Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/05/2010 – airfield Horseshoe





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Jebb M Bingley Harriers 01:16:00
2 Ben Bardsley M Borrowdale 01:18:11
3 Graham Pearce M Pudsey & Bramley 01:18:25
4 Jim Davies MV40 Borrowdale 01:18:35
5 Danny Hope M Pudsey & Bramley 01:19:03
6 Tom Addison M Helm Hill 01:19:10
7 Craig Roberts MV40 Kendal  01:20:55
8 Mark Roberts MV40 Borrowdale 01:21:13
9 Philip Sanderson M NFR 01:23:05
10 Jon Deegan MV40 Ambleside 01:23:30
11 Paul Dugdale MV40 Kendal  01:23:34
12 Rhys Findlay-Robinson M Dark Peak 01:23:37
13 Gary Devine MV40 Pudsey & Bramley 01:24:02
14 Stephen Bottomley MV40 Pudsey & Bramley 01:27:37
15 Dave Milliken MV40 Horwich 01:27:42
16 Matthew Reedy M Ambleside 01:27:45
17 Chris Reade MV40 Bowland 01:27:48
18 Mark Addison M Helm Hill 01:27:51
19 Darren Kay M Pudsey & Bramley 01:28:07
20 Dave Taylor MV40 Dark Peak 01:28:20
21 Andy Thorpe MV40 Halifax Harriers 01:28:50
22 David Birch MV40 Keswick 01:28:56
23 Bill Stewart M Holmfirth 01:28:56
24 Charlie Pass M Wesham 01:29:01
25 Dominic Raby M Chorley Harriers 01:29:04
26 Jon Wright MV40 Todmorden Harriers 01:29:15
27 Roger Taylor MV40 Preston Harriers 01:29:16
28 Billy Procter MV50 Helm Hill 01:29:21
29 Neil Ashcroft MV40 Ambleside 01:29:30
30 Hugh O'Donnell M Ambleside 01:30:35
31 Michael Green MV40 Horwich 01:32:09
32 Nigel Tate M DFR 01:32:12
33 Tony Labram MV40 Eden Runners 01:32:23
34 Steve Turland MV40 Ilkley Harriers 01:32:29
35 Jim Mann M DFR 01:32:38
36 Ian Marr MV40 U/A 01:33:07
37 Dave Wilby M Ilkley Harriers 01:33:10
38 James Byrne M Ambleside 01:33:14
39 Ben Procter M Helm Hill 01:33:31
40 Jeremy Westgarth MV40 Arragons Tri Club 01:33:40
41 Adam Lloyd M U/A 01:34:17
42 Ian Bromley M Tynedale Harriers 01:34:24
43 Niall Till M Helm Hill 01:34:33
44 Mark Chippendale MV40 Bowland 01:34:41
45 Stephen Whitaker MV40 Clayton-le-Moors 01:35:05
46 Russell Owen MV50 Eryri Harriers 01:35:11
47 Sean Bolland M Bowland 01:35:16
48 Dave Walker M Clayton-le-Moors 01:35:30
49 James Archbold MV40 Borrowdale 01:35:41
50 Neil Hardiman MV40 Clayton-le-Moors 01:35:48
51 Matt Beresford MV40 Kendal  01:35:59
52 Jim Ryder MV40 Ilkley Harriers 01:36:07
53 Adam Taylor M Saddleworth Runners 01:36:13
54 Dave Roberts MV40 U/A 01:36:14
55 Jane Reedy F Ambleside 01:36:19
56 Chris Balderson MV40 Clayton-le-Moors 01:36:21
57 Andrew Dziemian M U/A 01:36:23
58 Craig Smith MV40 Keswick 01:36:28
59 Marek Petecki M U/A 01:36:28
60 Steven Bamber MV40 Preston Harriers 01:36:30
61 Nick Pearce MV50 Ilkley Harriers 01:36:30
62 Mark Taylor M U/A 01:36:31
63 Paul Knowles MV40 Ambleside 01:36:34
64 Chris Pender M Newburgh Nomads 01:36:36
65 Tim Oakes MV40 U/A 01:36:51
66 Nigel Barnes MV40 Darwen Dashers 01:37:04
67 Mike Walsh MV60 Kendal  01:37:22
68 Ian Hewson M U/A 01:37:29
69 David Naughton MV50 Clayton-le-Moors 01:37:33
70 Sarah McCormack F Sheffield Uni Athletics 01:37:44
71 Pete Taylor MV40 Black Combe Runners 01:37:51
72 Syd Coxon MV40 Tynedale Harriers 01:37:57
73 Colin Valentine MV40 Keswick 01:38:19
74 Shaun Butler MV40 Kendal  01:38:27
75 Tony Hall MV40 Dark Peak 01:38:35
76 Nick Vaughan M U/A 01:38:38
77 Phil Vincent M Tynedale Harriers 01:38:45
78 Huw Price MV40 Bowland 01:38:56
79 Mark Clarkson M U/A 01:39:18
80 Mark Walsh MV40 Darwen Dashers 01:39:36
81 Paul Neild M Bowland 01:40:04
82 Gavin Thomas MV40 Kendal  01:40:57
83 Rob Dobson M Calder Valley 01:41:05
84 Shaun Addison MV50 Helm Hill 01:41:18
85 Lou Roberts F Kendal  01:41:35
86 David Ashby MV40 Wharfedale Harriers 01:41:40
87 Rob Watkins MV40 Thornbury Running Club 01:41:47
88 Alan Lucker M Bowland 01:42:19
89 Andrew Bradley MV40 CFR 01:42:38
90 Ian Greenwood MV40 Clayton-le-Moors 01:42:55
91 Scott Lewis M South Shields Harriers 01:42:59
92 Jon Swan MV50 U/A 01:43:09
93 Martin Terry MV50 Clayton-le-Moors 01:43:11
94 Nick Treitl M Wharfedale Harriers 01:43:20
95 Lee Procter M Helm Hill 01:43:25
96 Roger Laycock MV50 Settle Harriers 01:43:27
97 David Dedman MV40 Esk Valley Fell Club 01:43:29
98 John Thomson MV40 Newburgh Nomads 01:43:34
99 Phil Conner MV40 Esk Valley Fell Club 01:44:00
100 Steve Bennett MV40 Eden Runners 01:44:05
101 Gary Chadderton MV40 Horwich 01:44:16
102 Wayne Collins M U/A 01:44:21
103 Dave Banks MV40 Kendal  01:44:38
104 Billy Fraser MV40 NFR 01:44:43
105 Douglas Strachan MV40 Hamilton Hawks  01:44:52
106 Simon Entwisle MV50 Pennine 01:44:54
107 Daz Slater M Ambleside 01:45:01
108 Ray Gill MV40 Dallam 01:45:03
109 Doug Fleming MV50 Horwich 01:45:12
110 Paul Lydon M Totley AC 01:45:13
111 Stuart Williams MV40 Blackpool Wyre & Fylde AC 01:45:21
112 Timothy Earl M Waveney Valley AC 01:45:23
113 Brian Davey MV50 Southport & Waterloo AC 01:45:27
114 Peter Thompson MV50 Clayton-le-Moors 01:45:28
115 John Wade MV40 Bowland 01:45:34
116 Ben Milton M U/A 01:45:41
117 Tamara Hird F Wharfedale Harriers 01:45:46
118 James Smeath M Otley AC 01:46:05
119 Allan Miller MV50 Kendal  01:46:07
120 Noel Clough MV40 Thirsk & Sowerby 01:46:14
121 Gill Myers LV50 Wharfedale Harriers 01:46:16
122 Evelyn Dugdale LV40 Kendal  01:46:22
123 Crispin Halsall MV40 Bowland 01:46:42
124 Carol Evans LV40 Settle Harriers 01:46:47
125 Neil Worswick MV40 Clayton-le-Moors 01:46:52
126 Simon Tobin MV40 Southport & Waterloo AC 01:47:00
127 Ali Welsh MV40 Bowland 01:47:11
128 Nick Sebley MV40 Black Combe Runners 01:47:14
129 Paul McKendrey MV40 U/A 01:47:22
130 Gavin Coventry MV40 Thirsk & Sowerby 01:47:32
131 Eddie Mathieson M Long Eaton Running Club 01:47:37
132 Paul Jackson MV40 Chorley Harriers 01:47:44
133 Laura Martin LV40 Otley AC 01:48:15
134 Bill Oxley M U/A 01:48:16
135 Paul Hindle M Keighley & Craven  01:48:29
136 Rick Weston M Ipswich Jaffa 01:48:29
137 Mike Meadowcroft M Bowland 01:48:36
138 Stuart Backhouse MV40 Esk Valley Fell Club 01:48:50
139 Chris Winter M NFR 01:49:18
140 Peter Singleton MV50 Blackpool 01:49:23
141 Steven Plummer M Wharfedale Harriers 01:49:25
142 Gavin Bland M Borrowdale 01:49:28
143 Peter Clives MV40 U/A 01:49:30
144 Martin Hancock MV40 U/A 01:49:38
145 Kelly Harrison F Ilkley Harriers 01:49:46
146 Robyn Anderson F Preston Harriers 01:49:51
147 Sarah Pike F Ambleside 01:49:53
148 Simon Brister MV60 Matlock AC 01:49:58
149 Karen Nash LV40 Preston Harriers 01:50:10
150 Jackie Casey LV50 Black Combe Runners 01:50:14
151 Jo Gillyon F Keswick 01:50:16
152 Clive Thornton MV40 Esk Valley Fell Club 01:50:24
153 Andrew Clough MV40 Chorley Harriers 01:50:29
154 Peter Ellwood MV40 Settle Harriers 01:50:33
155 Rowena Brown LV40 Bowland 01:50:39
156 Jim Rhodes MV40 Bowland 01:50:40
157 Sandy Presly MV60 Wolds Vets 01:50:47
158 Mike McGough MV40 Esk Valley Fell Club 01:50:48
159 Simon Toyne M Otley AC 01:50:48
160 David Naylor MV50 Clayton-le-Moors 01:50:56
161 John Fortescue MV40 Abbey Runners 01:51:00
162 William Ross MV40 Black Combe Runners 01:51:02
163 Stephen Bury MV50 Clayton-le-Moors 01:51:10
164 Jonathan Stubbs MV40 Darwen Dashers 01:51:14
165 Sarah Massey F Bowland 01:51:21
166 Andy Smith MV40 Holmfirth 01:51:26
167 Diane Ellerton LV50 U/A 01:51:36
168 Marcus Saunders M Lincoln & District 01:51:37
169 Ian Cookson MV50 Bowland 01:51:41
170 Pete Burson MV40 Lincoln & District 01:51:47
171 Mark Graham MV40 Bromsgrove & Redditch AC 01:51:49
172 Craig Lewis MV40 Amazing Feet RC 01:51:51
173 Michael McLoughlin MV50 Preston Harriers 01:52:05
174 Stuart Moss M U/A 01:52:13
175 Richard Unwin MV50 Keswick 01:52:19
176 Tom Sealy M U/A 01:52:20
177 Jeffrey Pickup MV50 Clayton-le-Moors 01:52:24
178 Adrian Spencer MV40 Barrow Runners 01:52:30
179 Graham Bingham MV40 NFR 01:52:43
180 Tim Miller MV40 Ambleside 01:52:51
181 Robin Hancock M FRA 01:53:02
182 Neil Sidaway MV40 CFR 01:53:04
183 Peter Leighton MV40 Horwich 01:53:06
184 Neil Elsender MV40 Keswick 01:53:13
185 Stuart Smith M Cosmic Hillbashers 01:53:20
186 Peter Hill MV40 U/A 01:53:23
187 Terry Atkinson M Ambleside 01:53:30
188 Phil Metcalf M U/A 01:53:31
189 David Black MV40 Clayton-le-Moors 01:53:35
190 Trevor Symonds MV50 FRA 01:53:41
191 Barry Rawlinson MV60 Rossendale Harriers 01:54:04
192 Paul Johnson M U/A 01:54:10
193 Peter Barley MV50 Keswick 01:54:20
194 John Weston MV50 Ipswich Jaffa 01:54:25
195 Michael Toman MV40 Rossendale Harriers 01:54:29
196 Graham Dawson MV40 FRA 01:54:31
197 Mark Dye MV40 Bingley Harriers 01:54:36
198 David Cleaver M U/A 01:54:37
199 Derek Parrington MV40 Swaledale Road Runners 01:54:40
200 Julian Donnelly MV40 Darwen Dashers 01:54:51
201 Stuart Edginton MV40 U/A 01:54:54
202 Christopher Evans MV40 U/A 01:55:00
203 David Rewcastle M U/A 01:55:00
204 Kate Ayres LV50 Ambleside 01:55:08
205 James Dalgleich M U/A 01:55:15
206 Aaron Jones M Ambleside 01:55:15
207 Paddy Hagan MV40 Ilkley Harriers 01:55:31
208 Kenny Turner MV50 Dark Peak 01:55:39
209 Chris Standish M Calder Valley 01:55:45
210 Sam Soloman M U/A 01:55:55
211 Roy  Gardner MV40 U/A 01:55:59
212 Jean Brown LV40 Clayton-le-Moors 01:56:04
213 Tony Marlow MV40 Chorley Harriers 01:56:12
214 Tony Varley MV60 Horwich 01:56:18
215 Nicola Raby F Chorley Harriers 01:56:21
216 Mark Hazell MV40 CFR 01:56:47
217 Mark Graham MV50 CFR 01:57:23
218 Sharon McDonald LV40 Settle Harriers 01:57:33
219 Mark Edwards MV50 North York Moors AC 01:57:34
220 Max Howard MV50 Retford AC 01:57:36
221 John Leech MV40 Dallam 01:57:36
222 James Hinchliffe M Pennine 01:57:37
223 Andy Roger MV40 Derwent AC 01:57:43
224 David Gerrard M FRA 01:57:50
225 David Broadbent M U/A 01:57:54
226 John Davison MV50 NFR 01:57:58
227 Russell Mabbett MV40 Wesham 01:58:21
228 Benjamin Nield M Clayton-le-Moors 01:58:25
229 Boyd Brad M U/A 01:58:26
230 Paul Livsey MV40 Darwen Dashers 01:58:29
231 James Goffe MV50 Black Combe Runners 01:58:31
232 Dorothy Pelly LV50 Ambleside 01:58:46
233 Andy Cleworth M U/A 01:58:59
234 Cath Musetti LV40 Ambleside 01:58:59
235 Philip Devine MV40 Kendal  01:59:05
236 Simon Hill M U/A 01:59:29
237 Matt Lupton M U/A 01:59:32
238 Catherine  Bradley F Wharfedale Harriers 01:59:35
239 Eddie Dealtry MV60 U/A 01:59:45
240 Steve Thomas MV50 Chorley Harriers 01:59:46
241 Joe Hutchinson M U/A 01:59:58
242 Michael Baldwin MV50 Denby Dale Travellers 02:00:08
243 Colin Wood MV50 Horwich 02:00:25
244 Gary Thoms MV50 North York Moors AC 02:00:31
245 David Nield MV50 Clayton-le-Moors 02:00:39
246 Dave Till M Helm Hill 02:00:41
247 Angela Srivastava LV40 Otley AC 02:00:54
248 Paul Brindle M Darwen Dashers 02:01:20
249 David Ellison MV40 Ambleside 02:01:23
250 Jack King MV60 FRA 02:01:26
251 Ian  Crabtree MV40 Chorley Harriers 02:01:28
252 Barbara Savage LV40 Clayton-le-Moors 02:01:36
253 Iain Wright MV40 U/A 02:01:39
254 Chris Harling M U/A 02:01:51
255 Eddie Lesniak MV50 Achille Ratti 02:01:52
256 Roger Bell MV70 Ambleside 02:01:55
257 Rachel Metcalfe F Horwich 02:02:03
258 Graham Eccles MV50 Clayton-le-Moors 02:02:07
259 Neil Wright MV40 U/A 02:02:08
260 Britta Sendlhofer F Ambleside 02:02:10
261 Hayley Hodgson LV40 Keswick 02:02:19
262 Keith Douglas MV50 Bowland 02:02:26
263 Geraldine Walkington LV50 Horwich 02:02:32
264 Trevor Dibben MV50 Horwich 02:02:43
265 Graham Beadman MV40 Higherside Boxing Club 02:02:43
266 Jane Leonard LV50 Todmorden Harriers 02:02:45
267 Steve Harrison MV40 U/A 02:02:52
268 Peter Murphy MV50 Darwen Dashers 02:02:55
269 Stephen Minns MV40 Shildon R & AC 02:03:10
270 Chris Burrell MV50 Halifax Harriers 02:03:21
271 Kevin Smith MV40 Darwen Dashers 02:03:46
272 Phil Michlewski MV50 Achille Ratti 02:03:53
273 John Hazell MV50 FRA 02:03:57
274 Mark Vollans MV50 FRA 02:04:00
275 Andrew Dugdale MV40 Clayton-le-Moors 02:04:12
276 Keith Wilson MV50 North York Moors AC 02:04:16
277 Ian Hews MV40 U/A 02:04:22
278 David Johnson MV50 NFR 02:04:24
279 Alan Heaton MV50 Bowland 02:04:28
280 Andrew Brewer M Newburgh Nomads 02:04:31
281 Suzy Grindley F Keswick 02:04:39
282 Rob Hankin M Keswick 02:04:40
283 Asa Kitchiner M U/A 02:04:52
284 Michael Keavney MV40 U/A 02:04:55
285 Manhar Patel MV40 Calder Valley 02:04:59
286 Simon Carter MV40 U/A 02:05:06
287 Carolyn Mackintosh F Ambleside 02:05:15
288 Gerrard Meneaud MV50 U/A 02:05:17
289 Jo Foster LV40 Ilkley Harriers 02:05:21
290 Martin  Walsh MV60 Lytham St Annes 02:05:24
291 Ian Smith MV50 Bolton 02:05:25
292 Roger Gooding M Springfield Striders 02:05:34
293 Dipesh Patel M U/A 02:05:34
294 Nicki Rushton LV40 Chorley Harriers 02:06:10
295 Matt Podd MV50 Otley AC 02:06:17
296 Clare Smith LV40 Ilkley Harriers 02:06:22
297 Neil Smith MV40 Ilkley Harriers 02:06:24
298 Stephen Symons MV40 Manchester YMCA Harriers 02:06:32
299 Paul Klenerman MV40 U/A 02:06:38
300 Jean Rawlinson LV50 Clayton-le-Moors 02:07:02
301 Robert Lillie MV50 Esk Valley Fell Club 02:07:07
302 George Thompson MV60 Clayton-le-Moors 02:07:22
303 Andrew Gittins MV40 Black Combe Runners 02:07:33
304 Steve Ball M FRA 02:08:07
305 Rachael Gooch LV50 Ilkley Harriers 02:08:40
306 Ali Bramall LV50 Ambleside 02:08:56
307 Sarah McBrinn LV40 Otley AC 02:08:57
308 Mark Hayler MV60 Lancaster & Morecambe 02:09:00
309 Katy Thompson LV50 Clayton-le-Moors 02:09:14
310 Mel Bradley LV40 CFR 02:09:31
311 Kieron Ashworth MV40 Wharfedale Harriers 02:09:50
312 Charlie Morgan MV40 U/A 02:09:59
313 Stephen Dixon MV50 Valley Striders 02:10:07
314 Patric Gilchrist MV60 Keswick 02:10:53
315 Ian Patchett MV40 Abbey Runners 02:11:48
316 Louise Wileman LV40 Settle Harriers 02:12:00
317 Gary Crellin MV40 U/A 02:12:09
318 Allan Buckley MV60 Keswick 02:12:17
319 Raymond Pickett MV60 Bowland 02:12:24
320 Richard Treitl MV50 Clayton-le-Moors 02:12:51
321 Pete Dowker MV60 U/A 02:13:03
322 David Timmins MV50 FRA 02:13:07
323 Louise Outterson F Fell Ponies 02:13:15
324 Richard Webber M U/A 02:13:21
325 Carl Brown M U/A 02:13:39
326 Lynda Howard LV50 Retford AC 02:13:42
327 Peter Carter MV40 Preston Harriers 02:13:53
328 David Read MV50 Thirsk & Sowerby 02:14:01
329 Kerry Pilkington F Settle Harriers 02:14:40
330 Ron Smith MV70 Ambleside 02:14:54
331 Wayne Walsh MV50 Bowland 02:14:58
332 Linda Lord LV60 Clayton-le-Moors 02:15:14
333 Julia Murfin LV40 Settle Harriers 02:15:20
334 Sarah Clarke LV40 Blackburn Road Runners 02:15:53
335 Nicola Hart LV40 Ambleside 02:16:12
336 Mark Williams MV40 Springfield Striders 02:16:15
337 Darren Parker MV40 U/A 02:17:00
338 Hillary Carter MV50 Farnham Runners 02:17:06
339 Sarah Fuller F Ilkley Harriers 02:17:12
340 Steve Cummins MV40 U/A 02:17:19
341 Kevan Naylor MV40 Barrow Runners 02:17:37
342 John Thompson MV50 Wharfedale Harriers 02:18:34
343 Jim Coudwell M FRA 02:19:03
344 Mandy Goth LV50 Todmorden Harriers 02:19:06
345 Lindsay Buck LV40 CFR 02:19:10
346 David Brooks M Blackpool, Wyre & Fylde AC 02:19:16
347 Ed Swift MV60 Horwich 02:19:22
348 Phil Sturgess MV40 Keswick 02:19:39
349 Dave Watson MV50 Black Combe Runners 02:21:16
350 Nicky Butler LV40 Keswick 02:21:35
351 Jennifer Salt F Wesham 02:22:07
352 Jan Atkins LV60 Chorley Harriers 02:22:16
353 Barry Slater MV50 Settle Harriers 02:22:39
354 Julie Laverock LV40 Salford Harriers 02:23:58
355 Sarah Roberts LV40 Darwen Dashers 02:24:18
356 Colin Downey MV50 Mercia 02:24:35
357 Robert Hirst MV50 Clayton-le-Moors 02:25:18
358 Kath Davis LV40 Settle Harriers 02:26:24
359 Colin Grime MV60 Spectrum Striders 02:26:53
360 Ian Manners MV40 Manchester YMCA Harriers 02:27:01
361 Elizabeth Fawcett LV40 Otley AC 02:27:10
362 David Dyson MV50 Blackpool, Wyre & Fylde AC 02:27:41
363 Kevin Heywood MV70 Kendal  02:27:52
364 Ricard Clives MV60 U/A 02:28:01
365 Michael Frost MV50 Clayton-le-Moors 02:28:52
366 David  Jack M U/A 02:29:51
367 Ben Jackson M U/A 02:30:06
368 Andrew Graham M Clayton-le-Moors 02:31:41
369 Ellie Barnes LV40 U/A 02:32:20
370 Fran Walker LV40 U/A 02:32:38
371 Alan Wikeley MV60 Thirsk & Sowerby 02:33:38
372 Sarah Clarke LV40 U/A 02:38:03
373 Eleanor Williamson LV40 CFR 02:38:27
374 Brian Dearnaley MV60 Preston Harriers 02:41:56
375 Richard  Stokes MV50 FRA 02:42:06
376 Eileen Bates LV50 Preston Harriers 02:42:21
377 Rebecca  Simms LV40 Darwen Dashers 02:44:45
378 Lora Hird F U/A 02:51:18
379 Andrew Leedham MV40 U/A 02:51:23