Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/09/2016 – Bluebell 3





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes M York Knavesmire 00:23:41
2 Richard Donald M Shelton Striders 00:24:12
3 Billy Cartwright M Matlock AC 00:24:14
4 Chris Patterson M Ashbourne RC 00:24:52
5 Graham Moffatt M40 Dark Peak FR 00:25:26
6 Philip Thompson M Erewash Valley RC 00:26:05
7 Finn Moffatt J14 Buxton AC 00:26:18
8 Tim Perry M 00:26:42
9 Sam Thompson U14 Matlock AC 00:26:54
10 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:27:26
11 Brendan Moore M Ilkeston RC 00:27:49
12 Ethan Barr JM Derby AC 00:27:59
13 Chris Jordan M Belper H 00:28:19
14 Pete Wright M50 Hatton Darts 00:28:32
15 Richard West M Ripley RC 00:28:48
16 James McMurtry M50 Ashbourne RC 00:29:39
17 Richard Nash M40 Hatton Darts 00:30:35
18 Simon Edwards M50 Belper H 00:30:48
19 Geoff Cooper M40 Ripley RC 00:31:02
20 Christine Howard W40 Matlock AC 00:31:29
21 Cathy Ayton W Ilkeston RC 00:31:35
22 Richard Corker M50 North Derbyshire RC 00:31:40
23 Mollie O'Hanlon W Heanor RC 00:32:35
24 George Monk M Shelton Striders 00:33:01
25 Matt Baker M Ripley RC 00:33:02
26 Myles O'Hanlon M14 Heanor RC 00:33:16
27 Neil Blatherwick M Long Eaton RC 00:33:44
28 Caroline Scott W Sinfin RC 00:34:18
29 Damian Cowlishaw M50 Long Eaton RC 00:34:38
30 Alan Sneddon M40 00:34:44
31 Eamon O'Hanlon M50 Heanor RC 00:34:54
32 Mark Tomlinson M40 Heanor RC 00:35:16
33 Emma Gordon W 00:35:22
34 Stefan Saunders M40 00:35:26
35 Alan Heath M40 00:35:34
36 Dan Goodwin M40 Redhill RR 00:35:38
37 Jon Heathfield M50 Dark Peak FR 00:36:02
38 Ciaran Guilfoyle M40 Shelton Striders 00:36:24
39 Danny Elliott M 00:36:35
40 David Richards M50 Formula 1 RC 00:37:01
41 Rachel Farrow W Shelton Striders 00:37:06
42 Liz Bridgen W40 Erewash Valley RC 00:37:25
43 Wayne Barr M40 00:37:34
44 Chris Edwards M40 Dark Peak FR 00:37:45
45 James Wardle JM Rushcliffe AC 00:37:45
46 Andy Wardle M40 Rushcliffe AC 00:37:49
47 Tony Evans M60 Team Derby Runner 00:38:04
48 James Naylor M50 Little Eaton Hornets 00:39:08
49 Jane Wade W50 Hatton Darts 00:39:32
50 Mike Whatling M50 Derwent Runners 00:40:03
51 Thelma Pickard M50 00:40:42
52 Kath Beardsley M Belper Harriers 00:40:56
53 Jude Bush JM14 Derby AC 00:41:17
54 Robert Terry M40 Belper H 00:41:57
55 Tim Gordon M60 00:42:16
56 Andy Tidmarsh M Derwent Runners 00:42:24
57 Karen O'Hanlon W40 Heanor RC 00:42:28
58 Kath Halford M40 00:42:48
59 Helen Fensome W Erewash Valley RC 00:43:23
60 Fiona Corden W40 Shelton Striders 00:43:31
61 Lorraine Varney W50 Formula 1 RC 00:43:59
62 Marie Hutson W40 Hatton Darts 00:44:32
63 Victoria Alldread W Shelton Striders 00:47:19
64 Marie Standley W50 Shelton Striders 00:47:55
65 Angela Monk W50 Shelton Striders 00:48:28
66 Herbie Kaur W 00:48:50
67 Michelle Knifton W40 00:49:38
68 Bis Whatling W50 Derwent Runners 00:50:12
69 Karen Hodgson W50 Erewash Valley RC 00:51:11
70 Stuart Gregory M Desford Striders 00:56:59
71 Allan Bourne M70 Staffs Moorlands  01:04:18