Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/08/2016 – Barrel Inn





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond M Dark Peak 00:40:52
2 Robert Donald M Shelton Striders 00:42:53
3 David Lund M Dark Peak 00:43:28
4 Alex Hinchcliffe M Helm Hill 00:44:09
5 Jake Lane M 00:44:20
6 Nicholas Barber M Pennine F.R. 00:44:33
7 Aiden Linskill M Totley A.C. 00:44:42
8 Nathan Brickman M Belper Harriers 00:44:59
9 Matty Brennan M Erewash Valley R.C. 00:45:15
10 Sam Mellor M Totley A.C. 00:45:22
11 Jordan Street M Clowne Road Runners 00:45:49
12 Austin Frost M40 Dark Peak 00:46:01
13 Lyndon Cooper M 00:46:12
14 Ian Ridgeway M 00:46:44
15 Jonny Wilson M40 Fat Boys R.C. 00:47:05
16 Andrew Davies M40 Steel City Striders 00:47:10
17 Mathew Sedgewick M40 Totley A.C. 00:47:11
18 Marcel Darling M40 Shelton Striders 00:47:23
19 Bart Shaw M Totley A.C. 00:48:00
20 Steve Brennan M50 Melborne Midday Milers 00:48:10
21 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 00:48:25
22 Sam Needham M Steel City Striders 00:48:49
23 Rob Owen M50 Totley A.C. 00:48:55
24 Hazel Tant W Totley A.C. 00:49:03
25 Anthony Whitehouse M60 Totley A.C. 00:49:04
26 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:49:37
27 Paul Stuart M40 Steel City Striders 00:49:41
28 Karl Webster M40 Matlock A.C. 00:49:56
29 Mark Elwis M50 00:50:01
30 Andrew Hunter M40 Beeston A.C. 00:50:41
31 Matt Jackson M North Derbyshire R.C. 00:50:53
32 Andrew Watson M40 Erewash Valley R.C. 00:51:05
33 Steve Larkin M40 00:51:26
34 Mark Goodison M50 Totley A.C. 00:51:29
35 Andrew Reid M Porter Valley Plodders 00:52:12
36 Colin Lynch M40 Totley A.C. 00:52:20
37 Zoe Procter W Pennine F.R. 00:52:20
38 Andy Paisley M40 Belper Harriers 00:52:22
39 Jon Sanderson M40 Totley A.C. 00:52:23
40 Chris Wales M Southwell R.C. 00:52:27
41 Jamey Eaton M 00:52:42
42 Andrew Fox M60 00:52:48
43 Stu Holliday M40 Chorlton Runners 00:53:02
44 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:53:13
45 David Broadbent M40 Beeston AC 00:53:33
46 Carl Bedson M40 Glossopdale 00:53:41
47 Bethan Gay W U.O.S.A.C. 00:53:56
48 Martin Dowson M50 Wirksworth R.C. 00:54:05
49 Steve Aspey M50 00:54:15
50 Ian Warhurst M50 Pennine F.R. 00:54:18
51 Andy Hartley M50 Fat Boys R.C. 00:54:22
52 Peter Bailey M50 Buxton A.C. 00:54:27
53 Tim Jayes M40 Kimberley Striders 00:54:31
54 Joseph Buckman M Steel City Striders 00:54:34
55 Jo Bednall W50 Buxton A.C. 00:54:42
56 Stephen Plant M40 00:54:44
57 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:54:47
58 Andrew Hill M 00:54:56
59 Michael Squires M40 Steel City Striders 00:55:20
60 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 00:55:28
61 Paul Darley M 00:55:48
62 Neil Oxley M60 00:55:53
63 Lucy Broom W40 Steel City Striders 00:56:00
64 Craig Ward M40 Danum Harriers 00:56:05
65 Rob Moore M40 Dark Peak 00:56:22
66 Ian Stanson M40 Steel City Striders 00:56:28
67 Francesca Rooker W 00:56:34
68 Steward Kemp M60 Dark Peak 00:56:36
69 Rob Willis M40 Totley A.C. 00:56:45
70 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:57:04
71 Kevin Mottram M40 Buxton A.C. 00:57:07
72 Pat Goodall W60 Totley A.C. 00:57:08
73 Graham Barnes M60 00:57:18
74 Nick Bates M50 00:57:32
75 Sara Hamblin W Totley A.C. 00:57:37
76 Ali Iredale W Totley A.C. 00:57:53
77 Phil Howson M40 Steel City Striders 00:58:00
78 Alan Jack M40 00:58:03
79 Geoff Cooper M40 Ripley R.C. 00:58:05
80 Ant Harris M40 Fat Boys R.C. 00:58:11
81 Rebecca Lineker W Ripley R.C. 00:58:15
82 Malscolm Busfield M40 Ashbourne R.C. 00:58:21
83 Alex Arblaster M Steel City Striders 00:58:34
84 Stuart Rooker M 00:58:58
85 Jenny Armstrong W Totley A.C. 00:59:04
86 Mike Gilbert M50 00:59:07
87 Sam Coulby M 00:59:18
88 Andy Green M50 Steel City Striders 00:59:30
89 Deborah Lodge W40 Totley A.C. 00:59:33
90 Ian Ankers M60 Staffordshire Moorlands A.C. 00:59:35
91 Richard Bulmer M40 Totley A.C. 00:59:49
92 Tania Wilson W50 Buxton A.C. 01:00:02
93 Oliver Brocklehurst M Buxton A.C. 01:00:05
94 David Gould M60 Mercia F.R. 01:00:14
95 Andrew Bragg M40 Totley A.C. 01:00:21
96 Joseph Allan Wall M50 01:00:32
97 Andrew Lewis M50 Handsworth Roadhogs 01:00:43
98 Matt Baker M Ripley R.C. 01:00:51
99 Clare Howarth W Totley A.C. 01:00:55
100 Bethany Marney W 01:00:57
101 Peter Mackey M50 01:01:09
102 Darshan Shirfield W Chorlton Runners 01:01:15
103 Mel McCart M50 01:01:32
104 Simon Bray M40 Sinfin R.C. 01:01:38
105 John Gorman M60 North Derbyshire R.C. 01:01:47
106 David Walker M50 01:01:49
107 Tamara Mitchell W Totley A.C. 01:01:56
108 Trevor Burton M50 Steel City Striders 01:01:58
109 David Patrick M50 Ashbourne R.C. 01:02:07
110 Andrew David Watkins M50 Tideswell R.C. 01:02:15
111 Richard Durkin M40 Totley A.C. 01:02:30
112 Rachel Wright W40 01:02:50
113 Francis Wooff M50 Chorlton Runners 01:02:52
114 Jade Rogers W U.O.S.A.C. 01:02:54
115 Elaine Fleuriot W50 Pennine F.R. 01:02:58
116 Bob Grocutt M50 Steel City Striders 01:03:04
117 Rachel Steen W Totley A.C. 01:03:07
118 Mark Platton M50 Steel City Striders 01:03:20
119 Tom Nuttgens M50 Steel City Striders 01:03:29
120 Michael Stubbs M40 01:03:45
121 Annemarie Fitzgerald W Buxton A.C. 01:03:47
122 Helen Brunt W Belper Harriers 01:04:10
123 David Arundale M60 Dark Peak 01:04:11
124 Bob Gardener M North Derbyshire R.C. 01:04:43
125 Yvonne Twelvetree W60 Totley A.C. 01:04:49
126 Rachel Biggin W40 Totley A.C. 01:05:03
127 Jon Heathfield M50 Dark Peak 01:05:06
128 Rich Purdy M 01:05:30
129 Ben Hanbury M 01:05:39
130 Maeve Largey W Smiley Paces 01:05:50
131 Peter Macfarlane M60 Dark Peak 01:06:19
132 David Lucas M60 01:06:26
133 Ruth Gowers W Tideswell R.C. 01:06:49
134 Nick Fowler M60 01:06:53
135 Fee Hulley W40 01:07:18
136 Ian Wolfendale M50 01:07:23
137 Richard Smith M 01:07:37
138 Les Thurston M60 Matlock A.C. 01:07:54
139 Andy Zwolinski M40 Ashbourne R.C. 01:08:13
140 Alison Butlin W40 Ripley R.C. 01:08:19
141 Stuart Whittaker M60 Erewash Valley R.C. 01:08:27
142 Victoria Hawkins W40 Steel City Striders 01:08:34
143 Blaine Quigley M40 Steel City Striders 01:08:57
144 Colin Bostock M60 Long Eaton R.C. 01:09:04
145 Daniel Clark M40 Belper Harriers 01:09:11
146 Jill Davies W50 Steel City Striders 01:09:43
147 Naomi Rabin W Steel City Striders 01:09:56
148 Katherine Rogers W40 01:10:12
149 David Edge M60 Staffordshire Moorlands A.C. 01:10:22
150 Steve Rothberg M50 01:10:30
151 Rachael Clark W40 Belper Harriers 01:10:32
152 Maurice West M70 Dark Peak 01:11:22
153 Thelma Pickard W50 01:11:26
154 Brian Greaves M60 Dark Peak 01:11:35
155 Dennis Middleton M 01:12:42
156 P Page M40 01:12:55
157 Louise Eaton W 01:13:08
158 Karis Curdery W Taylored Running Group 01:13:26
159 Carl Beattie W60 Steel City Striders 01:13:37
160 Steve Dewick M50 Dark Peak 01:13:55
161 Jeanette Avery W40 Ashbourne R.C. 01:14:02
162 Debbie McCart W50 01:18:32
163 Lucy Beck W50 Derwent Runners 01:19:49
164 Fiona Corden W40 Shelton Striders 01:19:50