Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/09/2016 – LDMT - Medium





  
Pos Name Category Club Time
1 Charlotte Watson F West Cumberland Orienteering Club 04:25:28
2 Steph Jones F Ambleside AC 04:34:12
3 Andy Hobson M 04:42:23
4 Sue Richmond F Pennine Fell Runners 04:44:27
5 Tom Simpson M Ambleside AC 04:48:08
6 Andy Thorpe MV40 Calder Valley Fell Runners 04:49:09
7 Charlie Mcintosh MV40 Pudsey & Bramley AC 04:53:40
8 Mick Garratt MV60 Esk Valley Fell Club 04:59:00
9 Colin Valentine MV50 Keswick AC 04:59:46
10 Mark Seddon MV50 Horwich RMI Harriers 05:00:04
11 Chloe Haines F Hunters Bog Trotters 05:00:43
12 Rebekah Beadle FV50 Lakeland Orienteering Club 05:06:16
13 Paul Simpson MV50 Kendal AAC 05:08:08
14 Paul Gaines MV40 Border Liners Orienteering Club 05:10:52
15 Matthew Seddon M Pudsey & Bramley AC 05:11:19
16 Nicholas Evans MV50 FRA 05:14:07
17 Robert Bumstead MV40 Valley Striders AC 05:15:31
18 Iain Fraser MV50 05:23:16
19 John Taylor MV60 Bowland Fell Runners 05:23:29
20 Geoff Briggs MV50 Pennine Fell Runners 05:25:41
21 Rowena Browne FV50 Bowland Fell Runners 05:30:39
22 Katy Thompson FV60 Clayton-le-Moors Harriers 05:36:47
23 Patrick Bonnett MV50 Durham Fell Runners 05:42:29
24 Rigby Jerram MV50 Kendal AAC 05:44:12
25 Steven Breeze MV40 West Cumberland Orienteering Club 05:45:01
26 Richard Beard MV60 Bedford Harriers AC 05:45:52
27 Debbie Thompson FV60 Border Liners Orienteering Club 05:46:24
28 Graham Arthur MV60 Highland Hill Runners 05:48:34
29 Maria Dixon F York Acorn RC 05:49:37
30 Fraser Gibson M Carnethy Hill RC 05:50:21
31 Josie Greenhalgh FV40 Horwich RMI Harriers 05:53:20
32 Stephen Coope MV50 Bowland Fell Runners 05:53:26
33 Helen Wise F Carnethy Hill RC 05:57:05
34 Adam Speed MV40 Pudsey & Bramley AC 06:04:15
35 Ian Charters MV60 Bowland Fell Runners 06:07:38
36 Stephen Ross MV50 Lonsdale Fell Runners 06:12:44
37 Darren Baker MV40 Deeside Orienteering Club 06:14:31
38 Mark Sammon MV40 South East Lancashire Orienteering Club 06:18:02
39 Robert Gatenby M Airienteers 06:18:09
40 Lindsay Harrod FV40 Helm Hill Runners 06:18:20
41 Howard Leslie MV50 West Cumberland Orienteering Club 06:20:02
42 Will Meredith MV40 Pennine Fell Runners 06:24:53
43 Stephen Burt MV40 Dark Peak Fell Runners Club 06:35:29
44 Keith Bevan MV40 Serpentine RC 06:39:27
45 Iain Bell MV50 Deeside Orienteering Club 07:06:00
46 David Wolfendale MV60 Bowland Fell Runners 07:16:30
47 Kevan Latham MV60 South East Lancashire Orienteering Club 07:42:43
48 Michael Billinghurst MV50 West Cumberland Orienteering Club Rtd
49 David Anderson MV40 Pudsey & Bramley AC Rtd