Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/08/2017 – Barrel Inn





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M40 Dark Peak 00:40:29
2 Bart Shaw MSEN Totley A.C. 00:42:57
3 Kieran Davis MSEN 00:44:10
4 Mike Nolan M50 Dark Peak 00:44:30
5 Fraser Davies MSEN 00:44:30
6 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners 00:44:45
7 Sam Mellor MSEN Totley A.C. 00:44:48
8 Matt Nichols MSEN 00:45:01
9 Neil Stabbs M40 York Knavesmire 00:45:14
10 Ian Ridgeway MSEN Buxton A.C. 00:45:17
11 Colin Osborne M40 Totley A.C. 00:45:21
12 Tony Robson MSEN Pennine F.R. 00:45:29
13 Philip Morris MSEN Handsworth Roadhogs 00:45:32
14 Edward James MSEN Belper Harriers 00:45:46
15 John Evans M40 Beeston A.C. 00:46:00
16 Paul Fauset M40 Dark Peak 00:46:09
17 Jonny Wilson M40 Fat Boys R.C. 00:46:15
18 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners 00:46:23
19 Kristian Groom M40 Dark Peak 00:46:28
20 Mathew Sedgewick M40 Totley A.C. 00:46:30
21 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers 00:46:43
22 Michael Tonkins MSEN Porter Valley Plodders 00:47:08
23 Austin Frost M40 Dark Peak 00:47:26
24 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:47:30
25 David Stewart MU23 University Of Sheffield A.C. 00:48:07
26 Luke Siggs MSEN 00:48:10
27 Edward Garrett M40 London Heathside 00:48:13
28 Matthew Burden MSEN Totley A.C. 00:48:31
29 Caroline Brock WSEN Steel City Striders 00:48:43
30 Nick Brimacombe MSEN Totley A.C. 00:48:58
31 Wykeham Bosworth MU23 Belper Harriers 00:48:59
32 Jon Osborne MSEN 00:49:31
33 Dominic Watts M40 Dark Peak 00:49:34
34 Peter Wilmot M40 Matlock A.C. 00:49:55
35 Fliss Milner M50 Dark Peak 00:49:57
36 Colin Lynch M40 Totley A.C. 00:50:02
37 Peter Watson MSEN Erewash Valley R.C. 00:50:23
38 Ian Shaw M50 Fat Boys R.C. 00:50:38
39 James Mcmurtry M50 Ashbourne R.C. 00:50:52
40 Zoe Procter W40 Pennine F.R. 00:50:53
41 Pete Woodhead M40 Goyt Valley Striders 00:50:55
42 Paul Stuart M50 00:51:02
43 Mark Jacobi M50 Totley A.C. 00:51:02
44 Alan Billington M40 Belper Harriers 00:51:22
45 Catherine Wilson WSEN Beeston A.C. 00:51:23
46 Ellie Crownshaw WU23 Dark Peak 00:51:24
47 Martyn Jones M40 Dark Peak 00:51:36
48 Andy Reid MSEN Porter Valley Plodders 00:51:41
49 Dan Cook M40 Steel City Striders 00:51:51
50 Stephen Plant M40 00:51:59
51 James Norton M40 Steel City Striders 00:52:29
52 Caz Kay WSEN Totley A.C. 00:52:34
53 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:52:38
54 Philip Montgomery MU23 00:52:42
55 Mary Gillie W40 Clwydian Rangerunners 00:53:11
56 Andy Lindley M50 Ivanhoe Runners 00:53:42
57 Steve Larkin M40 00:53:57
58 Richard Corker M50 North Derbyshire R.C. 00:54:04
59 Ross Richards M40 00:54:11
60 Reg Cooper M60 00:54:12
61 Alex Cairns MSEN 00:54:19
62 Martyn Goldsack MSEN Steel City Striders 00:54:41
63 Andrew Hill MSEN 00:54:48
64 David Vincent M50 00:55:04
65 Joseph Allan Wall M50 00:55:15
66 Piers Miller M40 Totley A.C. 00:55:16
67 Mark Elwis M50 00:55:16
68 Jenny Armstrong WSEN Totley A.C. 00:55:19
69 Andrew Arnall MSEN 00:55:26
70 Keith Holmes M60 Dark Peak 00:55:29
71 Dean Hague M40 00:55:37
72 Keith Morgan M50 Ashbourne R.C. 00:55:44
73 Gary Fox M40 Beeston A.C. 00:55:47
74 Jack Nuttgens MSEN Steel City Striders 00:55:55
75 Jimmy Sharman MSEN Steel City Striders 00:56:08
76 Rob Moore M50 Dark Peak 00:56:17
77 David Firth MSEN Steel City Striders 00:56:21
78 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:56:23
79 Stewart Kemp M60 Dark Peak 00:56:47
80 Ashleigh Barron WSEN Steel City Striders 00:56:55
81 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:57:07
82 Stuart Rooker MSEN 00:57:14
83 Alison Wainwright W40 Dark Peak 00:57:33
84 Daniel Ashcroft M40 Matlock A.C. 00:57:33
85 Tamara Mitchell WSEN Totley A.C. 00:57:39
86 Emma Dent W40 Totley A.C. 00:57:43
87 Pat Goodall W60 Totley A.C. 00:57:54
88 Steve Wickham M60 Erewash Valley R.C. 00:57:58
89 John Gorman M60 North Derbyshire R.C. 00:58:00
90 Graham Barnes M60 00:58:01
91 David Patrick M50 Ashbourne R.C. 00:58:20
92 Kevin Megson M50 Totley A.C. 00:58:58
93 Eoin Connaughton M50 Dark Peak 00:59:13
94 David Askew MSEN Shelton Striders 00:59:15
95 Steve Brandreth M40 Porter Valley Plodders 00:59:19
96 Simon Bray M40 Sinfin R.C. 00:59:22
97 David WalkerB M50 00:59:33
98 Mike Gilbert M50 00:59:34
99 Sarah Cairns W40 00:59:36
100 David Egan M60 Totley A.C. 00:59:44
101 Andy Lynch M50 Ashbourne R.C. 01:00:02
102 David Gould M60 Mercia 01:00:25
103 Rich Purdy M40 Danum Harriers 01:00:29
104 Fliss Milner W50 Dark Peak 01:00:35
105 Tom Nuttgens M50 Steel City Striders 01:00:52
106 Shaun Falkowski MSEN 01:00:56
107 Michael Stubbs M40 01:01:10
108 Anne Hegarty W50 Totley A.C. 01:01:15
109 Emily Saunders W50 Ashbourne R.C. 01:01:17
110 Richard Bulmer M40 Totley A.C. 01:01:41
111 John Richardson M50 01:01:46
112 Ian Ankers M60 Staffordshire Moorlands A.C. 01:01:51
113 David Arundale M60 Dark Peak 01:01:53
114 Maeve Largey WSEN Smiley Paces 01:02:06
115 Matthew Broadhead M40 Steel City Striders 01:02:25
116 Bob Gardner M50 North Derbyshire R.C. 01:02:43
117 Peter Macfarlane M60 Dark Peak 01:03:01
118 Andy Green M50 Steel City Striders 01:03:13
119 Jackie Welburn WSEN Beeston A.C. 01:03:25
120 Rachel Biggin W40 Totley A.C. 01:03:41
121 Jon Heathfield M50 Dark Peak 01:03:43
122 Paul Stevenson M60 Long Eaton R.C. 01:03:57
123 Andy Zwolinski M40 Ashbourne R.C. 01:04:39
124 Andrew Chester M40 Dark Peak 01:05:13
125 Colin Bostock M60 Long Eaton R.C. 01:05:31
126 Sophie Tonkins WSEN Porter Valley Plodders 01:05:35
127 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:06:21
128 Penny Raybould W40 01:07:05
129 Kevin Symons M50 01:07:06
130 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:07:27
131 Keith Lindley M60 Danum Harriers 01:07:41
132 Helen Smith WSEN Shelton Striders 01:08:27
133 Kim Russon W40 Totley A.C. 01:08:40
134 Kieran Hickey M60 Totley A.C. 01:08:59
135 Maurice West M70 Dark Peak 01:10:11
136 Hannah Morgan W40 01:10:15
137 Lucy Taylor W40 01:10:15
138 Naomi Rabin WSEN Steel City Striders 01:10:26
139 Robert Bryan M60 01:10:31
140 Steve Terry M60 Totley A.C. 01:10:32
141 Ian Wallis M50 Long Eaton R.C. 01:10:38
142 Clare Eardley W40 Wirksworth R.C. 01:10:52
143 Steve Dewick M50 Dark Peak 01:11:10
144 Robert Bryant M60 01:11:19
145 Philip Hitchings M60 Staffordshire Moorlands 01:11:32
146 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 01:13:09
147 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:13:34
148 Helen Elleker W60 City Of Sheffield A.C. 01:14:38
149 Rachel Sever W50 01:14:44
150 Caroline Wickham W50 Erewash Valley R.C. 01:15:00
151 Sarah Hayes WSEN Grindleford Goats 01:16:25
152 Paul Hayes MSEN Grindleford Goats 01:16:26
153 Jane Hughes W50 Totley A.C. 01:18:53
154 Ndiarka Mbodji W40 Beeston A.C. 01:20:38