Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

26/03/2017 – Edale Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Chris Steele MSEN Borrowdale Fell Runners 02:47:45
2 Jack Wood MSEN Ilkley Harriers AC 02:47:57
3 Oli Johnson M Dark Peak 02:57:59
4 Chris Donnelly MSEN Sale Harriers Manchester 03:00:24
5 Robert Simpson MSEN Shettleston Harriers 03:06:23
6 Chris Perry M Dark Peak 03:09:24
7 Jez Brown M40 Buckley Runners 03:12:42
8 Nick Corker M40 Royal Sutton Coldfield Athletic Club 03:13:05
9 Rupert Allison M Dark Peak 03:14:25
10 Chris Webb MSEN Glossopdale Harriers 03:16:42
11 Edward James MSEN Belper Harriers 03:18:05
12 Bob Johnston MV40 Dark Peak 03:18:25
13 Alex Hinchcliffe MU23 Vegan Runners UK 03:19:42
14 Paul Rowley MSEN Pennine Fell Runners 03:19:46
15 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners Club 03:21:47
16 Ralph Skrimshire M Dark Peak 03:22:33
17 Simon Mounsey M40 Howgill Harriers 03:23:18
18 Andrew Hickman M40 Southville Running Club 03:23:38
19 Ian White M40 03:24:40
20 Tim Budd MSEN Glossopdale Harriers 03:25:42
21 Peter McNeil MSEN 03:26:12
22 Ben Naylor MSEN Glossopdale Harriers 03:26:23
23 Matthew Hulley M40 Pennine Fell Runners 03:26:53
24 Ralph Simpson M Dark Peak 03:27:00
25 Richard Buckle MSEN East Hull Harriers & AC 03:27:33
26 Chris Jackson MSEN Pennine Fell Runners 03:27:43
27 Duncan Shea-Simonds M40 Non-UKA Affiliated Club 03:28:11
28 James Lowe MU23 Non-UKA Affiliated Club 03:28:18
29 Oliver Blomfield M40 Eden Runners 03:28:38
30 Jack Redvers Harris MSEN Non-UKA Affiliated Club 03:28:53
31 Neil Williams M40 Bristol And West AC (est. 1882) 03:29:25
32 Robert Webster MSEN Glossopdale Harriers 03:31:01
33 Duncan Hill M40 Sale Harriers Manchester 03:31:14
34 James Cope MSEN 03:31:47
35 Sally Fawcett W Dark Peak 03:32:55
36 Alasdair Cowell M40 Glossopdale Harriers 03:33:27
37 Andrew Campbell MSEN Pennine Fell Runners 03:33:33
38 Kenneth Malton MSEN Shelton Striders 03:33:50
39 Marcel Darling M40 Shelton Striders 03:33:51
40 Mark Liptrot M50 Lostock AC 03:34:43
41 Jamie Lawler M40 03:34:57
42 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 03:35:33
43 Kevin Perry M50 03:35:58
44 Rob Baker M Dark Peak 03:36:16
45 Brian McCoubrey MSEN Wilmslow Running Club 03:36:40
46 Adrian Fisher MV40 Dark Peak 03:37:43
47 Tim Culshaw MSEN Glossopdale Harriers 03:38:26
48 Edward Cadogan M40 03:39:31
49 Colin Allott MSEN Goyt Valley Striders 03:40:09
50 James Halse M Dark Peak 03:40:13
51 Richard Snowden M40 Totley AC 03:41:01
52 Leroy Marshall MSEN Dark Peak Fell Runners 03:41:16
53 Lisa Trollope WSEN 03:42:32
54 Darren Fishwick M40 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:43:03
55 David Hulley M40 Stockport Harriers & AC 03:43:48
56 Colin Osborne M40 Totley AC 03:44:11
57 Carl Bradford M40 Racing TNT 03:44:56
58 Clem Dixon M50 Cambridge Harriers 03:45:33
59 David Bailey M40 Boxfit Tri 03:46:01
60 Alistair Turnham M40 03:46:23
61 Ian Beckingham M50 Redhill Road Runners 03:46:30
62 Hayley Evans WSEN Buckley Runners 03:46:57
63 Andrew Armstrong M40 Clayton-le-Moors Harriers 03:47:23
64 Chris Duffy M Dark Peak 03:47:38
65 Anthony Bethell M40 Eryri Harriers 03:47:50
66 Simon Bayliss M50 Steel City Striders RC 03:48:37
67 John Duff M40 Northumberland Fell Runners 03:48:51
68 Andy Marshall M40 03:50:22
69 Fred Salmon M50 03:50:48
70 Richard Walker M40 03:50:55
71 Pete Fraser-Smith MV40 Dark Peak 03:51:21
72 Eleanor Johnstone WU23 Imperial College Union Cross-Country And AC 03:51:26
73 Ben Crane M40 Non-UKA Affiliated Club 03:51:30
74 Tim Raffle M50 Altrincham & District Athletic Club Limited 03:51:45
75 Ross Jenkin MSEN Howgill Harriers 03:51:51
76 Richard Bolton M40 Pennine Fell Runners 03:51:57
77 Shaun Jackson M40 Altrincham & District Athletic Club Limited 03:52:06
78 Thomas Randall MSEN Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:52:35
79 Tom Briggs MSEN 03:52:54
80 Patrick Butlin MSEN Ranelagh Harriers 03:53:04
81 Stephen Bark M40 Skegness & District Running Club 03:53:15
82 Andrew Oliver M40 Glossopdale Harriers 03:53:32
83 Anthony Fryer MSEN 03:53:52
84 Ronnie Turner M50 Rossendale Harriers & AC 03:54:31
85 Bradley Stone M40 Matlock Athletic Club 03:54:42
86 Mark Bown MSEN Esk Valley Fell Club 03:54:47
87 Robin Mitton M40 Pennine Fell Runners 03:54:52
88 George Chilcott MSEN 03:55:48
89 Mark Cornes M40 Mow Cop Runners 03:55:59
90 Steve Swallow M40 Macclesfield Harriers & AC 03:56:17
91 Richard Campbell M40 Rossendale Harriers & AC 03:57:14
92 Tamsin Moran WU23 Non-UKA Affiliated Club 03:57:19
93 Chris Eland M40 Garden City Runners 03:57:33
94 Saul Taylor M40 Belper Harriers 03:57:48
95 Jean Brown W40 Clayton-le-Moors Harriers 03:57:55
96 Paul Barrett MSEN Sale Harriers Manchester 03:58:22
97 Jason Craven MSEN Rossendale Harriers & AC 03:58:39
98 Paul Turner M40 Helm Hill Runners 03:59:39
99 Dominic Watts MV45 Dark Peak 04:00:36
100 Jacob Blaukopf M40 Cambridge & Coleridge AC 04:00:40
101 Ben Brierton M40 Cambridge & Coleridge AC 04:00:40
102 Ayshea Furlong W40 04:00:43
103 Graham Brown M40 Macclesfield Harriers & AC 04:00:49
104 Robert Jackson M40 Holme Pierrepont RC 04:01:46
105 David Phillips MSEN 04:01:52
106 Jim Londesborough M50 Hatton Darts 04:02:09
107 Miranda Singleton WSEN 04:02:31
108 Julian Brown M50 Macclesfield Harriers & AC 04:03:01
109 Stuart Vas MSEN 04:03:15
110 Jack Foxall M Dark Peak 04:03:20
111 Robin Clough M40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:03:26
112 Chris Usher M40 Non-UKA Affiliated Club 04:03:43
113 Andy Green M40 Denby Dale Athletics Club 04:03:54
114 Chris Martin MSEN Non-UKA Affiliated Club 04:04:11
115 Iain Smith M40 Non-UKA Affiliated Club 04:04:14
116 Ted Kristensson MSEN 04:04:22
117 Keith Holmes MV60 Dark Peak 04:04:41
118 Ian Evans MSEN 04:05:02
119 Jagdeep Sahota MSEN 04:05:09
120 Mathew Heason M40 04:05:39
121 Howard Chambers M50 Saddleworth Runners Club 04:05:43
122 Stephen Kenworthy MV45 Dark Peak 04:05:47
123 David Madden M40 04:05:53
124 Steve Knight M40 Glossopdale Harriers 04:05:59
125 Chris Rainbow M40 Mablethorpe Running Club 04:06:08
126 Justin Bramall MSEN 04:06:42
127 Nick Powis M40 04:06:48
128 Ben Arlett M40 Bristol And West AC (est. 1882) 04:06:48
129 Andrew Hunter M40 Beeston AC 04:06:55
130 Simon Conroy MV40 Dark Peak 04:07:10
131 Ben Edwards M40 04:07:26
132 Danny Walls M40 Scarborough Athletic Club 04:08:41
133 Michael Procter M50 04:08:49
134 Tom Poland MSEN Torrington AAC 04:09:44
135 Paul Ambler M40 04:09:48
136 Morten Ellis MSEN 04:10:09
137 James Pierce M40 04:10:12
138 Nikola Carr WSEN Scarborough Athletic Club 04:10:15
139 Craig Greenough M40 Blackburn Harriers & AC 04:10:29
140 Derek Queenan M40 04:10:40
141 Joanne Worboys-Hodgson W40 Denby Dale Athletics Club 04:11:00
142 Will Buckton MSEN Settle Harriers 04:11:13
143 Kasia Osipowicz WSEN Glossopdale Harriers 04:11:25
144 Paul Rowland M50 Pennine Fell Runners 04:11:43
145 Miroslav Siska M40 04:11:53
146 David Wass M40 Worksop Harriers 04:12:07
147 Amy Duck WSEN Steel City Striders RC 04:13:24
148 Barry Edwards M50 04:13:44
149 Richard Malcolm M40 04:13:53
150 Catherine Evans WSEN Keswick AC 04:15:32
151 Jo Gillyon W40 Keswick AC 04:15:33
152 Joseph Allan Wall M50 04:15:36
153 Simon Gregory M40 Handsworth Roadhogs 04:15:36
154 Annette Haines WSEN 04:15:38
155 Rachael Lawrance WSEN Macclesfield Harriers & AC 04:16:23
156 Brian Melia M50 Ilkley Harriers AC 04:16:24
157 Andrew Merrick M50 04:16:25
158 Jamie Hutchinson M40 Ilkley Harriers AC 04:16:30
159 Jim Freeth M40 Pennine Fell Runners 04:16:35
160 Julian Parker MV45 Dark Peak 04:16:41
161 Richard Andrews M40 Southwell Running Club 04:17:01
162 Victoria King WV40 Dark Peak 04:17:14
163 Kate Hastings WSEN Totley AC 04:17:46
164 Rick Ansell M50 Tring RC 04:17:50
165 Robert Cutting M40 Non-UKA Affiliated Club 04:18:00
166 Tim Jayes M40 Kimberley & District Striders 04:18:00
167 Jason Stott M40 Pennine Fell Runners 04:18:12
168 Jim McQuaid M40 04:19:12
169 Paul Barton M40 04:19:30
170 Mat Hickman MSEN Clapham Chasers 04:19:42
171 David Broadbent M40 Beeston AC 04:20:26
172 Jim Paxman MV55 Dark Peak 04:21:01
173 Gary Fox M40 Beeston AC 04:21:39
174 Joe Bradley M40 04:21:43
175 Andy Kirkland MSEN 04:22:18
176 Frank Fielding M60 Pennine Fell Runners 04:22:33
177 Dave Edmunds M40 Non-UKA Affiliated Club 04:22:42
178 Mark Ruston M40 Goyt Valley Striders 04:22:54
179 Jennifer Ross WSEN Glossopdale Harriers 04:22:55
180 Mike Ashby MSEN Sale Harriers Manchester 04:23:51
181 Simon Fisher M40 Calder Valley Fell Runners 04:24:56
182 Andrew Holt M40 Harborough AC 04:25:22
183 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 04:25:46
184 Nicola Hearn WSEN 04:25:55
185 Alison Barrett W40 Steel City Striders RC 04:26:14
186 Clive Hevey M50 Non-UKA Affiliated Club 04:26:22
187 Jonathan Tombs M40 Eden Runners 04:26:27
188 Richard Moore M50 Wootton Road Runners 04:26:41
189 Dave Coleshill MV45 Dark Peak 04:26:42
190 Ben Howarth MV40 Dark Peak 04:26:54
191 Roger Walters M40 Sheffield Triathlon Club 04:29:30
192 Dave Bowen M60 Pennine Fell Runners 04:30:12
193 Mike Annett M50 04:30:34
194 John Minta M40 Calder Valley Fell Runners 04:30:44
195 Steve Haake M50 Steel City Striders RC 04:30:46
196 Ben Smith MSEN Harborough AC 04:31:02
197 Stephen Lysaczenko M50 North Devon RRC 04:31:09
198 Ross Murdoch MSEN Chorlton Runners 04:32:48
199 David Greenwood M40 Holme Pierrepont RC 04:32:51
200 Ruth E Keeley WSEN Belper Harriers 04:33:13
201 Matt Herrick M40 Belper Harriers 04:33:13
202 Jim Bell M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:33:53
203 Phil Eddison M60 Handsworth Roadhogs 04:34:08
204 Barbara Clayton W40 Totley AC 04:34:37
205 Darren Wallis M40 Pennine Fell Runners 04:34:39
206 Rachel Steen WSEN Totley AC 04:34:45
207 Martin Berry M40 04:35:21
208 Stephen Jones MSEN 04:35:21
209 Tom Smith MSEN 04:35:25
210 Claire Wilshaw WSEN 04:35:29
211 Tom Keely M50 Non-UKA Affiliated Club 04:35:42
212 Anne Middleton W50 Denby Dale Athletics Club 04:35:55
213 Anthony Booth MSEN 04:36:09
214 Lucia Minto WSEN Crystal Palace Fun Runners 04:36:19
215 Peter Baker M50 Belper Harriers 04:36:50
216 Paul Bennett MSEN 04:37:08
217 Paul Lydon M40 04:37:14
218 Sarah Brooks W40 Totley AC 04:37:31
219 Susannah Wall WSEN Totley AC 04:37:51
220 Amelia Hunt WSEN Goyt Valley Striders 04:38:49
221 Clare Griffin W40 Macclesfield Harriers & AC 04:38:49
222 Alan Willoner M40 04:39:58
223 Martin Rutherford MSEN 04:40:19
224 Cheryl Stitt W40 Glossopdale Harriers 04:43:17
225 Mark Goodburn M40 Non-UKA Affiliated Club 04:44:08
226 Matt Podd M50 Otley AC 04:45:37
227 Nick Maidment M40 04:46:05
228 Kenny Turner MV55 Dark Peak 04:46:16
229 Andrew Bragg M40 Totley AC 04:46:19
230 Katy Thornhill W40 04:46:26
231 Katie Rockliff WSEN Goyt Valley Striders 04:46:27
232 Tim Thom M50 Keighley & Craven AC 04:46:29
233 Hannah Thom WU23 Keighley & Craven AC 04:46:31
234 Caroline Burrell W40 04:46:35
235 Stephen Brown M50 Cambridge Harriers 04:46:44
236 Charles Dunning M50 04:48:37
237 Libby Kerr WSEN 04:49:13
238 Trevor Matty MV50 Dark Peak 04:49:49
239 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 04:50:05
240 Martin Hopcroft M50 Tring RC 04:52:09
241 Simon Caldwell M50 04:52:30
242 Peter Bradley M50 04:52:37
243 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 04:55:36
244 Steven Pepper MSEN Glossopdale Harriers 04:56:04
245 Andy Skelhorn M50 Macclesfield Harriers & AC 04:56:35
246 Hetty Key WSEN 04:57:04
247 Lindsay Palmer W50 Glossopdale Harriers 04:57:19
248 Mark Cliff M40 Pennine Fell Runners 04:58:40
249 Edward Halliwell M40 Helsby Running Club 05:00:16
250 Madeleine Rogers W40 05:01:34
251 Carmen Elphick W40 05:01:46
252 Allison Skillicorn WSEN 05:01:52
253 Rosemary Paxman W Dark Peak 05:03:41
254 Anthony Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 05:04:39
255 James Fletcher MSEN Steel City Striders RC 05:05:09
256 Martin Sleath M60 05:10:40
257 Hayley Lever W40 05:10:56
258 Anna Hanna WSEN Manchester Triathlon Club 05:13:29
259 Mark Hanna M40 Manchester Triathlon Club 05:13:29
260 Steven Jones MV50 Dark Peak 05:20:03
261 Paul Kent M50 Cambridge Harriers 05:20:50
262 Lucy Stephenson WSEN Pennine Fell Runners 05:20:57
263 Andy Collings M50 Tring RC 05:21:01
264 Andy Towne M50 05:21:34
265 Maeve Largey WSEN Smiley Paces 05:23:23
266 Jim Simpson M50 St Albans Striders 05:24:21
267 Pete Davis M40 Glossopdale Harriers 05:24:38
268 Richard Smith MSEN 05:25:46
269 Kim Russon W40 Totley AC 05:28:05
270 Hugh Rivett MSEN 05:29:06
271 Justin Rowntree M40 Totley AC 05:29:06
272 Ian Marshall M60 Cambridge Harriers 05:29:52
273 James Hulme MV50 Dark Peak 05:32:52
274 Mark Newell M50 Cambridge Harriers 05:35:22