Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/09/2017 – Stretton Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Dominic Jones ( 5th Fastest ) M Mercia 02:25:53
2 Simon Adney ( 40th Fastest) M Mercia 02:34:21
3 Ollie Parry ( 44th Fastest) M Mercia 02:34:40
4 Edd Charlton-Weeks M Cheltenham Harriers 02:44:27
5 Paul Horsfall M NGOC 02:49:38
6 Jon Newey 1M45 Mercia 02:50:58
7 Adrian Pickles 1M60 Mercia 02:57:02
8 Ed Morris 1M40 Shropshire Shufflers 02:58:18
9 Charles Collins M RGR 02:59:21
10 Zoe Barber ( 12th Fastest) W Mercia 03:00:24
11 Mel Price 1W45 Mercia 03:00:29
12 Drew Oliphant M Aberystwyth AC 03:04:24
13 James Adney M Mercia 03:04:37
14 Ian Ellis M 03:05:35
15 Matthew Farrer M FRA 03:06:00
16 Dave Powell 1M55 Aberystwyth AC 03:06:11
17 Mark Agnew 1M50 Mercia 03:07:03
18 Lee Rudd 2M45 Wrekin Road Runners 03:08:12
19 Mark Hill 2M50 Mercia 03:09:12
20 Nicholas Pollack 2M40 Shropshire Shufflers 03:09:48
21 Phillip Jones 3M40 Shropshire Shufflers 03:10:10
22 Richard Bate M Dudley Kingswinford 03:10:21
23 Glyn Fletcher 2M55 Maldwyn Harriers 03:10:47
24 Deborah Millington 2W45 Mercia 03:13:48
25 Andrew Lawson 3M45 Worcester Tri Club 03:17:41
26 Tim Kiewiewicz M Mercia 03:18:21
27 Paul Gresty 2M60 Shropshire Shufflers 03:18:26
28 Louise Barker 1W40 Aberystwyth AC 03:19:18
29 Peter Eccleston M Coventry Godiva Harriers 03:19:44
30 Martin Rouse M 03:20:33
31 Ben Wade M 03:22:32
32 Kate Whitfield 2W45 Mercia 03:24:54
33 Libby Collinson 1W60 Shropshire Shufflers 03:24:55
34 Frank Atherton 3M50 Mercia 03:26:02
35 Antony Powell 4M40 Maldwyn Harriers 03:26:27
36 Tim Parker 3M55 Mercia 03:27:14
37 Peter Lowe-Werrell 5M40 Bridgnorth RC 03:27:23
38 Robert Court 6M40 Bayston Hill Salad Dodgers 03:28:41
39 Robert McNally 4M45 03:28:42
40 Charlotte Hayward-Prince W Bayston Hill Salad Dodgers 03:29:32
41 Adrian Forster 7M40 Shropshire Shufflers 03:30:14
42 Phil Goodwin M Wrekin Road Runners 03:32:56
43 Sue Howarth 1W55 Mercia 03:37:50
44 Gill Evans 2W55 Shrewsbury AC 03:39:24
45 Peter Hampshire 8M40 Pensby Runners 03:43:02
46 Ste Taylor 2M60 FRA 03:43:30
47 David Norris 4M50 03:44:13
48 Claire Gilbert W 03:45:52
49 Stephen Atherton 3M60 Ambleside 03:48:33
50 Michael Hill M Shrewsbury Road Runners 03:48:35
51 Celia Mills 1W50 FRA 03:50:30
52 Mark Pearson 4M55 03:53:35
53 Ian Vann 5M45 Newport & District RC 03:57:07
54 Trevor Matty 5M50 Dark Peak 03:58:02
55 Dave Nichols 1M65 Mercia 03:58:37
56 Simon Cope 6M45 03:59:04
57 Charlie Sandells 9M40 Shropshire Shufflers 04:01:21
58 Hugh Mainwaring 10M40 Mont Kiara RC 04:03:27
59 Mark Meddleton M Shropshire Shufflers 04:09:34
60 Hayden Jones 11M40 Shropshire Shufflers 04:09:34
61 Nick Scott 7M45 04:09:34
62 Nick Hill M Shrewsbury Road Runners 04:12:30
63 Phil Clarke 4M60 Mercia 04:20:03
64 Rodney Jones 2M65 Newport & District RC 04:21:10
65 Rob Martin 6M50 Maldwyn Harriers 04:21:10
66 Robert Peacey 5M60 LDWA 04:25:37
67 Charlotte Edwards W 04:32:28
68 Tim Edwards 5M55 Newport & District RC 04:32:28
69 Tracey Hughes 3W45 Maldwyn Harriers 04:33:23
70 Michael Brooke 3M65 04:37:08
71 Jude Grainger 2W40 Mercia 04:56:42
72 Janice Curtis 2W50 Mercia 04:56:42
73 Chris Westwood 8M45 Telford Harriers 04:56:42