Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/05/2017 – Tigers Todger





  
Pos Name Category Club Time
1 Matthew Elkington MU23 Dark Peak 00:31:50
2 Jake Lane MSEN Totley A.C. 00:31:53
3 Martin Dawson M40 North Derbyshire R.C. 00:31:59
4 Oliver Williams MU23 University Of Sheffield 00:32:50
5 Max Wainwright MU23 Dark Peak 00:33:47
6 Paul Fauset M40 Dark Peak 00:33:49
7 Craig Taylor MSEN Holme Pierrepont R.C. 00:33:51
8 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:33:55
9 Gareth Phoenix M40 Hallamshire Harriers 00:33:58
10 Neil Stabbs M40 York Knavesmire 00:34:02
11 Stephen Pope M50 Totley A.C. 00:34:11
12 Michael Tonkins MSEN Porter Valley Plodders 00:34:31
13 Kieran Allanson MSEN Achille Raiti CC 00:34:39
14 Aidan Linskill MSEN Totley A.C. 00:34:48
15 Stuart Vas MSEN 00:34:52
16 Mike Nolan M40 Dark Peak 00:34:55
17 Philip Morris MSEN Handsworth Roadhogs 00:34:59
18 Simon Dixon M40 Dark Peak 00:35:07
19 Alex Moore MSEN University Of Sheffield 00:35:26
20 Mathew Sedgwick M40 Totley A.C. 00:35:30
21 Mark Anderson MSEN Totley A.C. 00:35:33
22 John Brannock MSEN Porter Valley Plodders 00:35:38
23 Douglas Wilders MSEN Dark Peak 00:35:43
24 Thomas Beaumont MSEN Totley A.C. 00:35:45
25 John Evans M40 Beeston A.C. 00:35:53
26 Scott Berr MSEN 00:35:55
27 Doug Banks MSEN Steel City Striders 00:36:06
28 Austin Frost M40 Dark Peak 00:36:12
29 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners 00:36:19
30 Simon Holmes MSEN 00:36:35
31 Bradley Stone M40 Matlock A.C. 00:36:36
32 Daniel Rawson MSEN Beeston A.C. 00:36:39
33 Philip Morgan M40 Killamarsh Kestrels 00:36:43
34 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:36:49
35 Mario Rocchelli MSEN Long Eaton R.C. 00:36:54
36 Luke Siggs MSEN 00:36:57
37 Peter Davies MSEN Dark Peak 00:37:06
38 Jon Osborne MSEN 00:37:23
39 David Yates MSEN 00:37:25
40 Rob Owen M50 Totley A.C. 00:37:28
41 Alex Heron MSEN Beeston A.C. 00:37:32
42 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:37:36
43 Andrew Hunter M40 Beeston A.C. 00:37:47
44 Colin Lynch M40 Totley A.C. 00:37:53
45 Mark Goodison M50 Totley A.C. 00:37:56
46 Paul Firth MSEN 00:38:06
47 Chris Duncan MSEN 00:38:09
48 Anthony Squire MSEN Holme Pierrepont R.C. 00:38:11
49 Ian Shaw M50 Fat Boys R.C. 00:38:13
50 Tom Bassindale M40 Steel City Striders 00:38:17
51 Chris Jordan M40 Belper Harriers 00:38:21
52 Justin Lewis MSEN 00:38:26
53 Tim Gleeson M40 Handsworth Roadhogs 00:38:30
54 Michael Taylor M40 Fat Boys R.C. 00:38:31
55 Adam Brown MSEN Steel City Striders 00:38:36
56 Dom Tomes MSEN 00:38:55
57 Andrew Mothershaw MSEN Beeston A.C. 00:39:03
58 Michael Timm M50 Steel City Striders 00:39:15
59 Matt Reed M40 Sheffield Triathlon Club 00:39:18
60 Philip Knapton M40 Sheffield Running Club 00:39:22
61 Paul Griffiths M40 Formula One Circuit Crew 00:39:28
62 Joseph Buckman MSEN Steel City Striders 00:39:31
63 David Hazelton M40 Clowne Road Runners 00:39:38
64 Warren Hayes M50 Porter Valley Plodders 00:39:47
65 Mark Lay M40 Long Eaton R.C. 00:39:49
66 Alistair Reid MSEN 00:39:51
67 Brendan Moore MSEN Ilkeston R.C. 00:39:52
68 Despina Berdeni WSEN Totley A.C. 00:39:56
69 Andrew Fry MSEN Sheffield Hash House Harriers 00:40:01
70 Adam Clarke MSEN 00:40:06
71 Tyrrell Basson M40 Dark Peak 00:40:09
72 Claire Howard W40 Totley A.C. 00:40:15
73 Philip Kelly M40 Totley A.C. 00:40:24
74 Lesley Latchem W40 Penistone Footpath Runners 00:40:30
75 Caz Kay WSEN Totley A.C. 00:40:41
76 Richard Chisem MSEN 00:40:45
77 Nick Brimacombe MSEN Totley A.C. 00:40:46
78 Nick Baynes M40 Fat Boys R.C. 00:40:48
79 Jim Paxman M50 Dark Peak 00:40:48
80 Daniel Bewick MSEN 00:40:50
81 Annette Haines WSEN 00:40:56
82 James Isherwood M40 Beeston A.C. 00:40:59
83 Bob Foreman M50 Matlock A.C. 00:41:07
84 Aragorn Jones MSEN 00:41:27
85 John Tomlinson M40 Penistone Footpath Runners 00:41:29
86 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:41:35
87 John Rawlinson M40 Steel City Striders 00:41:46
88 Paul Hulbert M40 Fat Boys R.C. 00:41:49
89 Kenny Turner M50 Dark Peak 00:41:52
90 Matthew Chenery M40 00:41:53
91 Steve Parkes MSEN 00:41:59
92 Glenn Darley M40 Sheffield Triathlon Club 00:42:06
93 Richard Downs M40 Totley A.C. 00:42:16
94 David Beel MSEN Steel City Striders 00:42:32
95 Penny Sadler W40 Totley A.C. 00:42:33
96 Chris Carne M40 00:42:35
97 Alison Barrett W40 Steel City Striders 00:42:37
98 James Crossland M40 00:42:44
99 Mike Cooper M40 00:42:45
100 Simon Palmer M40 00:42:48
101 Nick Woffenden MSEN 00:42:51
102 Sergei Shkil MSEN Steel City Striders 00:42:54
103 Clint Warburton M40 Beeston A.C. 00:43:00
104 Allen Williams M50 00:43:03
105 Mike Annett M50 00:43:05
106 Fabian Frie MSEN 00:43:09
107 Andrew Battye M60 Woodstock Harriers 00:43:10
108 Roger Spence M40 Holme Pierrepont R.C. 00:43:13
109 Paul Wright MSEN Danum Harriers 00:43:14
110 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:43:17
111 Stewart Kemp M60 Dark Peak 00:43:21
112 Ruth Brandon W40 Holme Pierrepont R.C. 00:43:24
113 Joshua Griffiths MSEN 00:43:25
114 Ant Harris M40 Fat Boys R.C. 00:43:30
115 Rob Moore M50 Dark Peak 00:43:33
116 Gemma Scougal WSEN Clowne Road Runners 00:43:34
117 Martyn Jones M40 Dark Peak 00:43:39
118 Steve Wickham M60 Erewash Valley R.C. 00:43:41
119 Jane Crowson W50 Dark Peak 00:43:45
120 Nathaniel Mchugh M40 Steel City Striders 00:43:46
121 Michael Laycock MSEN 00:43:52
122 Victoria King W40 Dark Peak 00:43:56
123 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:44:02
124 Jeremy Windsor M40 Fat Boys R.C. 00:44:05
125 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 00:44:07
126 Mick Moorhouse M60 Matlock A.C. 00:44:11
127 Ann Gould WSEN Holme Pierrepont R.C. 00:44:12
128 Rob Willis M40 Totley A.C. 00:44:13
129 Julie Nolan W40 Dark Peak 00:44:17
130 Darren Eccles M40 00:44:22
131 Jade Rogas WU23 00:44:24
132 Sheona Schofield WSEN Totley A.C. 00:44:29
133 Jon Barton M40 00:44:40
134 Will Doole MSEN 00:44:46
135 Eleanor Lunt WSEN Long Eaton R.C. 00:44:47
136 Richard Corker M50 North Derbyshire R.C. 00:44:50
137 Christopher Allen M50 Holme Pierrepont R.C. 00:44:51
138 Richard Ward MSEN Sinfin R.C. 00:44:58
139 Pete Tanker M50 00:45:00
140 Simon Elliott M60 Beeston A.C. 00:45:01
141 Chris Howe MSEN 00:45:06
142 Jacqui Herring W40 00:45:07
143 David Bollington M40 Dark Peak 00:45:08
144 Scott Banks M40 00:45:09
145 Gordon Pal MSEN 00:45:10
146 Frederick Getz M60 00:45:14
147 Stephen Doherty M40 Steel City Striders 00:45:19
148 Darren Bristow M40 Hallamshire Harriers 00:45:22
149 Rachel Charles W40 00:45:34
150 Helen Ashfield WSEN 00:45:40
151 Corin Leach WSEN Totley A.C. 00:45:43
152 Jason Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 00:45:48
153 Craig Ward M40 Danum Harriers 00:45:49
154 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:45:50
155 Jacqui Trudgill W40 00:45:52
156 Damien Herbert M40 Sheffield Striders 00:45:59
157 David Lewis M40 Long Eaton R.C. 00:46:00
158 Anthony Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 00:46:06
159 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:46:07
160 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:46:08
161 Fiona Fullwood WSEN Dark Peak 00:46:11
162 Elizabeth Doole WSEN 00:46:12
163 Dan Nightingale M40 Ravenshead Runners 00:46:13
164 Steve Hattersley M40 Clowne Road Runners 00:46:19
165 Lauren Deacon WSEN Totley A.C. 00:46:21
166 Mark Wilson M50 Totley A.C. 00:46:27
167 Michael Stubbs M40 F.R.A. 00:46:34
168 Roger Watson M40 Steel City Striders 00:46:35
169 Richard Martin MSEN 00:46:36
170 Jeni Harvey WSEN Steel City Striders 00:46:37
171 Rachel Biggin W40 Totley A.C. 00:46:39
172 Louise Lowe W40 Clowne Road Runners 00:46:42
173 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners 00:46:43
174 David Walker M50 00:46:51
175 Louise Goodhill W40 Totley A.C. 00:46:52
176 Robert Elliot MSEN 00:46:58
177 Fliss Milner W50 Dark Peak 00:46:59
178 Amanda Hibbert W50 Holme Pierrepont R.C. 00:47:03
179 Clare Howarth WSEN Totley A.C. 00:47:05
180 Sian Mead W50 Totley A.C. 00:47:06
181 Helen Wright WSEN Penistone Footpath Runners 00:47:08
182 Sarah Walch WSEN Penistone Footpath Runners 00:47:11
183 Helen Cain WSEN Steel City Striders 00:47:12
184 Adrian Moss M50 Steel City Striders 00:47:14
185 Jackie Welburn WSEN Beeston A.C. 00:47:15
186 Rob Home MSEN 00:47:17
187 Trevor Stevens M60 Belper Tri-club 00:47:20
188 Roz Massey WSEN Totley A.C. 00:47:21
189 Gina Granger W40 Holme Pierrepont R.C. 00:47:27
190 Anton Newell M40 Sutton-in-Ashfield Harriers 00:47:31
191 Steve Garner M50 00:47:34
192 John Edmunds M50 Dark Peak 00:47:37
193 Andrew Foster M50 Clowne Road Runners 00:47:43
194 Daniel Gaunt MSEN St Theresa's AC 00:47:46
195 Mel McCart M50 00:47:49
196 Lucy Turner WSEN Totley A.C. 00:48:01
197 Paul Hurrell M50 00:48:04
198 Nicola Combs WSEN Sheffield Triathlon Club 00:48:07
199 Helen Rawson WSEN Beeston A.C. 00:48:14
200 Matt Ridge M40 Totley A.C. 00:48:15
201 Martin Carpenter M50 North Derbyshire R.C. 00:48:19
202 Lewis Lee M40 00:48:21
203 Richard Purdy M40 Danum Harriers 00:48:24
204 David Watkinson M50 Ravenshead Runners 00:48:25
205 Seamus Carroll M50 North Derbyshire R.C. 00:48:31
206 Clare Gardiner WSEN 00:48:34
207 Dave Raby MSEN 00:48:35
208 Jon Heathfield M50 Dark Peak 00:48:39
209 Martin Binnie MSEN 00:48:54
210 Louise Gill WSEN Handsworth Roadhogs 00:49:07
211 Keith Lindley M60 Danum Harriers 00:49:09
212 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 00:49:14
213 Mick Fowler M60 00:49:20
214 Victoria Hawkins W40 Steel City Striders 00:49:23
215 Alex Gill MSEN Handsworth Roadhogs 00:49:34
216 Charlotte Geeson WSEN Beeston A.C. 00:49:35
217 Lisa Robinson WSEN Redhill R.R. 00:49:41
218 Guy Barwell MSEN Beeston A.C. 00:49:45
219 Mark Jackson M50 Matlock A.C. 00:49:46
220 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C. 00:49:48
221 Kylie Mcateer W50 Totley A.C. 00:49:51
222 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:49:55
223 David Arundale M60 Dark Peak 00:49:58
224 Paul Morris M50 00:50:01
225 Les Thurston M60 Matlock A.C. 00:50:09
226 Mark Yates MSEN Totley A.C. 00:50:12
227 Elizabeth Lakin WSEN Long Eaton R.C. 00:50:18
228 Rachel Toplis WSEN Long Eaton R.C. 00:50:19
229 Jeremy Brayshaw M70 Totley A.C. 00:50:23
230 Robert Savage M40 00:50:25
231 Colin White M70 Totley A.C. 00:50:40
232 Jo Chalmers W40 Holme Pierrepont R.C. 00:50:49
233 David Masters M60 00:50:53
234 Joe Shrewsbury MSEN 00:51:01
235 Anne Wisdom WSEN 00:51:02
236 Andrew Robinson MSEN Handsworth Roadhogs 00:51:05
237 Paul Bourne M40 Porter Valley Plodders 00:51:10
238 Suzie Lovell WSEN 00:51:17
239 Colin Bostock M60 Long Eaton R.C. 00:51:32
240 Lauren Penhaligan WSEN CGCC 00:51:38
241 Matthew Barraclough M40 00:51:40
242 Claire Conway WSEN Totley A.C. 00:51:41
243 Aron Harrison MSEN 00:51:48
244 Kim Russon W40 Totley A.C. 00:51:54
245 Justine Fraser WSEN 00:52:04
246 Steven Taylor M40 00:52:07
247 Nicola Sewell W50 Smiley Paces 00:52:24
248 Cath Wheen W50 Smiley Paces 00:52:25
249 Paul Stevenson M50 Long Eaton R.C. 00:52:34
250 Sally Nevitt WSEN Totley A.C. 00:52:35
251 Jennie Shrewsbury WSEN 00:52:37
252 Rosalind Etherington WSEN 00:52:39
253 Paul Page M40 Beeston A.C. 00:52:41
254 Ross Walker MSEN 00:52:43
255 Thomas Mccart MSEN Steel City Striders 00:53:00
256 Lisa Smith W40 Beeston A.C. 00:53:07
257 Rebecca Boston WSEN Totley A.C. 00:53:10
258 Adele Morris W50 Kimberworth Striders 00:53:38
259 Andy Horsfall MSEN Handsworth Roadhogs 00:53:50
260 James Clayton M40 Wolds Veterans 00:54:05
261 Katy Taylor WSEN Clowne Road Runners 00:54:40
262 Cressida Pearce W50 Totley A.C. 00:55:15
263 Henryk Getz M60 00:55:17
264 Emma Armitage W60 00:56:48
265 Helen Elleker W60 City Of Sheffield A.C. 00:56:54
266 Maddy Collinge W60 Mansfield Harriers 00:57:35
267 Peter Collinge M60 Ripley R.C. 00:57:36
268 Caroline Wickham W50 Erewash Valley R.C. 00:57:42
269 Suzanne Leusby WSEN Clowne Road Runners 00:57:46
270 Phil Gregory M40 Tideswell R.C. 00:58:16
271 Jim McIntosh M50 Clowne Road Runners 00:58:18
272 Graham Sheen M60 Clowne Road Runners 00:58:42
273 Debbie McCart W50 00:58:58
274 Peter Sturgess M50 Long Eaton R.C. 00:59:36
275 David Hopgood MSEN Danum Harriers 00:59:42
276 Helen Clarke W50 Totley A.C. 01:00:23
277 Diane Clewes W50 Totley A.C. 01:00:25
278 Blanc Quigley M40 Steel City Striders 01:00:26
279 Lindsay Evans W40 Totley A.C. 01:00:27
280 Richard Garton M50 Steel City Striders 01:01:11
281 Anna Cooper WSEN 01:01:27
282 Fiona Newman W40 01:01:28
283 Amanda Chang WSEN Beeston A.C. 01:01:37
284 Tara Ricketts WSEN Holme Pierrepont R.C. 01:04:53
285 Ndiarka Mbodji W40 Beeston A.C. 01:07:22
286 Michelle Softley W40 Handsworth Roadhogs 01:07:38
287 Geoff Nichols M60 Dark Peak D.N.F.