Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/06/2017 – Callow





  
Pos Name Category Club Time
1 Jonny Malley MSEN Ambleside 00:56:37
2 Dominic Jones MSEN Mercia 00:58:16
3 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 00:59:59
4 Duncan Burtwistle MSEN U/A 01:01:19
5 Carl Aveyard MSEN Mercia 01:02:25
6 Ioan Huruban MSEN Telford AC 01:02:30
7 Ben Beaumont MSEN Mercia 01:03:03
8 Jack Agnew MU23 Mercia 01:04:42
9 Mark Fenn M40 U/A 01:04:58
10 Amy Partridge WU23 Mercia 01:05:58
11 James Craig MSEN Mercia 01:06:00
12 Mark Agnew M50 Mercia 01:08:14
13 Mark Hill M50 Mercia 01:08:34
14 Stuart Smith MSEN Shropshire Shufflers 01:08:37
15 Michael Reynolds M50 Mercia 01:08:42
16 Paul Shakleton M50 Clayton Le Moors 01:10:04
17 Hugh Jones M50 BRAT 01:11:02
18 John Taylor M50 Mercia 01:12:44
19 Jim Tinnion M45 Mercia 01:14:26
20 David Mullin M45 Mercia 01:14:44
21 Charlotte Hayward-Prince WSEN Bayston Hill Dodgers 01:15:02
22 Mike Streetly M50 Cuthbert 01:15:20
23 Nick Pollock M40 Shropshire Shufflers 01:16:12
24 David Tozer M50 Bayston Hill Dodgers 01:17:17
25 Dave Clarke MSEN U/A 01:17:45
26 Guy Holloway M45 Bayston Hill Salad Dodgers 01:18:22
27 Any Perry M40 U/A 01:18:42
28 Craig Story M55 MDRC 01:18:45
29 Jim Hammer M40 BHSD 01:20:13
30 Sam Ostermeyer MSEN Shropshire Shufflers 01:21:01
31 David Eggleston M50 Shropshire Shufflers 01:21:25
32 Peter Hudson M55 Mercia 01:21:57
33 Adrian Clark M50 Mercia 01:22:22
34 Chris Hervey MSEN U/A 01:22:25
35 Daniel Hartshorne M40 U/A 01:23:03
36 Naomi Watson WSEN Mercia 01:23:16
37 Andrew Hearle M60 Mercia 01:23:19
38 Hugh Morgan-Jones M55 FRA 01:23:26
39 Dave Nichols M65 Mercia 01:23:44
40 Suzanne Kapitanec WSEN Mercia 01:23:46
41 Nick Page M55 WDAC 01:23:47
42 Ed Goldsmith MSEN U/A 01:25:12
43 Kim Braznell W60 Mercia 01:25:26
44 Alison Hartshorne WSEN U/A 01:25:50
45 Trevor Martly M50 Dark Peak FR 01:26:49
46 Charles Ashley M55 Wrexham 01:28:37
47 Calvin Wright M45 Shropshire Shufflers 01:29:31
48 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 01:30:09
49 Tom Davies M65 Croft Ambrey 01:30:15
50 Jenny Marshall WSEN Shropshire Shufflers 01:30:35
51 Paul Fotheringham M60 U/A 01:33:01
52 Jonathan Pierce M50 Mercia 01:34:49
53 Steve Bajic M55 Mercia 01:34:52
54 Richard Paddock M55 Mercia 01:36:37
55 Sally McConnville W55 U/A 01:40:21
56 Mark Davies M40 Mercia 01:40:41
57 Charlie Holland M60 Shropshire Shufflers 01:46:15
58 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:46:47
59 Melanie Ying Wai Liu WSEN Wrexham 01:58:02
60 Elly Downing W40 Meirrionnydd 02:07:02