Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

23/05/2017 – Totley Moor





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Franklin Msen Totley A.C. 00:42:50
2 Matt Elkington Mu23 Dark Peak 00:42:55
3 Josh Williams Msen Dark Peak 00:43:46
4 Nathan Lawson Mu23 Sh.U.O.C 00:43:52
5 Billy Cartwright Msen Matlock A.C. 00:44:32
6 Martin Dawson M40 North Derbyshire R.C. 00:45:27
7 Max Wainwright Mu23 Sh.U.O.C 00:46:04
8 Daniel Mitchell Msen Dark Peak 00:46:06
9 Bart Shaw Msen Totley A.C. 00:46:13
10 Ben Rothery Mu23 U.O.S. Mountaineering Club 00:47:11
11 Jacob Boyle Mu23 Barlick Fell Runners 00:47:21
12 Jordan Street Msen Clowne Road Runners 00:47:23
13 Thomas Beaumont Mu23 Totley A.C. 00:47:47
14 Kenny Malton Msen Shelton Striders 00:48:00
15 Paul Sorrell M40 Ripley R.C. 00:48:10
16 Neil Stabbs M40 00:48:25
17 Matthew Nichols Msen 00:48:44
18 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:48:57
19 Dan Hardy Msen Totley A.C. 00:49:07
20 Mathew Sedgewick M40 Totley A.C. 00:49:15
21 Richard Smith Msen 00:49:18
22 Colin Osborne M40 Totley A.C. 00:49:23
23 Philip Morris Msen Handsworth Roadhogs 00:49:32
24 Megan Wilson Wsen Dark Peak 00:49:35
25 Ian Ridgeway Msen 00:49:44
26 Austin Frost M40 Dark Peak 00:49:54
27 John Evans M40 Beeston A.C. 00:50:34
28 Chris Leach Msen North Derbyshire R.C. 00:50:34
29 Richard Bradbury M40 Matlock A.C. 00:50:58
30 David Best Msen 00:51:00
31 John Prannock Msen Porter Valley Plodders 00:51:10
32 James Halse Msen Dark Peak 00:51:20
33 Alex Moore Msen Sh.U.O.C 00:51:38
34 Ian Capleton Msen Dark Peak 00:51:42
35 Samuel Heap Msen Team Outside 00:51:43
36 Alex Heron Msen Beeston A.C. 00:51:58
37 Kieran Shanahan Msen 00:52:01
38 Ben Stoker Mu23 U.O.S. Mountaineering Club 00:52:09
39 Grant Shiels Msen Long Eaton R.C. 00:52:36
40 Adam Brooks M40 Steel City Striders 00:52:38
41 Patrick Dawson Msen 00:53:02
42 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:53:08
43 Dean Taylor M40 Ripley R.C. 00:53:10
44 Thomas Smith Msen Dark Peak 00:53:23
45 Jon Osborne Msen 00:53:25
46 Andrew Mothershaw Wsen Beeston A.C. 00:53:26
47 Michael Sas Msen 00:53:32
48 Adam Clarke Msen 00:53:37
49 Richard Snowden M40 Totley A.C. 00:53:37
50 Joel Siddall Msen North Derbyshire R.C. 00:53:39
51 Miles Robert Hughes Winter M40 North Derbyshire R.C. 00:53:41
52 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 00:53:49
53 Sally Fawlett Wsen Dark Peak 00:53:52
54 Nick Goddard Msen 00:53:55
55 Warren Hayes M50 Porter Valley Plodders 00:54:03
56 Michael Taylor M40 Fat Boys R.C. 00:54:09
57 Philip Morgan M40 Killamarsh Kestrels 00:54:11
58 Mark Lay M40 Long Eaton R.C. 00:54:15
59 Dan Cook M40 Steel City Striders 00:54:25
60 Ben Riley Msen 00:54:39
61 Andrew Hunter M40 Beeston A.C. 00:54:45
62 Paul Firth Msen 00:54:52
63 Chris Duncan Msen 00:54:55
64 Graham Worsfold Msen Clowne Road Runners 00:54:58
65 Tim Gleeson M40 Handsworth Roadhogs 00:55:05
66 Philip Knapton M40 Sheffield Running Club 00:55:14
67 Jenny Featherstone Wsen Totley A.C. 00:55:16
68 Despina Berdeni Wsen Totley A.C. 00:55:20
69 Peter Durkin M40 00:55:37
70 Liam Sas Msen 00:55:46
71 Dan Bewich Msen 00:55:47
72 Steve Adams M50 Dark Peak 00:55:48
73 Tamsin Moran Wu23 Sh.U.O.C 00:55:59
74 Daivd Hazelton M40 Clowne Road Runners 00:56:17
75 Michael Smith M40 Dallum R.C. 00:56:26
76 Jade Bowling Wsen University Of Sheffield A.C. 00:56:35
77 Bob Foreman M50 Matlock A.C. 00:56:40
78 John Thompson M40 Fat Boys R.C. 00:56:46
79 Claire Howard W40 Totley A.C. 00:56:48
80 Michael Timm M50 Steel City Striders 00:57:01
81 Eleanor Lunt Wsen Long Eaton R.C. 00:57:30
82 Adrian Fisher M40 Dark Peak 00:57:35
83 Joe Buckman Msen Steel City Striders 00:57:41
84 Caz Kay Wsen Totley A.C. 00:58:00
85 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:58:14
86 Michael Bamford Msen 00:58:17
87 Annette Haines Wsen 00:58:24
88 Ian Stinson M40 Steel City Striders 00:58:27
89 Graeme Schofield Msen 00:58:46
90 Catherine Wilson Wsen Beeston A.C. 00:58:48
91 Bernard Lewis M50 Southwell R.C. 00:58:52
92 David Wass M50 Worksop Harriers 00:58:55
93 Stephen Moss M40 North Derbyshire R.C. 00:59:03
94 Clive Waddington M40 Totley A.C. 00:59:11
95 Joseph Allan Wall M50 00:59:28
96 Chris Caroe M40 00:59:33
97 Lee Weatherall M40 Kimberworth Striders 00:59:39
98 Dave Lodwick M50 Roadhoggs Leicester Ac 00:59:45
99 Amy Macfarlane Wu23 U.O.S. Mountaineering Club 00:59:48
100 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 01:00:09
101 Ed Brown M40 York Knowesmire 01:00:15
102 Penny Sadler W40 Totley A.C. 01:00:21
103 Stewart Kemp M60 Dark Peak 01:00:25
104 Michael Bourne M50 Dark Peak 01:00:26
105 Alison Wainwright W40 Dark Peak 01:00:31
106 Simon Palmer M40 01:00:33
107 Nick Hudson M50 01:00:34
108 James Pace M40 Tideswell R.C. 01:00:35
109 Rachel Steen Wsen Totley A.C. 01:00:37
110 Tim Jayes M40 Kimberley Striders 01:00:37
111 Rebecca Shutt Wu23 Steel City Striders 01:00:38
112 Nick Morris Msen Handsworth Roadhogs 01:00:43
113 Kenny Turner M50 Dark Peak 01:00:45
114 Rob Moore M50 Dark Peak 01:00:53
115 Will Day M40 Dark Peak 01:01:01
116 Clive Smith Msen 01:01:16
117 Paul Hulbert M40 Fat Boys R.C. 01:01:26
118 Michael Cooper M40 01:01:34
119 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 01:01:41
120 Mick Moorhouse M60 Matlock A.C. 01:01:46
121 James Crossland M40 01:01:50
122 Dan Marshall Msen 01:01:51
123 Andrew Reid Msen Porter Valley Plodders 01:01:57
124 Matthew Chenery M40 01:02:05
125 Paul Keen M60 Dark Peak 01:02:08
126 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:02:17
127 Paul Greenwood M40 Kimberworth Striders 01:02:25
128 Tom Boddington M40 01:02:27
129 Steve Wickham M60 Erewash Valley R.C. 01:02:41
130 Phil Howson M40 Steel City Striders 01:02:48
131 Craig Ward M40 Danum Harriers 01:02:50
132 Julian Winter Msen 01:02:54
133 Richard Manterfield Msen 01:02:55
134 Kate Turner Wsen Totley A.C. 01:03:00
135 David Beel Msen Steel City Striders 01:03:04
136 Pat Goodall W60 Totley A.C. 01:03:07
137 Richard Ward Msen Sinfin R.C. 01:03:22
138 Shaun Higginbottom Msen 01:03:23
139 Darren Maher M50 Steel City Striders 01:03:25
140 Mark Platton M50 Steel City Striders 01:03:27
141 Richard Corker M50 North Derbyshire R.C. 01:03:31
142 Tom Ricketts M50 Totley A.C. 01:03:43
143 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 01:03:52
144 Chris Willis Msen Steel City Striders 01:03:54
145 Joshua Chambers Msen U.O.S. Mountaineering Club 01:03:56
146 Judith Havenhand W40 01:04:01
147 Darren Eccles M40 01:04:04
148 Jacqui Herring W40 01:04:13
149 Emma Dent W40 Totley A.C. 01:04:17
150 John Malcolm M50 North Derbyshire R.C. 01:04:28
151 Colin Smith M50 South Yorkshire Orienteers 01:04:34
152 Daniel Spencer Msen 01:04:48
153 Catherine Buckley Wsen Totley A.C. 01:04:58
154 Anthony Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 01:05:01
155 Claire Chapman W40 Kimberworth Striders 01:05:06
156 Danielle Watson Wsen Erewash Valley R.C. 01:05:12
157 Richard Sayers Msen Steel City Striders 01:05:18
158 Peter Stanley M50 Penistone Footpath Runners 01:05:23
159 Frederick Getz M60 01:05:25
160 Andy Green M50 Steel City Striders 01:05:26
161 Emma Shepherd Wsen Totley A.C. 01:05:36
162 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 01:05:48
163 Jo Pearce Wsen 01:06:02
164 Steve Garner M50 01:06:04
165 Scott Blanks M40 Totley A.C. 01:06:06
166 Lola O'Brien Wsen 01:06:10
167 Alexander Arblaster Msen Steel City Striders 01:06:11
168 Pete Tanker M50 01:06:11
169 Peter Grover M50 01:06:16
170 Richard Bulmer M40 Totley A.C. 01:06:22
171 Tom Briggs M40 01:06:24
172 Aron Harrison Msen 01:06:38
173 Will Doole Msen 01:06:40
174 David Bollington M40 Dark Peak 01:07:02
175 Mark Halsey M40 Buxton Ac 01:07:06
176 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 01:07:14
177 Fiona Newman W40 01:07:25
178 Helen Ashfield Wsen 01:07:26
179 Matt Ridge M40 Totley A.C. 01:07:31
180 Lizzie Rawson Wu23 Fat Boys R.C. 01:07:34
181 Hetty Key Wsen 01:07:48
182 Paul White M50 01:07:50
183 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C. 01:07:53
184 Richard Purdy M40 Danum Harriers 01:07:54
185 David Blakeman Msen 01:07:56
186 Rachel Biggin W40 Totley A.C. 01:07:59
187 Paul Stevenson M50 Long Eaton R.C. 01:08:02
188 Mel Mccart M50 01:08:14
189 Phil Hughes-Nargborough M50 North Yorks Moors A.C. 01:08:24
190 Tamara Mitchell Wsen Totley A.C. 01:08:26
191 Francesca Rooker Wsen 01:08:28
192 Michael Stubbs M40 01:08:40
193 Lauren Deacon Wsen Totley A.C. 01:08:49
194 Jane Kirkby Wsen Totley A.C. 01:08:52
195 Steffan Saunders M40 01:09:00
196 Robert Savage M40 01:09:13
197 Charlotte Green Wsen Beeston A.C. 01:09:15
198 Seamus Carroll M50 North Derbyshire R.C. 01:09:16
199 Simon Berry M50 01:09:22
200 Colin Hardy M40 Steel City Striders 01:09:24
201 Simon Wiles M50 Steel City Striders 01:09:26
202 James Wetton Msen 01:09:30
203 Andrea Callaghan W40 01:09:36
204 Suzie Lovell Wsen 01:09:41
205 Kevin Parcer M50 North Derbyshire R.C. 01:09:48
206 Bernice Nixon W60 Penistone Footpath Runners 01:09:51
207 Ian Ankers M60 Staffordshire Moorlands A.C. 01:10:08
208 Cheryl Hague W40 Handsworth Roadhogs 01:10:24
209 Matthew Barraclough M40 01:10:26
210 Roz Massey Wsen Totley A.C. 01:10:33
211 David Ayrton M40 Totley A.C. 01:10:37
212 Maeve Largey Wsen Smiley Paces 01:10:39
213 Samantha Weatherall W40 Kimberworth Striders 01:10:42
214 Mark Jackson M50 Matlock A.C. 01:10:46
215 Kylie Mcateer W50 Totley A.C. 01:10:51
216 Michael Priestman Msen Sheffield Hash House Harriers 01:11:02
217 John Edmunds M50 Dark Peak 01:11:08
218 Paul Foot M40 Totley A.C. 01:11:20
219 Louise Lowe W40 Clowne Road Runners 01:11:24
220 Matthew Zwadzki M40 Steel City Striders 01:11:25
221 Erwin Van Vroenhoven M40 01:11:27
222 Dan Goodwin M40 Redhill R.R. 01:11:28
223 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:11:32
224 David Ralph M50 Holme Pierrepont R.C. 01:11:34
225 Colin White M70 Totley A.C. 01:11:36
226 Colin Bostock M60 Long Eaton R.C. 01:11:37
227 Richard Smith Msen 01:11:38
228 Chloe Turton Wsen 01:11:43
229 Keith Lindley M60 Danum Harriers 01:12:21
230 Martin Binnie Msen 01:12:23
231 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:12:43
232 Lauren Penhaligan Wsen C.G.C.C 01:12:55
233 Michelle Needham Wsen Clowne Road Runners 01:13:00
234 Sue Smith W50 Sheffield Triatholon Club 01:13:03
235 Laura Hogg Wsen Steel City Striders 01:13:07
236 Kim Russon W40 Totley A.C. 01:13:33
237 Andrew Charlesworth Msen 01:13:34
238 Elizabeth Bridgen W40 Erewash Valley R.C. 01:13:43
239 Justine Fraser Wsen 01:13:44
240 Cath Wheen W50 Smiley Paces 01:13:46
241 Elizabeth Lakin Wsen Long Eaton R.C. 01:14:15
242 Andrew Robinson Msen Handsworth Roadhogs 01:14:23
243 Paul Page M40 Beeston A.C. 01:14:26
244 Camilla Mercer Wsen Worksop Harriers 01:14:41
245 Alex Gill Msen Handsworth Roadhogs 01:14:52
246 Julie King W40 Clowne Road Runners 01:15:09
247 Robert Heminway Msen 01:15:10
248 Vicki Beckitt Wsen Kimberworth Striders 01:16:09
249 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 01:16:29
250 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:16:54
251 Henrk Getz M60 01:17:02
252 Jonathan Proctor Msen 01:17:15
253 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:18:24
254 Steve Terry M60 Totley A.C. 01:19:44
255 Andy Horsfall Msen Handsworth Roadhogs 01:20:28
256 Debbie Mccart W50 01:20:34
257 Adele Morris W50 Kimberworth Striders 01:20:37
258 Stewart Benfield M50 Rear Gunners 01:21:14
259 Kelvin Rampton M40 01:22:03
260 Caroline Wickham W50 Erewash Valley R.C. 01:24:30
261 Sally Staveley W50 Worksop Harriers 01:25:11
262 James Clayton M40 Wolds Veterans 01:25:51
263 Jane Hughes W50 Totley A.C. 01:27:18
264 Kerry Dickinson W40 Worksop Harriers 01:29:45
265 Richard Garton M50 Steel City Striders 01:36:18