Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/02/2017 – Windy Hill





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Adams M Ilkley Harriers AC 00:58:36.00
2 Peter Bray M Chorlton Runners 01:02:17.00
3 Phil Marsden M Horwich R M I Harriers 01:02:23.00
4 Ali Burrs M Valley Striders AC 01:03:27.00
5 Chris Donnelly M Sale Harriers Manchester 01:06:12.00
6 John Whiteside M40 Barlick Fell Runners 01:06:33.00
7 Andrew Laycock M Clayton-le-Moors Harriers 01:07:00.00
8 Simon Pymm M Horwich R M I Harriers 01:07:14.00
9 Jack Gilbert M 01:09:47.00
10 Benn Heywood M U23 Bury Athletic Club 01:10:10.00
11 Ryan Lindsay M Middleton Harriers 01:10:35.00
12 Austin Frost M40 Dark Peak Fell Runners 01:10:50.00
13 Rob Allen M Calder Valley Fell Runners 01:10:59.00
14 Matt Slack M 01:11:02.00
15 Malcolm Fowler M50 Cheshire Hill Racers 01:11:27.00
16 Tim Campbell M40 Astley & Tyldesley Road Runners 01:12:03.00
17 Thomas Harkin M40 01:12:08.00
18 Bill Johnson M50 Calder Valley Fell Runners 01:12:13.00
19 Gavin Smith M Skipton AC 01:12:17.00
20 Anthony Ryder M 01:12:56.00
21 Andy Thorpe M45 Calder Valley Fell Runners 01:13:08.00
22 Andy Morley M40 Swinton Running Club 01:13:41.00
23 Aden Ball M40 Askern & District RC 01:13:52.00
24 Adam Storer M40 01:13:59.00
25 Jon Richardson M Rossendale Harriers & AC 01:14:26.00
26 Robin Nicholson M40 Ilkley Harriers AC 01:14:32.00
27 Martin Cain M40 01:14:34.00
28 Jon Kerr M50 01:14:44.00
29 Gary Wilkinson M50 Clayton-le-Moors Harriers 01:14:48.00
30 Norman Hayhurst M55 01:14:54.00
31 Ian Jackson M45 Salford Harriers & AC 01:15:09.00
32 Ben Frechette M45 Calder Valley Fell Runners 01:15:14.00
33 Andy Shaw M55 Holmfirth Harriers AC 01:15:30.00
34 Stephen Smithies M45 Calder Valley Fell Runners 01:15:45.00
35 Jon Dearnley-Lane M Rochdale Harriers & AC 01:15:50.00
36 Paul Haigh M Calder Valley Fell Runners 01:15:58.00
37 Paul Timms M Rochdale Tri Club 01:15:58.00
38 Tom Oliphant M Heaton Harriers & AC 01:16:08.00
39 Thornton Taylor M60 Rossendale Harriers & AC 01:16:24.00
40 Rachel Jones F45 Blackburn Harriers & AC 01:16:32.00
41 Simon Ford M40 Astley & Tyldsley Road Runners 01:16:40.00
42 Craig Scargill M50 Askern & District RC 01:17:20.00
43 Maurice OBrien M45 01:17:25.00
44 Aidan Raftery M55 Sale Harriers Manchester 01:17:28.00
45 Ben Grant M65 Harrogate Harriers & AC 01:17:31.00
46 Kevin Jones M50 Saddleworth Runners Club 01:17:31.00
47 Stephen Booth M50 01:17:53.00
48 Jonathan Mitchell M40 Meltham AC 01:17:55.00
49 Ronnie Turner M55 Rossendale Harriers & AC 01:17:58.00
50 Tony Sharma M 01:17:58.00
51 Lindsey Oldfield F35 Calder Valley Fell Runners 01:18:00.00
52 James Hall M Radcliffe Athletic Club (384) 01:18:04.00
53 Robert Sharkey M Lostock AC 01:18:07.00
54 Giles Hawking M40 York Knavesmire Harriers 01:18:11.00
55 Chase Turner M 01:18:15.00
56 Steven Perren M50 Meltham AC 01:18:16.00
57 Nick Young M Bristol And West AC (est. 1882) 01:18:24.00
58 Robert Bolton M50 01:18:41.00
59 Mark Storey M45 Trawden Athletic Club 01:18:52.00
60 Nick Oddy M40 Skipton AC 01:18:59.00
61 Pete Lloyd M Keighley & Craven AC 01:19:01.00
62 Patrick Wardle M Skipton AC 01:19:13.00
63 Andy Adkin M Manchester Triathlon Club 01:19:18.00
64 John Whitlow M45 Halifax Harriers & AC 01:19:19.00
65 Tim Culshaw M Glossopdale Harriers 01:19:34.00
66 Simon Jump M45 Saddleworth Runners Club 01:19:49.00
67 Martin Howard M U23 Calder Valley Fell Runners 01:20:04.00
68 Simon Gelsthorpe M55 01:20:06.00
69 John Bell M Middleton Harriers 01:20:08.00
70 Phillip Roberts M40 Helsby Running Club 01:20:12.00
71 Philip Wells M40 Calder Valley Fell Runners 01:20:17.00
72 Phil Scarf M50 Calder Valley Fell Runners 01:20:20.00
73 Nick Andralojc M55 Harrogate Harriers & AC 01:20:22.00
74 Ingrid Storm F Chorlton Runners 01:20:34.00
75 Chris Simpson M 01:20:38.00
76 Owen Graham M U23 01:20:43.00
77 Russell Aydon-Butler M 01:20:44.00
78 Ken Taylor M65 Rossendale Harriers & AC 01:20:48.00
79 Steven Boxwell M40 01:20:50.00
80 Andrew Braithwaite M40 Trawden Athletic Club 01:21:05.00
81 Jonathan Daniels M40 Todmorden Harriers 01:21:27.00
82 Alice Swift F Chorlton Runners 01:21:32.00
83 Emma Wood F Rossendale Harriers & AC 01:21:40.00
84 Stuart Hutchinson M Saddleworth Runners Club 01:21:44.00
85 Rowen Ratcliffe F Saddleworth Runners Club 01:21:51.00
86 Alan Bocking M60 Cheshire Hill Racers 01:22:32.00
87 Zenon Wismiowski M40 01:23:06.00
88 William Lowe M55 Rossendale Harriers & AC 01:23:06.00
89 Calvin Ferguson M Calder Valley Fell Runners 01:23:15.00
90 Andrew Fairburn M 01:23:19.00
91 Dave Rushton M50 RadcliffeAC 01:23:30.00
92 Sean Stafford M45 01:23:32.00
93 Kieran Cummings M40 Chorlton Runners 01:23:38.00
94 Philip Purdy M55 01:23:43.00
95 Adam Arthurs M 01:24:17.00
96 John Morozzo M40 01:24:22.00
97 Fiona Lynch F40 RadcliffeAC 01:24:31.00
98 Richard Applewhite M40 Macclesfield Harriers & AC 01:24:34.00
99 Sally Houghton F50 Ripon Runners 01:24:57.00
100 James Boult M U23 Clayton-le-Moors Harriers 01:24:58.00
101 Nicolas Walsh M50 Rochdale Harriers & AC 01:25:03.00
102 Tony Shepherd M50 Wharfedale Harriers 01:25:16.00
103 Philip Mason M55 Harrogate Harriers & AC 01:25:20.00
104 Alastair Cairns M40 Horwich R M I Harriers 01:25:23.00
105 Paul Burke M40 01:25:27.00
106 Ben Edmondson M40 Rossendale Harriers & AC 01:25:29.00
107 Steve Lyons M50 01:25:43.00
108 Tim Clarke M55 01:25:51.00
109 Sean Johnston M50 01:26:01.00
110 David Brunton M45 Red Rose Road Runners 01:26:04.00
111 Jessica Cope F 01:26:04.00
112 Sam Bolton M Meltham AC 01:26:05.00
113 Paul Wolstenhulme M Rochdale Harriers & AC 01:26:21.00
114 Stuart Wolstenholme M45 Todmorden Harriers 01:26:49.00
115 Carl Murray M Astley & Tyldesley Road Runners 01:26:55.00
116 Philip Chapman M York Knavesmire Harriers 01:26:57.00
117 Matt Podd M55 OtleyAC 01:27:00.00
118 Scott Lally M45 Sale Harriers Manchester 01:27:16.00
119 Stephen Myers M50 Prestwich Athletic Club (404) 01:27:28.00
120 Tom Coupe M 01:27:45.00
121 Sean Brennan M45 Knaresborough Striders 01:27:48.00
122 Heather Hughes F Manchester YMCA Harriers 01:27:57.00
123 Paul Quine M 01:28:08.00
124 Paul Graham M45 01:28:19.00
125 Mauro Rotondi M45 RadcliffeAC 01:28:26.00
126 Paul McCormick M45 Stainland Lions Running Club 01:28:54.00
127 Jackie Scarf F50 Calder Valley Fell Runners 01:29:01.00
128 Sarah Bewer F40 Meltham AC 01:29:02.00
129 Caroline Harding F40 Pudsey & Bramley AC 01:29:02.00
130 Nathan Kennaugh M Calder Valley Fell Runners 01:29:08.00
131 Kieran Lomas M Astley & Tyldesley Road Runners 01:29:37.00
132 Peter Fleming M55 01:29:39.00
133 Philip Spencer-Gray M Astley & Tyldesley Road Runners 01:30:02.00
134 Ross Murdoch M Chorlton Runners 01:30:19.00
135 Ian Wroe M45 01:30:50.00
136 Emma Bowen F45 Pennine Fell Runners 01:31:06.00
137 Michael Richardson M55 Handsworth Roadhogs 01:31:15.00
138 Gareth Wilkinson M45 Sale Harriers Manchester 01:31:41.00
139 Peter Bailey M Trawden Athletic Club 01:31:53.00
140 James Kermode M Chorlton Runners 01:31:59.00
141 Rick Wiggins M 01:32:04.00
142 Tom Smith M55 Pennine Fell Runners 01:32:06.00
143 Amy Ball F40 01:32:13.00
144 Wayne McIntosh M Clayton-le-Moors Harriers 01:32:16.00
145 Hazel Berrett F55 01:32:20.00
146 Anthony Costello M50 Calder Valley Fell Runners 01:32:43.00
147 Jill Butterworth F40 Rochdale Harriers & AC 01:32:44.00
148 Martin OBrien M55 Stainland Lions Running Club 01:32:44.00
149 Aileen Baldwin F65 Stainland Lions Running Club 01:33:20.00
150 Anthony Hart M45 Astley & Tyldsley Road Runners 01:33:56.00
151 Steve Spamer M40 01:34:01.00
152 Dave Tait M65 Dark Peak Fell Runners 01:34:05.00
153 Steven Melling M60 Rossendale Harriers & AC 01:35:02.00
154 Helen Hudson F50 Stainland Lions Running Club 01:35:04.00
155 Paul Eastham M45 01:35:06.00
156 Dan Simmons M55 Harrogate Harriers & AC 01:35:16.00
157 Rebecca Johnstone F40 Meltham AC 01:35:26.00
158 Gill Dickson F40 Calder Valley Fell Runners 01:35:35.00
159 Rob Myers M60 Baildon Runners 01:35:51.00
160 Tracy Bailey F40 Keighley & Craven AC 01:36:17.00
161 Martin Love M55 Saltaire Striders 01:36:26.00
162 Joss Worthington M 01:36:31.00
163 Kevin McGilvray M60 Rochdale Harriers & AC 01:36:47.00
164 Sally Chesworth F50 Todmorden Harriers 01:37:08.00
165 Paul Holt M45 01:37:17.00
166 Gloria Ayuso F45 Calder Valley Fell Runners 01:37:25.00
167 Robert Howard M55 Calder Valley Fell Runners 01:38:01.00
168 Emma Smyth F35 Calder Valley Fell Runners 01:38:11.00
169 Graham Breeze M70 Wharfedale Harriers 01:38:46.00
170 Brian Barnes M55 Chorlton Runners 01:38:59.00
171 Frederick Getz M60 01:39:14.00
172 Mick Fowler M60 01:39:38.00
173 Manhar Patel M50 Calder Valley Fell Runners 01:39:55.00
174 Suzanne Fletcher F35 Helsby Running Club 01:39:56.00
175 Ben Fletcher M40 Helsby Running Club 01:39:57.00
176 Brian Sullivan M45 01:40:58.00
177 Robin Stewart M50 Meltham AC 01:41:04.00
178 Paul Fryers M45 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 01:41:56.00
179 Drew Savage M40 Chorlton Runners 01:41:59.00
180 Carolyn Shimwell F35 Calder Valley Fell Runners 01:42:08.00
181 Lisa Carter F45 RadcliffeAC 01:42:55.00
182 Christian Clarke M50 01:42:57.00
183 Linda Hayles F60 Calder Valley Fell Runners 01:43:16.00
184 Kenny Goodliffe M40 01:43:46.00
185 Andy Butler M40 01:43:46.00
186 David Richards M55 Formula One Circuit Crew 01:44:25.00
187 Kate Pope F40 Calder Valley Fell Runners 01:44:38.00
188 Suzanne Darke F40 Saddleworth Runners Club 01:45:10.00
189 Helen Love F55 Saltaire Striders 01:45:56.00
190 Martin Lucas M45 01:46:27.00
191 Alan Swift M45 01:47:18.00
192 Emma Robinson F Pudsey Pacers RC 01:47:40.00
193 Nick Greenwood M Pudsey Pacers RC 01:47:41.00
194 Daniel Arthurs M 01:48:14.00
195 Jocelyn Chadderton F45 Lostock AC 01:49:35.00
196 Andrew Biddle M60 Rossendale Harriers & AC 01:49:43.00
197 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club 01:49:45.00
198 Janet Haworth F50 Rossendale Harriers & AC 01:50:03.00
199 Emma Coverley F35 01:50:54.00
200 Andrea Wragg F45 01:50:55.00
201 Rachael Hunt F40 Vegan Runners UK 01:51:57.00
202 Harley Beecroft F35 Calder Valley Fell Runners 01:52:46.00
203 Catherine Elliott F40 Chorlton Runners 01:53:32.00
204 Maggie Elliott F35 01:55:24.00
205 Adele Cihlar F45 01:55:26.00
206 Sean Tansey M40 Young Athletes Club 01:55:26.00
207 Alan Arthurs M55 01:57:10.00
208 Stephen Hill M45 Oldham Community Leisure 01:57:30.00
209 Tom Marler M Chorlton Runners 01:58:18.00
210 Henryk Getz M65 01:58:25.00
211 Sinead Hayes F Radcliffe AC 01:59:44.00
212 Susanne Andrew F40 RadcliffeAC 02:00:17.00
213 Karen Conduit F60 Rochdale Harriers & AC 02:00:21.00
214 Graham Arthurs M45 02:00:33.00
215 Graham Davy M55 Calder Valley Fell Runners 02:00:54.00
216 Ruth Thompson-Davies F40 Calder Valley Fell Runners 02:01:18.00
217 Nicola Smith F40 Rochdale Harriers & AC 02:04:11.00
218 Alyson Adams F50 Bramhall Runners 02:04:33.00
219 Julie Luckman F45 Rochdale Tri Club 02:05:40.00
220 Kathryn Holmes F50 Bramhall Runners 02:05:48.00
221 Mo Arthur F45 02:09:17.00
222 Garry ODriskell M 02:09:20.00
223 John Musgrave M50 02:09:20.00
224 Sonja Vietoris F55 02:14:18.00
225 Hilary Farren F50 Rossendale Harriers & AC 02:14:55.00
226 Debbie Millington F35 Warrington Running Club 02:20:06.00
227 Sarah Branwood F Warrington Running Club 02:20:07.00