Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/01/2017 – Kinder Trial





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Harding M Macclesfield Harriers & AC 01:42:25
2 Nicholas Barber M Pennine FR 01:43:18
3 Simon Coldrick M Pennine FR 01:46:00
4 James Logue M45 Calder Valley FR 01:46:20
5 Andrew Holmes M Pennine FR 02:03:40
6 Paul Rowley M Pennine FR 02:03:52
7 Mark Burton M40 Pennine FR 02:05:33
8 Tom Bush M Pennine FR 02:05:43
9 Dave Ward M40 Pennine FR 02:06:01
10 Muir Morton M40 Pennine FR 02:06:38
11 Matthew Hulley M40 Pennine FR 02:09:52
12 Dave Soles M50 Pennine FR 02:10:40
13 Simon Mills M Dark Peak FR 02:11:45
14 Richard Snowden M45 Totley AC 02:11:53
15 Paul Freeman M Rucksack Club 02:13:00
16 Nick Jones M40 Buxton & District AC 02:14:15
17 Charlie Adams M50 Holmfirth Harriers AC 02:14:59
18 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners & AC 02:16:45
19 Andy McMurdo M Pennine FR 02:17:31
20 Greg Rimmer M50 Dark Peak FR 02:18:56
21 Joe Torr M Pennine FR 02:19:02
22 Anthony Fryer M Unattached 02:20:52
23 Sue Richmond F Pennine FR 02:23:22
24 Kirsty Bryan-Jones F45 Dark Peak FR 02:26:05
25 Aldous Everard M40 Dark Peak FR 02:26:16
26 Andy Barnett M50 Dark Peak FR 02:27:05
27 Tim Raffle M50 Altrincham & District AC 02:30:15
28 Julian Rank M50 Holmfirth Harriers AC 02:30:37
29 Neil Weightman M50 Erewash Valley RC 02:30:45
30 Carl Bedson M45 Glossopdale Harriers 02:30:47
31 Tom Leather M Unattached 02:33:00
32 Sam Gibbs M40 Helm Hill 02:36:12
33 Arthur Raffle MU23 Altrincham & District AC 02:41:52
34 Geoff Briggs M55 Pennine FR 02:42:27
35 Dave Bowen M60 Pennine FR 02:43:05
36 James Corden M45 Stockport Harriers & AC 02:43:20
37 Steve Knight M Glossopdale Harriers 02:43:39
38 Steve Swallow M45 Macclesfield Harriers & AC 02:44:48
39 Lis Bloor F50 Pennine FR 02:45:42
40 Simon Entwisle M60 Pennine FR 02:47:07
41 Richard Dixson M40 Pennine FR 02:47:16
42 Brian McCoubrey M Wilmslow RC 02:47:44
43 Keith Holmes M60 Dark Peak FR 02:47:46
44 John Hewitt M50 Glossopdale Harriers 02:48:22
45 Alice Swift F Glossopdale Harriers 02:48:26
46 Alan Duncan M60 Bowland FR 02:48:38
47 David Whitefield M45 Unattached 02:50:27
48 Lawrie Jones M60 Mercia FR 02:50:34
49 David Brockbank M40 Unattached 02:51:29
50 Ron Rees M60 Pennine FR 02:51:45
51 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 02:52:35
52 Will Meredith M40 Pennine FR 02:54:01
53 Donna Claridge F50 Dark Peak FR 02:57:52
54 Mike Ashby M Sale Harriers Manchester 03:01:30
55 Geoff Pettengell M55 Mow Cop & Rucksack 03:01:40
56 Phillip Hobbs M50 Holmfirth Harriers AC 03:03:26
57 Steve Macha M50 Boalloy RC 03:04:47
58 Joe Macha MU23 Boalloy RC 03:04:58
59 Peter Bailey M55 Buxton & District AC 03:06:19
60 Paul Baxendale M50 Unattached 03:06:31
61 Paul Filby M40 Pennine FR 03:07:25
62 Adrian West-Samuel M50 Goyt Valley Striders 03:07:55
63 Greg Avery M45 Goyt Valley Striders 03:07:59
64 Richard Scottney M65 Pennine FR 03:08:09
65 John Stephenson M55 Glossopdale Harriers 03:08:11
66 Craig Partridge M45 Altrincham & District AC 03:08:58
67 Fiona Fullwood F Dark Peak FR 03:08:59
68 Rick Ansell M55 Tring Running Club 03:09:34
69 Darren Burns M50 Fell Ponies 03:09:55
70 Brent Lindsay M55 Penistone Footpath Runners & AC 03:09:59
71 Steven Hole M Buxton & District AC 03:11:56
72 Mark Halsey M40 Buxton & District AC 03:11:59
73 Steven Pepper M Glossopdale Harriers 03:12:53
74 Stuart Johnson M40 Unattached 03:14:00
75 Kevin Good M Unattached 03:14:51
76 Steve Wathall M55 Retford AC 03:15:50
77 Paul Hills M55 Pennine FR 03:16:01
78 Lockie Campbell M55 Altrincham & District AC 03:17:07
79 Richard Hopkinson M65 Dark Peak FR 03:20:24
80 David Walsh M55 Redhill RR 03:22:39
81 Mark Hobson M55 Rochdale Harriers & AC 03:27:31
82 Stephen Burt M45 Dark Peak FR 03:30:12
83 Elaine Fleuriot F50 Pennine FR 03:30:48
84 Alison Wainwright F45 Dark Peak FR 03:32:14
85 Tony Ryan M50 Rucksack Club 03:33:09
86 Colin Allott M Goyt Valley Striders 03:37:44
87 Phillip Barnes M55 Pennine FR 03:38:56
88 Jo Bowen F40 Pennine FR 03:39:00
89 Ian Ankers M65 Staffordshire Moorlands 03:40:16
90 John Williams M60 Pennine FR 03:42:02
91 Janet Hill F60 Springfield Striders RC 03:42:08
92 Mark Fermer M55 Pennine FR 03:43:52
93 Bill Hunter M65 Holmfirth Harriers AC 03:48:41
94 Roger Ashby M70 Pennine FR 03:48:58
95 Alex Ledbury M40 MDOC 03:50:00
96 Sarah Ledbury F45 MDOC 03:50:06
97 Pete Wallroth M Unattached 03:50:10
98 Tom Smith M55 Pennine FR 03:51:59
99 Emma Bowen F45 Pennine FR 03:52:00
100 Jeffrey Norman M70 Altrincham & District AC 03:54:24
101 Don Bullough M55 Cheshire Hill Racers 03:54:40
102 Tim Horrocks M50 Pennine FR 03:56:08
103 Helen Davis F Goyt Valley Striders 04:01:42
104 Sheila Smith F65 Goyt Valley Striders 04:02:10
105 Jim Simpson M50 St Albans Striders 04:02:11
106 David Mann M Grateley AF 04:05:36
107 Tracy Vernon F55 Goyt Valley Striders 04:21:23
108 Chris Tetley M55 Goyt Valley Striders 04:21:29
109 Linda Hayles F60 Calder Valley FR 04:25:31
110 Beverley Golden F Buxton & District AC 04:27:56
111 Mark Babington M50 Buxton & District AC 04:28:22
112 Rebecca Glen F40 Goyt Valley Striders 04:47:05
113 Helen Gray F50 Goyt Valley Striders 04:47:19
114 Dakotah Shirfield FU23 Chorlton Runners 04:50:05
115 Francis Wooff M50 Chorlton Runners 04:50:06
116 Jennifer Raffle F50 Altrincham & District AC 04:53:48
117 Frank Fielding M65 Pennine FR DNF
118 Hazel Winder F65 Macclesfield Harriers & AC DNF
119 Trevor Longman M65 Macclesfield Harriers & AC DNF
120 Jane Hewitt F55 KFR DNF
121 Steve Knowles M45 Pennine FR DNF
122 Kathleen Turner F60 Macclesfield Harriers & AC DNF