Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/07/2017 – Sheldon





  
Pos Name Category Club Time
1 Alasdair Campbell Buxton 23:49:00
2 Matthew Nichols M Interm: 25:31:00
3 Jack Ross Staffordshire Moorlands 25:43:00
4 Lucas Parker M Junior Pennine 25:53:00
5 Jake Fearn Buxton 26:36:00
6 Luke Bersford Ripley AC 26:43:37
7 Stephen Pike M50 DPFR 26:45:37
8 Austin Frost M40 DPFR 26:48:00
9 Kenny Malton Shelton 27:26:00
10 Andrew Sheldon Matlock 27:35:00
11 Ian Ridgeway 27:38:00
12 Edward James Belper 28:14:00
13 Rick Aldred M40 Buxton 28:17:00
14 Michael Darling M40 Shelton Striders 28:29:00
15 Rupert Holden M40 Loc Matlock 28:36:00
16 Samuel Soles M Junior Buxton 28:36:37
17 Shaun Martin Sutton In Ashfield 28:41:37
18 Karl Webster M40 Matlock 28:43:00
19 Jo Punij M Junior Buxton 28:55:00
20 James Matthew Stubbs M Junior Pennine 29:16:00
21 Chris Jordan M40 29:20:00
22 Mark Lay M40 Long Eaton 29:24:00
23 Mark Goodison M50 Totley 29:27:00
24 Jonathon Sewell M50 Buxton AC 29:30:00
25 Paul Stuart M50 Steel City 29:42:37
26 Judith Jepson F50 DPFR 29:47:00
27 James Thom[son M40 Sheffield RC 29:49:00
28 Robert Coates M40 Ripley 29:51:00
29 James Hobson Goyt Valley 29:56:00
30 Nick Johnson Loc 30:26:00
31 Billy Naylor M40 Loc 30:32:00
32 Paul Oakley M50`` Goyt Valley 30:34:37
33 Stuart Diamond M Junior Buxton 30:36:00
34 Caroline Brock F Steel City 30:38:37
35 Peter Wilmot M40 Matlock 30:46:00
36 James Eaton M Interm: Matlock 30:48:00
37 Lucy Taylor F Ripley 30:50:00
38 Nigel Jeff M50 Loc Buxton 30:54:00
39 Richard Bouglas Buxton 30:56:00
40 Oliver Brocklehurst M Int Loc Matlock 30:58:00
41 Bob Foreman M50 Matlock 31:11:00
42 Andy Virgin M40 Handsworth 31:19:00
43 James McCurtrey M50 Ashbourne 31:34:00
44 Richard Hyde M50 Erewash Valley 31:40:37
45 John Tomlinson M40 Buxton 31:50:00
46 Geoff Cooper M40 Ripley 32:06:00
47 Joanne Mosley F 32:14:00
48 Reg Cooper M60 32:16:00
49 Andy Lidstone M50 Buxton 32:22:00
50 John Hampton M40 Pegtown Plodders 32:24:00
51 Andrew Johnson M50 Exmouth Harriers 32:29:00
52 Jim Paxman M50 DPFR 32:31:00
53 Jamie Taylort M40 32:33:00
54 Ruth Keeley F 32:34:00
55 Andrew Lee Ashbourne 32:36:00
56 JenniferRich F Steel City 32:40:00
57 Michael Squires M40 Steel City 32:49:00
58 James Boardwell M40 DPFR 32:50:00
59 Mark Buskwood M50 Totley 32:57:00
60 Paul Lewis M40 Long Eaton 33:05:00
61 Jo Bednall F50 Buxton 33:07:00
62 Ellie Wilson FJun Loc Matlock 33:18:00
63 David Veryard V50 Loc Bakewell 33:20:00
64 James Pace M40 Tideswell 33:27:00
65 Brian Holland M60 GVS 33:50:00
66 Andrew Sadler 33:55:00
67 Geraint Davies 33:57:00
68 Gary Goodall M40 33:59:00
69 Damien Herbert M40 Striders 34:10:00
70 Rob Moore M50 DPFR 34:11:00
71 Philip Burnip M50 34:17:00
72 Gavin Elliott M40 Heanor 34:19:00
73 Richard Mellor M50 34:21:00
74 Ava Holden FJun Loc Matlock 34:23:00
75 Stacey Smith F Ripley 34:30:00
76 Mick Moorhouse M60 Matlock 34:35:00
77 Tania Wilson F50 Loc Buxton 34:37:00
78 Karl Jackson 34:53:00
79 Leon Chamberlain M Interm: Sutton In Ashfield 34:59:00
80 Pat Goodhall F60 Totley 35:04:00
81 Andy Sibbs 35:10:00
82 Paddy Howes M50 35:18:00
83 Michael Richardson M50 Handsworth 35:24:00
84 Simon Bray M40 Sinfin 35:25:00
85 Caroline Scott F40 Sinfin 35:27:00
86 Joanna Shimwell F Loc 35:29:00
87 Andrew Hodkin M50 Matlock 35:49:00
88 George Monk M Interm: Shelton Striders 35:55:00
89 Trevor Hibbert M40 Sinfin 36:05:00
90 Richard Goff Buxton 36:14:00
91 Roz Massey F Totley 36:38:00
92 Fliss Milner F50 DPFR 36:39:00
93 Will Sutton M Junior 36:41:00
94 John Richardson M50 Handsworth 36:46:00
95 Victoria Healy F40 36:49:00
96 Dan Riley M40 Pennine 36:52:00
97 David Patrick M50 Ashbourne 36:53:00
98 Alison Pye F Matlock 37:00:00
99 Sian Mead F50 Totley 37:25:00
100 David Arundale M60 DPFR 37:32:00
101 Andrew Watkins M50 Tideswell 37:44:00
102 Ian Martin Sutton In Ashfield 37:48:00
103 Sean Oliver Belper 37:52:00
104 Bob Grocutt M50 37:59:00
105 Paul Stevenson M50 Long Eaton 38:18:00
106 Pippa Cullingworth F 38:25:00
107 Peter Machin M40 Long Eaton 38:34:00
108 Darren Spibey 38:47:00
109 Christopher Fox M40 38:54:00
110 John Heathfield M50 DPFR 39:00:00
111 Chris Cooke M40 39:01:00
112 Clare Parker F40 Pennine 39:04:00
113 Jonathon Fletcher M40 39:06:00
114 Tim Nixon M50 DPFR 39:07:00
115 Colin Bostock M60 Long Eaton 39:20:00
116 Christine Hill F50 Goyt Valley 39:32:00
117 Tommy Dent M60 Tideswell 39:34:00
118 Les Thurston M60 Matlock 39:43:00
119 Helen Smith F Shelton Striders 39:57:00
120 Jonny Walker M50 Steel City 40:10:00
121 Thomas Floyd 40:16:00
122 Vicky Wooly F 40:33:00
123 Elizabeth Lakin F Long Eaton 40:36:00
124 Barbara Haigh F70 40:40:00
125 Annabelle Mottram F Buxton 40:41:00
126 Peter Bailey M50 Buxton 40:52:00
127 Rebecca Sampson F 41:00:00
128 Dan Baker M40 41:13:00
129 Dennis Marker M60 Erewash 41:32:00
130 Richard Purdy M40 Danum 41:38:00
131 Jo Chalmers F40 Homle Pierrepont 41:45:00
132 Emma Fox F40 41:59:00
133 David Forshaw M50 Penistone 42:22:00
134 Andy Horsfall Handsworth 42:57:00
135 Bill Allsop M70 Buxton 43:44:00
136 Steven Rowe M50 Goyt Valley 43:45:00
137 Gabby Cantrell F Jun Loc 44:07:00
138 Martin Knight M60 Maltby 44:12:00
139 Charlotte Nutting F40 Tideswell 44:18:00
140 Clare Eardlem F40 Wirksworth 44:47:00
141 Beverley Golden F40 Buxton 45:10:00
142 Helen Fensome F Erewash 45:17:00
143 Lisa Wileman F40 45:25:00
144 Tmasin Brooks F40 46:35:00
145 Ian Hodson M40 46:42:00
146 Linda Ross F40 Maltby 47:08:00
147 Lisa Jayne Machin F40 Long Eaton 49:11:00
148 Sarah Cockman F Long Eaton 49:12:00
149 Angel Mark F50 Shelton Striders 49:50:00
150 Richard Garton M50 Steel City 53:31:00
151 John Middleton M70 57:13:00
152 Linda Foy F50 Maltby 68:46:00
153 Emma Richards F40 Maltby 68:46:00