Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/05/2017 – Batch Bash





  
Pos Name Category Club Time
1 Joshua Boyle U19B Ribble Valley Harriers 00:25:20
2 Duncan Birtwistle MSEN Telford AC 00:26:37
3 Paul Jones M45 Mercia 00:26:52
4 Robbie Cooper U19B Wenlock Olympians 00:27:32
5 Dominic Jones MSEN Mercia 00:27:42
6 William Kay U15B TAC 00:27:46
7 Pete Vale M40 Mercia 00:29:03
8 Virgil Barton M40 Barlick FR 00:29:15
9 Daniel Maskew MSEN Mercia 00:29:28
10 Matthew Yapp MU23 Ludlow Runners 00:29:56
11 Richard Bacon M40 TORQ 00:30:00
12 Sam Robson MSEN High Sports 00:30:05
13 Tom Foster M40 Mercia 00:30:11
14 Tim Kieniewicz MSEN Mercia 00:30:12
15 Matt Eardley MSEN Market Drayton RC 00:30:17
16 Mel Price W40 Mercia 00:30:23
17 Peter Jones M40 Oswestry Olympians 00:30:39
18 Graham Jones M60 Shrewsbury AC 00:30:48
19 Andy Watkins MU23 U/a 00:30:55
20 Sam Western U17B Bridgenorth AC 00:31:07
21 Alec Hough MSEN Mercia 00:31:16
22 Jack Agnew MU23 Mercia 00:31:31
23 Amy Partridge WU23 Mercia 00:31:40
24 Kevin Francis M50 Shrewsbury AC 00:31:47
25 Andrew Summers MSEN Bridgnorth RC 00:31:51
26 Daniel Brazier MSEN Tipton Harriers 00:32:25
27 Mark Agnew M50 Mercia 00:32:29
28 Daniel Vaughan MSEN Wolves & Bilston 00:32:40
29 Matthew Breakell MSEN High Sports 00:33:02
30 Henry Webb U17B Walton Chasers 00:33:03
31 Steve Cole M50 Mercia 00:33:07
32 Ed Davies M60 Mercia 00:33:09
33 David Mullin M45 Mercia 00:33:11
34 Mark Hill M50 Mercia 00:33:25
35 Daniel Hazell MSEN U/A 00:33:32
36 Nigel Taylor M50 Croft Ambrey 00:33:32
37 Joe Parker U19B Merica 00:34:13
38 Luke Moses U17B Telford AC 00:34:18
39 James Adney MSEN Mercia 00:34:28
40 Ian Lowe M45 Oswestry Olympians 00:34:43
41 Phil Edwards M45 U/A 00:35:21
42 Mike Streetly M50 Cuthbert 00:35:33
43 Bob Dredge M65 Mercia 00:35:44
44 Tom Yeomans M40 U/A 00:35:46
45 Simon Webb M40 U/A 00:35:52
46 Ross Corbett U17B Telford AC 00:35:57
47 Jacob Home U15B U/A 00:36:03
48 David Tozer M50 Bayston Hill Dodgers 00:36:11
49 Stephen Roberts M60 Oswestry Olympians 00:36:21
50 Ryan Fulford M40 U/A 00:36:34
51 Robert Sedgley M45 Tipton Harriers 00:36:40
52 Maurice Price M40 U/A 00:36:46
53 Anthony Nicholls M40 U/A 00:36:59
54 Alex Herron MSEN Wolves & Bilston 00:37:18
55 Irena Dale WSEN Croft Ambrey 00:37:20
56 William Dolding U19B Newport & Dist. 00:37:27
57 Mike Watton M55 U/A 00:37:35
58 David Gould M60 Mercia 00:37:43
59 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:37:49
60 John Taylor M50 Mercia 00:38:00
61 Charlie Sandells M40 Shropshire Shufflers 00:38:04
62 Clark Woodhall M40 Tipton Harriers 00:38:05
63 Tom Lote U17B Telford Ac 00:38:08
64 John Holland M55 Mercia 00:38:09
65 Deborah Millington W45 Wrekin RR 00:38:10
66 Tim Jones M55 Shropshire Shufflers 00:38:34
67 Oliver Rowe MSEN Mercia 00:38:40
68 Chris Westwood M45 Telford Harriers 00:38:42
69 Dave Nichols M65 Mercia 00:38:43
70 Andrew T Davies M65 Bridgnorth RC 00:38:48
71 Adrian Clark M50 Mercia 00:38:55
72 Steve Atherton M60 Ambleside AC 00:38:57
73 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 00:39:12
74 Guy Whitmarsh M70 Croft Ambrey 00:39:16
75 Calvin Wright M45 Shropshire Shufflers 00:39:19
76 Emma Kate Horne W45 U/A 00:39:26
77 Shaun Western M45 U/A 00:39:29
78 Wes Briscoe MSEN Bayston Hill Salad Dodgers 00:39:30
79 Stephen Bajic M55 Mercia 00:39:31
80 Gary Pearson M45 Croft Ambrey 00:39:33
81 Craig Teckoe M40 Wrekin RR 00:39:50
82 Michael Hadland M50 U/A 00:39:53
83 Laura Gale WSEN Bournville Harriers 00:40:03
84 Emma Morris WSEN Croft Ambrey 00:40:11
85 Stuart Richards M45 U/A 00:41:06
86 Jack Tavernor MSEN U/a 00:41:14
87 John Nightingale M45 U/A 00:41:14
88 Derek Doody M50 Bridgnorth RC 00:41:44
89 Aleksandar Vladimirov MSEN U/A 00:41:48
90 Owen Williams U19B Oswestry Olympians 00:41:48
91 Suzanne Powell W55 Croft Ambrey 00:41:52
92 Samantha Harper W40 Croft Ambrey 00:41:53
93 Joshua Selby U15B U/A 00:42:12
94 John Selby M50 U/a 00:42:13
95 Ifan Jones M50 Maldwyn Harriers 00:42:20
96 Joanne Tilsy WSEN Croft Ambrey 00:42:30
97 Lisa Austin W50 Croft Ambrey 00:42:36
98 Matthew Day M40 U/A 00:42:53
99 Kevin Sandwith MSEN U/A 00:43:03
100 Adam Bashir U17B Halesowen A&CC 00:43:12
101 Tom Davies M65 Croft Ambrey 00:43:16
102 Paul Fotheringham M60 U/A 00:43:22
103 Douglas Craig M55 UCH 00:43:31
104 Phil Weber M40 Amazing Feet 00:43:43
105 Paul Baskeyfield M55 Ludlow Runners 00:43:47
106 Biddy Cole W50 Mercia 00:44:04
107 Richard Paddock M55 Mercia 00:44:05
108 James Jones M40 Mercia 00:44:35
109 Carol Powell W45 Croft Ambrey 00:44:36
110 Phil Hadland M55 Mercia 00:44:37
111 Adam Hill MSEN U/A 00:45:04
112 Charlie Holland M60 Shropshire Shufflers 00:45:26
113 Michael Burton M60 LDWA 00:46:14
114 Carl Gayle M40 Tipton Harriers 00:46:55
115 Tracey Hughes W45 Maldwyn 00:47:57
116 Richard Robinson MSEN Bayston Hill Dodgers 00:48:39
117 Graham Doull M65 New Zealand 00:49:02
118 Tracy Craig W50 U/A 00:49:25
119 Emiliya Decheva WSEN U/A 00:49:25
120 Josephine Fotheringham W55 U/A 00:50:36
121 Margaret Connarty W40 Shropshire Shufflers 00:54:45
122 Jayne Turner W45 U/A 00:55:23
123 Phil Clarke M55 Mercia 00:55:24
124 Ann Baskeyfield W55 Ludlow Runners 00:56:47
125 Julie Roberts W55 Bridgnorth RC 00:58:26
126 Lesley Pymm W60 Bournville Harriers 01:01:29