Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/09/2016 – Exterminator





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Franklin M Totley A.C. 02:06:13
2 Neil Northrop M Dark Peak 02:09:15
3 Nicholas Barber M Pennine F.R. 02:11:06
4 Aidan Smith M Hallamshire Harriers 02:15:04
5 Robert Donald M Shelton Striders 02:15:17
6 Martyn James M Porter Valley Plodders 02:19:26
7 Paul Fauset M40 Dark Peak 02:20:20
8 Catherine Taylor W C. L. O. K. 02:25:58
9 Richard Houghton M50 Pennine F.R. 02:26:27
10 Hazel Tant W Totley A.C. 02:26:31
11 Kevin Mahon M40 Handsworth Roadhogs 02:26:47
12 Richard Snowden M40 Totley A.C. 02:26:56
13 Lee Rawson M40 Kimberworth Striders 02:27:08
14 Mathew Sedgewick M40 Totley A.C. 02:29:35
15 Misko Abramiuk M40 Racing T.N.T. Triathlon Team 02:31:27
16 Marcel Darling M40 Shelton Striders 02:33:25
17 Andrew Davies M40 Steel City Striders 02:33:35
18 Kevin Doyle M40 Kimberworth Striders 02:34:01
19 Adrian Fisher M40 Dark Peak 02:35:37
20 Sally Fawcett W Dark Peak 02:35:59
21 Julian Wareham M40 Porter Valley Plodders 02:36:28
22 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 02:36:47
23 Kim Baxter W40 S.Y.O. 02:37:12
24 Thomas Beaumont M Poppycock Racing 02:38:48
25 Richard Hunt M40 Dark Peak 02:40:09
26 Tom Pape M40 Dark Peak 02:40:27
27 Craig Muress M40 02:43:08
28 Ralph Simpson M 02:43:49
29 Simon Holmes M 02:43:54
30 Simon Conroy M40 Dark Peak 02:44:02
31 Mark Elwis M50 02:44:11
32 Paul Stuart M40 Steel City Striders 02:45:25
33 Claire Howard W40 Totley A.C. 02:45:41
34 Dean Taylor M40 Ripley R.C. 02:45:45
35 Shaun Cooper M Shelton Striders 02:45:48
36 Howell Craske M Corstorphine A.C 02:45:57
37 Carl Bedson M40 Glossopdale Harriers 02:46:29
38 David Goddard M40 Barrow Runners 02:46:37
39 Richard Kendall M 02:47:43
40 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 02:48:57
41 Simon Dixon Snr M40 Dark Peak 02:49:20
42 David Wass M40 Worksop Harriers 02:50:07
43 Jim Semmelroth M 02:50:22
44 Mark Buskwood M50 Totley A.C. 02:50:34
45 David Haire M Porter Valley Plodders 02:52:10
46 Alasdair Menmuir M Steel City Striders 02:52:37
47 Stephen Wooliscroft M40 Wirksworth R.C. 02:52:46
48 Philip Morris M Handsworth Roadhogs 02:56:18
49 James Symonds M40 02:56:19
50 Kelly Josephine Symonds W40 02:56:20
51 Joe Carruthers M40 02:56:39
52 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 02:56:56
53 Pat Goodall W60 Totley A.C. 02:57:00
54 Toby Miles M40 Barrow Runners 02:57:17
55 Steve Haake M50 Steel City Striders 03:00:20
56 Nick Burns M40 Steel City Striders 03:01:29
57 Joel Siddall M North Derbyshire R.C. 03:01:39
58 Martin Berry M40 03:01:53
59 Andrew Bragg M40 Totley A.C. 03:02:21
60 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 03:04:28
61 Paul Bennett M 03:05:15
62 Alison Wainwright W40 Dark Peak 03:05:34
63 John Spencer M50 Dark Peak 03:06:19
64 Dareen Coggins M50 03:06:59
65 Catherine Wilson W Beeston A.C. 03:07:15
66 Andrew Mothershaw M Beeston A.C. 03:07:16
67 Victoria King W Dark Peak 03:07:31
68 Penny Sadler W40 Totley A.C. 03:07:35
69 Stephen Pope M40 Totley A.C. 03:07:36
70 Paul Keen M60 Dark Peak 03:07:48
71 Alison Barrett W Steel City Striders 03:07:57
72 Will Day M40 Dark Peak 03:08:19
73 Andrew Mansfield M 03:08:37
74 Lucas Jones M40 Goyt Valley Striders 03:09:02
75 Peter Collinge M60 Ripley R.C. 03:09:08
76 Philip Eddison M60 Handsworth Roadhogs 03:09:12
77 Bridget Collier W40 03:09:28
78 Maria Cook W40 Penistone Footpath Runners 03:09:29
79 John Franklin M60 Porter Valley Plodders 03:09:53
80 Matthew Chenery M40 03:10:11
81 Tim Jayes M40 Kimberley Striders 03:10:30
82 Marcus Adams M50 Totley A.C. 03:11:30
83 Robert Lomas M40 Ripley R.C. 03:12:44
84 Anne Middleton W50 Denby Dale Travellers 03:12:51
85 Kevin Megson M50 Totley A.C. 03:12:52
86 Steve Larkin M40 03:13:17
87 Clive Tant M60 F.R.A. 03:13:31
88 Arran Jackson M40 Worksop Harriers 03:13:33
89 Eleanor Wainwright W Durham University 03:13:40
90 Susannah Ricketts W Totley A.C. 03:13:48
91 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 03:14:14
92 Tom Ricketts M50 Totley A.C. 03:14:24
93 James Fletcher M Steel City Striders 03:15:02
94 Helen Young W40 Totley A.C. 03:16:19
95 Trevor Byrton M50 Steel City Striders 03:16:37
96 Christine Howard W40 Matlock A.C. 03:16:59
97 Mike Jones M 03:17:28
98 Gina Granger W40 Holme Pierrepont R.C. 03:18:07
99 Andy Paisley M40 Belper Harriers 03:19:45
100 Mick Fowler M60 03:21:08
101 John Mather M40 Lincoln Bounders 03:21:35
102 Amelia Hunt W Goyt Valley Striders 03:22:24
103 Stephen Dicks M40 Otley A.C. 03:22:25
104 Richard Bulmer M40 Totley A.C. 03:22:41
105 Phil Howson M40 Steel City Striders 03:23:08
106 Darren Eccles M40 03:23:10
107 Caroline Lloyd W40 Porter Valley Plodders 03:23:21
108 Anthony Horsfall M50 Handsworth Roadhogs 03:24:00
109 Philip Brown M40 03:24:38
110 Deborah Lodge W40 Totley A.C. 03:25:14
111 Andrew Lewis M50 Handsworth Roadhogs 03:25:14
112 Thomas Daniel Styles M 03:26:46
113 David Patrick M50 Ashbourne R.C. 03:27:08
114 Emily Sanders W50 Ashbourne R.C. 03:27:10
115 Susan Ward W50 Belper Harriers 03:27:47
116 Corin Leach W Totley A.C. 03:29:28
117 Jim Simpson M50 St. Albans Striders 03:29:36
118 Richard Hopkinson M60 Dark Peak 03:31:58
119 Thomas Mccart M Steel City Striders 03:32:43
120 Erwin Van Vroenhoven M40 03:33:23
121 Fliss Milner W50 Dark Peak 03:34:06
122 Joanne Bissell W Barnsley Harriers 03:35:07
123 Simon Gregory M40 Clowne Road Runners 03:36:24
124 Josepth Allan Wall M50 03:36:27
125 John Gorman M60 North Derbyshire R.C. 03:37:14
126 Mo Mcdonald M50 03:38:32
127 Jean-Charles Cotteverte M50 03:38:52
128 Rachel Biggin W40 Totley A.C. 03:39:29
129 Roz Massey W Totley A.C. 03:40:24
130 David Jolley M50 North Derbyshire R.C. 03:40:25
131 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 03:40:25
132 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C. 03:40:37
133 Hannah Taylor W40 Totley A.C. 03:42:37
134 Colin White M70 Totley A.C. 03:43:07
135 Leigh Wykes M40 03:43:23
136 Claire Chapman W40 Kimberworth Striders 03:45:36
137 Kate Wray W Shelton Striders 03:46:22
138 Tim Key M40 03:46:53
139 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 03:50:09
140 Naomi Rabin W Steel City Striders 03:50:32
141 John Malcolm M50 North Derbyshire R.C. 03:50:35
142 Richard Martin M 03:54:33
143 Paul Greenwood M40 Kimberworth Striders 03:54:47
144 Rebecca Hunt W Kimberworth Striders 03:54:47
145 Helen Susan Woodburn W Kimberworth Striders 03:54:48
146 Sarah Millns W40 Kimberworth Striders 03:54:49
147 Charlotte Peirson W Kimberworth Striders 03:54:50
148 Adelle Marsden W40 Kimberworth Striders 03:54:51
149 Diane Clewes W50 Totley A.C. 03:55:10
150 Colin Bostoch M60 Long Eaton Running Club 04:05:10
151 Matthew Zawadzki M40 Steel City Striders 04:06:56
152 Geoff Nichols M60 Dark Peak 04:10:13
153 Natasha Blackburn W40 Totley A.C. 04:10:33
154 Richard Nakielny M 04:34:00
155 Blaine Quigley M40 Steel City Striders D.N.F.