Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/08/2016 – Lakeland Country Fair





  
Pos Name Category Club Time
1 Matt Elkington M Dark Peak FR 00:56:41
2 Aiden Smith M Hallamshire Harriers 00:59:30
3 Matt Reedy M40 Ambleside AC 01:00:22
4 Tom Simpson M Ambleside AC 01:02:52
5 Paul Aitken M Helm Hill Runners 01:03:00
6 Glen Speake M Mercia FR 01:04:05
7 Paul Reilly M40 Coniston FR 01:04:30
8 Harvey Lord M Black Combe Runners 01:06:57
9 Adam Perry M Helm Hill Runners 01:06:57
10 Jonathan Hardman M Cheshire Hill Racers 01:07:36
11 John Battrick M Keswick AC 01:07:48
12 Rob Dewhurst M50 Ambleside AC 01:08:13
13 Hannah Russell W Helm Hill Runners 01:09:03
14 Miranda Grant W Eryri Harriers 01:09:29
15 Dan Gilbert M40 Horwich RMI Harriers 01:09:35
16 Gary Thorpe M50 Ambleside AC 01:10:05
17 Crispin Halsall M40 Bowland FR 01:12:05
18 John Gill M Dallam RC 01:12:19
19 Adam Wallwork M Trawden AC 01:12:23
20 Pete Taylor M50 Black Combe Runners 01:12:36
21 Jo Scott M40 Unattached 01:12:53
22 Michael Elliott M Unattached 01:12:56
23 Ashley Kay M50 Dark Peak FR 01:13:06
24 Julian Donnelly M50 Black Combe Runners 01:13:53
25 Jamie Rennie M40 Leicestershire OC 01:14:16
26 Nathanael Ingram M Unattached 01:14:16
27 James MacDonald M Unattached 01:15:30
28 Darren Sheppard M40 Framlingham Flyers 01:15:35
29 Michael Toman M50 Rossendale Harriers AC 01:16:03
30 Paul Simpson M50 Kendal AC 01:16:27
31 Jack Wright M Ambleside AC 01:17:06
32 Hugh Balfour M60 Dulwich Runners 01:17:19
33 Colin Valentine M50 Keswick AC 01:19:23
34 Anthony Joyce M Unattached 01:20:25
35 Rigby Jerram M50 Kendal AC 01:20:43
36 Wendy Dodds W60 Clayton Le Moors Harriers 01:21:42
37 Andrew Russell M50 Helm Hill Runners 01:21:52
38 Philip Devine M50 Kendal AC 01:22:16
39 Marcia Frith W40 Helm Hill Runners 01:22:34
40 Edwin Sherstone M50 Southport Waterloo AC 01:23:00
41 Jo Simpson W Ambleside AC 01:23:11
42 James Goffe M50 Black Combe Runners 01:23:35
43 Nickey Russell W40 Unattached 01:24:28
44 Andrew Firth M50 Clayton Le Moors Harriers 01:25:15
45 Andrew Graham M40 Trawden AC 01:26:05
46 Katie Wright W Ambleside AC 01:30:42
47 Claire Wilshaw W St Radegund RDC 01:31:20
48 David Alexander M40 Settle Harriers 01:31:36
49 Hazel Taylor W50 Black Combe Runners 01:32:16
50 Alice Fellbaum W Unattached 01:33:33
51 Paul Fryers M40 Penistone Footpath Runners 01:34:51
52 Derek Fryer M60 Lakeland OC 01:35:31
53 Sarah Clegg W St Radegund RDC 01:38:52
54 Norman Wright M60 Mendip Hills HHH 01:39:42
55 Michael Fryers M40 Unattached Dnf