Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

20/06/2017 – Calton Crawl





  
Pos Name Category Club Time
1 Max Wainwright MU23 DPFR 00:30:48
2 Jack Ross MSEN SMAC 00:32:26
3 Chris Patterson MSEN Ashbourne RC 00:33:46
4 Craig Brown MSEN UA 00:36:12
5 Tom Stoddart MSEN UA 00:36:20
6 Matt Lewis M50 Macc Harriers 00:36:23
7 Jonathan Whilock M50 SMAC 00:36:48
8 Paul Etherington MSEN UA 00:36:55
9 Pat Hudson MSEN South Cheshire Harriers 00:37:04
10 Gavin Brookes M40 South Cheshire Harriers 00:37:13
11 Neil Gerrity MSEN Newcastle AC 00:37:21
12 Julian Brown M50 Macc Harriers 00:37:41
13 Richard Bolton M40 Pennine 00:38:11
14 Rich Wilkinson M50 Long Eaton 00:38:20
15 James Simpson M40 South Cheshire Harriers 00:38:58
16 Jack Porteus MU23 Ashbourne RC 00:39:04
17 Andrew Lee MSEN Ashbourne RC 00:39:08
18 James McMurtry M50 Ashbourne RC 00:39:15
19 Chris Green M50 Cheadle RC 00:39:45
20 Neil Ellis M50 Ashbourne RC 00:40:25
21 Gary Wislon M40 Ashbourne RC 00:40:37
22 Geoff Pettengel M50 Mow Cop Runners 00:40:44
23 Jason Harris M40 UA 00:40:51
24 Malcolm Busfield M40 Ashbourne RC 00:40:53
25 Alison Wainwright F40 UA 00:40:59
26 Pete Richardson M50 Cheadle RC 00:41:39
27 Tim Evans M50 Congleton Harriers 00:41:44
28 Mark Taylor M50 Thursday Night Pub Runners 00:42:11
29 Keith Morgan M50 Ashbourne RC 00:42:15
30 Howard Winbow M50 Ashbourne RC 00:42:36
31 Will Dunning M50 South Cheshire Harriers 00:43:13
32 Alasdair Duncan M50 Ashbourne RC 00:43:26
33 Matthew Coton MSEN Ashbourne RC 00:43:56
34 David Patrick M50 Ashbourne RC 00:44:50
35 Maxwell Hathaway MSEN Ashbourne RC 00:45:00
36 Steve Rushton M40 Thursday Night Pub Runners 00:45:03
37 David Stokes M40 UA 00:45:09
38 Jo Miles F50 Macc Harriers 00:45:13
39 Elizabeth Wetson FSEN Ashbourne RC 00:45:18
40 Gayle Evans F40 Congleton Harriers 00:45:22
41 Ian Ankers M60 SMAC 00:45:35
42 Grace Grocott FSEN Ashbourne RC 00:46:44
43 Douglas Craig M50 WCH 00:47:00
44 Russ Cooper M60 Mow Cop Runners 00:47:14
45 Andy Zwolinski M40 Ashbourne RC 00:47:21
46 Emily Sanders F50 Ashbourne RC 00:47:45
47 Lyndon Williams M40 Thursday Night Pub Runners 00:47:51
48 Daniel Lee MSEN UA 00:47:52
49 Stephen Plant M60 SMAC 00:47:54
50 Richard Broadhead M50 Ashbourne RC 00:47:55
51 Russell Burton M50 Thursday Night Pub Runners 00:47:57
52 John Hare M50 Thursday Night Pub Runners 00:47:59
53 Mike Godfree M60 Derwent Valley OC 00:48:08
54 Glenn Hughes M50 Ashbourne RC 00:48:40
55 Ben Wainwright MU23 UA 00:48:46
56 SteveTilsley M50 Ashbourne RC 00:48:52
57 William Maskery MU23 Ashbourne RC 00:49:06
58 Liz Godfree F50 Derwent Valley OC 00:49:14
59 Kate Tilsley F40 Ashbourne RC 00:49:46
60 Dai Evans M50 SMAC 00:49:51
61 John Tomkinson M60 SMAC 00:50:40
62 Mark Taylor M50 SMAC 00:51:31
63 Louise Maskery F50 Ashbourne RC 00:52:31
64 Harvey Murray-Smith M60 Ashbourne RC 00:52:43
65 Bill Allsop M70 Buxton AC 00:52:48
66 Phil Blatch M60 Thursday Night Pub Runners 00:53:30
67 Terry Craig F50 UA 00:54:19
68 Sarah Bailey FSEN Ashbourne RC 00:54:26
69 David Tayor M60 SMAC 01:01:00
70 Jacqui Murray-Smith F60 Ashbourne RC 01:01:02
71 Bill Mould M60 SMAC 01:01:02