Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/04/2017 – Caradoc Classic





  
Pos Name Category Club Time
1 Duncan Birtwistle MSEN Telford AC 00:25:12
2 Robbie Cooper U19B Wenlock Olympians 00:25:14
3 Tim Werrett M45 Mercia 00:25:20
4 William Kay U15B TAC 00:25:31
5 Huw Davies MSEN Mercia 00:25:45
6 Simon Adney MSEN Mercia 00:25:56
7 Clive Morgan MSEN Maldwyn Harriers 00:26:12
8 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 00:26:15
9 Ian Grindley M50 Mercia 00:26:22
10 Richard Bacon M40 TORQ 00:26:28
11 Tom Roo MSEN Mercia 00:26:41
12 James Craig MSEN Mercia 00:26:50
13 Dave Saunders MSEN 00:26:58
14 Virgil Barton M40 Birlick FR 00:27:07
15 Tom Foster M40 Mercia 00:27:26
16 Daniel Brazier MSEN Tipton Harriers 00:27:29
17 Andrew Watkins MU23 00:27:35
18 Andy Davies M50 Mercia 00:27:40
19 Ed Morris M40 Shropshire Shufflers 00:27:52
20 Anthony Powell M40 Maldwyn Harriers 00:28:02
21 Graham Jones M60 Shrewsbury AC 00:28:12
22 Alec Hough MSEN Mercia 00:28:15
23 Robert Fox MSEN Shropshire Shufflers 00:28:20
24 Henry Webb U17B Walton Chasers 00:28:27
25 Paul Beeson M50 Maldwyn Harriers 00:28:32
26 Zoe Barber WSEN Mercia 00:28:37
27 Mark Agnew M50 Mercia 00:28:38
28 Luke Moses U17B Telford AC 00:28:59
29 Ian Lowe M45 Oswestry Olympians 00:29:07
30 Lily Higgins U19G Halesowen A&CC 00:29:18
31 John Taylor M50 Mercia 00:29:20
32 Steve Turk M45 Shrewsbury AC 00:29:24
33 Amy Partridge WU23 Mercia 00:29:29
34 James Adney MSEN Mercia 00:29:34
35 Kevin Sandwith MSEN 00:29:36
36 Matthew Wilkinson U17B Halesowen A&CC 00:29:49
37 David Mullin M45 Mercia 00:29:53
38 Matthew Breakell MSEN 00:29:58
39 Gary Pearson M45 Croft Ambrey 00:29:59
40 Daniel Vaughan MSEN Wolves & Bilston 00:30:01
41 Adam Hill MSEN 00:30:15
42 Ed Davies M60 Mercia 00:30:33
43 Tom Yeomans M40 00:30:55
44 Alex Stephenson MSEN Cobra R&T 00:31:07
45 Tim Parker M55 Mercia 00:31:14
46 Bryan Arthur M50 Maldwyn Harriers 00:31:20
47 David Daniels M60 Cobra RC 00:31:23
48 Richard Amos MSEN Bridgnorth RC 00:31:27
49 Guy Holloway M40 Bayston Hill Salad Dodgers 00:31:38
50 Alex Herron MSEN Wolves & Bilston 00:31:40
51 Wes Briscoe MSEN Bayston Hill Salad Dodgers 00:31:51
52 John Selby M50 00:31:55
53 Martin Green M60 Maldwyn 00:32:05
54 Amber Cadman-Gibb U17G Mercia 00:32:09
55 Paul Cadman M50 Mercia 00:32:10
56 Lucie Tait-Harris W40 Telford AC 00:32:14
57 Suzanne Kapitanec WSEN Mercia 00:32:19
58 Robert Sedgley M45 Tipton Harriers 00:32:22
59 Stuart Robinson MSEN Telford Harriers 00:32:25
60 Maurice Price M40 00:32:32
61 Mark Whincup M45 Tipton Harriers 00:32:34
62 Glen Davies M60 Mercia 00:32:38
63 Maryke Fox W40 Mercia 00:32:42
64 Charlotte Hayward-Prince WSEN Bayston Hill Dodgers 00:32:44
65 David Tozer M50 Bayston Hill Dodgers 00:32:50
66 Tom Lote U17B Telford Ac 00:33:11
67 Paul Spriggs M45 Wrekin RR 00:33:19
68 Anthony Nicholls M40 00:33:29
69 Tim Jones M55 Shropshire Shufflers 00:33:32
70 Deborah Millington W45 Wrekin RR 00:33:35
71 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 00:33:40
72 Craig Teckoe M40 Wrekin RR 00:34:04
73 Laura Gale WSEN Bournville Harriers 00:34:16
74 Chris Lock M40 Bayston Hill Salad Dodgers 00:34:26
75 Chris Westwood M45 Telford Harriers 00:34:27
76 Clare Baker WSEN 00:34:34
77 Kirsty Briggs W40 Mercia 00:34:38
78 Julian Hart M45 Cobra R&T 00:34:49
79 Stuart Richards M45 00:34:50
80 Adrian Clark M50 Mercia 00:34:58
81 Ross Corbett U17B Telford Harriers 00:35:10
82 Nicholas Evans M50 00:35:11
83 Stephen Davis MSEN Telford Harriers 00:35:13
84 John Holland M55 Mercia 00:35:19
85 Andy Laing M45 00:35:32
86 Gary Gunner M70 Croft Ambrey 00:35:43
87 Derek Doody M50 Bridgnorth RC 00:35:55
88 John Nightingale M45 00:35:58
89 Gill Evans W55 SAC 00:36:05
90 Jared Forte U17B 00:36:08
91 Clive Richardson M60 Ludlow Runners 00:36:21
92 Andrew Hearle M60 Mercia 00:36:27
93 Mike Watton M55 00:36:27
94 Adam Bashir U17B Halesowen A&CC 00:36:30
95 Scott Mathers MSEN Bridgnorth RC 00:36:31
96 Darren Jones M45 Wrekin RR 00:36:44
97 Robin Glover M45 Bridgnorth RC 00:36:46
98 Jonathan Bruton M45 Bayston Hill Dodgers 00:36:52
99 Hannah Crossey WSEN Ludlow Runners 00:37:02
100 Stephen Bajic M55 Mercia 00:37:15
101 Stu Meese M45 00:37:18
102 Paul Fotheringham M60 00:37:27
103 David Orme MSEN Tipton Harriers 00:37:35
104 James Jones M40 Mercia 00:37:43
105 Tom Davies M65 Croft Ambrey 00:37:52
106 Owen Williams U19B Ootri 00:38:16
107 Paul Sanderson M60 Telford AC 00:38:27
108 Daniela Sedgley WU23 Tipton Harriers 00:38:34
109 Richard Paddock M55 Mercia 00:38:38
110 Lizzie Cockle WSEN Maldwyn Harriers 00:38:46
111 Amber-Rose Shanahan WSEN Maldwyn Harriers 00:38:58
112 Paul Walker M45 Tipton Harriers 00:39:26
113 John Stroulger M65 Tipton Harriers 00:40:03
114 Alan Hall M50 00:40:13
115 Jennifer Norton W50 Bridgnorth RC 00:40:57
116 Imogen Harley WSEN Wolves Bilston AC 00:41:24
117 Lucy Cambridge W40 Wolves Bilston AC 00:41:25
118 Carl Gayle M40 Tipton Harriers 00:41:33
119 Felix Morris M50 Bayston Hill Salad Dodgers 00:41:46
120 Natalie Carr WSEN Bridgnorth RC 00:41:56
121 Megan Whincup U19G Tipton Harriers 00:42:16
122 Sally Page WSEN Bayston Hill Salad Dodgers 00:42:43
123 Amanda Prescott W45 Bridgnorth RC 00:43:00
124 Jeff Wright M55 Telford Harriers 00:44:19
125 Georgina Westwood W45 Telford Harriers 00:44:19
126 Helen Longridge WSEN 00:50:06
127 Emily McBride WSEN SAC 00:50:06
128 Joanna Sharp W55 Ludlow Runners 00:51:09
129 Lesley Pymm W60 Bournville Harriers 00:52:07