Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/04/2017 – Three Peaks





  
Pos Name Category Club Time
1 Murray Strain M Hunters Bog Trotters 02:49:38
2 Tom Owens M Team Salomon 02:54:00
3 Christopher Holdsworth M Clayton-le-Moors Harriers 02:54:49
4 Karl Gray MV40 Calder Valley Fell Runners 02:56:37
5 Jack Wood M Ilkley Harriers AC 02:56:54
6 Chris Steele M Borrowdale Fell Runners 02:57:17
7 Ondrej Fejfar M Inov-8 03:01:14
8 Robert Hope MV40 Pudsey & Bramley AC 03:01:48
9 Rob Jebb MV40 Bingley Harriers & AC 03:03:02
10 Matthew Lockyer M Pudsey & Bramley AC 03:06:13
11 Harry Holmes M Pudsey & Bramley AC 03:06:20
12 Andrew Fallas M Carnethy Hill Racing Club 03:07:58
13 Victoria Wilkinson W Bingley Harriers & AC 03:09:19
14 Nick Leigh MV40 Horwich R M I Harriers 03:10:11
15 Milan Janata M SALMING 03:10:32
16 Kim Collison M Borrowdale Fell Runners 03:10:54
17 Garry Greenhow M Ambleside AC 03:11:16
18 Graham Pearce M Pudsey & Bramley AC 03:11:26
19 Julian Hood M Barlick Fell Runners 03:11:46
20 Phil Marsden M Horwich R M I Harriers 03:12:39
21 Ben Mounsey M Calder Valley Fell Runners 03:13:43
22 Oli Johnson M Dark Peak Fell Runners 03:14:33
23 Andy Swift M Calder Valley Fell Runners 03:15:31
24 Tim Campion-Smith M Unattached 03:16:47
25 Danny Kendall M Cambridge Harriers 03:16:48
26 Ian Holmes MV50 Bingley Harriers & AC 03:17:18
27 Mark McGoldrick M Wharfedale Harriers 03:17:54
28 Donald Campbell M Team Salomon 03:19:31
29 Pete Hodges M Dark Peak Fell Runners 03:21:15
30 Sam Watson M Wharfedale Harriers 03:21:43
31 Christopher Armit M Dark Peak Fell Runners 03:22:26
32 John Hunt MV50 Dark Peak Fell Runners 03:23:33
33 Will Simmons M Ilkley Harriers AC 03:23:55
34 Steve Franklin M Totley AC 03:24:10
35 James Craig M Barlick Fell Runners 03:24:12
36 Owen Beilby M Wharfedale Harriers 03:24:35
37 David Poole M Barlick Fell Runners 03:24:48
38 Sam Fisher MU25 Howgill Harriers 03:25:12
39 Andrew Worster M Todmorden Harriers 03:25:35
40 Nichola Jackson WU25 Preston Harriers 03:26:17
41 Ben Cooper MU25 Unattached 03:26:27
42 Andrew Jebb MV40 Bingley Harriers & AC 03:27:20
43 Karl Steinegger M Ambleside AC 03:27:28
44 Martyn James M Porter Valley Plodders 03:27:40
45 Lewis Rodgers M Loftus & Whitby AC 03:28:12
46 Michael Barron M Ambleside AC 03:31:17
47 Virgil Barton MV40 Barlick Fell Runners 03:31:32
48 John Whiteside M Barlick Fell Runners 03:31:41
49 Charlotte Morgan WV40 Carnethy Hill Racing Club 03:33:19
50 Christopher Loftus MV40 Keighley & Craven AC 03:33:47
51 Andrew Carlin M Sale Harriers Manchester 03:33:57
52 Lee Newton M Keswick AC 03:34:01
53 Adam Stirk M Wharfedale Harriers 03:34:05
54 Alistair Shuttleworth MV40 Unattached 03:34:20
55 Michael Malyon M Baildon Runners 03:34:28
56 Clark Hind M Holmfirth Harriers AC 03:34:28
57 Richard Pattinson MV50 Calder Valley Fell Runners 03:34:35
58 Matthew Hayes MV40 East Hull Harriers & AC 03:34:57
59 Dave Motley M Clayton-le-Moors Harriers 03:35:26
60 Kenneth Malton M Shelton Striders 03:36:12
61 Jordan Street M Clowne Road Runners Club 03:36:24
62 Matt Perry M Clayton-le-Moors Harriers 03:36:31
63 Richard Buckle M East Hull Harriers & AC 03:36:35
64 James Williamson M Clayton-le-Moors Harriers 03:36:45
65 John Rowley M Eryri Harriers 03:36:48
66 Tom O'Beirne M Belgrave Harriers 03:37:57
67 Julie Briscoe WV40 Dark Peak Fell Runners 03:38:10
68 Sam Downey M Keighley & Craven AC 03:38:16
69 Matthew Munro MV40 Herne Hill Harriers 03:38:17
70 Richard Bradbury MV40 Matlock Athletic Club 03:38:17
71 Andrew Jackson MV40 Bowland Fell Runners 03:38:37
72 Andy Laycock MU25 Clayton-le-Moors Harriers 03:38:46
73 Scott Umpleby MV50 Kendal Amateur Athletic Club 03:38:48
74 Jon Smith M Calder Valley Fell Runners 03:39:06
75 Paul Rowley M Pennine Fell Runners 03:39:09
76 Shaun Livesey MV40 Blackburn Harriers & AC 03:39:16
77 David Bagot M Clayton-le-Moors Harriers 03:39:16
78 Sharon Taylor W Helm Hill Runners 03:39:28
79 Marcel Darling MV40 Shelton Striders 03:40:29
80 Gancho Slavov MV40 Unattached 03:40:35
81 Dave Prosser MV50 Keswick AC 03:40:42
82 Andrew Collins M Barlick Fell Runners 03:40:46
83 Tom Chalk M Unattached 03:41:03
84 Giles Chalk M Ochil Hill Runners 03:41:03
85 Nicholas Charlesworth MV50 Wharfedale Harriers 03:41:07
86 Simon Adney M Mercia Fell Runners 03:41:19
87 Sally Fawcett W Dark Peak Fell Runners 03:41:28
88 Chris Jackson M Pennine Fell Runners 03:41:49
89 Mark Chippendale MV40 Bowland Fell Runners 03:41:57
90 Chris Newman M Wharfedale Harriers 03:42:05
91 Jonathan Collins MV40 Stainland Lions Running Club 03:42:16
92 Andrew Cox M Moorfoot Runners 03:42:53
93 James Chettle M Thames Hare & Hounds 03:42:56
94 Andrew Richardson MV40 Sleaford Striders AC 03:42:59
95 Thomas Beautyman MV40 Dark Peak Fell Runners 03:43:01
96 James Gray M Bowland Fell Runners 03:43:46
97 Simon Mounsey MV40 Howgill Harriers 03:43:52
98 Matt Huxford M Glossopdale Harriers 03:43:57
99 Shaun Wilkinson MV50 Keighley & Craven AC 03:44:03
100 Stuart Stoddart MV40 Eden Runners 03:44:37
101 Megan Wilson WU25 Dark Peak Fell Runners 03:44:38
102 Chris Donnelly M Sale Harriers Manchester 03:44:43
103 David Jackson M ARCC 03:44:48
104 Daniel Haworth M Keswick AC 03:44:49
105 Phil Mather M Lonsdale Fell Runners 03:44:50
106 Georgia Tindley WU25 Hunters Bog Trotters 03:45:16
107 Katie Beecher W Les Croupiers 03:45:19
108 Charles Morris M Thames Hare & Hounds 03:45:33
109 Martyn Davidson M PH Racing 03:45:47
110 Matthew Adcock MV40 Watford Harriers 03:46:11
111 Huw Lippiatt MV40 Unattached 03:46:14
112 Anna Bartlett WV40 Mercia Fell Runners 03:46:21
113 Jack Simpson M Unattached 03:47:34
114 Colin Allott M Goyt Valley Striders 03:47:39
115 Thomas Beaumont M Totley AC 03:48:03
116 Yewan Bennison MV40 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:48:28
117 Ian Dobson M Windle Valley Runners 03:48:40
118 Brian Pennington MV40 Howgill Harriers 03:48:44
119 Jill Mykura WV40 Carnethy Hill Racing Club 03:48:54
120 Jon Parker M Valley Striders AC 03:49:10
121 Dave Haygarth MV40 Rossendale Harriers & AC 03:49:12
122 Adam Wilson MV40 Malvern Buzzards 03:49:13
123 Richard Stevenson MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:49:24
124 Craig Bickerton M Farnham Triathlon Club 03:49:30
125 Simon Collins M York Knavesmire Harriers 03:49:46
126 Philip Shaw MV50 Mansfield Harriers 03:50:05
127 Shona Robertson WV40 Shettleston Harriers 03:50:16
128 Dave Parker MV50 St Theresa's A.C. 03:50:40
129 Neal Edmondson M Horsforth Harriers 03:50:43
130 Mark Walsh MV40 Horwich R M I Harriers 03:50:59
131 Phil Hinchliffe MV40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:51:10
132 Edward Davies M Otley AC 03:51:19
133 Rob Baker M Dark Peak Fell Runners 03:51:29
134 Craig Stansfield MV40 Rossendale Harriers & AC 03:51:45
135 Rob Furness M Wharfedale Harriers 03:52:03
136 Gavin Smith M Skipton AC 03:52:06
137 Mick Wrench MV40 Valley Striders AC 03:52:15
138 Simon Rycroft MV40 Pickering Running Club 03:52:23
139 James Halse M Dark Peak Fell Runners 03:52:35
140 Christopher Balderson MV50 Bowland Fell Runners 03:52:42
141 Nathan Crossley MV50 Horsforth Harriers 03:52:45
142 Ryan Belshaw M Clayton-le-Moors Harriers 03:52:51
143 Toby Evans MV40 Rossendale Harriers & AC 03:52:56
144 Richard Norgate M Longwood Harriers AC 03:53:05
145 John Millen MV40 Black Combe Runners 03:53:28
146 Andrew Orr MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:53:35
147 Simon Mills M Dark Peak Fell Runners 03:53:48
148 Robert Capstick MV50 Unattached 03:53:52
149 Jon Waller M Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:54:03
150 Mark Mackintosh MV50 Team Bath Athletics Club 03:54:10
151 James Annan MV40 Settle Harriers 03:54:11
152 Peter Coates MV40 Clayton-le-Moors Harriers 03:54:13
153 Neil McKenzie MV40 Ambleside AC 03:54:25
154 Philip Morris M Handsworth Roadhogs 03:54:26
155 Tim Straughan MV50 Valley Striders AC 03:55:03
156 Matt Leigh MV40 Ambleside AC 03:55:04
157 Garry Wilkinson MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:55:19
158 Chris Atherton M Ambleside AC 03:55:31
159 Mel Price WV40 Mercia Fell Runners 03:55:40
160 Brian McCoubrey M Wilmslow Running Club 03:55:46
161 Paul Hesketh MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:56:00
162 Dan Gilbert MV40 Horwich R M I Harriers 03:56:25
163 David Parker MV50 Unattached 03:56:36
164 Damian Boyle MV40 Bournemouth AC 03:56:36
165 David Kerr MV40 Highland Hill Runners 03:56:56
166 Ben Hobson M Chorlton Runners 03:57:06
167 Michael Lomas M Ilkley Harriers AC 03:57:09
168 Jane McCarthy WV40 Ilkley Harriers AC 03:57:47
169 Paul Biddulph MV40 Unattached 03:57:47
170 Paul Barrett M Sale Harriers Manchester 03:57:48
171 Claire Nance W Lonsdale Fell Runners 03:58:16
172 John Mason MV50 Dewsbury Road Runners 03:58:23
173 Daniel Barnett M FRA 03:58:50
174 Paul Turner MV40 Helm Hill Runners 03:58:59
175 Rob Allen MV40 Keswick AC 03:59:12
176 Martin Terry MV50 Clayton-le-Moors Harriers 03:59:13
177 Richard Hanna M Mourne Runners 03:59:17
178 Will Buckton M Settle Harriers 03:59:22
179 Martin Haworth M Unattached 03:59:57
180 Robin Mitton MV40 Pennine Fell Runners 04:00:00
181 Matt Rowat M Unattached 04:00:40
182 Darren Rodmell MV40 Penny Lane Striders 04:01:22
183 Paul Tiffany MV40 Bingley Harriers & AC 04:01:34
184 John Greenwood MV40 Unattached 04:01:51
185 Jake Turnbull M Harrogate Harriers & AC 04:02:12
186 Martin Peace MV40 Bingley Harriers & AC 04:02:13
187 Andy Crome MV40 Unattached 04:02:32
188 Ben Timbers MV40 Keighley & Craven AC 04:02:33
189 Craig Burrow MV40 Helm Hill Runners 04:02:35
190 Anthony Bethell MV40 Raidlight 04:02:39
191 Simon Everett MV40 North Leeds Fell Runners 04:02:42
192 Matthew Rooke M Black Combe Runners 04:02:49
193 Desmond Thorpe MV50 Saddleworth Runners Club 04:02:52
194 Emma Taylor W Accrington Road Runners 04:02:53
195 Jack Bromley M Pearl Lane Sprint Club 04:02:56
196 Paul Johnson M Barnsley Harriers 04:02:59
197 Peter Agnew MV50 Buckley Runners 04:03:14
198 Rebecca Rooke W Black Combe Runners 04:03:22
199 Simon Barnett M Tring RC 04:03:26
200 Marcus Preedy MU25 Rossendale Harriers & AC 04:03:39
201 Andy Preedy MV40 Rossendale Harriers & AC 04:03:40
202 Sebastian Ljungdahl M Team Salming 04:03:54
203 Iain Powell MV40 Calder Valley Fell Runners 04:03:55
204 Jean Brown WV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:03:59
205 Richard Ellwood MV50 Beacon Wheelers 04:04:05
206 Kieran Horrigan MV50 FRA 04:04:08
207 Rachel Pilling W Pudsey & Bramley AC 04:04:12
208 Tim Jackson MV40 Settle Harriers 04:04:14
209 Steph Jones W Ambleside AC 04:04:46
210 Richard Bewell MV50 Wetherby Runners AC 04:04:51
211 Tom Strong M Tri-Lakeland 04:05:00
212 Alex Mason MV40 Delamere Spartans 04:05:04
213 Andrew Graham MV40 Cumberland Fell Runners 04:05:07
214 Ross Hold M Harrogate Harriers & AC 04:05:13
215 Ian Ferguson MV50 Bingley Harriers & AC 04:05:22
216 Rowan Scott M Agile Orange 04:05:30
217 Iain Illstone M Calder Valley Fell Runners 04:05:34
218 Ben Ayres MV40 Stadium Runners 04:05:40
219 Jonathan Briggs M Unattached 04:05:53
220 Tony Livesey M Preston Harriers 04:06:02
221 Mike White MV50 Stubbington Green Runners 04:06:24
222 Douglas Zinis M Calder Valley Fell Runners 04:06:30
223 David Griffin MV50 Dallam Running Club 04:06:32
224 Mark O'Connor M Calder Valley Fell Runners 04:06:40
225 Matthew Roberts M Calder Valley Fell Runners 04:06:40
226 Dave Stephenson MV50 Bingley Harriers & AC 04:06:51
227 Carl Hitchens MV50 Bingley Harriers & AC 04:06:59
228 Jessica Richardson W Lonsdale 04:07:00
229 Nick Kendall M Retford AC 04:07:09
230 Colin Jennings MV40 Garstang Running Club 04:07:18
231 Hugh Lovatt M Unattached 04:07:20
232 Bevan Adams MV40 Retford AC 04:07:26
233 Thornton Taylor MV60 Rossendale Harriers & AC 04:07:51
234 Joe Leadley M Unattached 04:08:07
235 Chris Beadle MV40 Holmfirth Harriers AC 04:08:17
236 Paul Nelson MV40 Wetherby Runners AC 04:08:20
237 Nigel Jeff MV50 Buxton AC 04:08:29
238 Robert Crawford MV40 Howgill Harriers 04:08:45
239 Craig Jarratt M Unattached 04:08:49
240 Richard Usher MV40 Reading Roadrunners 04:08:56
241 Robert Jackson MV40 Holme Pierrepont RC 04:09:00
242 Andy Hauser MV60 Holmfirth Harriers AC 04:09:01
243 David Ward MV40 Rossendale Harriers & AC 04:09:06
244 Ronan Loftus MU25 Valley Striders AC 04:09:06
245 Chris Jones MV50 Wharfedale Harriers 04:09:17
246 Mark Midgley MV50 Bowland Fell Runners 04:09:24
247 Monica Padilla W Wharfedale Harriers 04:09:32
248 Ian Sampson MV50 North Leeds Fell Runners 04:09:34
249 Paul Hodgson M Durham Fell Runners 04:09:41
250 Robert Carr MV40 Wharfedale Harriers 04:09:42
251 Mark Wildsmith MV40 Settle Harriers 04:09:45
252 James McCreanor MV40 Unattached 04:09:47
253 Simon Conroy MV40 Dark Peak Fell Runners 04:09:58
254 David Sandham MV40 Cambridge Running Club 04:10:22
255 Lisa Grantham WV40 Pensby Runners 04:10:32
256 Daniel Ljungdahl M Höör 04:10:33
257 Magnus Andersson MV40 Värmdö 04:10:35
258 Thomas Randall M Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:10:37
259 Iain Gibbons MV40 Ilkley Harriers AC 04:10:46
260 Jules Toone W Unattached 04:11:00
261 Phil Grimes MV60 Halifax Harriers & AC 04:11:03
262 Kevin Drew M North Leeds Fell Runners 04:11:09
263 Bradley Stone MV40 Matlock Athletic Club 04:11:22
264 James Gray M St Theresa's A.C. 04:11:31
265 Rowan Wood M Lonsdale Fell Runners 04:11:41
266 Ian Race MV50 Helm Hill Runners 04:11:57
267 Paul Haigh M Calder Valley Fell Runners 04:12:10
268 Kirsty Allen WV40 Baildon Runners 04:12:10
269 Rick Harwood MV40 Keighley & Craven AC 04:12:42
270 Sarah-Kay Norman W Unattached 04:12:43
271 Graham Stephenson M Saltwell Harriers 04:12:45
272 Ronnie Turner MV50 Rossendale Harriers & AC 04:12:49
273 John Bristow MV40 Mercia Fell Runners 04:12:52
274 Keelan Serjeant M Holmfirth Harriers AC 04:12:53
275 Nick Wild MV50 Ponteland Runners 04:12:53
276 Carl Helliwell MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:12:53
277 Leanne Dinsdale W Barlick Fell Runners 04:12:54
278 Mark Rochester MV40 Unattached 04:13:13
279 Andrew Priory MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:13:16
280 Adrian Kamis MV50 East Hull Harriers & AC 04:13:21
281 Jeremy Jackson MV40 Unattached 04:13:28
282 Steve Swallow MV40 Macclesfield Harriers & AC 04:13:36
283 Fiona Marley Paterson W Helm Hill Runners 04:13:43
284 Lorraine Slater WV40 Barlick Fell Runners 04:13:48
285 Lewis Cherry M Rugby & Northampton AC 04:13:55
286 Jordan Mullinger WU25 Holmfirth Harriers AC 04:13:57
287 Roger Cotterill MV50 Unattached 04:14:29
288 Robin Clough MV40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:14:41
289 Kye Byrne M Warrington Running Club 04:14:45
290 David Whitfield MV40 Unattached 04:14:54
291 Chris Snell M Clayton-le-Moors Harriers 04:15:01
292 Jim Bennett MV40 Unattached 04:15:10
293 Adam Moger MV40 Kirkstall Harriers 04:15:23
294 Ben Beaumont M Mercia Fell Runners 04:15:27
295 Kate Hastings W Totley AC 04:15:31
296 Mick Loftus MV50 Valley Striders AC 04:15:31
297 Jim Hardy M Unattached 04:15:35
298 Rachael Campbell W Get Active Running 04:15:39
299 Mike Ashby M Sale Harriers Manchester 04:15:40
300 Oliver Cook MV50 Long Eaton Running Club 04:15:58
301 John Conroy MV40 Keighley & Craven AC 04:16:19
302 Richard Wells MV40 Howgill Harriers 04:16:24
303 Giles Bailey MV40 Meltham AC 04:16:43
304 Robert Spavin MV40 T3 - Tadcaster Triathlon Team 04:16:58
305 Simon Duckett MV40 Tattenhall Runners 04:17:10
306 Peter Stephens M Bingley Harriers & AC 04:17:11
307 Dan Hayman M Unattached 04:17:51
308 Kevin Walker MV40 Skelmersdale Boundary Harriers 04:17:55
309 Paul Tynan MV50 Lonsdale Fell Runners 04:17:55
310 Crispin Halsall MV40 Bowland Fell Runners 04:18:46
311 Andrew Bryan MV40 Achilles Club 04:18:49
312 Craig Storozuk M Trawden Athletic Club 04:18:56
313 David Fountain M Wharfedale Harriers 04:19:02
314 David Whitfield MV40 Unattached 04:19:21
315 David Murphy MV50 Rossendale Harriers & AC 04:19:28
316 Nicky Taylor WV40 Freedom Racing 04:19:29
317 Emma Wood W Rossendale Harriers & AC 04:19:32
318 Jon Richardson M Rossendale Harriers & AC 04:19:33
319 Russ Grayson MV40 Pickering Running Club 04:19:39
320 Dan Grundy MV40 Vegan Runners UK 04:19:52
321 Steve Myerscough MV40 Wesham Road Runners & AC 04:20:09
322 Michael Hewitt M Unattached 04:20:24
323 Andy Lloyd MV40 Horwich R M I Harriers 04:20:27
324 Damian Kimmins MV40 Keswick AC 04:20:32
325 Ellie Maddocks W Lonsdale Fell Runners 04:20:37
326 Oliver Cheyne M Bingley Harriers & AC 04:20:37
327 Elton Davies MV40 Sale Harriers Manchester 04:20:48
328 Molly Ralphson WV40 Trawden Athletic Club 04:20:54
329 Andrew Heys M Blackburn Harriers & AC 04:20:56
330 Roy Davidson MV50 Rossendale Harriers & AC 04:21:08
331 Peter Jackson MV60 Barlick Fell Runners 04:21:10
332 John Levick MV50 Holmfirth Harriers AC 04:21:13
333 Craig Neville MV40 Unattached 04:21:15
334 Gavin Longley M Wetherby Runners AC 04:21:39
335 Craig Greenough MV40 Blackburn Harriers & AC 04:22:13
336 Neil Gregory MV40 Unattached 04:22:19
337 Karen Pickles WV40 Pudsey & Bramley AC 04:22:37
338 Robert Chambers MV40 Tattenhall Runners 04:22:39
339 Dominic Carr MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:22:41
340 Kimberley Cavill W Pickering Running Club 04:22:47
341 Patrick McDougall MV50 Belgrave Harriers 04:22:53
342 Toby Miles MV40 Barrow Runners 04:22:57
343 Ben Clare M Queensbury Running Club 04:23:03
344 David Gibson M Esk Valley Fell Club 04:23:07
345 Dave Robson MV40 Ilkley Harriers AC 04:23:10
346 Jeanette Holmes-Thomson WV40 Unattached 04:23:19
347 Mike Gradwell M Saddleworth Runners Club 04:23:20
348 Gary Pearson MV40 Croft Ambrey RC 04:23:22
349 Tim Board MV40 Holcombe Harriers 04:23:34
350 Pete Beresford M Barlick Fell Runners 04:23:36
351 George Chilcott M Unattached 04:23:46
352 Simon Vallance MV50 Valley Striders AC 04:23:48
353 Tim Roe M Helm Hill Runners 04:23:48
354 Brian Horrocks MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:23:52
355 Pete Lloyd M Keighley & Craven AC 04:23:57
356 Jim Bell MV50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:24:25
357 Michael Ireland MV50 Rossendale Harriers & AC 04:24:31
358 Alan Moser MV40 Knutsford Tri Club 04:24:58
359 Sarah Sheridan WV40 Unattached 04:25:06
360 Russell Aydon-Butler M Keighley & Craven AC 04:25:09
361 Joe Brown MV40 Unattached 04:25:13
362 Dean Pearce MV40 Unattached 04:25:15
363 Alan Dorrington MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:25:16
364 Gary Bradley MV50 Barlick Fell Runners 04:25:19
365 Simon Taylor MV40 Darwen Dashers RC 04:25:21
366 Heather Tuffs W York Acorn Running Club 04:25:22
367 Chris Usher MV40 Newburgh Nomads RC 04:25:22
368 Honor Thompson W Skelmersdale Boundary Harriers 04:25:58
369 Mark Wharton MV50 Calder Valley Fell Runners 04:26:46
370 Rowena Browne WV50 Bowland Fell Runners 04:26:53
371 Steve Corcoran MV40 Leeds & Bradford Triathlon Club 04:27:06
372 Dominic Hirst MV40 Unattached 04:27:10
373 Silje Skorve Skarpeid W GTI Friidrettsklubb 04:27:23
374 Chris Swinson M Unattached 04:27:26
375 Angela Paxton WV50 Keighley & Craven AC 04:27:45
376 Andrew Hebson M Helm Hill Runners 04:27:45
377 Simon Whittaker M Unattached 04:28:00
378 James Tiffany M Unattached 04:28:08
379 Rich Hannan M Unattached 04:28:17
380 William Duggan MV40 Bingley Harriers & AC 04:28:29
381 Rachael Lawrance W Macclesfield Harriers & AC 04:28:38
382 Robin Nicholson MV40 Ilkley Harriers AC 04:28:40
383 Jim Semmelroth M Unattached 04:28:55
384 Alison Wilson WV40 Horsforth Fellandale Club 04:29:02
385 Peter Gallagher MV40 Baildon Runners 04:29:09
386 Jake Lodge M Meltham AC 04:29:41
387 Ivan Whigham MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:29:55
388 Stephen Grimley MV40 Calder Valley Fell Runners 04:29:58
389 Nick Hewitt MV60 Bowland Fell Runners 04:29:59
390 Emma Dodd W Wharfedale Harriers 04:30:00
391 James Morgan M Unattached 04:30:07
392 Simon Witcher MV40 Unattached 04:30:26
393 Jeremy Randell MV50 Meirionnydd Running Club 04:30:26
394 Seb Bufton M Saltwell Harriers 04:30:26
395 Neil Wallace MV40 Pudsey & Bramley AC 04:30:35
396 Paul Mason MV50 Cumberland Fell Runners 04:30:36
397 Vicky Shaw W Stubbington Green Runners 04:30:40
398 Andrew Thomson MV50 Unattached 04:30:47
399 Geoff Cooper MV40 Ripley Running Club 04:30:56
400 Angela Trussler W Watford Harriers 04:31:03
401 Dan Stone M Rothwell & District Harriers 04:31:04
402 David Walsh MV50 Redhill Road Runners 04:31:23
403 Paul Taylor MV50 Saddleworth Runners Club 04:31:42
404 David Carberry MV40 Wetherby Runners AC 04:32:16
405 Robin Lavin M York Triathlon Club 04:32:16
406 Michael Duffield MV40 Ilkley Harriers AC 04:32:20
407 Charles Hazlerigg M Unattached 04:32:20
408 Tom Brothwell M Wetherby Runners AC 04:32:27
409 Charlie Rowat M Unattached 04:32:30
410 Lucy Stobbart W Tri-Lakeland 04:32:37
411 Alex Roberts M Ellenborough AC 04:32:38
412 Tom Sutton M Freedom Racing 04:32:40
413 Andy Carter MV50 Kirkstall Harriers 04:33:03
414 Paul Myers MV40 Unattached 04:33:04
415 Andy Ashton MV40 Delamere Spartans 04:33:05
416 Kevin Good MV40 Macclesfield Harriers & AC 04:33:11
417 Rick Ansell MV50 Tring RC 04:33:13
418 Paul Colley-Davies MV50 Croft Ambrey RC 04:33:37
419 John Skelton MV40 The Brickers 04:33:40
420 Sophie Kirk W Macclesfield Harriers & AC 04:33:42
421 Lesley Watson WV40 Bingley Harriers & AC 04:34:00
422 Dean Taylor MV40 Ripley Running Club 04:34:08
423 David Allison MV50 North York Moors AC 04:34:09
424 Outi Kamarainen W Ilkley Harriers AC 04:34:15
425 David Wass MV50 Worksop Harriers 04:34:27
426 Mary Bird W Unattached 04:34:48
427 Kate Mansell WV40 Todmorden Harriers 04:34:57
428 Jamie McIlvenny M Trawden Athletic Club 04:35:08
429 Nickey Russell WV40 FRA 04:35:55
430 Fiona Lynch WV40 Radcliffe AC 04:36:12
431 Stuart Lewis MV40 Unattached 04:36:20
432 David Stainthorpe MV40 Selby Striders 04:36:41
433 Nick Cox MV40 Unattached 04:37:16
434 Miranda Singleton W Chorlton Runners 04:37:19
435 Robert Henderson M Unattached 04:37:29
436 Scott Henderson MV40 Glasgow South Road Runners 04:37:29
437 Mick Wigglesworth MV40 Ackworth Road Runners 04:37:35
438 Steve Rhodes MV50 Hyde Park Harriers 04:37:36
439 Paul Macfarlane M Helm Hill Runners 04:37:41
440 Rowan Ranner W Helm Hill Runners 04:37:50
441 Richard Green MV40 Shelton Striders 04:37:53
442 Chris Funnell MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:37:54
443 Rob Brooks MV40 Saltwell Harriers 04:37:59
444 Chris Egan MV50 Tring RC 04:38:02
445 Paul Heeley MV40 Horsforth Fellandale Club 04:38:16
446 Simon Jump MV40 Saddleworth Runners Club 04:38:31
447 Ben Mason MV40 Pudsey Pacers RC 04:38:35
448 John Boothman MV50 Barlick Fell Runners 04:38:59
449 Mike Ayers MV60 North Leeds Fell Runners 04:39:20
450 Luigi Salzano MV40 Radcliffe AC 04:39:32
451 Steven Whitehurst MV50 Cumberland Fell Runners 04:39:47
452 Russell Hirst MV40 Unattached 04:40:01
453 Matthew Reid MV40 Almost Athletes 04:40:20
454 David Sexton MV40 Settle Harriers 04:40:27
455 Dave Cresswell M Wakefield Triathlon Club 04:40:30
456 Marcus Taylor MV40 Burnden Road Runners 04:40:40
457 Graham Kay MV40 Unattached 04:40:42
458 Kate Briggs W Baildon Runners 04:40:45
459 Felicty Ashton WV40 Delamere Spartans 04:40:46
460 Neil Stantiall MV40 Stubbington Green Runners 04:40:50
461 Matt Hindmarch M Unattached 04:41:06
462 Helen Buchan W Calder Valley Fell Runners 04:41:11
463 Nikola Carr W Scarborough Athletic Club 04:41:16
464 Danny Walls MV40 Scarborough Athletic Club 04:41:17
465 Peter Shelley MV40 Ilkley Harriers AC 04:41:23
466 Amy Duck W Steel City Striders RC 04:41:32
467 Sam Dalby MV40 Unattached 04:41:45
468 John Robinson MV40 FRA 04:41:55
469 Daniel Taylor MV40 Unattached 04:42:10
470 Adrian Kennedy M Horsforth Fellandale Club 04:42:12
471 Tim Gears MV40 Oswestry Olympians 04:42:12
472 Wayne Smithurst MV40 Ripley Running Club 04:42:18
473 Ruth Thackray WV40 Bingley Harriers & AC 04:42:20
474 Joshua Holmes M Abbey Runners 04:42:24
475 Vicky Miller W Horsforth Harriers 04:42:33
476 Jonathan Coles MV50 Unattached 04:42:34
477 Marie Robson WV40 Helm Hill Runners 04:42:40
478 Matt Davis M Howgill Harriers 04:43:01
479 Thomas Paul Gaile MV50 Pudsey Pacers RC 04:43:26
480 Mike Scott MV40 Bingley Harriers & AC 04:43:46
481 Martin Gardiner MV40 Dallam Running Club 04:43:52
482 Peter Knight MV40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:44:33
483 David Bell MV50 Mourne Runners 04:44:42
484 David Riley MV40 Peakrunners 04:44:47
485 Paul Edwards MV50 Watford Harriers 04:44:47
486 Derek Queenan MV40 East Barnby 04:45:00
487 Martin Farrar MV50 Wharfedale Harriers 04:45:10
488 Adrian Spencer MV40 Barrow Runners 04:45:23
489 David Copping MV50 Keighley & Craven AC 04:45:32
490 Martin Jones MV40 Abbey Runners 04:45:39
491 Liz James WV40 Unattached 04:45:50
492 Grace Leedham WV40 Dallam Running Club 04:45:50
493 Bev Jackson WV50 Altrincham & District Athletic Club Limited 04:45:59
494 Ian Sutcliffe MV40 Stadium Runners 04:46:01
495 Anderson Hirst MV50 FRA 04:46:06
496 Christopher Whittel MV50 Craven Energy Triathlon Club 04:46:13
497 Gary Forrester MV50 East Hull Harriers & AC 04:46:13
498 Jim Clapp MV60 Durham Fell Runners 04:46:29
499 Julia Murfin WV40 Settle Harriers 04:46:29
500 Rachel Avison-Fell WV40 Settle Harriers 04:46:41
501 Kenny Turner MV50 Dark Peak Fell Runners 04:46:57
502 Sharon Hudson WV40 Keighley & Craven AC 04:47:04
503 Ben Edwards MV40 Unattached 04:47:30
504 Eirik Stangnes MV40 Valley Striders AC 04:47:43
505 Steve Boom MV40 Pudsey Pacers RC 04:47:44
506 Jo Wilcox WV50 Helm Hill Runners 04:47:46
507 David Coleshill MV40 Dark Peak Fell Runners 04:47:48
508 Andy Norgate MV60 Longwood Harriers AC 04:47:55
509 Dave Boothroyd MV50 Buckley Runners 04:48:03
510 Stephen Boddy M Otley AC 04:48:16
511 Adam Hartley M Morley Mountain Goats Running Club 04:48:27
512 James Wild MV40 Lonsdale Fell Runners 04:48:32
513 Mark Storey MV40 Trawden Athletic Club 04:48:35
514 Michael Moncreiff MV40 Holmfirth Harriers AC 04:48:36
515 Mike Baldwin MV60 Ilkley Harriers AC 04:48:38
516 Sally Nash W Tring RC 04:48:52
517 Andrew Bradley MV50 Clayton-le-Moors Harriers 04:48:57
518 Rod Welford MV50 Unattached 04:49:01
519 Louise Staples WV40 Unattached 04:49:09
520 Paul Bradford MV40 TRA 04:49:27
521 John Fortescue MV50 North Leeds Fell Runners 04:49:35
522 Andrew Hunter MV40 Beeston AC 04:50:06
523 Jason Phillips M Unattached 04:50:17
524 Ed Smith M Unattached 04:50:18
525 Emma Collins WV50 Denbigh Harriers Running Club 04:50:25
526 Richard Johnson MV40 Sandhurst Joggers 04:50:35
527 Penny Browell WV40 Unattached 04:50:39
528 David Bradburn M Unattached 04:50:41
529 Justin Bibby MV40 Unattached 04:50:51
530 Jeff Adams MV60 Pensby Runners 04:50:52
531 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 04:50:58
532 Mo Kelly W Howgill Harriers 04:51:01
533 Andrea Edmondson WV40 Settle Harriers 04:51:02
534 Wendy Dodds WV60 Clayton-le-Moors Harriers 04:51:07
535 Tom Hemingway MU25 St Neots Riverside Runners 04:51:23
536 Andy Smith M York Knavesmire Harriers 04:51:25
537 William Lowe MV50 Rossendale Harriers & AC 04:51:31
538 Caroline Thomas W Horsforth Harriers 04:51:41
539 Mike Aisbitt MV40 Skelmersdale Boundary Harriers 04:51:41
540 Joseph Allan Wall MV50 Unattached 04:52:05
541 Adrian Walker MV50 Settle Harriers 04:52:25
542 Tim Grant MV50 Unattached 04:52:26
543 Gary Sparkes MV50 Bearbrook Running Club 04:52:28
544 Andrew Travis MV40 Keighley & Craven AC 04:52:30
545 Paul Bennett M Unattached 04:52:37
546 Edward Poulter M Unattached 04:52:41
547 Dan Oldfield M FRA 04:52:56
548 Amanda Burrow WV40 Helm Hill Runners 04:53:09
549 Andy Phelps M Lonsdale Fell Runners 04:53:10
550 Sean Brennan MV40 Knaresborough Striders 04:53:10
551 Peter Smith M Keighley & Craven AC 04:53:12
552 Amie McAvoy W Garstang Running Club 04:53:13
553 Michael Green M FRA 04:53:19
554 Matthew Dowsett MV40 UKRunChat Running Club 04:53:25
555 Jake Ackroyd MV40 Calder Valley Fell Runners 04:53:36
556 Denise Wright WV40 Bingley Harriers & AC 04:53:37
557 Bill Beckett MV50 Chorley Athletic And Triathlon Club 04:54:18
558 Greg Trusselle M Bingley Harriers & AC 04:54:25
559 Toby Newman M Unattached 04:54:33
560 Phil Gray MV50 FRA 04:54:59
561 Jean-Marc Lawton MV50 Wester Ross Running Club 04:55:13
562 John Appleby MV50 Holcombe Harriers 04:55:18
563 Amanda Sterling WV40 Keighley & Craven AC 04:55:42
564 Steve Haswell MV40 Morpeth Harriers & AC 04:55:51
565 Mark Wise MV50 Unattached 04:55:58
566 Nick Oddy MV40 Skipton AC 04:56:00
567 Jon Osborne M FRA 04:56:04
568 John Gill M Dallam Running Club 04:56:23
569 Adrian Baker MV50 Dark Peak Fell Runners 04:56:28
570 Simon Stansfield MV40 Clayton-le-Moors Harriers 04:56:56
571 Annabel Prow W Holme Pierrepont RC 04:56:56
572 Shaun Denham MV40 Pudsey Pacers RC 04:57:07
573 Gary Fox MV40 Beeston AC 04:57:18
574 Richard Jones M St Theresa's A.C. 04:57:19
575 Adrian Leigh MV60 Bentham Beagles Running Club 04:57:25
576 Hannah Thom WU25 Keighley & Craven AC 04:57:30
577 Russell Fairhurst MV50 Keighley & Craven AC 04:57:33
578 Abigail Thompson W Rossendale Harriers & AC 04:57:56
579 Vincent Baker M Steel City Striders RC 04:58:02
580 Julie Bembridge WV40 Dark Peak Fell Runners 04:58:10
581 Gavin Roper MV40 Calder Valley Fell Runners 04:58:17
582 Tim Jayes MV40 Kimberley & District Striders 04:58:20
583 Andrew Price M Baildon Runners 04:58:25
584 Graham Steven M Cambridge Triathlon Club 04:58:25
585 Stephen Fry MV50 Bingley Harriers & AC 04:59:14
586 Dan Timbers MV40 Keighley & Craven AC 04:59:18
587 Nick Stainforth MV40 Macclesfield Harriers & AC 04:59:18
588 Paul Swyers MV50 Radcliffe AC 04:59:43
589 Iain Robertson MV50 Unattached 05:00:07
590 John Poole MV40 Unattached 05:01:13
591 Mauro Rotondi MV40 Radcliffe AC 05:01:30
592 Peter Cobley MV40 Saddleworth Runners Club 05:01:40
593 Claire Wightman WV40 Saddleworth Runners Club 05:01:41
594 Andy Holland MV50 Unattached 05:01:46
595 James Cripps M Unattached 05:01:59
596 Jon Swan MV50 Rossendale Harriers & AC 05:02:02
597 Martin Brady MV50 Clayton-le-Moors Harriers 05:02:20
598 Martin Smillie MV50 FRA 05:02:22
599 Sam Gibbs MV40 Helm Hill Runners 05:02:27
600 David Horrocks MV50 Clayton-le-Moors Harriers 05:02:49
601 Andrew Sumner MV40 Pensby Runners 05:02:51
602 Alistair MacGregor M Unattached 05:02:59
603 Darren Horobin MV40 Ackworth Road Runners 05:03:26
604 Richard Buckle MV40 Leeds & Bradford Triathlon Club 05:03:57
605 Jenny Garside WV40 Trawden Athletic Club 05:03:59
606 Nicolas Kendall M Barlick Fell Runners 05:04:18
607 Stephanie Wilson W Pudsey & Bramley AC 05:04:25
608 Maree Jesson WV40 Wootton Road Runners 05:04:36
609 Steven Robinson MV40 Otley AC 05:04:46
610 Richard Gee MV40 Saddleworth Runners Club 05:04:48
611 Joe De Sousa MV50 Macclesfield Harriers & AC 05:04:49
612 Simon Tootell M Wootton Road Runners 05:04:51
613 John Lovell MV40 Craven Energy Triathlon Club 05:05:00
614 Stephen Moor MV50 Settle Harriers 05:05:05
615 Jason Beckett MV40 Bingley Harriers & AC 05:05:33
616 Adela Reperecki WV50 Ilkley Harriers AC 05:05:39
617 Chris Small M Horsforth Fellandale Club 05:05:46
618 Rachel Farrow W Shelton Striders 05:06:06
619 Tim Nixon MV50 Dark Peak Fell Runners 05:06:24
620 Paul Whittle MV40 Newburgh Nomads RC 05:06:51
621 Paul Chadwick MV60 Wells City Harriers 05:07:07
622 Graham Hobson MV60 Garstang Running Club 05:07:15
623 Nathan Kennaugh M Calder Valley Fell Runners 05:07:31
624 Dan Biggs M Calder Valley Fell Runners 05:07:39
625 Ian Clarkson MV50 Blackburn Harriers & AC 05:07:40
626 Jonathan Grove MV50 Unattached 05:07:40
627 Darryl Stead MV40 Pudsey Pacers RC 05:07:58
628 Richard Ballantine MV50 Keighley & Craven AC 05:08:15
629 Geoff Ward MV50 FRA 05:08:27
630 Martyn Stocker M Ilkley Harriers AC 05:09:17
631 Mark Judkowski MV50 Unattached 05:09:35
632 Christopher Cotton MV40 Unattached 05:09:45
633 Stephen Bethell MV40 Raidlight 05:09:54
634 Patrick Bird MV50 Garden City Runners 05:10:26
635 Anthony Morton MV40 Craven Energy Triathlon Club 05:10:28
636 Tim Thom MV50 Keighley & Craven AC 05:10:36
637 Terence Thomson MV60 Unattached 05:10:37
638 Steve Roe MV40 Unattached 05:10:48
639 Justine Roe WV40 Unattached 05:10:49
640 Paul Booth MV40 Pennine Fell Runners 05:10:55
641 Francis Wooff MV50 Chorlton Runners 05:11:18
642 David Alexander MV40 Settle Harriers 05:11:41
643 Ann Cummings WV50 Cumberland Fell Runners 05:12:02
644 Richard Timms MV40 Settle Harriers 05:13:00
645 Ian Sanderson MV40 Valley Striders AC 05:13:10
646 Helen Hudson WV50 Stainland Lions Running Club 05:13:33
647 Nigel Barnes MV50 Garstang Running Club 05:13:45
648 Simon Wheeler MV40 Keighley & Craven AC 05:14:03
649 Dave Reynier MV40 Unattached 05:14:15
650 Alan Spurr MV50 Wakefield District H & AC 05:14:29
651 Mark Pawson MV40 Pudsey Pacers RC 05:14:29
652 Adam Howard M Trawden Athletic Club 05:15:16
653 Robin Gray MV50 Todmorden Harriers 05:15:23
654 Chris Clay MV40 Unattached 05:15:38
655 John Mather MV40 Lincoln Orienteering Group 05:16:42
656 Carmel Ramwell WV40 Settle Harriers 05:16:50
657 Karen Hood W Skipton AC 05:17:11
658 Stephen Atherton MV60 Ambleside AC 05:17:13
659 Paul Bayley M Tring RC 05:17:50
660 Arron Jackson MV40 Worksop Harriers 05:18:21
661 Lockie Campbell MV50 Altrincham & District Athletic Club Limited 05:19:23
662 Jack Billingham M Garstang Running Club 05:19:54
663 Ruth Maxwell WV40 Settle Harriers 05:20:06
664 David Culpan MV50 Calder Valley Fell Runners 05:20:26
665 Michael Alexander M Barlick Fell Runners 05:21:06
666 David Green M Pensby Runners 05:21:23
667 Richard Toller MV60 Dundee Road Runners 05:22:30
668 Simon Bilton MV50 Lincoln & District Runners 05:23:28
669 Lewis Bilton MU25 Lincoln & District Runners 05:23:29
670 Rose George WV40 Kirkstall Harriers 05:23:30
671 Duncan Asker MV50 Unattached 05:23:35
672 Tim Parker MV40 Esk Valley Fell Club 05:23:40
673 Alison Burnett WV40 East Hull Harriers & AC 05:24:13
674 Thomas Keegan MV50 Howgill Harriers 05:24:48
675 Adrian Sell M Saddleworth Runners Club 05:25:01
676 Andrew Braithwaite MV40 Trawden Athletic Club 05:25:24
677 Fionnuala Swann WV40 Trawden Athletic Club 05:25:24
678 Sarah Elder WV40 Trailers Des Aravis 05:26:16
679 Heather Driver W Barlick Fell Runners 05:26:34
680 Clarke Browne MV40 Mourne Runners 05:27:02
681 Bohdan Rainczuk MV50 Maidstone Harriers 05:27:08
682 David Askew M Shelton Striders 05:28:04
683 Alan Clement MV50 Lancaster & Morecambe AC 05:28:17
684 Ben Holmes M Todmorden Harriers 05:28:56
685 Richard Briscoe M Clayton-le-Moors Harriers 05:29:49
686 Mat Harrop MV40 Unattached 05:29:55
687 Tom Smith M Unattached 05:30:12
688 Monika Papaj W Unattached 05:30:32
689 Justin Wilkinson MV50 Lancashire Fire & Rescue Service & AA 05:31:15
690 James Fowler MV50 Lancashire Fire & Rescue Service & AA 05:31:15
691 Joel Wilknson MV40 Lancashire Fire & Rescue Service & AA 05:31:16
692 Sara Demaine WV50 Pudsey Pacers RC 05:33:57
693 Simon Cummins MV50 Howgill Harriers 05:33:58
694 Maurice Hemingway MV60 St Neots Riverside Runners 05:37:33
695 Peter Davis MV50 Goyt Valley Striders 05:40:05
696 Trevor Burton MV50 Craven Energy Triathlon Club 05:46:25
697 Michael Beech MV50 RRRC 05:49:28
698 John Owen MV70 Barnet & District AC 06:02:18
699 Paul Stevenson MV50 Sinfin Running Club 06:02:18