Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/02/2017 – Flower Scar





  
Pos Name Category Club Time
1 Andrew Worster M Todmorden 01:07:11
2 Matt Elkington MU23 Dark Peak 01:09:08
3 Chris Donnelly M Sale Harriers 01:10:24
4 Simon Bailey M Mercia 01:10:45
5 John Whiteside M Barlick 01:11:14
6 Neal Crampton M Pudsey & Bramley 01:11:22
7 Owen Beilby M Wharfedale Harriers 01:11:24
8 Ian Mills M Pennine 01:11:33
9 Jon Wright M45 Todmorden 01:11:52
10 Matthew Munro M Herne Hill 01:11:55
11 Paul Rowley M Pennine 01:12:32
12 Michael Fanning M45 Holmfirth Harriers 01:12:47
13 Mark Burton M40 Pennine 01:13:30
14 Andrew Laycock M Clayton Le Moors 01:14:18
15 Paul Hobbs M40 Todmorden 01:14:27
16 Mark Taylor M45 01:15:20
17 Ben Cooper M 01:15:36
18 Andrew Carlin M Sale Harriers 01:15:46
19 Duncan Hill M40 Sale Harriers 01:15:54
20 John Raho M Holcombe 01:16:02
21 Jonathan Hardman M Cheshire Hill Racers 01:17:14
22 David Edmondson M45 Clayton Le Moors 01:17:42
23 Richard Stevenson M40 Clayton Le Moors 01:17:57
24 David Hulley M40 Stockport Harriers 01:18:19
25 Andy Thorpe M45 Calder Valley 01:18:30
26 Andy Mcmurdo M Pennine 01:18:53
27 Jim Ryder M50 Ilkley 01:19:03
28 Joseph Wade M Dark Peak 01:19:13
29 Joseph Torr M Pennine 01:19:25
30 Andrew Hobson M 01:19:54
31 Dave Soles M50 Pennine 01:20:06
32 Thornton Taylor M60 Rossendale 01:20:15
33 Charles Morris M Thames Hare & Hounds 01:20:28
34 Chris Davies M60 Saddleworth 01:20:47
35 Richard Mackie M45 Penistone 01:20:52
36 Mark Wharton M50 Calder Valley 01:20:59
37 Ronnie Turner M55 Rossendale 01:21:12
38 Stephen Booth M50 01:21:30
39 Arthur Raffle MU23 Altrincham & District 01:22:02
40 Rick Harwood M40 01:22:05
41 Matt Ray M Calder Valley 01:22:12
42 Ashley Willis M40 01:22:14
43 Craig Neville M45 01:22:25
44 Duncan Cannon M Todmorden 01:23:14
45 Andrew Connelly M 01:23:19
46 Andrew Cross M 01:23:31
47 Elton Davies M40 Sale Harriers 01:25:00
48 Dan Marsden M Calder Valley 01:26:18
49 Paul Woolhouse M40 Pennine 01:26:19
50 David Mcchesney M 01:26:52
51 Phillip Roberts M40 Helsby 01:27:07
52 Paul Barrett M Sale Harriers 01:27:48
53 Steve Storey M60 Penistone 01:27:56
54 Andrew Braithwaite M40 Trawden 01:28:08
55 Alastair Hodgson M 01:28:14
56 Daniel Hayman M 01:28:18
57 Chris Beadle M45 Holmfirth Harriers 01:28:22
58 John Hewitt M50 Glossopdale 01:28:27
59 Michael Moncreiff M40 Holmfirth Harriers 01:28:32
60 Annabel Mason FU23 Leeds Uni & Fell Club 01:28:41
61 Michael Toman M50 Rossendale 01:28:47
62 Nick Oddy M40 Skipton 01:29:06
63 Dave Harvey M50 Pennine 01:29:08
64 Rebecca Patrick F45 Todmorden 01:29:31
65 John Taylor M50 Mercia 01:29:33
66 Holly Martin F Pennine 01:29:41
67 Russell Aydon-Butler M 01:29:52
68 Alice Swift F Chorlton 01:29:57
69 Ben Edmondson M40 Rossendale 01:29:59
70 Philip Butler M50 Red Rose Road Runners 01:30:00
71 Matty Barnes M50 01:30:17
72 Judy Howells F45 Wharfedale Harriers 01:30:22
73 Helen Roberts F Calder Valley 01:30:26
74 Eduardo Piano M Nidd Valley 01:30:33
75 Barry Wheele M Red Rose Road Runners 01:30:54
76 Frank Nightingale M50 Red Rose Road Runners 01:31:28
77 Zenon Wisniowski M40 01:31:28
78 John Tomlinson M45 Pfr Ac 01:31:43
79 Jean Powell F45 Wharfedale Harriers 01:31:45
80 Claire Aspinall F40 Pennine 01:31:49
81 Sam Jackson M Bingley Harriers 01:31:58
82 Matthew Wilcock M45 Trawden 01:31:58
83 Edmond Moktell M40 01:32:14
84 Neil Gregory M40 01:32:14
85 Monica Padilla F Wharfedale Harriers 01:32:24
86 Elliot Skorupa M Rossendale 01:33:07
87 Dave Bowen M60 Pennine 01:33:27
88 Kieran Cummings M40 Chorlton 01:34:54
89 Tony Shepherd M50 Wharfedale Harriers 01:34:57
90 Jim Paxman M55 Dark Peak 01:35:09
91 Dave Brock M55 Orion Harriers 01:35:26
92 Annie Roberts FU23 Todmorden 01:35:27
93 Tim Waldron M Liverpool Running Club 01:35:43
94 Ann-Marie Jones F60 Altrincham & District 01:35:52
95 Simon Bolton M50 Cheshire Hill Racers 01:36:16
96 Fiona Lynch F40 Radcliffe 01:36:19
97 Simon Galloway M50 Todmorden 01:36:27
98 Christopher Morrison M60 Sinfin Running Club 01:36:31
99 Keith Holmes M60 Dark Peak 01:36:35
100 Gary Corcoran M45 Red Rose Road Runners 01:36:55
101 Graham Barnes M60 01:37:11
102 Adrian Rushnorth M55 Leeds Bradford Tri 01:37:17
103 Anthony Leigh M40 Rochdale Tri 01:37:18
104 Jim Jones M50 Helsby 01:37:57
105 Dan Taylor M Todmorden 01:38:08
106 Hannah Thom FU23 Keighley & Craven 01:38:14
107 Justin Taylor M40 01:38:36
108 Adam Theakston M 01:39:34
109 Kenny Forster M55 Spectrum Striders 01:39:35
110 Mauro Rotondi M45 Radcliffe 01:39:39
111 Colin Gilmour M55 01:39:54
112 Rich Hannan M 01:40:21
113 Harry Atkinson M60 Bingley Harriers 01:40:26
114 Tom Barker M Todmorden 01:40:35
115 Alan Brentnall M65 Pennine 01:40:37
116 Patrick Garland M50 Fra 01:40:39
117 Gregg Avery M45 Goyt Valley Striders 01:40:47
118 Luigi Salzamo M40 Radcliffe 01:40:51
119 Helen Buchan F Calder Valley 01:41:00
120 Paul Young M Rossendale 01:41:59
121 Paul Fryers M45 Penistone 01:42:26
122 Gavin Gregson M40 Rossendale 01:42:33
123 Ian Smith M65 Bolton 01:43:16
124 Laura Gale F Bournville Harriers 01:43:41
125 Adam Hill M 01:43:42
126 Mark Pawson M40 Pudsey Pacers 01:43:49
127 Tim Thom M50 Keighley & Craven 01:43:51
128 Tim Horrocks M50 Pennine 01:43:52
129 Mark Dixon M50 01:43:54
130 Julie Gardner F55 Macclesfield 01:44:06
131 Paul Swyers M50 Radcliffe 01:44:11
132 John Spedding M 01:44:57
133 Duncan Asker M50 01:45:02
134 Peter Ellerton M70 Bingley Harriers 01:45:04
135 Adrian Dixon M70 Fra 01:45:23
136 Paul Hills M55 Pennine 01:45:56
137 John Lavelle M55 Rossendale 01:46:02
138 Philip Davidson M50 Red Rose Road Runners 01:46:09
139 Jeremy Wilkinson M45 Calder Valley 01:46:17
140 Glenn Cockroft M50 Triangle Trotters 01:46:41
141 Graham Stevan M Cambridge Tri 01:47:18
142 Jean Shotter F50 Holmfirth Harriers 01:47:51
143 Allison Skillicorn F 01:48:28
144 Richard Hobson M50 Abbey Runners 01:48:48
145 Mervyn Mccart M55 01:48:54
146 Peter Bolton M55 Red Rose Road Runners 01:49:00
147 Mark Ferguson M 01:49:17
148 Darren Brown M50 Triangle Trotters 01:49:45
149 John Jones M Todmorden 01:50:15
150 Richard Field M Red Rose Road Runners 01:50:16
151 Catherine Wilson F Rossendale 01:51:39
152 Darren Webb M40 Dark Peak 01:52:18
153 Graham Breeze M70 Wharfedale Harriers 01:54:03
154 Paul Gray M50 Dark Peak 01:55:01
155 Philip Barnes M55 Pennine 01:55:11
156 Tim Parker M40 Esk Valley 01:55:15
157 Paula Plowman F50 Red Rose Road Runners 01:56:06
158 Mick Fowler M60 01:56:09
159 John Cox M65 Middleton 01:56:14
160 Victoria Wadsworth F40 Keighley & Craven 01:56:18
161 Lorna Hubbard F Keighley & Craven 01:56:21
162 Matt Whittaker M50 01:56:43
163 Paul Stevenson M55 Long Eaton Running Club 01:56:53
164 Paul Oldfield M55 Clwydian Range 01:57:04
165 Sarah Nutt F 01:58:58
166 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club 02:00:02
167 Tracy Vernon F55 Goyt Valley Striders 02:00:10
168 Christine Bowen F55 Goyt Valley Striders 02:00:10
169 Steve Hunn M55 Skipton 02:00:21
170 Sue Roberts F50 Todmorden 02:01:42
171 Sara Demaine F50 Pudsey Pacers 02:02:37
172 Adrian Taylor M 02:04:18
173 Ruth Travis F40 Red Rose Road Runners 02:07:17
174 Debbie Mccart M55 02:11:47
175 Emma Smith F Rossendale 02:35:02
176 David Danbury M65 03:02:45