Richard Mellor MV50 01:16:18
164 Victoria Hankin FV40 Steel City Striders 01:16:23
165 Christine Bowen FV60 Goyt Valley Striders 01:16:41
166 Naomi Coverley FV50 Tideswell RC 01:16:46
167 Stuart Harrod MV50 Sheffield Tri 01:16:50
168 James Fletcher MV40 Steel City Striders 01:17:02
169 Christine Hill FV50 Goyt Valley Striders 01:17:12
170 Ken Jones MV60 Dark Peak Fell Runners 01:17:15
171 Zoe Neale FV40 Folkestone Running Club 01:17:47
172 Kelly Ford FV40 Barnsley Harriers 01:17:53
173 Ruth Calvert FV40 Wirksworth RC 01:18:06
174 Paul Gray MV50 Dark Peak 01:18:16
175 Stephen Sanders MV60 Goyt Valley Striders 01:18:18
176 Simon Ward MV50 Tideswell RC 01:18:27
177 Chris Harle MV50 01:18:33
178 James Stannard MOpen 01:18:39
179 Paul Stevenson MV60 Sinfin RC 01:18:41
180 Millie Mockford FOpen Dark Peak 01:18:59
181 Gemma Phipps FOpen 01:19:05
182 Richard Pegg MV50 Steel City Striders 01:19:17
183 Sarah Lister FOpen 01:20:56
184 Nicola Spurling FV40 Penny Lane Striders 01:21:30
185 Ian Hirst MV50 01:21:32
186 Richard Taylor MV60 Barnsley Harriers 01:21:33
187 Richard Pegram MV50 01:21:40
188 Tracy Vernon FV50 Goyt Valley Striders 01:21:41
189 Simon Berry MV50 01:21:47
190 Tony Dent MV60 Tideswell RC 01:21:48
191 David McKenna MV50 Penny Lane Striders 01:21:49
192 Laura Aston FOpen 01:21:54
193 Colin Bostock MV60 Long Eaton Running Club 01:22:04
194 Naomi Rabin FOpen Steel City Striders 01:22:35
195 Chris Tetley MV60 Goyt Valley Striders 01:22:47
196 Carl Rawson MV40 01:22:52
197 Mick Fonler MV60 01:23:01
198 Paul Wheatley MV60 Barnsley Harriers 01:23:14
199 Elizabeth Lakin FOpen Long Eaton Running Club 01:23:16
200 Richard Broadhead MV50 Ashbourne 01:23:22
201 Rachael Davison FV40 Fat Boys RC 01:23:38
202 Branden Davison MV50 Fatboys RC 01:23:41
203 Clare Eardley FV40 Wirksworth RC 01:24:08
204 Mike Arundale MV60 Dark Peak Fell Runners 01:24:53
205 Joan Waller FV50 Dark Peak 01:28:07
206 Helen Fensome MOpen Erewash Valley RC 01:39:26
207 Caroline Wickham FV50 Erewash Valley 01:39:43
208 Steven Rowe MV50 Goyt Valley Striders 01:41:24
209 Laura Vincent FV60 01:43:41
210 Sukhit Bharth MV40 Running With Jake 01:49:33
211 Kevin Rouhaton MV40 Erewash Valley RC 01:49:42
212 Neil Stabbs MV40 Totley AC Rtd
213 Robin Richmond MOpen Rtd