Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/02/2018 – Wadsworth Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Carl Bell MSEN Keswick AC 02:39:20
2 Jack Wood MSEN Ilkley Harriers AC 02:39:40
3 Andy Swift MSEN Calder Valley Fell Runners 02:40:06
4 Joe Baxter MSEN Pudsey & Bramley AC 02:40:29
5 Rob Jebb M40 Helm Hill Runners 02:52:08
6 Owen Beilby MSEN Wharfedale Harriers 02:52:52
7 David Mirfield MSEN Barlick Fell Runners 02:57:35
8 David Poole MSEN Barlick Fell Runners 03:00:49
9 Ken Sutor M40 Cheshire Hash House Harriers 03:01:14
10 Ian Symington MSEN Calder Valley Fell Runners 03:01:58
11 Mark OConnor MSEN Calder Valley Fell Runners 03:02:45
12 Sharon Taylor WSEN Helm Hill Runners 03:03:09
13 Richard Stirzaker MSEN Rochdale Harriers & AC 03:06:31
14 Paul Hobbs M40 Todmorden Harriers 03:06:58
15 Stephen Pyke M50 Dark Peak Fell Runners 03:08:39
16 Jonathan Pownall MSEN Valley Striders AC 03:09:42
17 Nigel Wood M40 Helm Hill Runners 03:10:42
18 Sam Downey MSEN Keighley & Craven AC 03:11:09
19 Charlie Mcintosh M50 Pudsey & Bramley AC 03:11:59
20 Ben Mounsey MSEN Calder Valley Fell Runners 03:12:26
21 Matthew Richardson MSEN Saltaire Striders 03:14:13
22 Andy Ford MSEN Horwich R M I Harriers 03:15:21
23 Mark Whittaker M40 03:17:24
24 Ben Timbers M40 Keighley & Craven AC 03:17:38
25 Andrew Britton M40 Wharfedale Harriers 03:17:49
26 Richard Walker MSEN 03:18:28
27 Joe Waller MSEN Rossendale Harriers & AC 03:19:05
28 Andrew Orr M40 Clayton-le-Moors Harriers 03:19:55
29 Jonathan Melia M40 Rossendale Harriers & AC 03:19:59
30 Simon Collins MSEN York Knavesmire Harriers 03:20:02
31 Stephen Edwards M40 Calder Valley Fell Runners 03:20:19
32 Jason Millward M40 Harrogate Harriers & AC 03:20:35
33 David Oldfield MSEN Harrogate Harriers & AC 03:20:38
34 Mark Walsh M50 Horwich R M I Harriers 03:20:51
35 Jon Tinman M50 Rossendale Harriers & AC 03:20:52
36 Nicky Spinks W50 Dark Peak Fell Runners 03:26:03
37 Scout Adkin WSEN Moorfoot Runners 03:28:52
38 Max Wilkinson MSEN Durham Fell Runners 03:29:46
39 Andy Dunn M40 Bristol And West AC 03:30:18
40 Douglas Zinis MSEN Calder Valley Fell Runners 03:30:53
41 Paul Reaney M40 Killamarsh Kestrels 03:31:20
42 Matt Dunn. M40 Holcombe Harriers 03:31:56
43 Dave Stephenson M50 Bingley Harriers & AC 03:33:21
44 Chris Roberts MSEN York Knavesmire Harriers 03:34:04
45 Matthew Duckworth MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:34:53
46 Pete Dimitrijevic M40 Wharfedale Harriers 03:35:00
47 Carlos Bedson M40 Cheshire Hill Racers 03:35:02
48 Leon Flesher M40 Thornton Cleveleys Running Club 03:35:02
49 Matthew Robinson M40 03:35:19
50 Stephen Radcliffe M40 Rossendale Harriers & AC 03:35:27
51 Paul Hodgson M40 Durham Fell Runners 03:36:03
52 Benjamin Hoyle MSEN Barlick Fell Runners 03:36:38
53 Kirsty Hall W40 Ribble Valley Harriers 03:36:51
54 Hayley Evans WSEN Buckley Runners 03:39:07
55 Judith Jepson W50 Dark Peak Fell Runners 03:39:16
56 Tom Smith M50 Bowland Fell Runners 03:39:48
57 David Copping M50 Keighley & Craven AC 03:40:48
58 Craig Neville M40 03:41:09
59 Jake Lodge MSEN Meltham AC 03:41:32
60 Thomas Needham MSEN Bingley Harriers & AC 03:41:50
61 Stephen Morran M60 Calder Valley Fell Runners 03:42:12
62 Chris Plews M40 Wetherby Runners AC 03:43:06
63 Phil Scarf M50 Calder Valley Fell Runners 03:46:13
64 David Ralphs M50 Newburgh Nomads RC 03:46:23
65 Jeff Singleton MSEN Baildon Runners 03:47:13
66 Matthew Warters MSEN Keighley & Craven AC 03:47:23
67 Graeme Brown M40 Todmorden Harriers 03:48:41
68 Gary Bradley M50 Barlick Fell Runners 03:49:39
69 Michael Procter M50 03:50:01
70 Simon Vallance M50 Valley Striders AC 03:50:06
71 Tim Straughan M50 Valley Striders AC 03:50:14
72 Mick Cooper M50 Baildon Runners 03:50:28
73 Ian Willis M40 Keighley & Craven AC 03:50:54
74 Andy Pritchard M40 Buckley Runners 03:51:05
75 John-Paul Hopkinson M40 Keighley & Craven AC 03:51:28
76 Robert Halstead M50 Todmorden Harriers 03:53:36
77 Alex Venn M50 03:54:27
78 John Singh MSEN Saltaire Striders 03:54:58
79 Angela Paxton W50 Keighley & Craven AC 03:55:02
80 Jackie Scarf W50 Calder Valley Fell Runners 03:55:43
81 Rick Clark M40 03:57:06
82 Mark Storey M50 Trawden Athletic Club 03:57:33
83 Edwin Tate M40 03:57:45
84 Giles Bailey M50 Meltham AC 03:58:45
85 Susie Pedder W40 Trawden Athletic Club 03:59:04
86 Matthew House M40 Keighley & Craven AC 03:59:27
87 Tim Clegg M50 Keighley & Craven AC 03:59:34
88 Belinda Baquero WSEN Pudsey & Bramley AC 04:00:21
89 Greg Trusselle M40 Bingley Harriers & AC 04:00:56
90 William Duggan M50 04:01:08
91 Jean Powell W50 Wharfedale Harriers 04:01:38
92 Dan Taylor MSEN Todmorden Harriers 04:01:40
93 Jonathan Ulett MSEN 04:02:05
94 Stuart Russell M40 Calder Valley Fell Runners 04:02:29
95 Adrian Leigh M60 Bentham Beagles Running Club 04:03:13
96 Matthew Thornton MSEN 04:03:23
97 Brian Melia M50 Ilkley Harriers AC 04:04:03
98 Louise Waller WSEN Rossendale Harriers & AC 04:04:08
99 James Cooke MSEN Calder Valley Fell Runners 04:04:22
100 Emil Andrews M40 Pudsey & Bramley AC 04:04:53
101 Seamus ORiordan M40 04:05:42
102 Gavin OConnor MSEN Trawden Athletic Club 04:06:09
103 Melanie Blackhurst W50 Todmorden Harriers 04:06:16
104 Toby Sydes M40 Calder Valley Fell Runners 04:07:26
105 James Tingle MSEN 04:07:29
106 Ian Shuttleworth M50 04:08:03
107 Richard Mackey MSEN Saddleworth Runners Club 04:08:10
108 Jack Ingham MSEN Barlick Fell Runners 04:08:57
109 Bernard Corfe M50 04:09:40
110 Wally Coppelov M50 Newburgh Nomads RC 04:09:42
111 Lynn Murphy W40 Keighley & Craven AC 04:09:55
112 Igs Robun M40 Saltaire Striders 04:10:24
113 Ross Litherland M40 Pennine Fell Runners 04:10:30
114 Catherine Litherland W40 Pennine Fell Runners 04:10:30
115 Nick Dewell M40 Keighley & Craven AC 04:12:15
116 James Rooney MSEN St Helens Tri 04:12:21
117 Mark Whelan M50 Goyt Valley Striders 04:12:46
118 Phill Beecroft MSEN Calder Valley Fell Runners 04:14:12
119 Peat Fitzpatrick M50 04:14:19
120 Chris Funnell M50 Clayton-le-Moors Harriers 04:14:21
121 Simon Beverley M40 Pudsey Pacers RC 04:15:31
122 Mark Nolan M40 Pudsey Pacers RC 04:15:33
123 Alice McLean W40 Saddleworth Runners Club 04:15:35
124 Robert Morrison M40 Clayton-le-Moors Harriers 04:15:48
125 David White M40 Helm Hill Runners 04:15:52
126 Tara Robb WSEN Clayton-le-Moors Harriers 04:15:52
127 James Boult MSEN Clayton-le-Moors Harriers 04:15:55
128 Kathleen Aubrey W50 Helm Hill Runners 04:15:56
129 Steve White M50 Holcombe Harriers 04:16:31
130 Ian Rawson M50 Kimberworth Striders 04:16:44
131 Michael Mills M40 04:16:51
132 Jonathan Lane M40 Wharfedale Harriers 04:17:04
133 Andrew Foster M50 Clayton-le-Moors Harriers 04:17:22
134 Ian Warrington MSEN Radcliffe AC 04:17:36
135 Fiona Lynch W40 Radcliffe AC 04:17:37
136 Mike Symons M40 04:17:48
137 Jim Harris M40 Stainland Lions Running Club 04:17:53
138 Mick Dobson M40 Trawden Athletic Club 04:18:02
139 Kerrie Bretherton W40 Trawden Athletic Club 04:18:04
140 Andrew Webster M40 Clayton-le-Moors Harriers 04:18:33
141 Stephen Ainsworth M60 Clayton-le-Moors Harriers 04:18:35
142 Kent Bailey M50 Wharfedale Harriers 04:20:10
143 Tom Keely M50 04:20:48
144 Amelia Hunt WSEN Goyt Valley Striders 04:21:48
145 David Culpan M50 Stainland Lions Running Club 04:22:22
146 Barbara Clayton W40 Totley AC 04:28:53
147 Friedrich-Wilhelm Duenbier M60 Newburgh Nomads RC 04:30:55
148 Phil Gray M50 04:31:54
149 Sara Abbott WSEN Keighley & Craven AC 04:34:29
150 Sue Straw W40 Keighley & Craven AC 04:34:30
151 John Telfer M50 Northumberland Fell Runners 04:37:07
152 Justin Edwards M40 Clayton-le-Moors Harriers 04:40:50
153 Vicky Heys W40 Clayton-le-Moors Harriers 04:40:50
154 Robert Glover M50 04:42:08
155 Imtiaz Ilahi M40 04:42:10
156 Angela Shian W40 Clayton-le-Moors Harriers 04:44:40
157 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 04:44:43
158 Nick Harris M60 Rossendale Harriers & AC 04:46:04
159 Ian France M50 Bowland Fell Runners 04:47:05
160 Paul Hughes M40 04:50:21
161 Andrew Meek M50 Calder Valley Fell Runners 04:53:16
162 Robert Gittins M50 Macclesfield Harriers & AC 04:58:46
163 Angela Drakeford W40 Preston Harriers 04:58:51
164 Stella Chrisanthou W40 Calder Valley Fell Runners 05:01:26
165 Diane Wright W40 Calder Valley Fell Runners 05:01:42
166 Lisa Carter W40 Radcliffe AC 05:10:51
167 Richard Morris M50 Ilkley Harriers AC 05:10:57
168 Jill Davies W60 Saddleworth Runners Club 05:11:04
169 Andrew Sugden M50 dnf