Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/08/2017 – Burbage Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Josh Williams MSEN Dark Peak 00:41:49
2 Michael Kenyon MSEN 00:42:21
3 Billy Cartwright MSEN Matlock AC 00:42:31
4 Ben Kelsey MSEN Bristol Orienteering Club 00:43:07
5 Alex Hinchcliffe MU23 Vegan Runners 00:44:29
6 William Mycroft MSEN Enfield And Haringey 00:44:34
7 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners 00:44:36
8 Ben Cartwright MSEN Matlock AC 00:44:41
9 David Robinette MSEN Alpkit 00:44:56
10 Ralph Skrimshire MSEN Dark Peak 00:45:01
11 Charlie Baker MSEN Hallamshire Harriers 00:45:39
12 Matthew Nichols MSEN 00:45:50
13 Aidan Linskill MSEN Totley AC 00:46:05
14 Michael Tonkins MSEN Porter Valley Plodders 00:46:21
15 Neil Stabbs M40 York Knavesmire 00:46:27
16 Darren Fishwick M40 Chorley 00:46:36
17 Ben White MSEN Privateer 00:47:26
18 Damian Kilpin M40 Penistone 00:47:30
19 James Rose MSEN Steel City Striders 00:47:48
20 Douglas Wilders MSEN Dark Peak 00:47:54
21 Andrew Wainwright M40 00:47:58
22 Christopher Carter MSEN Totley AC 00:48:09
23 Bradley Stone M40 Matlock AC 00:48:30
24 Edward James MSEN Belper Harriers 00:48:58
25 Ian Shaw M50 Fat Boys 00:49:05
26 Johnathan Cooper-Knock MSEN Totley AC 00:49:10
27 Richard Mackie M40 Penistone 00:49:23
28 John Brannock MSEN Porter Valley Plodders 00:50:21
29 Luke Desforges M40 Steel City Striders 00:50:27
30 Colin Lynch M40 Totley AC 00:50:34
31 Mike Taylor M40 Fat Boys 00:50:41
32 Caroline Brook WSEN Steel City Striders 00:50:47
33 Thomas Smith MSEN Dark Peak 00:50:52
34 John Webber M50 Dark Peak 00:51:08
35 Charlie Matthews MU23 Fat Boys 00:51:18
36 James Rees MSEN Goyt Valley Striders 00:51:40
37 Kim Baxter W40 Dark Peak 00:51:44
38 James Garner MSEN Steel City Striders 00:51:50
39 John Thompson M40 Fat Boys RC 00:52:02
40 Angus McKendrick MSEN 00:52:08
41 Robin Mitton M40 Pennine 00:52:11
42 Simon Choppin MSEN CGCC 00:52:20
43 Lee Archer M40 Kimberworth 00:52:53
44 Tim Gleeson M40 Handsworth Roadhogs 00:52:58
45 Nick Brimacombe MSEN Totley AC 00:52:58
46 Anthony Whitehouse M60 Totley AC 00:53:03
47 Majka Kunicka WSEN Penistone 00:53:17
48 Michael Patrick MSEN 00:53:31
49 James Hobson MSEN Goyt Valley Striders 00:53:38
50 Ben Allen M40 00:53:40
51 Jonathan Moran MSEN 00:53:42
52 Chris Vanderhoven MSEN 00:53:43
53 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:53:57
54 Rachael Lundgren WSEN Gosforth 00:53:58
55 Helena Herrmann WSEN Trafford AC 00:54:09
56 Gavin Roberts M40 00:54:09
57 Nick Baynes M40 Fat Boys 00:54:15
58 Bob Foreman M50 Matlock AC 00:54:16
59 Michael Slater M50 Steel City Striders 00:54:18
60 Joseph Wall M50 00:54:36
61 Vincent Baker MSEN Steel City Striders 00:54:52
62 Ruairidh Wadsworth MSEN 00:55:02
63 Richard Baxter M40 South Yorkshire Orienteers 00:55:05
64 Fiona Kesteven W40 Totley AC 00:55:09
65 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 00:55:13
66 David Holmes M60 Dark Peak 00:55:20
67 Michael Squires M40 Steel City Striders 00:55:34
68 James Norton M40 Steel City Striders 00:55:40
69 Caz Kay WSEN Totley AC 00:55:49
70 Richard Mead M40 Dark Peak 00:55:51
71 Dave Coleshill M40 Dark Peak 00:55:52
72 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:56:01
73 Simon Gregory M40 Handsworth Roadhogs 00:56:24
74 Simon Palmer M40 00:56:34
75 Glenn Darley M40 Sheffield Triathlon Club 00:56:35
76 Hatti Archer WSEN Hallamshire Harriers 00:56:39
77 Ian Winterburn M50 Dark Peak 00:56:55
78 Alastair Lawson M40 00:57:02
79 Keith Holmes M60 Dark Peak 00:57:17
80 Lee Murray M40 00:57:20
81 Paul Wright MSEN Danum Harriers 00:57:24
82 David Wass M50 Worksop Harriers 00:57:31
83 Edward Teale MSEN 00:57:33
84 Ben Brindley MSEN Tideswell 00:57:43
85 Russell James Stevenson M40 Steel City Striders 00:57:48
86 Steven Gasgoyne M40 North Derbyshire RC 00:57:51
87 Roy Gibson M50 Kendal AC 00:57:54
88 Andrew Reid MSEN Porter Valley Plodders 00:58:06
89 Sarah Jones-Morris W40 Penistone 00:58:08
90 Jonathan Philips M40 Penistone 00:58:10
91 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 00:58:11
92 Tim Rooker MSEN 00:58:26
93 Wayne Parkinson M50 Penistone 00:58:27
94 Phil Buknip M50 00:58:31
95 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:58:40
96 James Pace M40 Tideswell 00:58:43
97 David Beec MSEN Steel City Striders 00:59:02
98 Pat Goodall W60 Totley AC 00:59:04
99 Clive Smith MSEN 00:59:07
100 Michael Timm M50 Steel City Striders 00:59:13
101 Rebecca Shutt WSEN Steel City Striders 00:59:22
102 Brent Lindsay M50 Padistone 00:59:24
103 Chris Moran MSEN 00:59:27
104 Craig Lee Ward M40 Danum Harriers 00:59:33
105 David Veryard M50 Bakewell 00:59:34
106 Steve Wathall M50 Retford AC 00:59:41
107 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:59:42
108 Alan Brentnall M60 Pennine 00:59:48
109 Max Howard M50 Retford AC 00:59:50
110 Neal Pates M50 Steel City Striders 00:59:58
111 Julia Nolan W50 Dark Peak 01:00:12
112 Steve Brandreth M40 Porter Valley Plodders 01:00:21
113 Bill Phillips M60 Penistone 01:00:37
114 Andrew Hill MSEN 01:00:45
115 Connor Lomax M40 Goyt Valley Striders 01:00:53
116 Kate Turner WSEN Totley AC 01:00:58
117 Mick Fowler M60 01:01:06
118 Richard Bowles MSEN 01:01:23
119 Brian Holland M60 Goyt Valley 01:01:26
120 Emma Dent W40 Totley AC 01:01:27
121 Jon Ward MSEN 01:01:29
122 Oliver Brocklehurst MU23 Matlock AC 01:01:31
123 Andrew Watkins M50 Tideswell 01:01:54
124 Simon Brister M60 Matlock AC 01:02:02
125 Steve Larkin M40 01:02:36
126 Zak Meyer MU23 Sheffield Triathlon Club 01:02:49
127 Tom Boddington M40 01:02:49
128 Darren Horobin M40 Ackworth Road Runners 01:02:57
129 John Brierley M40 Dark Peak 01:03:01
130 Rachel Edgar WSEN 01:03:01
131 Richard Sayers MSEN Steel City Striders 01:03:10
132 Tim Taylor M40 Totley AC 01:03:16
133 Stuart Rooker MSEN 01:03:44
134 Tom Ricketts M50 Totley AC 01:03:56
135 Nick Hudson M50 01:04:16
136 Paul Sanderson M50 Dark Peak 01:04:20
137 Rich Purdy M40 Danum Harriers 01:04:36
138 David Ayrton M40 Totley AC 01:04:45
139 Graeme McCarthy M50 Dark Peak 01:04:48
140 Dominic Evans MSEN 01:05:12
141 Sarah Walch WSEN Penistone 01:05:20
142 Sean Ollier MSEN Belper Harriers 01:05:31
143 Tom Nuttgens M50 Steel City Striders 01:05:55
144 Martin Blundel M50 01:05:55
145 Tamara Mitchell WSEN Totley AC 01:06:03
146 Charlotte Horden W40 01:06:10
147 Clare Howarth WSEN Totley AC 01:06:18
148 Heather Wallis WSEN Steel City Striders 01:06:20
149 Peter Henley M40 Redhill Road Runners 01:06:24
150 Maeve Largey WSEN Smiley Paces 01:06:28
151 Cheryl Stitt W40 Glossopdale 01:07:23
152 Tony Blakeway M50 Long Eaton RC 01:07:36
153 Julie Ellison WSEN Goyt Valley Striders 01:07:38
154 Jon Heathfield M50 Dark Peak 01:07:39
155 Christopher Nunwick M40 01:07:50
156 Nick Whittingham M60 Penistone 01:08:15
157 Dave Arundale M60 Dark Peak 01:08:16
158 Cass Chisholm WSEN 01:08:34
159 Ruth Gowers W40 Buxton AC 01:08:40
160 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:08:47
161 Sophie Hornsby WSEN Steel City Striders 01:08:58
162 Helen James WSEN Belper Harriers 01:09:36
163 Louise Goodhill W40 Totley AC 01:09:48
164 Ben Pedler M40 01:10:07
165 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:10:11
166 Carlene Rowson WSEN 01:10:14
167 Kylie McAteer W50 Totley AC 01:10:31
168 Jonathon Fletcher M40 01:10:48
169 Tim Meekings M40 01:11:15
170 Mark Wood M50 01:11:32
171 Simon Berry M50 01:11:37
172 Dan Baker M40 01:11:48
173 Claire Thompson W40 Sheffield Running Club 01:11:55
174 Mandep Singh MSEN 01:11:59
175 Jane Cockerton W50 Penistone 01:12:08
176 Chris Duro M50 Derwent Runners 01:12:16
177 Ian Hirst M50 01:12:20
178 Richard Havenhand M40 01:12:21
179 Alec Horn M70 Sheffield Triathlon Club 01:13:03
180 Carolyn Whittle W40 Goyt Valley Striders 01:13:11
181 Naomi Rabin WSEN Steel City Striders 01:13:32
182 Clare Gardiner WSEN CGCC 01:13:36
183 Karen Johnson W40 01:14:07
184 Sandi Carman W40 Smiley Paces 01:14:18
185 Barbara Haigh W70 Penistone 01:14:25
186 Bob Gardner M50 North Derbyshire RC 01:14:56
187 Claire Sheldon W40 Belper Harriers 01:15:59
188 Ray Poynter M60 Redhill Road Runners 01:16:01
189 Helen Smith WSEN Shelton Striders 01:16:29
190 Rose Ward WSEN Smiley Paces 01:16:34
191 Liz Meekings W40 Smiley Paces 01:16:35
192 Ian Wallis M50 Long Eaton RC 01:17:03
193 Lindsay Evans W40 Totley AC 01:17:13
194 Rosalind Bedford W50 01:17:39
195 Heather Marsden W50 Tideswell 01:18:00
196 Carl Rawson MSEN 01:18:06
197 Andy Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 01:18:09
198 Jo McKendrick W50 Goyt Valley Striders 01:18:22
199 Justine Winstanley-Brown WSEN 01:18:23
200 David Meyer M50 Sheffield Triathlon Club 01:18:26
201 Matt Hennell MSEN 01:18:44
202 Stewart Benfield M50 Rear Gunners 01:19:50
203 Justine Pedler M50 Smiley Paces 01:19:59
204 Betrice Taylor MSEN 01:20:00
205 Lucy Bishton W40 01:20:44
206 Diane Clewes W50 Totley AC 01:21:20
207 Phil Gregory M40 Tideswell 01:22:22
208 Emer McKay W60 01:22:39
209 Carla Girling WSEN 01:24:11
210 Teresa Wall W50 Penistone 01:24:46
211 Felicity Freeman WSEN 01:25:13
212 Katherine Rogers W40 01:25:26
213 Charlie Brittain MSEN 01:26:52
214 Andy Tidmarsh MSEN Derwent Runners 01:32:56
215 Sally Smith W60 Sheffield Triathlon Club 01:38:10
216 Richard Garton M50 Steel City Striders 01:39:13