Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/09/2015 – Barrel Inn





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M Dark Peak Fell Runners 00:39:51
2 Adam Taylor M Dark Peak Fell Runners 00:43:12
3 Aidan Linskill M Totley A.C. 00:44:24
4 Craig Jeffery M40 Staffs Moorlands AC 00:45:07
5 Jon Morgan M40 Dark Peak Fell Runners 00:45:35
6 Kevin Doyle M40 Kimberworth Striders 00:45:46
7 Neil McGoun M Orion Harriers 00:45:53
8 Peter Davies M 00:46:07
9 Jon Waller M Penistone FR & AC 00:46:37
10 Stuart Vas M 00:46:43
11 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 00:47:02
12 Darren Fishwick M40 Chorley 00:47:44
13 Jon Sanderson M40 Totley A.C. 00:48:25
14 Paul V Stuart M40 Steel City Striders 00:48:41
15 Thomas Smith M Dark Peak Fell Runners 00:48:49
16 Ed Murden M50 Long Eaton Running Club 00:49:15
17 Gavin Williams M50 Dark Peak Fell Runners 00:49:26
18 Peter Stenton M Dark Peak 00:49:31
19 Daniel Rawson M Beeston AC 00:49:37
20 Jonny Clowes M40 Totley A.C. 00:49:46
21 Mark Elwis M50 00:50:02
22 Andy Nicholson M50 Chichester Runners 00:50:05
23 David Perkins M40 Steel City Striders 00:50:08
24 Stephen Plant M40 00:50:22
25 Tim Webster M40 Peak Fell Runners 00:50:28
26 Phil Applegate M 00:50:30
27 Chris Wales M Southwell Running Club 00:50:33
28 Peter Wilmot M40 Matlock A.C. 00:50:38
29 Zoe Procter W Pennine Fell Runners 00:50:49
30 Robert Taylor M60 Pennine Fell Runners 00:51:24
31 Andy Barnett M50 Dark Peak Fell Runners 00:51:45
32 Stephen Clarke M Steel City Striders 00:51:48
33 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:51:51
34 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 00:52:06
35 Claire Aspinall W Pennine Fell Runners 00:52:19
36 Kevin Mahon M40 Handsworth Roadhogs 00:52:22
37 Steve Larkin M40 00:52:26
38 Lee Weatherall M40 Kimberworth Striders 00:52:31
39 Keith G. Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 00:52:41
40 Nicola Parkin W40 Dark Peak Fell Runners 00:52:46
41 Kate Jenkins W40 Handsworth Roadhogs 00:53:01
42 Rob Willis M40 Totley A.C. 00:53:11
43 Bryan Bradwell M40 Totley A.C. 00:53:14
44 Nick Whittaker M40 00:53:26
45 Kevin Mottram M40 Buxton A/C 00:53:29
46 Nick Jones M40 Buxton A/C 00:53:36
47 Stephen Moss M40 00:53:46
48 Neil Oxley M60 00:54:06
49 Dave E.Brock M50 Orion Harriers 00:54:15
50 Rob Moore M40 Dark Peak Fell Runners 00:54:20
51 Roland Meylan M40 Buxton A/C 00:54:37
52 Mike Gilbert M50 00:54:38
53 Phil Howson M40 Steel City Striders 00:54:44
54 David Wass M40 Worksop Harriers 00:54:48
55 Charles Dunning M40 00:55:10
56 Elizabeth Kooper W40 00:55:13
57 Fiona Alexander W40 Market Harborough 00:55:18
58 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:55:33
59 Ben Brindley M Tideswell Running Club 00:55:38
60 Andrew D Watkins M50 Tideswell Running Club 00:56:00
61 Randolph Haggerty M40 Kirstall Harriers 00:56:12
62 Dave Sykes M40 Dark Peak Fell Runners 00:56:55
63 Lewis Ashton M40 Dark Peak Fell Runners 00:57:00
64 Claire Chapman W40 Kimberworth Striders 00:57:03
65 Peter Bailey M50 Buxton A/C 00:57:05
66 Matt Ridge M40 Totley A.C. 00:57:12
67 Emma Dent W40 Totley A.C. 00:57:14
68 David Lodwick M50 Leicester AC 00:57:19
69 Graham Barnes M60 00:57:23
70 Pat Goodall W60 Totley A.C. 00:57:27
71 Nick Ham M50 Glossopdale Harriers 00:57:36
72 Max Howard M50 Retford AC 00:58:00
73 Thomas McCart M Steel City Striders 00:58:56
74 Kevin Megson M50 Totley A.C. 00:59:06
75 Martin Brown M40 North Derbyshire R.C. 00:59:16
76 Clare Howarth W Totley A.C. 00:59:22
77 Claire Dutson W Porter Valley Plodders 00:59:30
78 John Youle M50 00:59:39
79 Benjamin Robson M50 Dark Peak 01:00:06
80 Corin Leach W Totley A.C. 01:00:14
81 Damien Herbert M40 01:00:26
82 David Walker M50 01:00:43
83 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 01:01:02
84 David Lucas M60 01:01:30
85 Richard Gray M60 Totley A.C. 01:01:38
86 Andy Lees M40 North Derbyshire R.C. 01:01:50
87 Alexander Arblaster M Steel City Striders 01:02:01
88 Rhiannon Davies W Fat Boys R.C. 01:02:01
89 Jon Heathfield M50 Dark Peak Fell Runners 01:02:08
90 Louise Goodhill W40 Totley A.C. 01:02:12
91 Tony Dent M60 Tideswell Running Club 01:02:13
92 Roz Massey W Totley A.C. 01:02:23
93 Linda Fitzpatrick W50 Totley A.C. 01:02:47
94 Rachel Steen W Totley A.C. 01:02:52
95 John Gorman M60 North Derbyshire R.C. 01:02:58
96 Ruth Gowers W Tideswell Running Club 01:03:03
97 Andrew Terry M Gade Valley Harriers 01:03:36
98 Helen Brunt W Belper Harriers 01:04:15
99 Ben Hanbury M 01:04:18
100 Dave Raby M 01:05:01
101 Rachel Clark W40 Belper Harriers 01:05:32
102 David Arundale M60 Dark Peak 01:05:34
103 Megaera McHarg W40 Belper Harriers 01:05:38
104 Paul Stevenson M50 Sinfin R.C. 01:06:12
105 Lizzie Rawson W Fat Boys R.C. 01:06:23
106 Cressida Pearce W50 Totley A.C. 01:06:36
107 Carol Beattie W60 Steel City Striders 01:06:39
108 Robert Bryant M60 01:07:18
109 Diane Clewes W50 Totley A.C. 01:07:38
110 Michael Stubbs M40 01:07:45
111 Naomi Rabin W 01:07:54
112 Dorothy Gray W60 Totley A.C. 01:08:17
113 Katy Bennett W 01:08:25
114 Caryl Hartwright W60 Totley A.C. 01:09:08
115 Richard Purdy M Danum Harriers 01:09:29
116 Helen Elleker W50 City Of Sheffield A.C. 01:09:52
117 Maggie Gorman W60 North Derbyshire R.C. 01:09:56
118 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:10:48
119 Ian Wallis M50 Long Eaton Running Club 01:11:07
120 Keith Lindley M50 Danum Harriers 01:12:56
121 David Wade M50 Danum Harriers 01:12:57
122 Lynda Howard W50 Tideswell Running Club 01:18:36
123 Barrie Tribe M60 Tadley Runners 01:18:54
124 Bill Allsop M70 Buxton A/C dnf
125 Mark Harvey M50 Dark Peak Fell Runners dnf
126 Dennis Middleton M60 dnf