Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/11/2017 – Leg It Round Lathkil





  
Pos Name Category Club Time
1 Dan Hayworth Keswick 00:45:10
2 Jake Lane Totley 00:45:18
3 Michael Taylor Riverside Runners 00:46:05
4 Nicolas Barber Pennine 00:46:30
5 Joe Wooley SHUOC 00:46:37
6 Max Wainwright DPFR 00:47:00
7 Nick Corker V40 Mercia 00:48:08
8 Paul Sorrell V40 Ripley 00:48:24
9 Kieran Davis DPFR 00:48:34
10 John Wadelin V40 Erewash Valley 00:48:44
11 Aiden Linskill Totley 00:48:48
12 Jake Fearn Buxton 00:48:53
13 Craig Taylor Holme Pierrepoint 00:49:10
14 Paul Fauset V40 DPFR 00:49:27
15 Tom Stokes V40 Erewash Valley 00:49:36
16 Damian Kilpin V40 Penistone 00:49:40
17 Christopher Wright Nicetri 00:49:44
18 Simon Conroy V40 DPFR 00:49:50
19 Kevin Doyle V40 Kimberworth 00:50:00
20 Phillip Morris Handsworth 00:50:15
21 Austin Frost V40 DPFR 00:50:18
22 John Stockdale V40 Altrincham 00:50:42
23 Joseph Wade DPFR 00:51:17
24 Joe Oldfield Loc 00:51:29
25 Bryon McKenna V40 Buxton 00:51:33
26 Joe Law Holmefirth 00:51:41
27 Alec Haigh Mercia 00:51:53
28 Bradley Stone V40 Matlock 00:52:22
29 Paul Reamey V40 Killamarsh 00:52:38
30 Chris Duffy DPFR 00:53:13
31 Matt Jackson Ripley 00:53:50
32 Mick Loftus V50 Valle Striders 00:53:55
33 Simon Hynes V40 00:54:04
34 Mark Owen V50 Totley 00:54:09
35 Bevan Adams V40 Retford 00:54:13
36 Bryan Lomas V40 Congleton 00:54:19
37 David Fuller V40 Crystal Peaks 00:54:50
38 Beth Ansell F City Of Sheffield 00:55:00
39 Phillip Thompson Erewash 00:55:03
40 Jake Lodge Meltham 00:55:21
41 Lea Archer V40 Kimberworth 00:55:27
42 Andrew Fielding Ellesmere Port 00:55:40
43 Ian Sharpe V40 Chorlton 00:55:57
44 Barry Rusmore V40 Kimberworth 00:56:54
45 Harry Palmer SHUOC 00:56:56
46 Chris Lawson V40 DPFR 00:57:04
47 David Sate Manchester Tri 00:57:25
48 C Nadin V40 CRN 00:57:32
49 Paul Griffiths V40 Formula One 00:57:34
50 Alex Dunnett SHUOC 00:57:34
51 James Hartwright V40 Spa Striders 00:57:44
52 Dave Allen V50 DPFR 00:57:48
53 Alison Swift F Chorlton Runners 00:57:50
54 Mark Goodison V50 Totley 00:58:07
55 Richard Snowden V40 Totley 00:58:16
56 Michael Toman V50 Rossendale 00:58:24
57 Phil Conroy V40 00:58:40
58 Martin Dowdall V40 00:58:43
59 Steve Macha V50 Boalley 00:58:48
60 Simon Brister V60 Matlock 00:59:00
61 Darren Coggins V50 00:59:04
62 Lea Weatherall V40 Kimberworth 00:59:14
63 Drew Savage V40 Chorlton Runners 00:59:16
64 James Boardwell V40 DPFR 00:59:22
65 Dave Ansell V50 Steel City 00:59:27
66 John Tomlinson V40 Penistone 00:59:38
67 Billy Naylor V40 00:59:48
68 Paul Ridley V50 Nicetri 00:59:52
69 Gemma Cox F 00:59:58
70 Adrian Tarasiuk Penistone 01:00:08
71 Jon Gilchrist V50 Tideswell 01:00:21
72 Alan Bocking V60 Cheshire Hill Runners 01:00:30
73 Rob Wilson V40 Belper 01:00:38
74 Russell Beresford V50 Ashbourne 01:00:41
75 Tim O:Neal LocV40 01:00:46
76 Kevin Taylor V50 Danum Harriers 01:00:59
77 Ian Moran V50 Nicetri 01:01:24
78 Trevor Hibbert V40 Sinfin 01:01:32
79 Ruth Brandon FV40 Holme Pierrepoint 01:01:42
80 Chris Wade Boalley 01:01:45
81 Paul Greenwood V40 Kimberworth 01:01:49
82 Nick Bates V50 Derwent Runners 01:01:58
83 Jane Crowson FV50 DPFR 01:02:02
84 Richard Cliff V50 Long Eaton 01:02:08
85 Jonathan Tilley V40 01:02:09
86 Ann Gould F Holme Pierrepoint 01:02:12
87 Chris Bennett 01:02:20
88 David Hargreaves 01:02:26
89 Stewart Kemp V60 DPFR 01:02:30
90 Andy Walch Penistone 01:02:32
91 Matthew Sedgewick V40 Totley 01:02:37
92 Keith Morgan V50 Ashbourne 01:02:50
93 Rob Moore V50 DPFR 01:02:54
94 Ruud Palmer Chorlton Runners 01:02:57
95 Judie Darigala FV40 Penistone 01:03:00
96 Matthew Jackson Heanor 01:03:02
97 Bob Richards V40 Crystal Peaks 01:03:04
98 Scott Banks V40 Totley 01:03:05
99 Caroline Scott FV40 Sinfin 01:03:15
100 Steve Brandreth V40 Porter Valley Plodders 01:03:28
101 Trevor Stevens V60 Belper Tri Club 01:03:32
102 Brian Weaver V50 Sinfin 01:03:34
103 Adam Blackman 01:03:47
104 Jade Rogers F 01:03:56
105 Damon Freeston V40 01:04:06
106 Oliver Brocklehurst Loc Matlock 01:04:08
107 Steve Wickman V60 Erewash 01:04:10
108 James Nieman 01:04:13
109 Tom Peretz F 01:04:16
110 David Livesey V60 01:04:18
111 Kyle Chesterman Riverside Runners 01:04:20
112 David Beel 01:04:22
113 Phillip Burnip V50 01:04:26
114 Tom Cossham V40 01:04:28
115 Reg Cooper V60 01:04:30
116 Simon Wiles V50 Steel City Striders 01:04:34
117 Kieran Rowles V50 Killamarsh Kestrels 01:04:40
118 Alasdair Duncan V50 Ashbourne 01:04:42
119 David Bone V50 01:04:47
120 Andrew Chillman Bilsthhorpe 01:04:49
121 Gary Daniels V50 Chorlton 01:04:51
122 John Richardson V50 Handsworth 01:04:52
123 Pat Goodhall FV60 Totley 01:05:05
124 Gail Barber FV50 Maltby 01:05:12
125 Cameron Laight SHUOC 01:05:20
126 David Eyre V60 Staffs Moorland 01:05:41
127 Matt Ridge V40 Totley 01:05:48
128 Helen Langdon F Totley 01:05:56
129 Phil Houson V40 SCS 01:06:00
130 Rachel Biggin FV40 Totley 01:06:01
131 David Swingler V40 Formula One 01:06:03
132 Rowland Meylan V40 Buxton 01:06:07
133 Neil Hindle V60 01:06:09
134 Matt Wright V40 NiceTri 01:06:13
135 Martin Taylor V40 NiceTri 01:06:32
136 Brent Lindsey V50 Penistone 01:06:39
137 David Beerling V50 DPFR 01:06:45
138 Michael Richardson V50 Handsworth 01:07:03
139 Charlotte Morden FV40 01:07:49
140 Colin Pallister V40 Chorlton Runners 01:07:55
141 Tony Hulme V60 Cheshire Hill Rces 01:08:00
142 Phil Rodder V60 NiceTri 01:08:05
143 Fiona Moffatt FV40 Holme Pierrepoint 01:08:09
144 Roger Kerry V40 Kimberley 01:08:13
145 David Askew Shelton Striders 01:08:18
146 Jude Bell F Chorlton 01:08:20
147 Stephani Cole F DPFR 01:08:29
148 Kate Scott FV50 Steel City Striders 01:08:31
149 Helen Young F40 Totley 01:08:37
150 Lydia Farley F Bradford Airdale 01:08:51
151 Steven Corden V40 SMAC 01:08:53
152 Abbie Dutton F Chorlton 01:08:55
153 Sian Mead FV50 Totley 01:08:57
154 Pippa Powell FV40 Steel City Striders 01:08:59
155 Yvonne Twelvetree FV60 Totley 01:09:04
156 Erwin Van Vroenhoven V50 01:09:26
157 Andy Zwolinski V40 Ashbourne 01:09:29
158 Tim Thair V50 01:09:32
159 Sarah Proudmore FV40 Boalley 01:09:35
160 Sophie Stephenson FV40 01:09:48
161 Mark Jackson Loc V60 Matlock 01:09:58
162 David Driscoll 01:10:01
163 Paul Newell V50 NiceTri 01:10:10
164 Peter Stanley V50 Penistone 01:10:12
165 Rachel Bird FV40 Totley 01:10:14
166 Tim Nixon LocV50 DPFR 01:10:17
167 Anthony Bissell Boalley 01:10:26
168 Jo Bissell F Boalley 01:10:28
169 Lucy Allen-Shirtcliffe F 01:10:35
170 Kevin Brailsford V60 01:10:41
171 David Arundale V60 DPFR 01:10:43
172 Bryn Peter Hall V70 Little Eaton Hornets 01:10:47
173 Vicki Palmer F Chorlton Runners 01:11:08
174 Sarah Walsh F Penistone 01:11:10
175 Peter Bailey V50 Buxton 01:11:15
176 Richard Irish 01:11:17
177 Brian Barnes V50 Chorlton Runners 01:11:27
178 Keith Lindley V60 Danum Harriers 01:11:40
179 Lucinda Sloe FV40 01:11:45
180 Steve Mead V50 Totley 01:11:47
181 Kieran Hickey V60 Totley 01:11:57
182 Simon Bray V40 Sinfin 01:12:01
183 Louise Goodhall FV40 Totley 01:12:03
184 Jon Heathfield V50 DPFR 01:12:08
185 Kylie McAteer FV50 Totley 01:12:30
186 Caroline Burnell FV40 01:12:41
187 Dan Goodwin V40 Redhill Road Runners 01:12:44
188 Steffan Saunders V40 01:12:45
189 Ken Cooper FV50 01:13:02
190 Simon Chadwick 01:13:04
191 Paul Gray V50 DPFR 01:13:14
192 Susie Hanley FV40 Miltown Milers 01:13:41
193 Darren Burns V50 Fell Ponies 01:14:17
194 James Naylor V50 Little Eaton Hornets 01:14:30
195 Gina Granger FV40 Holme Pierrepoint 01:14:38
196 Richard Broadhead V50 Ashbourne 01:14:41
197 Earl Lever V40 Kimberworth 01:14:48
198 Nicolette Archer FV40 Kimberworth 01:14:49
199 Chris Edwards V40 DPFR 01:15:05
200 Isabelle Pettitt F NiceTri 01:15:15
201 Sarah Friel F NiceTri 01:15:23
202 Kelly Ford F Barnsley 01:15:30
203 Simon Ward V50 Tideswell 01:15:35
204 Tony Dent V60 Tideswell 01:15:53
205 Richard Pellam V50 01:16:05
206 Carol Brough F Chorlton Runners 01:16:15
207 Paul Webster Loc V50 Bakewell 01:16:18
208 David Jolley V50 Killamarsh Kestrels 01:16:25
209 Linda Edmondson FV50 Buxton 01:16:38
210 Sarah Bailey F Ashbourne 01:16:40
211 Dalia Panetz FV40 01:16:57
212 Naomi Rabin F Steel City Striders 01:17:00
213 Leon Zabcocki V50 Tideswell 01:17:03
214 Andrew Nicholson V50 01:17:12
215 Simon Moorhouse V50 Buxton 01:17:15
216 Rick Mochor 01:17:20
217 Tom Marler Chorlton Runners 01:17:29
218 Robert Bryan V60 01:17:33
219 Lisa Fielding FV40 01:17:36
220 Colm Crowley V50 NiceTri 01:17:40
221 Paul Shercliffe Roundhay Runners 01:17:42
222 Paul Stevenson FV40 Sinfin 01:17:57
223 Donna Wood FV40 Milltown Milers 01:18:03
224 Martin Knight V60 Maltby 01:18:05
225 Paul Shelton V60 01:18:20
226 Andy Neeves V40 NiceTri 01:19:01
227 Alan Ashforth V50 Handsworth 01:19:03
228 Richard Hopkinson V60 DPFR 01:19:10
229 Kim Russon FV40 Totley 01:19:17
230 Harriet Eisner FV50 Totley 01:19:29
231 Joan Waller FV50 DPFR 01:19:38
232 Catherine Elliott FV40 Chorlton Runners 01:19:41
233 Thelma Pickard LocFV50 01:19:52
234 Mike Arundale V60 DPFR 01:20:06
235 Rachel McCurrie F 01:20:28
236 Caryl Hartwright FV60 Totley 01:20:42
237 Steven John Rowe V50 Goyt Valley 01:20:49
238 Helen Pickard FV60 Ripon Runners 01:21:02
239 Josie Gallbraith FV40 Boalley 01:21:05
240 Samantha Weatherall FV50 Kimberworth 01:21:14
241 Lester Pickard V60 Ripon Runners 01:21:25
242 Steve Managhan V50 01:22:21
243 Sally Staveley FV50 Worksop 01:22:28
244 Helen Doyle F Kimberworth 01:22:48
245 Ruth Shercliffe FV50 Macclesfield 01:23:07
246 Linda Ross FV40 Maltby 01:23:13
247 Nicola Hart FV50 01:24:26
248 Carly Lyes F Chorlton 01:24:28
249 Rachel Nothard FV50 Barnsley 01:25:24
250 Lisa Wileman FV40 01:25:28
251 Kandall Smith 01:25:53
252 Tracy Crowley FV40 NiceTri 01:26:02
253 Phil Gregory V40 Tideswell 01:26:26
254 Lucy Beck FV50 Derwent Runners 01:27:10
255 Mandy HellIwell FV40 Barnsley 01:28:15
256 Caroline Wickam FV50 Erewash 01:28:24
257 Karen French FV40 NiceTri 01:28:46
258 Emma Goodwin FV40 Barnsley 01:28:48
259 Helen Fensome F Erewash 01:28:55
260 Jan Owen FV50 01:31:00
261 Gisela Cooper FV50 Smiley Paces 01:31:40
262 Lesley Carroll FV50 NiceTri 01:32:38
263 Sarah Morgan FV40 Worksop 01:32:41
264 Kerry Dickinson FV40 Worksop 01:34:06
265 Michaela Ridley FV40 NiceTri 01:34:14
266 Karen Hodgson FV40 Erewash 01:36:05
267 Ian Meade V60 Barnsley 01:37:21
268 Delia Higgins FV50 Worksop 01:41:47
269 Linda Foy FV50 Maltby 01:41:49
270 Derek Brailsford V70 Crawley 01:43:09
271 Emma Richards FV40 Maltby 01:57:00
272 Jeremy Brayshaw V70 Totley Dnf
273 Simon Milner-Edwards V60 Chorlton Dnf