Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/05/2010 – Fox & Hounds Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Will Horsley MO/1/50/134 N'land Fell R. 01:05:56
2 Nigel Tate MO/2/48/91 Durham Fell R 01:06:03
3 Mike Jeffries MO/3/46/140 North York Moors 01:06:23
4 Dave Smith M40/1/50/150 Pickering AC 01:07:10
5 Lee Grant MO/4/45/45 Individual# 01:08:02
6 Richard Hall M45/1/50/100 Thirsk & Sow 01:11:14
7 Jim Mann MO/5/44/85 Durham Fell R 01:11:50
8 Joe McCready M40/2/48/48 Durham Fell R 01:11:54
9 Giles Hawking MO/6/43/125 Knavesmire H 01:12:20
10 Steve Hardy MO/7/42/42 Loftus & Whitby 01:13:02
11 Rob Williamson M45/2/48/48 Loftus & Whitby 01:13:40
12 Mark Dowson MO/8/41/41 Acorn 01:13:47
13 Gareth Wilson MO/9/40/40 North York Moors 01:13:56
14 Richard Clark M40/3/46/89 Esk Valley Fell 01:14:10
15 Simon Deakin MO/10/39/39 North York Moors 01:14:13
16 Matthew Coleby MO/11/38/38 Individual# 01:14:37
17 Martin Clements MO/12/37/78 North York Moors 01:15:05
18 Paul Kelly M50/1/50/50 Durham Fell R 01:15:12
19 Pippa Archer FO/1/50/148 Durham Fell R 01:15:17
20 Ian Smallwood M45/3/46/92 Acorn 01:15:34
21 Chris Richardson M45/4/45/45 Knavesmire H 01:15:43
22 Neil Scruton M60/1/50/100 Scarborough AC 01:16:00
23 Peter Wilkin M50/2/48/96 Thirsk & Sow 01:16:08
24 James Channer MO/13/36/36 Ampleforth Coll 01:17:05
25 Joe Blackett M45/5/44/44 Dark Peak FR 01:17:05
26 Brendan Anglim MO/14/35/35 North York Moors 01:17:17
27 Clive Thornton M45/6/43/91 Esk Valley Fell 01:17:28
28 Ali Raw F40/1/50/50 Bingley H 01:17:47
29 Katie Rawnsley FO/2/48/48 Scarborough AC 01:18:09
30 Kevin Holmes M45/7/42/90 Individual# 01:18:34
31 Steve Mummery M55/1/50/50 Acorn 01:18:50
32 Philip Paxman M60/2/48/98 Acorn 01:19:35
33 Tom Herbert MO/15/34/34 Loftus & Whitby 01:19:44
34 Dave Dedman M45/8/41/41 Esk Valley Fell 01:19:54
35 Pete Berry MO/16/33/109 North York Moors 01:20:33
36 Chris Jeffries MO/17/32/32 North York Moors 01:20:50
37 Dave Collett M50/3/46/140 Esk Valley Fell 01:20:52
38 Robert Allinson MO/18/31/104 Redcar RC 01:21:10
39 Nicola Kent F40/2/48/98 Loftus & Whitby 01:21:30
40 Thomas Jones MO/19/30/69 Redcar RC 01:21:34
41 Graeme Addison M40/4/45/128 Sedgefield AC 01:21:53
42 Mark Behrens MO/20/29/61 North York Moors 01:22:03
43 Brian Saysell M45/9/40/40 M'bro & Cleve 01:22:04
44 Shelli Gordon FO/3/46/92 New Marske H 01:22:23
45 Colin Knapp M50/4/45/136 Esk Valley Fell 01:22:42
46 Kay Neesam F40/3/46/144 New Marske H 01:22:43
47 Mick Clarke M50/5/44/87 Loftus & Whitby 01:22:52
48 Graham Bingham M45/10/39/82 N'land Fell R. 01:23:21
49 Neil Duffield M45/11/38/38 Loftus & Whitby 01:24:14
50 Haster Butterworth FO/4/45/45 Scarborough AC 01:24:16
51 David Kirk M55/2/48/148 H'Pool Burn Rd 01:24:19
52 Rhona Haslam FO/5/44/92 Scarborough AC 01:24:33
53 Mark Edwards M50/6/43/128 North York Moors 01:24:48
54 Barry Manning MO/21/28/28 North York Moors 01:24:51
55 Alan Smitheman MO/22/27/27 Loftus & Whitby 01:25:53
56 Dave Horness M50/7/42/42 Loftus & Whitby 01:26:15
57 Paul Butler M40/5/44/44 Loftus & Whitby 01:26:46
58 Graham Breeze M65/1/50/100 Ilkley H & AC 01:26:54
59 Angela Hall F50/1/50/100 Thirsk & Sow 01:26:55
60 Mike Shaw M60/3/46/138 North York Moors 01:27:03
61 Hester Cox FO/6/43/88 Thirsk & Sow 01:27:28
62 Mike Hetherton M60/4/45/141 Acorn 01:27:40
63 Gary Thoms M50/8/41/81 North York Moors 01:28:00
64 Phil Crame MO/23/26/26 Loftus & Whitby 01:28:06
65 Sarah Nettleton F45/1/50/50 Knavesmire H 01:28:42
66 Stephen Clough M60/5/44/44 Swaledale RR 01:29:28
67 Philippa La Rosee FO/7/42/42 Ampleforth Coll 01:29:57
68 Dave Bond M45/12/37/37 Individual# 01:30:07
69 Paul Richardson MO/24/25/25 Saltwell H 01:30:39
70 Dean Moore MO/25/24/24 North York Moors 01:32:05
71 Jon. Skidmore MO/26/23/23 North York Moors 01:32:26
72 Diane Jobson F40/4/45/45 North York Moors 01:32:26
73 Nicholas Cousins M45/13/36/36 Pickering AC 01:32:44
74 John Taylor M40/6/43/43 North York Moors 01:32:45
75 Gordon Carver M50/9/40/40 Newton Aycl. 01:33:30
76 John Williams MO/27/22/22 Esk Valley Fell 01:33:46
77 William Gayter M45/14/35/35 North York Moors 01:33:48
78 Paul Lewis M45/15/34/77 Acorn 01:33:50
79 Geoff Hine M50/10/39/39 S'land Strollers 01:34:42
80 Steve Minns M45/16/33/74 Shildon & D AC 01:34:45
81 Martin White M55/3/46/94 New Marske H 01:35:25
82 Flip Owen M40/7/42/118 Elvet Striders 01:35:26
83 Anthony Corbett M40/8/41/114 Quakers 01:35:27
84 Ronnie Sherwood M65/2/48/98 New Marske H 01:35:42
85 David Gibson MO/28/21/52 Esk Valley Fell 01:36:03
86 Malcolm Peggs M55/4/45/45 Loftus & Whitby 01:36:20
87 Kirsten Poynter FO/8/41/41 North York Moors 01:37:07
88 Janet Cordingley F50/2/48/48 Knavesmire H 01:37:39
89 Phil Miles M65/3/46/92 New Marske H 01:38:10
90 Paul Marks M55/5/44/44 Pickering AC 01:38:49
91 Chris Jamieson M50/11/38/75 Esk Valley Fell 01:40:03
92 Dave Parke M60/6/43/88 Scarborough AC 01:41:33
93 Ian Robinson M45/17/32/68 Esk Valley Fell 01:43:10
94 Richard Payne M55/6/43/133 Quakers 01:43:58
95 Stuart Whitaker M50/12/37/72 H'Pool Burn Rd 01:56:09
96 Daniel Crane MO/29/20/20 Quakers 01:56:28
97 Vincent Leung MO/30/19/19 Individual# 01:57:00
98 Sid Bollands M45/18/31/31 Esk Valley Fell 01:57:00
99 Anna Seeley FO/9/40/40 D'ham City H 01:57:00
100 Jan Young F55/1/50/146 Elvet Striders 02:00:00
101 Colin Scollay M60/7/42/42 New Marske H 02:15:09