Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/07/2017 – Green Green Grass Of Home





  
Pos Name Category Club Time
1 Jez Brown M40 Buckley 00:40:37
2 Stephen Corbishley M Rossendale 00:41:06
3 Tony Wood M Denbigh Harriers 00:42:54
4 Adam Gordon M40 Helsby 00:43:44
5 Simon Edwards M40 Buckley 00:44:23
6 Peter Taylor M40 Tattenhall Runners 00:45:07
7 Rob Alexander M Prestatyn RC 00:45:24
8 Max Wainright M Helsby 00:45:31
9 Brian Rothera M40 Oswestry 00:45:58
10 Jim O'Hara M Helsby 00:46:28
11 Andy Pritchard M40 Buckley 00:46:35
12 Nick Jones M 00:46:43
13 Stephen Harrison M40 Village Road 00:47:19
14 Paul Klabou M40 00:47:19
15 Leon Davies M40 NWRRC 00:47:27
16 Laura Riches F Buckley 00:47:37
17 Robert Chambers M40 Tattenhall Runners 00:47:45
18 Mary Gillie F40 Clwydian Range Runners 00:48:00
19 Glen Price M40 Denbigh Harriers 00:48:25
20 Gemma Moore F NWRRC 00:48:27
21 David Ford M40 Wrexham 00:48:45
22 Paul Shannon M50 Tattenhall Runners 00:49:15
23 Richard Borne M50 Mysteruns 00:49:24
24 Martin Cortvriend M60 Denbigh Harriers 00:49:27
25 Chris Palmer M West Cheshire 00:49:37
26 Ali Keates F50 FRA 00:49:57
27 Antony Woodall M40 West Cheshire 00:49:57
28 James Jenkin M50 Tattenhall Runners 00:50:37
29 David Lewis M40 Dwygyfylchi Rebels 00:50:37
30 Conor Donoghue U23 Buckley 00:51:06
31 Stuart Thomes M CCO 00:51:11
32 Tim Hargreaves M40 Buckley 00:51:17
33 Freddie Woodward U23 00:52:40
34 Jonathan Walker M 00:53:08
35 Ann Marie Jones F60 WFRA 00:53:35
36 Philip Hayes M Denbigh Harriers 00:53:35
37 Denis Garnham M50 00:54:42
38 Carol Williams F 00:54:57
39 Nigel Crompton M50 Pensby 00:55:16
40 Christina Roach F50 Helsby 00:55:29
41 Matt Jones M40 Denbigh Harriers 00:55:30
42 Benjamin Crossley M Helsby 00:55:46
43 Lucy Partridge F Pensby 00:56:40
44 James Rogers M40 Prestatyn RC 00:56:46
45 Charlie Eldred M50 Tattenhall Runners 00:56:49
46 Sean Donoghue U23 Buckley 00:56:51
47 James Licence M 00:56:58
48 Gary Goodall M40 Village Road 00:57:01
49 Paul Donoghue M40 Buckley 00:57:05
50 Jenny Ilkdige F Helsby 00:57:12
51 Jodi Hoppes F Prestatyn RC 00:57:14
52 Janet Robertson F50 Helsby 00:57:48
53 Mike Hughes M50 Denbigh Harriers 00:57:57
54 Stephen Botham M50 Wrexham 00:58:03
55 Ellison Allcock M60 00:58:06
56 John Morris M70 Buckley 00:58:13
57 John Cannon M50 00:58:16
58 Graham Tennet M40 00:58:43
59 Martin Klabou M40 00:59:41
60 Katie Lord F Helsby 00:59:49
61 Christine Cammillare F Deestriders 00:59:56
62 Alexandra Royden F Pensby 01:00:12
63 Graham Mevey M40 01:00:48
64 Geoff Collins M60 Helsby 01:00:58
65 Arthur Youd U23 Aberystwyth 01:01:43
66 Sue Woodward F40 Helsby 01:01:57
67 Ceri Belshaw F Denbigh Harriers 01:02:03
68 Debbie Read F60 Helsby 01:02:20
69 Haimon Chaudhry M 01:04:14
70 Rachel Arnold F50 Helsby 01:04:59
71 Roy Fisher M60 Pensby 01:05:18
72 Kenny Hughes M60 Wrexham 01:05:50
73 Fred Aird M50 Last Inn 01:05:58
74 Lorna Royle F40 Deestriders 01:05:59
75 Paul Lewtey M Deestriders 01:06:01
76 Kate Wilson F Denbigh Harriers 01:06:22
77 David Baugh M50 Denbigh Harriers 01:06:23
78 Paul Cunningham M40 Helsby 01:08:05
79 Neil Bull M50 Wrexham 01:08:48
80 Amanda Garner F Buckley 01:10:37
81 Andy Smith M50 Helsby 01:11:04
82 Owen Williams M50 WFRA 01:11:56
83 Karen Owens F50 Wrexham 01:12:41
84 Sharon Basford F40 Tattenhall Runners 01:16:44
85 Jackie Keasley F50 Helsby 01:16:44
86 Ruari Benton M Denbigh Harriers 01:24:37
87 Claire Woodfine F40 Wrexham 01:25:33
88 Alex Wodfenden M40 Wrexham 01:25:33
89 Alice Williams F40 Clwydian Range Runners DNF