Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/09/2016 – Longshaw Sheepdog Trials





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M Dark Peak 00:39:54
2 James Mogridge M Yaxley Runners 00:41:14
3 David Lund M Dark Peak 00:42:14
4 Adam Taylor M Dark Peak 00:42:32
5 Billy Cartwright M Matlock AC 00:43:59
6 Paul Sorrell MV40 Ripley RC 00:44:27
7 Ben Kelsey M WCH 00:44:47
8 Jordan Street M Clowne RR 00:45:03
9 Anthony Rosevear M Southwell RC 00:45:06
10 Kevin Doyle MV40 Kimberworth Striders 00:45:13
11 Jack Gilbert M 00:45:48
12 Joe Farnell M Totley AC 00:45:57
13 Austin Frost MV40 Dark Peak 00:46:01
14 Tim Clayton MV50 Ripley RC 00:46:09
15 Darren Fishwick MV40 Chorley Harriers 00:46:14
16 Andy Charlton M 00:46:22
17 Ben Leese M North Brooklyn Runners 00:46:25
18 Gareth Phoenix MV40 Hallamshire Harriers 00:46:37
19 Colin Ward MV40 00:46:57
20 Kristian Groom M Dark Peak 00:47:02
21 Jonathan Hardman M Cheshire Hill Racers 00:47:09
22 Bob Johnston MV40 Dark Peak 00:47:26
23 Colin Osborne MV40 Totley AC 00:47:39
24 Steve Bell MV50 Dark Peak 00:47:44
25 Stefan Bramwell MV40 Pennine FR 00:48:25
26 Andes Geiger M 00:48:44
27 Paul Woodhouse MV40 Pennine 00:49:06
28 Ed Gamble MV50 Cheshire Hill Racers 00:49:16
29 Dominic Watts MV45 Dark Peak 00:49:22
30 Simon Conroy MV40 Dark Peak 00:49:32
31 Helen Elmore WV40 Dark Peak 00:49:42
32 Andy Barnett MV55 Dark Peak 00:50:04
33 Tyrrell Basson MV40 Dark Peak 00:50:23
34 Krishna Mahadevan MV50 Belper Harriers 00:50:45
35 George Yates MV40 Dark Peak 00:50:51
36 Iain Smith MV40 Buffalo Whippets 00:51:27
37 Ian Charlesworth MV50 Penistone Footpath Runners 00:52:20
38 Rosie Walwyn W Dark Peak 00:52:24
39 Stuart Smith M 00:52:31
40 Glenn Baird MV40 Sutton In Ashfield Harriers 00:53:19
41 Mike Bryan M Stilton Striders 00:53:25
42 Mark Jelbert M 00:53:30
43 Kirsty Bryan-Jones WV45 Dark Peak 00:53:37
44 Richard Buckle MV40 LBT 00:53:45
45 Adam Watts M 00:53:48
46 Neil Lawrence MV40 00:53:52
47 Michael Atton MV40 Stilton Striders 00:53:59
48 Dicky Wilkinson MV55 Dark Peak 00:54:04
49 John Brennan M Matlock AC 00:54:08
50 Willy Kitchen MV45 Dark Peak 00:54:17
51 Richard Bembridge MV45 Dark Peak 00:54:22
52 Andrew Chalkley MV40 Kingstone Barnsley Runners 00:54:31
53 John Mooney MV50 Macclesfield Harriers 00:54:34
54 Phill Cunnington-Hall M 00:54:40
55 Carla Gibbons L Totley AC 00:54:53
56 David Holmes MV55 Dark Peak 00:54:57
57 Simon Hartley M Blue Steel 00:55:08
58 Barry Blyth MV60 Macclesfield Harriers 00:55:13
59 James Rigby M 00:55:25
60 Neil Drake MV50 Dark Peak 00:55:30
61 James Storey MV40 00:56:06
62 Ian Stinson MV40 Steel City Striders 00:56:08
63 Richard Green MV40 Shelton Striders 00:56:12
64 Joanne Mosley L 00:56:16
65 Billy Naylor MV40 Tideswell 00:56:21
66 Kevin Rowles MV50 Killamarsh Kestrels 00:56:22
67 Nick Burns MV40 Steel City Striders 00:56:23
68 John Hill MV40 Almost Athletes 00:56:25
69 Paul Bennett MV40 00:56:27
70 Steven Taylor MV40 Lincoln & District Runners 00:56:29
71 Martin Roberts MV50 Todmorden Harriers 00:56:30
72 Rob Davies MV50 Steel City Striders 00:56:36
73 Robert Moore MV45 Dark Peak 00:56:36
74 Daniel Fox M 00:56:38
75 Parminder Chaggar M CGCC 00:56:56
76 Ian Mason MV50 Kingston Barnsley 00:57:18
77 John Rawlinson MV40 Steel City Striders 00:57:20
78 Luke Salmons M 00:57:39
79 Peter Grover MV50 00:58:13
80 Dan Vialencia MV40 Stilton Striders 00:58:21
81 Elizabeth Doat L 00:58:26
82 Kieron Brice M Barnsley Harriers 00:58:31
83 Peter Robertshaw MV40 Sheffield RC 00:58:32
84 Brent Lindsay MV50 Penistone Footpath Runners 00:58:36
85 Michael Bourne MV45 Dark Peak 00:58:44
86 Katie Hateley LV40 Stilton Striders 00:58:52
87 Matt Hardy MV40 00:58:59
88 Brendan Kelly M 00:59:06
89 Jo Pearce L 00:59:08
90 Paul Wright M Danum Harriers 00:59:21
91 Doug Auld M 00:59:29
92 Sarah Harrington-Pollock LV40 00:59:39
93 Steve Brandreth MV40 Porter Valley Plodders 00:59:55
94 Rachel Steen L Totley AC 00:59:57
95 Sarah Jones-morris LV40 PFRAC 01:00:08
96 Clare Howarth L Totley AC 01:00:33
97 Chris Martin M 01:00:56
98 Paul Hills MV50 Pennine FR 01:01:00
99 Gayle Gamble LV40 Smiley Paces 01:01:10
100 Tim Cunnington M 01:01:14
101 Fiona Newman WV40 Dark Peak 01:01:16
102 Joff Gascoyne MV40 01:01:18
103 Elaine Fleuriot LV50 Pennine 01:01:20
104 Fiona Johnson L Stockport Harriers 01:01:50
105 Robert Morris M Steel City Striders 01:01:59
106 Adrian Moss MV50 Steel City Striders 01:02:03
107 Julie Bembridge WV45 Dark Peak 01:02:10
108 Rich Purdy M Danum Harriers 01:02:14
109 Martin Binnie M 01:02:30
110 Peter Briggs M UGMC 01:02:36
111 John Houghton MV50 Stilton Striders 01:02:39
112 Trish Justin LV50 Pennine 01:02:44
113 Keith Holmes MV60 Dark Peak 01:03:05
114 Emma Porcas L 01:03:11
115 Stephen Boylan MV50 01:03:19
116 John Gunnee MV50 Dark Peak 01:03:22
117 Ian Wolfendale MV50 Pennine FR 01:03:36
118 Hannah Mayson M 01:03:50
119 Claire Dutson L Porter Valley Plodders 01:04:50
120 Michael Matar M Fat Boys RC 01:05:07
121 Tom Forshall M 01:05:34
122 James Dale M 01:05:38
123 Lyndon Stocks MV50 Worksop Harriers 01:05:40
124 Emma Roe LV40 Shelton Striders 01:05:49
125 Graham Berry MV70 Dark Peak 01:06:02
126 Ashleigh Barron L Steel City Striders 01:06:05
127 Gavin Portier MV40 01:06:07
128 Ian Wallis MV50 Long Eaton RC 01:06:10
129 Mandy Faulkner LV40 01:06:16
130 Tim Mackey MV60 Dark Peak 01:06:27
131 Anna Totterdell L Yaxley Runners 01:06:34
132 Ann James L 01:06:51
133 Colin Bostock MV60 Long Eaton RC 01:07:08
134 Mary Edgerton LV50 Pennine FR 01:07:13
135 Lucy Allen-Shirtcliffe LV40 01:07:59
136 Keith Allen-Shirtcliffe MV50 01:08:35
137 Dan Padfield M 01:08:36
138 Sharon James WV55 Dark Peak 01:08:39
139 Heather Parkes L 01:08:49
140 Simon Bray MV40 Sinfin 01:08:56
141 Maurice West MV70 Dark Peak 01:09:00
142 John Williams MV60 Pennine 01:09:15
143 Derek Brailsford MV70 Saints & Sinners 01:09:27
144 Alison Jones L 01:09:41
145 Cat Freeman L Smiley Paces 01:09:49
146 Damian Cowlishaw MV50 Long Eaton RC 01:10:12
147 Nigel Plant MV50 01:10:14
148 Jane Walker LV40 Goole Striders 01:11:08
149 Becky Cunnington-Hall L 01:11:26
150 Jo Chalmers LV40 Holme Pierrepont 01:12:48
151 Sue Roberts LV50 Todmorden Harriers 01:13:00
152 Sharon McHarg LV50 01:13:35
153 Clare Eardley LV40 Long Eaton RC 01:13:50
154 Sally Staveley LV50 Worksop Harriers 01:14:23
155 Lisa Morris LV40 01:14:37
156 Blaine Quigley MV40 Steel City Striders 01:14:40
157 Tony Verity MV70 01:14:55
158 Elizabeth Lakin L Long Eaton RC 01:15:04
159 Susan Hall LV40 Porter Valley Plodders 01:15:06
160 Tamsin Greaves LV50 01:15:22
161 Emma Scanlan L 01:15:29
162 Amanda Terry LV40 01:15:38
163 James Overton M Beeston AC 01:17:11
164 Amanda Chang L Beeston AC 01:17:58
165 Mark Westwood M Allenburys 01:18:55
166 Nicola Hunt L Allenburys 01:19:43
167 Kerry Dickinson LV40 Worksop Harriers 01:19:44
168 Bob Morgan M Sheffield RC 01:20:01
169 Anton Newell MV40 Sutton In Ashfield Harriers 01:20:48
170 Maddy Collinge LV60 Mansfield Harriers 01:22:01
171 Ollie Allen M 01:22:05
172 Jessica Allen L Strideout 01:22:29
173 Lucy Marris LV50 Smiley Paces 01:23:06
174 Dave Bennett MV50 01:23:08
175 Bart Shaw M Totley AC Dnf
176 Rob Pilling MV40 Porter Valley Plodders Dnf