Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/01/2018 – Kinder Trial





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Coldrick M40 Pennine FR 01:38:29
2 Dave Ward M40 Pennine FR 01:45:40
3 Tom Bush M Pennine FR 01:45:52
4 Andrew Stuart M Beeston AC 01:49:35
5 Karl Webster M45 Matlock AC 01:53:14
6 Dave Soles M55 Pennine FR 01:54:35
7 Mark Burley M Macclesfield Harriers & AC 01:57:57
8 Andrew Holmes M Pennine FR 02:01:37
9 Andy McMurdo M Pennine FR 02:02:10
10 Richard Snowden M45 Totley AC 02:02:19
11 Nigel Jeff M50 Buxton & District AC 02:02:48
12 Arthur Raffle MU23 Altrincham & District AC 02:02:50
13 Charlie McIntosh M50 Pudsey & Bramley AC 02:05:04
14 Richard Kendall M 02:05:20
15 Darren Fishwick M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:06:15
16 James Rees M40 Goyt Valley Striders 02:07:45
17 Nick Jones M40 Buxton & District AC 02:07:55
18 Matt Dumenil M Pennine FR 02:09:42
19 Dave Bowen M60 Pennine FR 02:11:10
20 Kirsty Bryan-Jones F45 Dark Peak FR 02:11:19
21 Simon Freytag M 02:12:16
22 Digby Harris M50 Pennine FR 02:12:20
23 Mark Potts M40 02:13:03
24 David Whitefield M45 02:14:00
25 Shaun Jackson M45 Altrincham & District AC 02:14:05
26 Matt Lewis M50 Macclesfield Harriers & AC 02:14:10
27 David Brockbank M40 02:14:12
28 Sue Richmond F40 Pennine FR 02:14:50
29 Graham Pilling M Pudsey & Bramley AC 02:15:32
30 David Parkinson M Pennine FR 02:16:18
31 Keith Holmes M60 Dark Peak FR 02:17:50
32 Mike Buckenham M45 02:18:22
33 Matt Pink M45 02:19:00
34 Steve Baker M45 Helm Hill Runners 02:19:24
35 Sam Gibbs M40 Helm Hill Runners 02:19:26
36 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners & AC 02:22:00
37 Janet Grantham F40 FRA 02:22:55
38 Alan Duncan M65 Bowland FR 02:26:18
39 Alison Wainwright F45 Dark Peak FR 02:28:45
40 Richard Dixson M40 Pennine FR 02:28:55
41 Andy Barnett M55 Dark Peak FR 02:29:05
42 Geoff Briggs M55 Pennine FR 02:30:09
43 Rob Taylor M65 Pennine FR 02:32:29
44 Graeme Tiffany M50 Pudsey Pacers RC 02:32:50
45 Jenn Gaskell F Beeston AC 02:34:15
46 James McMurtry M50 Ashbourne RC 02:34:26
47 Ron Rees M60 Pennine FR 02:35:06
48 Paul Rowland M55 Pennine FR 02:35:25
49 Clare Griffin F45 Macclesfield Harriers & AC 02:37:23
50 Adrian West-Samuel M50 Goyt Valley Striders 02:37:24
51 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 02:39:30
52 Heather Corden FU23 Stockport Harriers & AC 02:39:44
53 James Corden M45 Stockport Harriers & AC 02:39:44
54 Kevin Stevenson M50 Pennine FR 02:39:46
55 Andrew Addis M60 Mow Cop Runners 02:42:00
56 John Stephenson M60 Glossopdale Harriers 02:43:12
57 Rick Ansell M55 Tring RC 02:46:15
58 Tim Horrocks M50 Pennine FR 02:47:24
59 Barry Blyth M70 Macclesfield Harriers & AC 02:48:30
60 Trevor Longman M65 Macclesfield Harriers & AC 02:48:40
61 Richard Hopkinson M65 Dark Peak FR 02:49:00
62 Brian McKenna M Buxton & District AC 02:49:53
63 Peter Bailey M55 Buxton & District AC 02:51:52
64 Jo Bednall F50 Buxton & District AC 02:52:25
65 Steve Sanders M45 Penistone Footpath Runners & AC 02:52:59
66 Philip Hutchinson M 02:54:16
67 Paul Hills M55 Pennine FR 02:55:47
68 Graham Moore M50 Pennine FR 02:57:38
69 Elaine Fleuriot F50 Pennine FR 02:57:45
70 Richard Scottney M65 Pennine FR 02:57:49
71 Ian Wolfendale M55 Pennine FR 02:57:54
72 Mark Hobson M55 Rochdale Harriers & AC 02:58:51
73 Ian Oates M50 Glossopdale Harriers 03:00:18
74 Jol Meredith M45 03:01:45
75 Will Meredith M40 Pennine FR 03:01:45
76 Bruce Owen M50 Pennine FR 03:02:14
77 David Evans M40 03:02:56
78 Tim Walshaw M50 Pennine FR 03:03:10
79 Richard Lowe M50 Pennine FR 03:03:20
80 Andrew Doig M50 Peak Bog Men 03:04:45
81 Paul Filby M45 Pennine FR 03:06:00
82 Yiannis Tridimas M70 Bowland FR 03:10:58
83 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 03:12:40
84 Christine Bowen F60 Goyt Valley Striders 03:12:42
85 Tracy Vernon F55 Goyt Valley Striders 03:13:00
86 Phillip Barnes M55 Pennine FR 03:17:50
87 Jane Hewitt F55 KFR 03:18:29
88 Mary Edgerton F55 Pennine FR 03:20:00
89 Mike King M60 03:21:33
90 Roger Ashby M70 Pennine FR 03:26:31
91 Tony Ryan M55 Rucksack Club 03:28:53
92 James Simpson M50 St Albans Striders 03:30:38
93 Jo Bowen F45 Pennine FR 03:33:49
94 Janet Hill F60 Springfield Striders RC 03:40:25
95 John Williams M65 Pennine FR 03:40:26
96 Helen Gray F50 Goyt Valley Striders 03:43:39
97 Rebecca Glen F40 Goyt Valley Striders 03:43:40
98 David Dickinson M Goyt Valley Striders 03:46:10
99 Grace Arthur F Goyt Valley Striders 04:14:20
100 Helen Davis F Goyt Valley Striders 04:19:20
101 Craig Partridge M45 Altrincham & District AC DNF
102 Peter Derych M60 FRA DNF
103 Anja Madhvani F DNF
104 Emma Burnett F40 DNF