Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/08/2017 – Salt Cellar





  
Pos Name Category Club Time
1 Alasdair Campbell MSEN Buxton 00:52:36
2 Luke Beresford MSEN Ripley RC 00:54:55
3 Matt Nichols MSEN Unattached 00:55:18
4 Adam Taylor MSEN Dark Peak Fell Runners 00:55:31
5 Paul Sorrell MV40 Ripley RC 00:56:25
6 Malcolm Johnson MV40 Stockport Harriers 00:56:38
7 Joseph Wade MSEN DPFR 00:56:42
8 Louis Wood MSEN Steel City Striders 00:56:43
9 Ralph Simpson MSEN Dark Peak Fell Runners 00:57:23
10 Tim Rutter MSEN DPFR 00:57:34
11 Jordan Street MSEN Clowne RRC 00:57:55
12 Mike Nolan MV50 DPFR 00:58:14
13 Ian Ridgeway MSEN 00:58:23
14 Richard Hunt MV40 DPFR 00:58:32
15 Michael Tonkins MSEN Porter Valley Plodders 00:59:02
16 Jack Crownshaw MSEN DPFR 00:59:07
17 Peter Hague MV40 DPFR 00:59:55
18 James Lowe MSEN Dark Peak 00:59:57
19 Sam Mellor MSEN Totley AC 01:00:34
20 Tim Burton MV40 Unattached 01:01:58
21 Jon Osborne MSEN Unattached 01:02:00
22 David Hulley MV40 Stockport Harriers AC 01:02:33
23 Charlie Matthews MSEN Fat Boys RC 01:02:40
24 Richard Collins MSEN Racing TNT 01:02:45
25 Kim Baxter FV40 Dark Peak 01:02:46
26 Daniel Hague MSEN Peniston 01:02:47
27 Peter Watson MSEN Erewash Valley RC 01:02:52
28 Ryan Wright MSEN Steel City Striders 01:02:55
29 James Garner MSEN Steel City Striders 01:02:58
30 Simon Conroy MV40 Dark Peak 01:03:22
31 Hazel Farnell FSEN Totley AC 01:03:28
32 Robert Nicholas MV40 Real Fitness 01:03:37
33 Gareth Floyd MSEN Unattached 01:03:54
34 Ian Shaw MV50 Fat Boys RC 01:03:56
35 Dan Cook MV40 Steel City Striders 01:03:57
36 Caroline Brock FSEN Steel City Striders 01:03:58
37 Paddy Wright MSEN Unattached 01:04:03
38 John Brannock MSEN Porter Valley Plodders 01:04:05
39 Pez Holda MV40 DPFR 01:04:56
40 Jon Hallam MV40 Unattached 01:05:19
41 Bob Foreman MV50 Matlock A C 01:05:27
42 Andy Barnett MV50 Dark Peak Fell Runners 01:05:46
43 Nigel Jeff MV50 Buxton AC 01:05:58
44 Rosie Wallwyn FSEN DPFR 01:06:05
45 Max Holloway MSEN Cambridge Triathlon Club 01:06:47
46 Anthony Whitehouse MV60 Totley AC 01:06:50
47 Lee Archer MV40 Kimberwoth 01:06:54
48 Ben Jones MSEN Steel City Striders 01:07:09
49 Mike Taylor MV40 Fat Boys 01:07:26
50 Lucy Taylor FSEN Ripley RC 01:07:42
51 Ishmael Burdeth MV40 Vegan Runners 01:07:50
52 Paul Stuart MV50 Steel City Striders 01:08:08
53 Michael Atton MV40 Stilton Striders 01:08:10
54 Iain Smith MSEN Buffalo Whippets AC 01:08:18
55 Richard Bouglas MSEN Buxton A.C. 01:08:36
56 Andrew Reid MSEN Porter Valley Plodders 01:08:44
57 Fran Cummins FSEN Steel City Striders 01:08:53
58 Caz Kay FSEN Totley AC 01:08:56
59 Ali Keates FV50 FRA 01:09:05
60 Dave Coleshill MV40 DPFR 01:09:07
61 Geoff Cooper MV40 Ripley RC 01:09:22
62 Joseph Wall MV50 Unattached 01:09:25
63 Robert Davies MV60 Steel City Striders 01:09:26
64 Clive Smith MSEN Unattached 01:11:12
65 Jo Brown FSEN Totley AC 01:11:24
66 Lee Murray MV40 Unattached 01:11:26
67 Ian Lambert MSEN Rolls Royce Harriers 01:11:51
68 George Carman MV40 Porter Valley Plodders 01:11:57
69 Paul Geeson MV50 Stilton Striders 01:12:09
70 Will Day MV40 Dark Peak 01:12:26
71 Michael Timm MV50 Steel City Striders 01:12:28
72 Dean Hague MV40 Unattached 01:12:43
73 Steve Larkin MV40 Unattached 01:12:58
74 Ian Mason MV50 Kinestore Runners Barnsley 01:13:03
75 Mark Platton MV50 Steel City Striders 01:13:16
76 Clive Waddington MV40 Totley AC 01:13:22
77 Rebecca Shutt FSEN Steel City Striders 01:13:27
78 Ben Clithero MSEN Steel City Striders 01:13:29
79 Robert Scriven MV40 North Derbyshire RC 01:13:36
80 Jo Bednall FV50 Buxton A.C. 01:13:39
81 Jimmy Sharman MSEN Steel City Striders 01:13:53
82 Pat Goodall FV60 Totley A C 01:14:00
83 Guy Riddell MV40 Glossopdale Harriers 01:14:19
84 Simon Bottrill MV40 Stilton Striders 01:14:26
85 Jonathon Williams MV40 Unattached 01:14:29
86 Ian Haigh MV40 Southwell RC 01:14:31
87 Andrew Hill MSEN Unattached 01:14:38
88 Andy Walker MSEN Unattached 01:14:49
89 Simon Gregory MV40 Handsworth Road Hogs 01:15:15
90 Martin Slovak MSEN Unattached 01:15:17
91 David Wass MV50 Worsop Harriers 01:15:22
92 Alan Brentnall MV60 Pennine Fell Runners 01:15:33
93 Julian Pieters MV40 SYO 01:15:50
94 Steve Wickham MV60 Erewash Valley R C 01:15:52
95 Kieron Brice MSEN Barnsley Harriers 01:15:55
96 Matthew Kubicki MSEN Unattached 01:16:48
97 Fiona Fullwood FSEN DPFR 01:16:51
98 Dominic Evans MSEN Team Alpkit 01:17:03
99 John Brian MV40 Unattached 01:17:18
100 Abigail Hathway FSEN Smiley Paces 01:17:19
101 Richard Goff MSEN Buxton 01:17:34
102 Mick Wall MV40 Steel City Striders 01:17:40
103 Michael Richardson MV50 Handsworth Road Hogs 01:17:46
104 Paul Filby MV40 Pennine Fell Runners 01:17:58
105 Stephen Clarke MSEN Steel City Striders 01:18:06
106 Alex Dean MV40 01:18:09
107 Joseph Lee MSEN Steel City Striders 01:18:28
108 John Houghton MV50 Stilton Striders 01:18:52
109 Paul Fryers MV40 Penistone 01:19:09
110 Alex Buchanan MSEN Unattached 01:19:13
111 Ed Williams MV40 Unattached 01:19:18
112 James Hogg MSEN 01:19:27
113 Mark Whelan MV50 Goyt Valley Striders 01:19:34
114 Andy Grigg MV50 Hatton Darts 01:19:41
115 Rowan Williams MSEN Alpkit 01:19:45
116 Mark Fergusson MSEN Unattached 01:19:53
117 Nick Clayton MSEN Unattached 01:20:02
118 Rich Purdy MV40 Danum Harriers 01:20:33
119 Patrick Barrs MV50 Pennine Fell Runners 01:20:41
120 Michael Stubbs MV40 Unattached 01:20:44
121 Anthony Horsfall MV50 Handsworth Road Hogs 01:20:45
122 Dave Watson MV50 North Derbyshire RC 01:20:46
123 David Arundale MV60 DPFR 01:20:47
124 Lawrence Fennelly MV50 Glossopdale Harriers 01:20:58
125 Adrian Moss MV50 Steel City Striders 01:21:27
126 Caroline Lloyd FV40 Porter Valley Plodders 01:21:58
127 Sara Hamblin FSEN Totley AC 01:22:27
128 Peter Bailey MV50 Buxton A.C. 01:23:02
129 Dan Valencia MV40 Stilton Striders 01:23:31
130 Geoff Lewis MSEN Unattached 01:23:43
131 Nick Tripp MV50 Unattached 01:24:01
132 John Thompson MV40 Fat Boys RC 01:24:02
133 David Walker MV50 Unattached 01:24:12
134 Andrew Deighton MV50 Rolls Royce Harriers 01:24:28
135 Rich Humph MV40 Unattached 01:24:46
136 Bryan Hague MV50 Pennine Footpath Runners 01:25:42
137 Jill Davies FV50 Steel City Striders 01:25:45
138 Colin Bostock MV60 Longeaton RC 01:25:46
139 Richard Hopkinson MV60 DPFR 01:25:47
140 Matt Broadhead MV40 Steel City Striders 01:26:10
141 Keith Bell MV40 Steel City Striders 01:26:39
142 Carly Spear FV40 Unattached 01:26:51
143 Nigel Torrance MV50 Unattached 01:26:52
144 Andrew Gale MSEN 01:27:14
145 Ben Cooper MSEN Unattached 01:27:15
146 Richard Lambert MV50 Unattached 01:28:07
147 Paul Foot MV40 Totley AC 01:28:11
148 Kate Scott FV50 Steel City Striders 01:28:15
149 Mir Jansen FV50 Steel City Striders 01:28:24
150 Jennifer Hilley FV40 Stockport Harriers AC 01:28:56
151 Simon McCormick MV40 Unattached 01:29:10
152 Stephen Gale MV60 01:29:48
153 Barry Needle MV70 DPFR 01:29:48
154 Paul Stevenson MV60 Long Eaton 01:29:54
155 Paul Gray MV50 DPFR 01:30:10
156 John Richardson MV50 Handsworth Road Hogs 01:30:17
157 Cathy Ayton FSEN Ilkestone 01:30:17
158 Laura Hogg FSEN Steel City Striders 01:30:41
159 John Bridgeman MV40 Steel City Striders 01:31:41
160 Alexander Spurling MSEN Unattached 01:31:55
161 Simon Bray MV40 Sinfin RC 01:31:59
162 Steve Haake MV50 Steel City Striders 01:32:30
163 Ben Heller MV50 Steel City Striders 01:32:30
164 Andy Norman MV40 Rolls Royce Harriers 01:33:22
165 David Watson MSEN Unattached 01:33:44
166 David Firth MSEN Steel City Striders 01:34:48
167 Tim Platton MSEN Unattached 01:35:10
168 Keith Lindley MV60 Danum Harriers 01:35:28
169 Blane Quigley MV40 Steel City Striders 01:36:06
170 Lindsay Evans FV40 Totley AC 01:36:26
171 Mick Murray MSEN DPFR 01:36:29
172 Andy Horsfall MSEN Handsworth Road Hogs 01:37:14
173 Helen Smith FSEN Shelton Striders 01:37:16
174 Clare Eardley FV40 Wirksworth RC 01:37:16
175 Katharine Gregson FV40 Accrington Road Runners 01:38:25
176 Liam Moden MV50 Accrington Road Runners 01:38:31
177 Steve Dewick MV50 Dark Peak 01:38:57
178 Barry Mercer MSEN Unattached 01:40:53
179 Sally Staveley FV50 Worksop Harriers 01:41:26
180 Stacey Holloway FSEN Unattached 01:41:52
181 Helen Barry FV40 Unattached 01:43:15
182 Caroline Wickham FV50 Erewash Valley R C 01:44:17
183 Steven Allcock MV50 Unattached 01:45:23
184 Katherine Rogers FV40 Unattached 01:50:38
185 AnnA Whitfield FV40 Stride Out 01:50:51
186 Tracy Spencer FV50 Scunthorpe And District Ac 01:51:03
187 James Smith MSEN Steel City Striders 01:52:11
188 Rosie Smith FSEN Steel City Striders 01:52:26
189 Abby Dagg FV40 Denby Dale 01:53:04
190 Alannah Bolton FSEN Unattached 01:54:13
191 Alan Bolton MV40 Unattached 01:54:13
192 Clare Smith FV40 Strideout 01:59:28
193 Amanda Crossland FV40 Strideout 01:59:43
194 Marie Hutson FV40 Hatton Darts 02:01:47
195 Paul Bratby MV50 Ripley RC 02:01:49
196 Kerry Dickinson FV50 Worksop Harriers 02:02:08
197 Sharon Marriott FV40 Stride Out 02:02:49
198 Beverley Torrance FV60 Strideout 02:02:49
199 LOUise Espley FV40 Derby Triclub 02:03:54
200 Stephanie Osman FSEN Strideout 02:09:08
201 Charlotte Jackson FSEN Strideout 02:09:08