Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/01/2017 – Tigger Tor





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Franklin MSen Totley A.C. 01:12:01
2 Oli Johnson MSen Dark Peak 01:17:24
3 Kieran Allanson MSen 01:17:38
4 Martin Dawson M40 North Derbyshire R.C. 01:17:40
5 Paul Fauset M40 Dark Peak 01:17:43
6 Richard Bradbury M40 Matlock A.C. 01:17:48
7 Andrew Douglas MSen Veloviewer 01:17:59
8 Adam Taylor MSen Dark Peak 01:18:08
9 Benjamin Griffiths MSen 01:18:27
10 Robert Donald MSen Shelton Striders 01:18:50
11 Aidan Linskill MSen Totley A.C. 01:18:54
12 Douglas Wilders MSen Dark Peak 01:19:03
13 Neil Stabbs M40 York Knavesmire 01:19:06
14 Alastair Buckley M40 Totley A.C. 01:19:09
15 Wayne Bulcroft MSen Real Fitness 01:19:13
16 Jordan Street MSen Clowne Road Runners 01:19:15
17 Nathan Brickman MSen Belper Harriers 01:19:50
18 Michael Taylor MSen Riverside Runners 01:20:14
19 Austin Frost M40 Dark Peak 01:20:27
20 Bart Shaw MSen Totley A.C. 01:21:09
21 Simon Dixon M40 Dark Peak 01:21:12
22 Philip Morris MSen Handsworth Roadhogs 01:21:26
23 Stuart Vas MSen 01:22:31
24 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 01:22:44
25 Oliver Hart M40 Totley A.C. 01:22:56
26 James Rose MSen Steel City Striders 01:22:59
27 Jack Gilbert MSen 01:23:07
28 Kenny Malton MSen Shelton Striders 01:23:21
29 Richard Snowden M40 Totley A.C. 01:23:33
30 Thomas Beautyman M40 Dark Peak 01:23:35
31 Colin Osborne M40 Totley A.C. 01:23:37
32 Darren Fishwick M40 Chorley A. & T.C. 01:24:14
33 Alasdair Menmuir MSen Steel City Striders 01:24:56
34 Mark Yoxon MSen 01:25:04
35 Alexander Moore MSen Shuoc 01:25:10
36 Steve Bell M50 Dark Peak 01:25:13
37 Andrew Sheldon MSen Matlock A.C. 01:25:29
38 Joe Farnell MSen Totley A.C. 01:25:47
39 Sally Fawcett WSen Dark Peak 01:25:48
40 Jon Hargreaves M40 01:25:50
41 Alan Billington M40 Belper Harriers 01:25:59
42 Thomas Smith MSen Dark Peak 01:26:04
43 Mark Anderson MSen 01:26:12
44 Simon Choppin MSen C.G.C.C. 01:26:20
45 Hazel Tant WSen Totley A.C. 01:26:23
46 Brett Daughtrey M40 Real Fitness 01:26:42
47 John Webber M50 Dark Peak 01:26:58
48 Bradley Stone MSen Matlock A.C. 01:27:20
49 Aden Ball M40 Askern District Runners 01:27:59
50 Dan Cook M40 Steel City Striders 01:28:05
51 Paul Reaney M40 Killamarsh Kestrels 01:28:11
52 James Walker MSen Shelton Striders 01:29:25
53 Karl Webster M40 Matlock A.C. 01:29:39
54 Chris Plews M40 Wetherby Runners Ac 01:29:59
55 Chris Chambers M40 Mynydd Du 01:30:08
56 Edward Cadogan M40 F.R.A. 01:30:16
57 Tommy Pearson MSen 01:30:23
58 Alex Elsworth M40 Goyt Valley Striders 01:30:34
59 Jon Osborne MSen 01:30:36
60 Ian Capleton MSen 01:30:41
61 Peter Durkin M40 01:30:45
62 Chris Livesley MSen Totley A.C. 01:30:49
63 Dean Taylor M40 Ripley R.C. 01:30:51
64 Sam Needham MSen Steel City Striders 01:31:04
65 Caroline Brock WSen Steel City Striders 01:31:07
66 Paul Stuart M40 Steel City Striders 01:31:15
67 Andrew Hunter M40 Beeston A.C. 01:31:21
68 Andrew Fry MSen Sheffield Hash House Harriers 01:31:23
69 Matthew Burden MSen Totley A.C. 01:31:45
70 Steve Frazer MSen Steel City Striders 01:31:53
71 Adrian Fisher M40 Dark Peak 01:31:58
72 Alex Shepherd M40 Steel City Striders 01:32:04
73 Iain Smith M40 Buffalo Whippets A.C. 01:32:16
74 Mark Eastman MSen 01:32:35
75 Jack Foxall MSen Dark Peak 01:32:37
76 Michael Grady M50 01:32:44
77 Colin Hardy M40 Steel City Striders 01:32:55
78 David Yates MSen 01:32:57
79 Dave Sykes M40 Dark Peak 01:33:06
80 Michael Slater M50 Steel City Striders 01:33:12
81 John Tomlinson M40 Penistone Footpath Runners 01:33:12
82 Fiona Kesteven W40 Totley A.C. 01:33:16
83 Oliver Cook M40 Long Eaton R.C. 01:33:18
84 Tyrrell Basson M40 Dark Peak 01:33:20
85 Jason Brannan M40 Steel City Striders 01:33:24
86 Greg Rimmer M50 Dark Peak 01:33:26
87 Paul Walwyn MSen Dark Peak 01:33:27
88 Rosie Walwyn WSen Dark Peak 01:33:29
89 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners 01:33:30
90 Clare Oliffe WSen Dark Peak 01:33:34
91 Billy Naylor M40 01:33:36
92 Majka Kunicka WSen Penistone Footpath Runners 01:33:45
93 Stephen Aspey M50 01:33:56
94 Paul Stephenson MSen 01:34:00
95 Simon Conroy M40 Dark Peak 01:34:01
96 Matt Jackson MSen North Derbyshire R.C. 01:34:01
97 Robin Warden M40 01:34:02
98 Gordon Hale MSen South Yorkshire Orienteers 01:34:04
99 Andy Hartley M50 Fat Boys R.C. 01:34:29
100 Jaimie Buckley WSen Totley A.C. 01:34:39
101 Michael Timm M40 Steel City Striders 01:34:43
102 David Wass M40 01:34:44
103 Adrian West-Samuel M50 Goyt Valley Striders 01:34:50
104 Joe Buckman MSen Steel City Striders 01:34:53
105 Richard Butterley M40 01:34:59
106 Jacqui Hawkins WSen Wirksworth R.C. 01:35:12
107 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 01:35:20
108 Jim Paxman M50 Dark Peak 01:35:41
109 Nick Morris MSen Handsworth Roadhogs 01:36:13
110 David Harrison M50 Dark Peak 01:36:30
111 Joseph Allan Wall M50 01:36:39
112 Gary Fox M40 Beeston A.C. 01:36:52
113 Charles Dunning M40 01:37:21
114 Julian Parker M40 01:37:25
115 Colin Earl M50 Kimberworth Striders 01:37:47
116 Bob Foreman M50 Matlock A.C. 01:37:48
117 Dominic Tomes MSen 01:37:49
118 Krishna Mahadevan M50 Belper Harriers 01:38:01
119 Christine Howard W40 Matlock A.C. 01:38:11
120 Chris Martin MSen Fat Boys R.C. 01:38:34
121 Andy Coldwell M50 Real Fitness 01:38:48
122 Stewart Kemp M60 Dark Peak 01:38:49
123 Simon Gregory M40 01:39:02
124 Joe Carruthers M40 01:39:12
125 Rob Davies M50 Steel City Striders 01:39:19
126 Keith Holmes M60 Dark Peak 01:39:22
127 Rob Moore M50 Dark Peak 01:39:27
128 Caz Kay WSen Totley A.C. 01:39:29
129 Robert Cutting M40 Fat Boys R.C. 01:39:38
130 Simon Pipe M50 Hook Norton Harriers 01:39:47
131 Martin Usher M40 01:39:48
132 Matthew Sperrin MSen Goyt Valley Striders 01:39:53
133 Simon Palmer M40 01:40:00
134 John Ostrovskis M50 Fat Boys R.C. 01:40:01
135 Darren Moutrey M40 Real Fitness 01:40:04
136 Penny Sadler W40 Totley A.C. 01:40:08
137 Oskar Smith MSen 01:40:09
138 Tim Jayes M40 Kimberley Striders 01:40:13
139 Karlwinder Hayer M40 London Frontrunners 01:40:14
140 Philip Knapton M40 Sheffield R.C. 01:40:21
141 William Baxter M40 01:40:25
142 Jo Brown WSen Totley A.C. 01:40:32
143 Catherine Eddison WSen Rotherham Harriers 01:40:38
144 Russell Stevenson M40 Steel City Striders 01:40:45
145 Annette Haines WSen 01:40:55
146 Nick Burns M40 Steel City Striders 01:41:18
147 Michael Bourne M50 Dark Peak 01:41:20
148 Alison Barrett W40 Steel City Striders 01:41:23
149 John Hamshaw-Thomas M40 01:41:29
150 Lee Weatherall M40 Kimberworth Striders 01:41:35
151 Jake Smith M40 Shepshed R.C. 01:41:41
152 Neil Wallace M40 Pudsey And Bramley A.C. 01:41:50
153 Geoff Cooper M40 Ripley R.C. 01:41:56
154 Jane Crowson W50 Dark Peak 01:42:03
155 Simon Rayner M40 Danum Harriers 01:42:07
156 Michael Alexander M40 Totley A.C. 01:42:10
157 Stephanie Fauset WSen Smiley Paces 01:42:11
158 Vicky Penn WSen Smiley Paces 01:42:11
159 Kevin Tomlinson M50 Milltown Milers 01:42:12
160 Phil Eddison M60 Handsworth Roadhogs 01:42:25
161 Matthew Chenery M40 01:42:31
162 Ant Harris M40 Fat Boys R.C. 01:42:32
163 Mark Goodburn M40 Team Little Fella 01:42:48
164 Graham Barnes M60 01:43:02
165 Abigail Hathway WSen Smiley Paces 01:43:13
166 Warren Hayes M50 01:43:21
167 Sam Brentnall MSen Totley A.C. 01:43:36
168 Richard Green M40 Shelton Striders 01:43:49
169 Donna Claridge W50 Dark Peak 01:43:54
170 Chris Rainey M40 01:44:08
171 Bryan Bradwell M40 Totley A.C. 01:44:12
172 Phil Howson M40 Steel City Striders 01:44:34
173 Jerry Cook M50 Shepshed R.C. 01:44:36
174 Max Howard M50 Retford A.C. 01:44:42
175 David Veryard M50 Bakewell 01:44:45
176 Andrew Barnes MSen 01:44:46
177 James Norton MSen Steel City Striders 01:44:47
178 David Bollington M40 Dark Peak 01:44:54
179 Peter Fieldson M50 Lincoln Wellington A.C. 01:44:59
180 Lucy Broom W40 Steel City Striders 01:45:24
181 Gregg Avery M40 Goyt Valley Striders 01:45:28
182 Sara Hamblin WSen Totley A.C. 01:45:35
183 Gareth Smith M40 Real Fitness 01:45:37
184 Steve Sanders M40 Penistone Footpath Runners 01:45:39
185 Reg Cooper M60 01:45:41
186 Chris Willis MSen Steel City Striders 01:45:46
187 Paul Wright MSen Danum Harriers 01:45:47
188 David Bone M50 01:45:53
189 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:46:05
190 Matty Brennan MSen Erewash Valley R.C. 01:46:08
191 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 01:46:09
192 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 01:46:22
193 Mick Cochrane M70 Dark Peak 01:46:45
194 Glenn Darley M40 01:47:17
195 Mark Chimley M40 01:47:24
196 Darren Eccles M40 01:47:37
197 Nick Bates M50 Belper Harriers 01:47:48
198 Andy Smith MSen York Knavesmire 01:47:52
199 Philippa Rose W40 01:48:01
200 Keith Bell M40 Steel City Striders 01:48:09
201 Emma Dent W40 Totley A.C. 01:48:10
202 Ben Heller M50 Steel City Striders 01:48:12
203 Kenny Turner M50 Dark Peak 01:48:18
204 Peter Knight M40 Penistone Footpath Runners 01:48:20
205 Nicola Dick W50 01:48:46
206 Robert Nash MSen 01:48:52
207 Dominic Taylor M40 Fat Boys R.C. 01:49:05
208 Jane Langham W50 Smiley Paces 01:49:17
209 Judith Havenhand W40 01:49:23
210 Will Blackwood M40 01:49:27
211 Rachel Steen WSen Totley A.C. 01:49:39
212 Nick Woffenden MSen 01:49:46
213 Scott Blanks M40 01:49:51
214 Stephen Doherty M40 Steel City Striders 01:49:53
215 Alexander Arblaster MSen Steel City Striders 01:49:54
216 Jon Sanderson M40 Totley A.C. 01:49:57
217 Jon Southall MSen 01:49:58
218 Andy Mellor M40 Matlock A.C. 01:49:59
219 Rebecca Bright WSen 01:50:04
220 David Gould M60 Mercia 01:50:08
221 Steven Battle M50 Clowne Road Runners 01:50:15
222 David Hollyer MSen 01:50:15
223 John Wright M40 Porter Valley Plodders 01:50:25
224 Andrea Rodgers W40 Dark Peak 01:50:34
225 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 01:50:41
226 Patrick Garland M50 F.R.A. 01:50:45
227 Tom Ricketts M50 Totley A.C. 01:50:50
228 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 01:50:58
229 Craig Ward M40 Danum Harriers 01:51:02
230 Julian Brealey M40 Erewash Valley R.C. 01:51:07
231 Kate Turner WSen Totley A.C. 01:51:12
232 Rich Bayliss M40 01:51:16
233 Peter Grover M50 01:51:18
234 Lawrie Mayfield M40 01:51:32
235 Ali Thomas W50 Eryri Harriers 01:51:40
236 Neale Vanstone M40 Fat Boys R.C. 01:51:41
237 Andy Wier MSen Steel City Striders 01:51:44
238 Elly Blackwell WSen Sheffield Triathlon Club 01:51:46
239 Caroline Scott W40 Sinfin R.C. 01:52:01
240 Tim Hazeltine M50 01:52:13
241 Heather Wallis WSen Steel City Striders 01:52:21
242 Andy Green M50 Steel City Striders 01:52:21
243 Sarah Christian WSen 01:52:33
244 Jordan Smith MSen 01:52:37
245 Kenny Forster M50 Spectrum Striders 01:52:47
246 Sheona Schofield WSen 01:53:00
247 Nick Clayton MSen 01:53:11
248 Matthew Barraclough M40 01:53:19
249 Richard Bulmer M40 Totley A.C. 01:53:21
250 Steven Brandreth M40 Porter Valley Plodders 01:53:28
251 Matt Ridge M40 Totley A.C. 01:53:44
252 Steve Wickham M60 Erewash Valley R.C. 01:53:56
253 Sian Mead W50 Totley A.C. 01:54:35
254 Paul Bowerbank M50 Totley A.C. 01:55:00
255 Emma Shepherd WSen Totley A.C. 01:55:07
256 Jason Macvaugh MSen 01:55:22
257 Jimmy Sharman MSen Steel City Striders 01:55:29
258 Amelia Hunt WSen Goyt Valley Striders 01:55:59
259 Nick Harris M60 Rossendale Harriers 01:56:04
260 Rachel Fox WSen Barnsley Harriers 01:56:06
261 Craig Allen MSen Barnsley Harriers 01:56:07
262 Leigh Harris M40 Uttoxeter Road Runners 01:56:22
263 Andrew Lewis M50 01:56:25
264 Caroline Burrell W40 F.R.A. 01:56:28
265 Martin Smith M50 Dark Peak 01:56:29
266 Amanda Porter W40 01:56:34
267 Claire Chapman W40 Kimberworth Striders 01:56:39
268 Helen Young W40 Totley A.C. 01:56:54
269 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 01:57:03
270 Mel Mccart M50 01:57:17
271 Tony Steward M60 Calder Valley F.R. 01:57:20
272 Erwin Van Vroenhoven M40 01:57:28
273 Mark Platton M50 Steel City Striders 01:57:55
274 Tim Mackey M60 01:58:03
275 Thomas Mccart MSen Steel City Striders 01:58:04
276 Jim Simpson M50 St. Albans Striders 01:58:11
277 Robert Grocutt M50 Steel City Striders 01:58:19
278 Chris Moor M40 01:58:26
279 Richard Ward MSen 01:58:33
280 Andrew Rodgers M40 Dark Peak 01:58:42
281 Gary Crisp M40 Wolds Veteran Rc 01:58:48
282 David Arundale M60 Dark Peak 01:58:51
283 Sarah Gibbon W40 Smiley Paces 01:58:54
284 Deborah Lodge W40 Totley A.C. 01:58:59
285 Andrew Bragg M40 Totley A.C. 01:59:55
286 Trevor Burton M50 Steel City Striders 02:00:12
287 Steve Mead M50 Totley A.C. 02:00:18
288 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 02:00:22
289 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 02:00:44
290 Frederick Getz M60 02:01:12
291 Louise Goodhill W40 Totley A.C. 02:01:43
292 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 02:01:55
293 Richard Purdy M40 Danum Harriers 02:02:04
294 Helen Turner WSen Belper Harriers 02:02:08
295 Kevin Megson M50 Totley A.C. 02:02:21
296 Andrew Byrom M50 Pudsey Pacers 02:02:52
297 Mo Mcdonald M50 02:03:00
298 Catherine Buckley WSen Totley A.C. 02:03:10
299 Claire Dutson WSen Porter Valley Plodders 02:03:17
300 Linda Fitzpatrick W50 Totley A.C. 02:03:20
301 Richard Downs M40 Totley A.C. 02:03:40
302 Mark Yates MSen Totley A.C. 02:04:08
303 Elizabeth Bridgen W40 Erewash Valley R.C. 02:04:32
304 John Murray M50 North Derbyshire R.C. 02:04:54
305 Jacqui Herring W40 02:05:14
306 Linda Hayles W60 Calder Valley F.R. 02:05:16
307 Helen Cain WSen Steel City Striders 02:05:19
308 Robert Haworth M50 02:05:29
309 Richard Hind M40 Clowne Road Runners 02:05:36
310 Philip Harrop M40 02:05:37
311 Richard Hopkinson M60 Dark Peak 02:05:41
312 Roz Massey WSen Totley A.C. 02:05:41
313 Nicola Combs WSen Sheffield Triathlon Club 02:05:47
314 Andrea Atkinson W40 Matlock A.C. 02:06:10
315 Mark Jackson M50 Matlock A.C. 02:06:31
316 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 02:06:32
317 Richard Knowles M40 Totley A.C. 02:06:33
318 Paul Brunt M40 Shelton Striders 02:06:41
319 Lucy Turner WSen Totley A.C. 02:06:45
320 Liz Casey W50 North Leeds Fell Runners 02:06:48
321 Katie Taylor W40 02:07:02
322 Pete Tanker M50 02:07:12
323 Nicola Freeman W40 02:07:26
324 Les Thurston M60 Matlock A.C. 02:07:26
325 Lynne Knight W40 02:07:38
326 Ian Oliver M40 02:08:04
327 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C. 02:08:05
328 Barry Clarke M50 02:08:13
329 Kieran Fitzpatrick M50 Totley A.C. 02:08:24
330 Jan Forrester W60 Matlock A.C. 02:08:30
331 Paul Stevenson M50 Long Eaton R.C. 02:08:43
332 Keith Lindley M60 Danum Harriers 02:08:51
333 Kylie Mcateer W50 Totley A.C. 02:08:54
334 Rebecca Boston WSen Totley A.C. 02:09:08
335 Maurice Musson M60 Dark Peak 02:09:15
336 Mike Arundale M60 Dark Peak 02:09:19
337 Simon Kelly MSen 02:09:54
338 Sarah Halstead W40 Penistone Footpath Runners 02:10:59
339 Mick Fowler M60 02:11:44
340 Mark Stephenson M40 02:11:53
341 Wendy Amis W50 Belper Harriers 02:11:57
342 Richard Nakielny MSen 02:12:17
343 Kim Russon W40 Totley A.C. 02:13:00
344 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 02:13:26
345 Rose George W40 Kirkstall Harriers 02:13:33
346 Colin Bostock M60 Long Eaton R.C. 02:13:42
347 Simon Berry M50 02:14:27
348 Brian Greaves M60 Dark Peak 02:14:29
349 Suzie Lovell WSen 02:14:40
350 Aron Harrison MSen 02:14:41
351 Tracy Vernon W50 Goyt Valley Striders 02:15:12
352 Chris Tetley M50 Goyt Valley Striders 02:15:12
353 Lindsay Evans W40 Totley A.C. 02:15:16
354 Blaine Quigley M40 Steel City Striders 02:16:24
355 Debbie Mccart W50 02:16:32
356 Sally Nevitt WSen Totley A.C. 02:16:37
357 Angie Astbury W40 02:17:22
358 Chris Platt M50 02:18:02
359 Daniel Clark M40 Belper Harriers 02:18:03
360 Rachel Clark W40 Belper Harriers 02:18:35
361 Lloyd Snellgrove M60 02:18:38
362 Sarah Millns W40 Kimberworth Striders 02:23:49
363 Vicki Beckitt WSen Kimberworth Striders 02:23:50
364 Helen Woodburn WSen Kimberworth Striders 02:23:50
365 Maggie Gorman W60 North Derbyshire R.C. 02:25:26
366 John Gorman M60 North Derbyshire R.C. 02:25:27
367 Louise Houghton W40 Stilton Striders 02:31:16
368 John Houghton M50 Stilton Striders 02:31:17
369 Carol Parsons W50 Totley A.C. 02:31:47
370 Natasha Blackburn W40 Totley A.C. 02:31:52
371 Henryk Getz M60 02:32:25
372 Caroline Wickham W50 Erewash Valley R.C. 02:34:53
373 Helen Fensome WSen Erewash Valley R.C. 02:34:53
374 Paul Page M40 Beeston A.C. 02:54:31
375 Sonja Vietoris W50 02:57:04
376 Penny Page W40 02:57:32
377 Derek Brailsford M70 Crawley Saints And Sinners R.C. 02:57:32
378 Andrew Mcrae M60 Lakeside Lincoln 02:58:45
379 Diane Clewes W50 Totley A.C. 02:58:47
380 Steve Terry M60 Totley A.C. 02:58:55
381 Ruth E Keeley WSen Belper Harriers D.N.F.
382 Neil Oxley M60 D.N.F.