Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/09/2016 – Padfield Plum Fair Scamper - Senior





  
Pos Name Category Club Time
1 Stevie Knowles M45 Pennine 00:38:32
2 Gareth Briggs M40 Dark Peak 00:39:01
3 Damian Kilpin MSEN Penistone 00:39:34
4 Chris Jackson MSEN Glossopdale 00:40:14
5 Austin Frost M40 Dark Peak 00:40:32
6 Jamie Helmer M40 Glossopdale 00:40:53
7 Ed Gamble M50 Cheshire 00:41:04
8 Ian Ridgeway MSEN 00:41:17
9 Caitlin Rice WSEN Glossopdale 00:41:29
10 Arthur Raffle MU23 Altrincham 00:42:49
11 Harry Shelbourne MU23 Holmfirth 00:43:05
12 Dan Cook M45 Steel City 00:43:06
13 Stephen Bramwell M40 Pennine 00:43:14
14 Simon Entwisle M60 Pennine 00:43:15
15 Olivia Waluyn WSEN Macclesfield 00:43:23
16 Tim Raffle M50 Altrincham 00:43:37
17 Ian Warhurst M55 Pennine 00:44:29
18 Paul Booth M40 Pennine 00:45:03
19 Nick Jones M40 Buxton 00:45:21
20 Robert Bolton M50 00:45:49
21 Dale Foster M45 00:46:01
22 Ducan Irving M45 Pennine 00:46:09
23 Andrew Fox M60 Glossopdale 00:46:14
24 Andrew Clough M50 Chorley 00:46:19
25 Peter Bailey M55 Buxton 00:46:25
26 Seamus Mannion M45 00:46:39
27 Ann-Marie Jones W60 Altrincham 00:46:49
28 Neil Clarke M50 Macclesfield 00:46:55
29 Neil Mcgraw M40 Glossopdale 00:47:01
30 Joe Travis MU23 Glossopdale 00:47:12
31 Roland Meycan M45 Buxton 00:47:13
32 Jason Hart M40 Glossopdale 00:47:25
33 Emma Gerrard WSEN Pennine 00:47:26
34 Louis Bailey MSEN Glossopdale 00:47:27
35 Andrew Shelbourne M50 Holmfirth 00:47:28
36 Jay Mcneil MSEN Trans Fellers 00:47:29
37 Tom Rogers MSEN 00:47:41
38 Graham Barnes M60 00:47:42
39 Chris Charlesworth M40 Penistone 00:47:53
40 Frank Fielding M60 Pennine 00:49:77
41 Darren Clarke M45 Glossopdale 00:51:39
42 Steven Pepper MSEN Glossopdale 00:51:54
43 Alan Brentnall M65 Pennine 00:52:04
44 Lawrence Fennilly M55 Glossopdale 00:52:08
45 Richard Scottney M65 Pennine 00:52:32
46 Joanne Hackett W45 Staffordshire 00:52:49
47 David Perry M40 00:52:53
48 James Stubbs MU23 Pennine 00:53:01
49 Elaine Fleuriot W50 Pennine 00:53:01
50 Michael Richardson M55 Handsworth 00:53:02
51 Jeff Hignett M65 Rossendale 00:53:45
52 Paul Fryers M45 Penistone 00:53:49
53 Paul Baxendale M50 00:54:19
54 Rebecca Smith W45 Glossopdale 00:54:37
55 Alison Bretnall W65 Pennine 00:54:38
56 Heather Jannevska WSEN Glossopdale 00:54:42
57 Charles Halsteach M50 Penistone 00:55:23
58 Andy Burnett M50 Glossopdale 00:55:26
59 Mary Jeal W55 Glossopdale 00:56:18
60 Ian Wolfendale M55 Pennine 00:56:39
61 Rosie Jones WSEN Pennine 00:56:56
62 Joanne Brack W50 Glossopdale 00:57:39
63 Katie Phillips W45 Buxton 00:58:31
64 Emma Peters WU23 Glossopdale 00:58:43
65 Steve Dewick M50 Dark Peak 01:00:42
66 Neil Shuttleworth M70 Glossopdale 01:21:59