Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/09/2016 – Lantern Pike





  
Pos Name Category Club Time
1 Jack Ross M Staffordshire Moorlands 00:32:56
2 Robert Little M Dark Peak FR 00:33:09
3 Stuart Bond M40 Dark Peak FR 00:33:14
4 Alasdair Campbell M Buxton & District AC 00:33:40
5 Harry Holmes M York Knavesmire Harriers 00:33:55
6 Billy Cartwright M Matlock AC 00:34:46
7 Nat Winfield M Pennine FR 00:35:51
8 Elliot Maylan MU18 Buxton & District AC 00:37:04
9 Neil Holding M55 West Pennine Runners 00:37:12
10 Paul Sorrell M40 Ripley RC 00:37:22
11 Tom Bush M Pennine FR 00:37:48
12 Ian Ridgeway M 00:38:00
13 Jamie Helmer M40 Glossopdale Harriers 00:38:21
14 Bryan McKenna M Buxton & District AC 00:38:30
15 Tim Willson M 00:39:41
16 Matthew Huxford M Glossopdale Harriers 00:39:47
17 David Heenan M Vegan Runners 00:40:14
18 Richard Bouglas M Buxton & District AC 00:40:16
19 John Hewitt M50 Glossopdale Harriers 00:40:19
20 Andy Barnett M55 Dark Peak FR 00:41:22
21 Brian Macfadyen M60 Macclesfield Harriers & AC 00:41:29
22 Elizabeth Leason F Glossopdale Harriers 00:41:37
23 John Noblett M50 Altrincham & District AC 00:41:40
24 Neil McGraw M40 Glossopdale Harriers 00:41:44
25 Richard White M40 Glossopdale Harriers 00:41:45
26 Robin Horner M 00:41:56
27 Craig Hewitt M Congleton Harriers & AC 00:42:12
28 Tim Culshaw M Glossopdale Harriers 00:42:26
29 Lynne Clough F45 Chorley Athletic And Triathlon Club 00:42:27
30 Rob Winfield M 00:42:33
31 Michael Slater M45 Steel City Striders RC 00:42:36
32 Russell Scott M Chorlton Runners 00:42:47
33 David Madden M45 00:42:53
34 James Stubbs MU18 Pennine FR 00:42:54
35 John Mooney M55 Macclesfield Harriers & AC 00:43:00
36 Matthew Nield M40 00:43:12
37 Troy Wilson M40 FRA 00:43:13
38 Alun Williams M Pennine FR 00:43:15
39 Alice Swift F Chorlton Runners 00:43:21
40 Tim Davies M 00:43:30
41 Ann-Marie Jones F60 Altrincham & District AC 00:43:42
42 Bruce Humphrey M40 Altrincham & District AC 00:43:46
43 Simon Reed M55 Dark Peak FR 00:43:47
44 Jason Stott M45 Pennine FR 00:43:57
45 David Robinson M 00:44:12
46 Timothy Rudd M 00:44:19
47 Roland Meylan M45 Buxton & District AC 00:44:32
48 Duncan Irving M40 Pennine FR 00:44:38
49 John Sawyer M50 00:44:45
50 Emma Gerrard F Pennine FR 00:44:46
51 Neil Ellis M University Of Surrey AC 00:44:47
52 Dale Foster M45 00:44:48
53 Lora Blann F Altrincham & District AC 00:44:58
54 Dominic Ashton M 00:45:15
55 Pete Daly M45 Pennine FR 00:45:17
56 Peter Bailey M55 Buxton & District AC 00:45:22
57 Matthew Burt M 00:45:26
58 Ian Ashenden M40 Pennine FR 00:45:30
59 Abbie Wood Doyle FU18 Stockport Harriers & AC 00:45:54
60 Anthony O'Keefe M55 00:45:57
61 John Burt M55 00:45:58
62 Steve Grey M50 00:45:59
63 Alison Wainwright F45 Dark Peak FR 00:46:10
64 Philip Barnes M55 Pennine FR 00:46:13
65 Paul Rowland M55 Pennine FR 00:46:21
66 Graham Barnes M60 00:46:25
67 Joe Philbin MU18 Stockport Harriers & AC 00:46:46
68 John Alcock M Newcastle & District AC 00:46:51
69 Matt Biglin M50 Goyt Valley Striders 00:46:53
70 Mark Fermer M55 Pennine FR 00:47:05
71 Richard Dixson M40 Pennine FR 00:47:22
72 Adrian Pope M40 00:47:43
73 Angela Oldham F60 East Cheshire Harriers 00:47:47
74 Oliver Barber M 00:47:53
75 Mark Ferguson M 00:48:00
76 Jemma Cliff FU18 Pennine FR 00:48:07
77 Mark Cliff M40 Pennine FR 00:48:07
78 Eleanor Wainwright F Durham University AC 00:48:29
79 Geoff Evatt M 00:48:34
80 Alan Turner M55 Glossop Triathlon Club 00:48:42
81 Bennet Longman M40 00:48:47
82 Nick Pope M55 Staffordshire Moorlands 00:49:04
83 Victoria Healey F40 Goyt Valley Striders 00:49:10
84 Caroline Scott F45 Sinfin RC 00:49:15
85 Darren Wallis M45 Pennine FR 00:49:50
86 Pete Wallrom M 00:49:51
87 Richard Bassett M Pennine FR 00:49:53
88 Peter Browning M55 Clayton Le Moors Harriers 00:50:08
89 Paul Filby M40 Pennine FR 00:50:10
90 Richard Bissell M50 00:50:15
91 Becky Willson F 00:50:25
92 Louise Fretter F45 00:50:29
93 Paul Hills M55 Pennine FR 00:50:35
94 John Stephenson M50 Glossopdale Harriers 00:50:41
95 Cheryl Stitt F40 Glossopdale Harriers 00:50:55
96 Alison Brentnall F65 Pennine FR 00:51:10
97 Clive Smith M45 Glossopdale Harriers 00:51:34
98 Mary Edgerton F55 Pennine FR 00:51:43
99 Giles Hassall M50 00:52:15
100 Richard Gelsthorpe M55 00:52:21
101 Lindsay Palmer F50 Glossopdale Harriers 00:52:34
102 Dez Mitchell M40 Glossopdale Harriers 00:52:40
103 Ruth Woolsey F40 00:52:43
104 Becky Lomas F40 Pennine FR 00:52:46
105 Steven Cardwell M50 Kinder MRT 00:52:49
106 Rick Gratton M45 00:52:57
107 Trish Justin F55 Pennine FR 00:53:03
108 Katy Thornhill F40 00:53:08
109 Will Meredith M40 Pennine FR 00:53:13
110 Andy Wilkins M55 Glossopdale Harriers 00:53:15
111 Cliff Lomas M65 Macclesfield Harriers & AC 00:53:37
112 Paul Jackson M50 Chorley Athletic And Triathlon Club 00:53:43
113 Helen Barnett F45 00:53:51
114 James Huxford M York Triathlon Club 00:53:52
115 Debbie Hill F55 Congleton Harriers & AC 00:53:54
116 Rebecca Smith F45 Glossopdale Harriers 00:54:26
117 Lisa Harboard F45 00:54:39
118 Heather Jansevska F Glossopdale Harriers 00:54:51
119 David Taylor M65 Congleton Harriers & AC 00:55:00
120 Chris Tetley M55 Goyt Valley Striders 00:56:31
121 Eleanor Dullsworth F Glossopdale Harriers 00:56:33
122 Adam Jones M 00:56:37
123 Hilary Pilkington F50 00:56:54
124 Suzanne Roebuck F45 Congleton Harriers & AC 00:56:55
125 Chris Edwards M45 Dark Peak FR 00:57:13
126 Thelma Pickard F55 00:58:22
127 Harry Stubbs M65 Congleton Harriers & AC 00:58:46
128 Christine Bowen F55 Goyt Valley Striders 00:58:47
129 Francis Wooff M50 Chorlton Runners 00:59:46
130 Jo Hanney F45 01:01:26
131 Karen Dalkin F55 Pennine FR 01:01:26
132 Trevor Faulkner M70 Wilmslow RC 01:01:38
133 Tracy Critchlow F50 Derbyshire Dynamos 01:01:50
134 Beryl Buckley F65 Glossopdale Harriers 01:02:02
135 Helen Davis F Goyt Valley Striders 01:02:10
136 Helen Madden F45 01:02:15
137 Graham Johnson M 01:02:18
138 Barbara Hills F50 Goyt Valley Striders 01:03:18
139 Helen Pickard F60 01:03:18
140 Philip Wheatcroft M65 FRA 01:03:56
141 Grace Arthur F40 Goyt Valley Striders 01:04:28
142 Rachel Barton F Chorlton Runners 01:04:42
143 Roger Ashby M70 Pennine FR 01:05:30
144 Hywel Thomas M65 KFR 01:06:37
145 Sarah Hartley F40 01:07:21
146 Marie Elder F 01:07:22
147 Paul Moran M60 01:08:10
148 Lester Pickard M60 01:08:28
149 Hannah Ahle F Chorlton Runners 01:13:38
150 Mary Moring F 01:14:27
151 Gaby Broadfoot F 01:18:55
152 Lis Bloor F50 Pennine FR 01:18:55
153 Ad Panney M60 FFRCC NTR